Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Borås XC Games
2021-02-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
4.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Martin Höiby
Öxabäcks Vinter-IK
11:57.71610
2
H 16
Joel Martinson
IK Hakarpspojkarna
12:19.73880
+22.2170
3
H 16
Eddie Gustavsson
Ulricehamns IF
12:43.76240
+46.4530
4
H 16
Malte Henden
Ulricehamns IF
12:44.76300
+46.4590
5
H 16
Viktor Persson
Borås SK
13:07.78690
+1:10.6980
6
H 16
Felix Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
13:10.78960
+1:13.7250
7
H 16
Carl Björk
IFK Skövde SK
13:16.79590
+1:19.7880
8
H 16
Vilhelm Lernevik
IK Hakarpspojkarna
13:17.79670
+1:20.7960
9
H 16
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
13:47.82650
+1:50.10940
10
D 16
Mira Göransson
Äspereds IF
13:54.83390
+1:57.11680
11
H 16
Anton Wahlberg
Borås SK
13:59.83810
+2:02.12100
12
D 16
Maja Axelsson
OK Landehof
14:02.84160
+2:05.12450
13
H 16
Ludvig Åkvist
Borås GIF
14:10.84940
+2:13.13230
14
D 16
Ester Selander
Ulricehamns IF
14:41.88090
+2:44.16380
15
D 16
Kajsa Ekenberg
IK Stern
14:50.88900
+2:52.17190
16
H 16
Sidor Nordling
IK Stern
15:00.89950
+3:03.18240
17
D 16
Ebba Johansson
IF Ski Team Skåne
15:01.90030
+3:04.18320
18
D 16
Nike Werner
IK Stern
15:43.94270
+3:46.22560
19
D 16
Vilma Högman
Ulricehamns IF
15:54.95330
+3:57.23620
20
H 16
Erik Callmer
Björnstorps IF
15:58.95790
+4:01.24080
21
H 16
David Stomberg
Almby IK
16:01.96090
+4:04.24380
22
D 16
Alice Pettersson
Borås SK
16:13.97200
+4:15.25490
23
D 16
Alice Mohr
Borås SK
17:16.103570
+5:19.31860
24
D 16
Julie Sylvan
Borås SK
17:43.106290
+5:46.34580
25
D 16
Ebba Johansson
Borås SK
18:10.108940
+6:13.37230
26
D 16
Emelie Persson
Borås SK
18:29.110860
+6:32.39150
27
D 16
Lova Wingren Wihl
IF Ski Team Skåne
19:01.114050
+7:04.42340
3.7km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Oskar Olsson
Äspereds IF
10:42.64110
2
H 14
Valter Gerle
OK Landehof
11:04.66380
+22.2170
3
H 14
Erik Pihl
Borås SK
11:12.67110
+30.2900
4
H 14
Olle Gedda
OK Landehof
11:28.68710
+46.4500
5
H 14
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
11:51.71020
+1:09.6810
6
H 14
Emil Ling
IF Hallby SOK
11:57.71610
+1:15.7400
7
D 14
Ester Strand
Sävedalens AIK
12:12.73190
+1:30.8980
8
H 14
Viggo Rudklint
OK Landehof
12:24.74340
+1:42.10130
9
D 14
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
12:28.74780
+1:46.10570
10
H 14
Sverre Engström
Äspereds IF
12:32.75130
+1:50.10920
11
H 14
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
12:38.75730
+1:56.11520
11
H 14
Oscar Dahlander
Äspereds IF
12:38.75730
+1:56.11520
13
D 14
Hanna Lidström
OK Landehof
12:47.76630
+2:05.12420
14
H 14
Valdemar Carlsson-steen
Borås SK
12:51.77070
+2:09.12860
15
H 14
Hjalmar Anderberg
IFK Skövde SK
12:59.77860
+2:17.13650
16
H 14
Carl Sjögren
Tidaholm SOK Sisu
13:02.78140
+2:20.13930
17
H 14
Emil Johansson
Borås GIF
13:43.82200
+3:00.17990
18
D 14
Elsa Karlsson
Tranemo IF
14:27.86640
+3:45.22430
19
H 14
Tim Drakfors
Falköpings AIK SK
14:45.88460
+4:03.24250
20
H 14
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
14:51.89040
+4:09.24830
21
D 14
Ella Mårtensson
Borås SK
14:54.89310
+4:12.25100
22
D 14
Alva Peterson
Borås SK
15:00.89960
+4:18.25750
23
D 14
Maja Backlund
Borås GIF
15:01.90020
+4:19.25810
24
H 14
Simon Persson
Borås SK
15:10.90960
+4:28.26750
25
H 14
Felipe Vergara
Trollhättans SOK
15:14.91380
+4:32.27170
26
D 14
Ellen Öjerhed
Borås GIF
15:24.92320
+4:42.28110
27
D 14
Elin Axelsson
OK Landehof
15:30.92900
+4:47.28690
28
H 14
Oliver Larsson
Borås SK
15:35.93460
+4:53.29250
29
D 14
Clara Widell
Borås SK
15:37.93640
+4:55.29430
30
D 14
Elsa Hallin
Ulricehamns IF
15:44.94340
+5:02.30130
31
D 14
Andrea Bäckström
Tranemo IF
16:04.96330
+5:22.32120
32
D 14
Ella Wahlberg
Borås SK
16:07.96600
+5:24.32390
33
D 14
Ester Lindgren
Tranemo IF
17:46.106500
+7:03.42290
34
D 14
Moa Nyman
Borås SK
20:02.120100
+9:19.55890
Logga in för att slippa de här annonserna
2.7km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 12
Olle Johansson
IK Stern
8:01.48000
2
H 12
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
8:32.51110
+31.3010
3
D 12
Hanna Strand
Sävedalens AIK
8:50.52980
+49.4880
4
H 12
Jonathan Edenvik
Borås GIF
9:24.56350
+1:23.8250
5
H 12
Malte Alvarsson
IFK Skövde SK
10:01.60060
+2:00.11960
6
H 12
Jonathan Österlin
Sävedalens AIK
10:16.61500
+2:15.13400
7
H 12
Wille Sylvan
Borås SK
10:25.62460
+2:24.14360
8
H 12
Vilmer Svärd
Ulricehamns IF
10:31.63080
+2:30.14980
9
H 12
Gustav Dahlander
Äspereds IF
10:32.63150
+2:31.15050
10
D 12
Alva Hallin
Ulricehamns IF
10:40.63950
+2:39.15850
11
H 12
William Jullander
Borås SK
10:53.65230
+2:52.17130
12
H 12
Love Carlén
OK Landehof
11:14.67370
+3:13.19270
13
H 12
Abbe Åkesson
Ulricehamns IF
11:16.67560
+3:15.19460
14
D 12
Ellen Mohr
Borås SK
11:27.68670
+3:26.20570
15
H 12
Vincent Andreasson
Borås SK
11:33.69260
+3:32.21160
16
D 12
Elsa Widell
Borås SK
11:46.70510
+3:45.22410
17
H 12
Fabian Bäckström
Tranemo IF
11:47.70640
+3:46.22540
18
D 12
Stella Björk
Borås SK
11:48.70760
+3:47.22660
19
H 12
Melvin Wingertz
Borås SK
11:49.70890
+3:48.22790
20
D 12
Lovisa Slotte Hulden
Borås SK
12:05.72450
+4:04.24350
21
D 12
Tuva Holm
Tidaholm SOK Sisu
12:48.76760
+4:47.28660
22
D 12
Jennifer Persson
Tidaholm SOK Sisu
12:52.77180
+4:51.29080
23
H 12
Oscar Wall
Borås SK
12:55.77470
+4:54.29370
24
H 12
Oskar Werner
IK Stern
13:46.82540
+5:45.34440
25
H 12
Wilhelm Hallander
Trollhättans SOK
14:41.88080
+6:40.39980
26
D 12
Tove Winbladh Liljesäter
Trollhättans SOK
14:45.88410
+6:44.40310
27
D 12
Malva Mållberg
Borås SK
18:32.111170
+10:31.63070
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)