Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kyrkserien Hammarskog deltävling 4
2020-08-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
27.4km
Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Pontus Nordström
Östervåla IF
1:03:19.379800
77.4p
2
H 21
Ulf Jansson
Östervåla IF
1:03:43.382200
+24.2300
76.7p
3
H 21
Magnus Graas
Storvreta IK
1:03:54.383300
+35.3400
76.4p
4
H 21
Erik Hållström
Naprapat Walle Skidklubb
1:07:20.403900
+4:01.24000
71.3p
5
H 21
Fredrik Ström
Bålsta SK
1:07:27.404600
+4:08.24700
71.2p
6
H 21
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
1:08:08.408700
+4:49.28800
70.2p
7
H 21
Erik Engström
Tunafors SK
1:08:15.409400
+4:56.29500
70.1p
8
H 21
Jens Kirk
Stockholms RK
1:08:21.410000
+5:02.30100
69.9p
9
H 21
David Boija
Österfärnebo IF
1:09:00.413900
+5:41.34000
69.1p
10
H 21
Mikael Lindblad
Axgatan Runners
1:09:08.414700
+5:49.34800
68.9p
11
H 21
Patrik Samuelsson
Storvreta IK
1:09:13.415200
+5:54.35300
68.8p
12
H 21
Tomas Stenström
Axgatan Runners
1:09:43.418200
+6:24.38300
68.1p
13
H 21
Richard Johansson
Bålsta SK
1:10:08.420700
+6:49.40800
67.6p
14
H 21
Stefan Thorsell
Axgatan Runners
1:10:15.421400
+6:56.41500
67.5p
15
H 21
Tobias Wärme
Roslagsbro IF
1:10:21.422000
+7:02.42100
67.3p
16
H 21
Ulf Angelsiöö
Storvreta IK
1:10:26.422500
+7:07.42600
67.2p
17
H 21
Jan Troeng
OK Linné
1:10:47.424600
+7:28.44700
66.8p
18
H 21
Kenneth Nybohm
Snö&tö Skidklubb
1:11:16.427500
+7:57.47600
66.2p
19
H 21
Klas Carlsson
Storvreta IK
1:11:34.429300
+8:15.49400
65.9p
20
H 21
John Andersson Gull
Storvreta IK
1:11:46.430500
+8:27.50600
65.6p
21
H 21
Johan Lundgren
Ufk
1:11:58.431700
+8:39.51800
65.4p
22
H 21
Lennart Romin
Team s
1:12:05.432400
+8:46.52500
65.3p
23
H 21
Tommy Vikman
Bålsta SK
1:12:21.434000
+9:02.54100
64.9p
24
H 21
Patrik Söderqvist
Storvreta IK
1:12:27.434600
+9:08.54700
64.8p
25
H 21
Magnus Karlsson
Häverödals SK
1:12:56.437500
+9:37.57600
64.3p
26
H 20
Simon Lundgren
Tunafors SK
1:13:31.441000
+10:12.61100
63.6p
27
H 21
Björn Winell
Storvreta IK
1:14:26.446500
+11:07.66600
62.6p
28
H 21
Stefan Born
Ufk
1:15:34.453300
+12:15.73400
61.4p
29
H 21
Peter Saarikoski
Ufk
1:15:46.454500
+12:27.74600
61.2p
30
H 21
Greger Olsson
Snö&tö Skidklubb
1:15:50.454900
+12:31.75000
61.2p
31
H 21
Anders Eriksson
Ufk
1:16:08.456700
+12:49.76800
60.8p
32
H 20
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
1:16:12.457100
+12:53.77200
60.8p
33
H 21
Waldemar Andersson
Filipstads SF
1:16:23.458200
+13:04.78300
60.6p
34
H 21
Jörgen Hartikainen
Ufk
1:16:29.458800
+13:10.78900
60.5p
35
H 21
Julius Hållstedt
Snö&tö Skidklubb
1:17:53.467200
+14:34.87300
59.1p
36
H 21
Johan Wanke
Kungsgårdens SK
1:18:29.470800
+15:10.90900
58.5p
37
D 21
Carina Wärme
Roslagsbro IF
1:18:40.471900
+15:21.92000
58.4p
38
H 21
Niklas Wenngren
Östervåla IF
1:19:16.475500
+15:57.95600
57.8p
39
H 21
Rolf Rosén
Ufk
1:21:54.491300
+18:35.111400
55.5p
40
H 21
Johan Månflod
Ufk
1:22:04.492300
+18:45.112400
55.4p
41
D 21
Emma Hållström
Naprapat Walle Skidklubb
1:23:35.501400
+20:16.121500
54.1p
42
H 21
Claes Thorén
Ufk
1:23:47.502600
+20:28.122700
54.0p
43
H 21
Dawid Stenlund
Ufk
1:23:51.503000
+20:32.123100
53.9p
44
H 21
Urban Johansson
Väsby
1:25:18.511700
+21:59.131800
52.8p
45
H 21
Oscar Pettersson
No Club
1:26:01.516000
+22:42.136100
52.2p
46
H 21
Johan Engström
Tunafors SK
1:26:10.516900
+22:51.137000
52.1p
47
D 21
Linnéa Djurström
Ufk
1:26:22.518100
+23:03.138200
52.0p
48
H 21
Björn Alm
Skyttorp IF
1:26:43.520200
+23:24.140300
51.7p
49
H 21
David Aguilar
Snö&tö Skidklubb
1:27:44.526300
+24:25.146400
51.0p
50
H 21
Peter Jäderström
Ufk
1:27:49.526800
+24:30.146900
50.9p
51
H 21
Anders Holmberg
Ufk
1:29:08.534700
+25:49.154800
50.0p
52
D 21
Madelene Höglund
Naprapat Walle Skidklubb
1:30:35.543400
+27:16.163500
49.0p
53
D 21
Sara Djurström
Ufk
1:35:46.574500
+32:27.194600
45.8p
54
H 21
Erik Smits
Östervåla IF
1:38:53.593200
+35:34.213300
44.1p
55
H 21
Fredrik Sandgren
Ufk
1:42:58.617700
+39:39.237800
42.0p
56
H 21
Mikael Berggren Eriksson
Östervåla IF
1:48:36.651500
+45:17.271600
39.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
14.4km
Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Allan Wahlström
Bålsta SK
40:01.240000
2
H 21 Motion
Daniel Nilsson
Storvreta IK
43:58.263700
+3:57.23600
54.4p
3
H 21 Motion
Henrik Wåhlström
Bålsta SK
44:20.265900
+4:19.25800
54.0p
4
D 16
Moa Söderqvist
Storvreta IK
44:48.268700
+4:47.28600
5
H 21 Motion
Lars-Åke Eriksson
Östervåla IF
45:07.270600
+5:06.30500
53.0p
6
H 21 Motion
Christoffer Hållinder
Ufk
50:33.303200
+10:32.63100
47.3p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)