Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2006-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Per Björnlinger
IK Vista
1:09:21.416000
62.3p
2
Gunnar Hedlund
Husaren Basket
1:23:09.498800
+13:48.82700
52.0p
3
Per-Uno Klasson
Tidaholm SOK Sisu
1:23:17.499600
+13:56.83500
51.9p
4
Jonas Sandgren
Tidaholm SOK Sisu
1:26:22.518100
+17:01.102000
50.0p
5
Lars Wahlström
Falu IK
1:27:32.525100
+18:11.109000
49.4p
6
Alexander Björk
Tidaholm SOK Sisu
1:28:00.527900
+18:39.111800
49.1p
7
Patrik Jönerholm
No Club
1:28:07.528600
+18:46.112500
49.0p
8
Rolf Sandgren
Tidaholm SOK Sisu
1:28:23.530200
+19:02.114100
48.9p
9
Thomas Andersson
Volvo IF
1:28:28.530700
+19:07.114600
48.8p
10
Ingrid Bengtsson
IF Hagen SK
1:29:46.538500
+20:25.122400
48.1p
11
Billy Friden
Sandhems IF
1:30:31.543000
+21:10.126900
47.7p
12
Mats Venndal
IK Stern
1:31:51.551000
+22:30.134900
47.0p
13
Marianne Grahn
Göteborgs SK
1:32:18.553700
+22:57.137600
46.8p
14
Nicklas Larsson
Falköpings AIK SK
1:34:28.566700
+25:07.150600
45.7p
15
Bertil Stråkendal
Mullsjö SOK
1:34:44.568300
+25:23.152200
45.6p
16
Maria Sturesson
Anderstorps OK
1:34:57.569600
+25:36.153500
45.5p
17
Ove Karlsson
OK Alehof
1:35:03.570200
+25:42.154100
45.5p
18
Louise Karlsson
OK Alehof
1:37:00.581900
+27:39.165800
44.6p
19
Håkan Stigmarker
No Club
1:38:18.589700
+28:57.173600
44.0p
20
Lena Sterner
Bottnaryd IF
1:38:21.590000
+29:00.173900
43.9p
21
Niclas Lejon
No Club
1:38:47.592600
+29:26.176500
43.7p
22
Ingemar Davidsson
No Club
1:39:17.595600
+29:56.179500
43.5p
23
Anders Bergström
No Club
1:39:32.597100
+30:11.181000
43.4p
24
Claes Josefsson
Mullsjö SOK
1:39:51.599000
+30:30.182900
43.3p
25
Anna Eklöf
IF Hallby SOK
1:41:17.607600
+31:56.191500
42.7p
26
Jonas Nyström
No Club
1:41:53.611200
+32:32.195100
42.4p
27
Henrik Klasson
No Club
1:42:29.614800
+33:08.198700
42.2p
28
Johan Elvin
Mullsjö SOK
1:43:27.620600
+34:06.204500
41.8p
29
Arvid Jogbratt
OK Tranan
1:46:00.635900
+36:39.219800
40.8p
30
Cicillia Karlsson
OK Alehof
1:46:25.638400
+37:04.222300
40.6p
31
Stefan Matsson
Åsarp
1:46:27.638600
+37:06.222500
40.6p
32
Jesper Larsson
Mullsjö SOK
1:47:06.642500
+37:45.226400
40.4p
33
Stina Eriksson
IK Stern
1:47:15.643400
+37:54.227300
40.3p
34
Michael Bengtsson
Hermansby IF
1:47:42.646100
+38:21.230000
40.1p
35
Göran Nilsson
No Club
1:47:42.646100
+38:21.230000
40.1p
36
Kaarina Voudinmäki
Mullsjö SOK
1:47:51.647000
+38:30.230900
40.1p
37
Johan Rinman
IK Hakarpspojkarna
1:48:16.649500
+38:55.233400
39.9p
38
Niklas Halldemark
IF Hallby SOK
1:48:35.651400
+39:14.235300
39.8p
39
Hans Jochens
Solvikingarna
1:50:58.665700
+41:37.249600
38.9p
40
Magnus Andersson
OK Gränsen
1:51:09.666800
+41:48.250700
38.9p
41
Lena Ullman
OK Alehof
1:51:17.667600
+41:56.251500
38.8p
42
Laurits Lynge
Danmark
1:51:44.670300
+42:23.254200
38.7p
43
Marianne Lindgren
IK Hakarpspojkarna
1:51:55.671400
+42:34.255300
38.6p
44
Jan_=L0V Mellegård
No Club
1:53:59.683800
+44:38.267700
37.9p
45
Kerstin Larsson
OK Skogshjortarna
1:54:08.684700
+44:47.268600
37.9p
46
Per Samuelsson
No Club
1:55:15.691400
+45:54.275300
37.5p
47
Anna Nyström
No Club
1:57:25.704400
+48:04.288300
36.8p
48
Annika Elmeke
IF Hallby SOK
2:01:46.730500
+52:25.314400
35.5p
49
Therese Karlsson
OK Alehof
2:03:22.740100
+54:01.324000
35.0p
50
Maria Arvidsson
No Club
2:03:27.740600
+54:06.324500
35.0p
51
Lisa Åberg
No Club
2:07:00.761900
+57:39.345800
34.0p
52
Olof Sandqvist
No Club
2:09:25.776400
+1:00:04.360300
33.4p
53
Anne Haberkamm
Nervens IK
2:14:41.808000
+1:05:20.391900
32.1p