Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2020-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Robert Malmgren
Hestra IF
1:52:39.675800
85.0p
2
Sebastian Backlund
IK Stern
1:55:13.691200
+2:34.15300
82.3p
3
John Enander
Ulricehamns IF
1:55:18.691700
+2:39.15800
82.2p
4
John Andersson Gull
AB Karl Hedin IF
1:57:35.705400
+4:56.29500
79.9p
5
Johan Englund
OK Stigen
1:57:51.707000
+5:12.31100
79.6p
6
Pontus Karlsson
Turebergs IF
2:01:21.728000
+8:42.52100
76.4p
7
Oscar Askerlund
Hällbybrunns IF
2:01:39.729800
+9:00.53900
76.1p
8
Björn Kaijser
XC Sthlm Ski Club
2:02:08.732700
+9:29.56800
75.7p
9
Richard Nylén
Magra IS
2:03:57.743600
+11:18.67700
74.2p
10
Anders Carbonnier
XC Sthlm Ski Club
2:04:27.746600
+11:48.70700
73.8p
11
Carl Lönnbark
Falu IK
2:04:30.746900
+11:51.71000
73.7p
12
Jesper Frisk
XC Sthlm Ski Club
2:04:49.748800
+12:10.72900
73.5p
13
Fredrik Borg
Särö
2:05:17.751600
+12:38.75700
73.1p
14
Markus Larin
XC Sthlm Ski Club
2:05:24.752300
+12:45.76400
73.0p
15
Johan Didron
IK Stern
2:06:48.760700
+14:09.84800
71.9p
16
Johan Öhrn
Borlänge
2:06:51.761000
+14:12.85100
71.8p
17
Romain Balieu
Stockholms RK
2:07:48.766700
+15:09.90800
71.1p
18
Daniel Johansson
Kungsäters IF
2:10:21.782000
+17:42.106100
69.2p
19
Johan Andersson
Hindås SK
2:10:35.783400
+17:56.107500
69.0p
20
Fredrik Helander
Turebergs IF
2:11:43.790200
+19:04.114300
68.2p
21
Linus Studeny
Sundbybergs IK
2:12:39.795800
+20:00.119900
67.5p
22
Jonas Sjölin
Bravur Sports Club
2:12:41.796000
+20:02.120100
67.5p
23
Viktor Kastanius
Ulricehamns IF
2:13:29.800800
+20:50.124900
67.0p
24
Johannes Carlsson Matti
Borås SK
2:13:34.801300
+20:55.125400
66.9p
25
Andreas Nyman
Broby GOIF
2:13:40.801900
+21:01.126000
66.9p
26
Håkan Tunander
Turebergs IF
2:14:34.807300
+21:55.131400
66.2p
27
Anders Näslund
Svegs IK
2:15:17.811600
+22:38.135700
65.8p
28
Emil Viklund
Axa SC
2:15:17.811600
+22:38.135700
65.8p
29
Joakim Wicksell
Östervåla IF
2:15:54.815300
+23:15.139400
65.4p
30
Tobias Krümmling
Sockertoppen IF
2:16:02.816100
+23:23.140200
65.3p
31
Andreas Hedström
Falun
2:17:45.826400
+25:06.150500
64.2p
32
Kristoffer Lundahl
Kimstad GOIF
2:18:00.827900
+25:21.152000
64.0p
33
Björn Svernhage
IF Rigor
2:18:52.833100
+26:13.157200
63.5p
34
Joel Kröjs
Gävle SK
2:19:29.836800
+26:50.160900
63.1p
35
Simon Bjurén
Sågmyra SK
2:21:12.847100
+28:33.171200
62.1p
36
Josef Nordlund
OK Linné
2:21:47.850600
+29:08.174700
61.8p
37
Kim Engqvist
Axa SC
2:21:48.850700
+29:09.174800
61.8p
38
Daniel Pettersson
Tunafors SK
2:23:18.859700
+30:39.183800
60.9p
39
Martin Lundqvist
Axa SC
2:23:53.863200
+31:14.187300
60.6p
40
Fredrik Svensson
Krogsereds IK
2:25:08.870700
+32:29.194800
59.9p
41
John Blomberg
Axa SC
2:25:20.871900
+32:41.196000
59.8p
42
Pontus Axelsson
Axa SC
2:25:31.873000
+32:52.197100
59.7p
43
Johan Bahlner
Norrköpings SK
2:25:52.875100
+33:13.199200
59.5p
44
Per Pettersson
Hägersta GF
2:26:03.876200
+33:24.200300
59.4p
45
Kristofer Ekman Sinclair
Stockholm
2:26:24.878300
+33:45.202400
59.2p
46
Johan Nyberg
Dala-Järna IK
2:27:52.887100
+35:13.211200
58.4p
47
Fredrik Johansson
OK Kolmården
2:27:59.887800
+35:20.211900
58.4p
48
Kristian Ljungblad
Axa SC
2:28:22.890100
+35:43.214200
58.2p
49
Fredrik Heribertson
Värmdö
2:28:41.892000
+36:02.216100
58.0p
50
Mattias Löfqvist
Ufk
2:28:53.893200
+36:14.217300
57.9p
51
Magnus Sohlberg
AB Karl Hedin IF
2:28:57.893600
+36:18.217700
57.9p
52
Niklas Cornelius
Stockholm
2:32:14.913300
+39:35.237400
56.2p
53
Carl Alfred Falk
Ställbergs IK
2:33:07.918600
+40:28.242700
55.8p
54
Andreas Davidsson
Alfta-Ösa OK
2:33:20.919900
+40:41.244000
55.7p
55
Henrik Bergehäger
Hägersta GF
2:34:53.929200
+42:14.253300
55.0p
56
Gustav Sterner
Köla AIK
2:35:46.934500
+43:07.258600
54.6p
57
Stefan Karlsson
Berber IS
2:37:21.944000
+44:42.268100
53.9p
58
John Ivarsson
SK Leksand
2:38:36.951500
+45:57.275600
53.3p
59
Robert Hedberg
Orsa SK
2:42:03.972200
+49:24.296300
51.9p
60
Andreas Rudolfsson
Hestra SSK
2:42:44.976300
+50:05.300400
51.6p
61
Pär Thorén
Österfärnebo IF
2:45:02.990100
+52:23.314200
50.7p
62
Filip Kronhed
Ödeshögs SK
2:46:17.997600
+53:38.321700
50.2p
63
Emil Larsson
Högbo GIF
2:46:39.999800
+54:00.323900
50.1p
64
Johan Strand
Bromma
2:47:12.1003100
+54:33.327200
49.9p
65
Jonas Emilsson
Axa SC
2:50:06.1020500
+57:27.344600
48.8p
66
Johan Olsson
Domnarvets GOIF
2:50:59.1025800
+58:20.349900
48.5p
67
Albert Bäckebjörk
Kilafors SK
2:52:02.1032100
+59:23.356200
48.1p
68
Per Carlsson
IK Stern
2:52:09.1032800
+59:30.356900
48.1p
69
Carl Lundin
Alfta-Ösa OK
2:55:57.1055600
+1:03:18.379700
46.8p
70
Pär-Johan Jönsson
IFK Mora SK
2:56:29.1058800
+1:03:50.382900
46.6p
71
Robin Arvidsson
Oxelösund
3:03:36.1101500
+1:10:57.425600
44.4p
72
Fredrik Lyckelid
Axa SC
3:05:19.1111800
+1:12:40.435900
43.8p
73
Patrik Ekbom
Storvreta IK
3:10:13.1141200
+1:17:34.465300
42.5p
74
Rickard Gunsjö
Atlas Copco IF
3:11:10.1146900
+1:18:31.471000
42.2p
75
Mikael Lennermark
Skogspojkarnas OK
3:15:12.1171100
+1:22:33.495200
41.1p
76
Mattias Hedberg
IFK Mora SK
3:22:08.1212700
+1:29:29.536800
39.4p
77
Torbjörn Ågren
Linköpings SK
3:37:01.1302000
+1:44:22.626100
36.2p
78
Tommy Rönn
Östervåla IF
3:53:02.1398100
+2:00:23.722200
33.3p
-
Marcus Jacobi
XC Sthlm Ski Club
23:59:58.8639700
-
Peter Svensson
Magra IS
23:59:58.8639700
-
Carl-fredrik Ahnsberg
Askim IF
23:59:59.8639800
-
Martin Ekberg
Borensbergs IF SK
23:59:59.8639800
-
Magnus Öhrlund
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Anders Staffansson
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)