Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skistart Ski Marathon
2020-01-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Per Sjögren
Köla AIK
2:01:35.729400
63.9p
2
JANI ALANKO
No Club
2:04:40.747900
+3:05.18400
62.1p
3
Andreas Eriksson
Karlstad
2:07:00.761900
+5:25.32400
60.7p
4
Jan-Eric Pettersson
OK Kroppefjäll
2:09:43.778200
+8:08.48700
59.2p
5
Petter Hjärtström
Finnskoga IF
2:12:42.796100
+11:07.66600
57.7p
6
Johannes Rämje
Trollhättans SBF
2:14:41.808000
+13:06.78500
56.7p
7
Robin Kindal
IK Stern
2:18:42.832100
+17:07.102600
54.8p
8
Viktor Johansson
Axa SC
2:28:05.888400
+26:30.158900
50.9p
9
Jörgen Olsson
Hais
2:33:12.919100
+31:37.189600
48.9p
10
Magnus Bergman
Kumla SF
2:33:33.921200
+31:58.191700
48.8p
11
Joel Anttonen
Axa SC
2:34:26.926500
+32:51.197000
48.5p
12
Anders Gunnarsson
IFK Österbymo
2:35:15.931400
+33:40.201900
48.2p
13
Kristian Boke
IK Stern
2:39:25.956400
+37:50.226900
46.8p
14
Martin Johanssonvetter
Västra Frölunda
2:39:52.959100
+38:17.229600
46.6p
15
Fabian Sannerholm
IK Stern
2:40:28.962700
+38:53.233200
46.4p
16
Ludvig Sannerholm
IK Stern
2:41:18.967700
+39:43.238200
46.2p
17
Pär Lindkvist
IK Stern
2:41:18.967700
+39:43.238200
46.2p
18
Victor Rocha
Mariestads FK
2:43:54.983300
+42:19.253800
45.3p
19
Magnus Österhult
Falkenbergs OK
2:47:22.1004100
+45:47.274600
44.3p
20
Olof Hagliden
OK Tyr
2:48:04.1008300
+46:29.278800
44.1p
21
Runar Finnstun
Espa il
2:50:14.1021300
+48:39.291800
43.5p
22
Johan Forsberg
Kumla SF
2:50:25.1022400
+48:50.292900
43.4p
23
Stefan Jensen
Kungälvs OK
2:54:57.1049600
+53:22.320100
42.1p
24
Martin Bryntesson
Åmotfors IF
3:04:00.1103900
+1:02:25.374400
39.8p
25
Mikael Silvander
OK Tyr
3:09:41.1138000
+1:08:06.408500
38.5p
26
Johan Brodin
Sunne SLF
3:14:13.1165200
+1:12:38.435700
37.5p
27
Peder Bryntesson
Köla AIK
3:17:03.1182200
+1:15:28.452700
36.9p
28
Roger Thomasson
Axa SC
3:32:17.1273600
+1:30:42.544100
34.0p
-
Peder Dam
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
Sassan Etemad
Västra Frölunda
23:59:58.8639700
-
Henrik Johansson-Kask
OK Kroppefjäll
23:59:58.8639700
-
Alexander Izosimov
Djursholms IF
23:59:59.8639800
-
Kjell Lindblom
Strängnäs
23:59:59.8639800
-
Mats Ransgård
IK Stern
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)