Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup - Östersund Sprint
2019-12-21
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 18
Måns Skoglund
Täby IS SK
2
H 18
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
3
H 18
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
4
H 18
Gustav Pålsson
Utrikes SK
5
H 18
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
6
H 18
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
7
H 18
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
8
H 18
Erik Larsson
IFK Mora SK
9
H 18
Calle Rune
Täby IS SK
10
H 18
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
11
H 18
Jens Junes
IFK Umeå
12
H 18
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
13
H 18
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
14
H 18
Birk Blomqvist
Rehns BK
15
H 18
Rasmus Hedeberg
SK Bore
16
H 18
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
17
H 18
Karl Grywenz
Täby IS SK
18
H 18
Hjalmar Berg
Sunne SLF
19
H 18
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
20
H 18
Kalle Georgsson
Högbo GIF
21
H 18
Jonas Lenz
Matfors SK
22
H 18
Tor Rönnestrand
Ås IF
23
H 18
Emil Löfgren
Täfteå IK
24
H 18
Oskar Lundberg
Borås SK
25
H 18
Albin Blomberg
Rehns BK
26
H 18
Erik Bryne
Sunne SLF
27
H 18
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
28
H 18
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
29
H 18
Albin Augustsson
Källbottens IK
30
H 18
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
31
H 18
Filip Strand
Sunne SLF
32
H 18
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
33
H 18
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
34
H 18
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
35
H 18
Axel Karlsson
Täby IS SK
36
H 18
Markus Melén
Falu IK
37
H 18
Kristoffer Raudsepp Stuenes
Norway
38
H 18
Andreas Elvseth
Offerdals SK
39
H 18
Eric Westberg
SK Bore
40
H 18
Martin Lundström
Bodens SK
41
H 18
Gustav Karlsson
Täby IS SK
42
H 18
Viktor Olsson
Hägglunds Ski Team SK
43
H 18
Jon Oscarsson
Ås IF
44
H 18
Viktor Holmgren
Täfteå IK
45
H 18
Isak Lundholm
Täfteå IK
46
H 18
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
47
H 18
Axel Werner
IK Stern
48
H 18
Melker Nordgren
Falu IK
49
H 18
Markus Almgren
IFK Mora SK
50
H 18
Hugo Sjögren
Tranemo IF
51
H 18
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
52
H 18
Erik Fransson
Borås SK
53
H 18
Axel Saitton
Vårby IK
54
H 18
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
55
H 18
Oscar Säfström Niemi
Kalix SK
56
H 18
Kasper Olsen
Grava SK
57
H 18
Oskar Algotsson
Åsarna IK
58
H 18
Måns Olsen
Grava SK
59
H 18
Tor Vincent
Sätra IF
60
H 18
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
61
H 18
Hampus Björck
IFK Umeå
62
H 18
Melker Eklund
Vårby IK
63
H 18
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
64
H 18
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
65
H 18
Ebbe Abrahamsson Gjersvol
Östersunds SK
66
H 18
Malte Johansson
Högbo GIF
67
H 18
Alexander Thudeen
Sya SK
68
H 18
Alexander Danneskog
Hudiksvalls IF
69
H 18
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
70
H 18
Nils Sjöberg
OK Landehof
71
H 18
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
72
H 18
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
73
H 18
Amund Engesvold Flataker
Norway
74
H 18
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
75
H 18
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
76
H 18
David Musslinder
Falköpings AIK SK
77
H 18
Karl-filip Köld
Medåkers IF
78
H 18
Albin Gezelius
IFK Mora SK
79
H 18
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
80
H 18
James Slimon
Storbritannien
81
H 18
Albin Källiden
Granbergsdals IF
82
H 18
Laban Nordin
Vårby IK
83
H 18
Axel Erixson
Grava SK
84
H 18
Anders Dahl
Alnö SK
85
H 18
Walter Helldén
Sundbybergs IK
86
H 18
Seth Gustafsson
Grava SK
87
H 18
Gabriel Miernik
Gellivare Skidallians IK
88
H 18
David Lantto
Gellivare Skidallians IK
89
H 18
Jon Trägårdh
IFK Umeå
90
H 18
Gabriel Nordgren
IFK Umeå
91
H 18
Anton Henriksson
Rehns BK
92
H 18
Linus Sörlin
Offerdals SK
93
H 18
Albin Nyqvist
OK Landehof
94
H 18
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
95
H 18
Elias Pedersen
Åsarna IK
96
H 18
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
97
H 18
Emanuel Alsin
Åmåls OK
98
H 18
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
99
H 20
William Poromaa
Åsarna IK
100
H 20
Georg Ersson
IF Strategen
101
H 20
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
102
H 20
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
103
H 20
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
104
H 20
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
105
H 20
Petter Dahl
IF Strategen
106
H 20
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
107
H 20
Truls Gisselman
Rehns BK
108
H 20
Jesper Persson
Åsarna IK
109
H 20
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
110
H 20
Mads Groeholt
Norway
111
H 20
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
112
H 20
Filip Öberg
Kalix SK
113
H 20
John Hermansson
IFK Mora SK
114
H 20
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
115
H 20
Emil Danielsson
Högbo GIF
116
H 20
Emil Hagström
Garphyttans IF
117
H 20
Isidor Wiksten
Matfors SK
118
H 20
Marius Bauer
Germany
119
H 20
Kuerbanjiang Wuerkaixi
China
120
H 20
Johan Bjernhed Nordahl
Domnarvets GOIF
121
H 20
Erik Granström
Strömnäs GIF
122
H 20
Martin Mickels
Bålsta SK
123
H 20
Filip Borgström
IF Strategen
124
H 20
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
125
H 20
Simon Åstot
IFK Umeå
126
H 20
Benjamin Terent
Rehns BK
127
H 20
Joel Andersson
IFK Mora SK
128
H 20
William Schultz
IFK Umeå
129
H 20
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
130
H 20
David Sjöberg
Gimo IF SK
131
H 20
Joel Ernstsson
Rehns BK
132
H 20
Arvid Värmsjö
SK Bore
133
H 20
Adam Boman
Tranemo IF
134
H 20
Kaige Jian
China
135
H 20
Joel Jänes
Stockviks SF
136
H 20
Emanuel Vestberg
Tullus Sg
137
H 20
Alexander Melin
Sundbybergs IK
138
H 20
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
139
H 20
Viktor Svensk
Högbo GIF
140
H 20
Axel Svingstedt
Stockviks SF
141
H 20
Eric Carlsson
IFK Umeå
142
H 20
Erik Engelin
Offerdals SK
143
H 20
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
144
H 20
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
145
H 20
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
146
H 20
Anton Karlsson
Tanums IF
147
H 20
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
148
H 20
Linus Jonsson
Åsarna IK
149
H 20
Isak Lieback
Ulricehamns IF
150
H 20
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
151
H 20
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
152
H 20
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
153
H 20
Anton Mäkinen
Högbo GIF
154
H 20
Albin Lundqvist
Gillberga SK
155
H 20
Harald Östensen
IFK Skövde SK
156
H 20
Kasper Wiken
Åsarna IK
157
H 20
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
158
H 20
Martin Elmvall
Högbo GIF
159
H 20
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
160
H 20
Axel Åslund
Hedesunda IF
161
H 20
Henrik Millestu
Utrikes SK
162
H 20
Johannes Josefsson
Täby IS SK
163
H 20
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
164
H 20
Einar Oestnor
Norway
165
H 20
Albin Berger
Domnarvets GOIF
166
H 20
Fabian Csiky
Lycksele IF
167
H 20
Ask Abrahamsson
IK Stern
168
H 20
Per Jutterström
IFK Mora SK
169
H 20
Sven Leander
Åsarna IK
170
H 20
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
171
H 20
Jakob Tapani
Jukkasjärvi IF
172
H 20
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
173
H 20
Viktor Wiig
IF Strategen
174
H 20
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
175
H 20
Albin Sjölén
Stockviks SF
176
H 20
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
177
H 20
Kalle Tuuri
Älvsby IF SK
178
H 20
Erik Backlund
Äspereds IF
179
H 20
Arvid Larsson
IFK Umeå
180
H 20
Cameron Cruickshank
Storbritannien
181
H 20
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
182
H 20
Linus Nilsson
IFK Umeå
183
H 20
Thomas Fällgren
Arvika IS
184
H 20
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
185
H 20
Karl Stark
Vaggeryds SOK
186
H 20
Andreas Albinsson
SK Bore
187
H 20
Ola Estil Brissach
Norway
188
H 20
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
189
H 20
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
190
H 20
Rasmus Rudberg
Sya SK
191
H 20
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
192
H 20
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
193
H 20
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
Logga in för att slippa de här annonserna
1.3km
Längdskidor, Klassisk stil
1
D 18
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
2
D 18
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
3
D 18
Saga Fältenhag
Högbo GIF
4
D 18
Märta Rosenberg
Duveds IF
5
D 18
Elsa Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
6
D 18
Ebba Karlsson
Täby IS SK
7
D 18
Therese Patomella
Gellivare Skidallians IK
8
D 18
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
9
D 18
Elin Forsgren
Vårby IK
10
D 18
Sara Andersson
IFK Mora SK
11
D 18
Kajsa Rapp
IFK Mora SK
12
D 18
Klara Torshage
Vårby IK
13
D 18
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
14
D 18
Enja Jonsson
Åsarna IK
15
D 18
Anna Jonsson
Duveds IF
16
D 18
Tove Karlsson
Täby IS SK
17
D 18
Amanda Pallin
Alnö SK
18
D 18
Maja Heikki
Sälens IF
19
D 18
Lisa Nystedt
Täby IS SK
20
D 18
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
21
D 18
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
22
D 18
Alice Widholm
Lidköpings VSK
23
D 18
Elina Franzén
Borås SK
24
D 18
Alva Björk
Orsa SK
25
D 18
Tindra Österberg
Ås IF
26
D 18
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
27
D 18
Lina Björk
IFK Skövde SK
28
D 18
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
29
D 18
Emelie Englund
Bergeforsens SK
30
D 18
Frida Poromaa
Åsarna IK
31
D 18
Flisa Ravald
Ås IF
32
D 18
Linda-louise Köld
Medåkers IF
33
D 18
Sofia Lundkvist
Kalix SK
34
D 18
Wilma Johansson
Åsarna IK
35
D 18
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
36
D 18
Julia Löfström
Månkarbo IF
37
D 18
Saga Nilsson
Skellefteå SK
38
D 18
Elsa Larsson
Gellivare Skidallians IK
39
D 18
Moa Pettersson-waara
Antnäs BK
40
D 18
Lovisa Broström
Sävast Ski Team IF
41
D 18
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
42
D 18
Elin Vesterlund
Vännäs SK
43
D 18
Sanna Nordholme
Strömnäs GIF
44
D 18
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
45
D 18
Tove Lundh
Bergeforsens SK
46
D 18
Moa Hedman
Högbo GIF
47
D 18
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
48
D 18
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
49
D 18
Tilda Ström
Dala-Järna IK
50
D 18
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
51
D 18
Hannah Forsman
Högbo GIF
52
D 18
Ebba Englund
Bergeforsens SK
53
D 18
Alba Björnsdotter
Funäsdalens IF
54
D 18
Stina Nilsson
Rembo IK
55
D 18
Amanda Olsson
Åmåls OK
56
D 18
Cora Badh
Falköpings AIK SK
57
D 18
Alma Nordström
Vassunda IF
58
D 18
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
59
D 18
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
60
D 18
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
61
D 18
Alice Vretblom
IFK Umeå
62
D 18
Evelina Nilsson
IFK Umeå
63
D 18
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
64
D 18
HOLMBERG Sofi
Västerås Skidklubb
65
D 18
Kristina Finnskog
Tranemo IF
66
D 18
Sofia Redman
Östersunds SK
67
D 18
Lina Sjöberg
Gimo IF SK
68
D 18
Ebba Gårdmark
Öregrunds IK
69
D 18
Hilda Lingman
Rehns BK
70
D 18
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
71
D 18
Jonna Hangasjärvi
Tullus Sg
72
D 18
Sanna Sundström
Hägglunds Ski Team SK
73
D 18
Emma Johansson
Sävast Ski Team IF
74
D 18
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
75
D 18
Julia Bosell
Falu IK
76
D 18
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
77
D 18
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
78
D 18
Elvira Hermansson
Offerdals SK
79
D 20
Tilde Bångman
Offerdals SK
80
D 20
Louise Lindström
Högbo GIF
81
D 20
Moa Hansson
Landsbro IF SK
82
D 20
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
83
D 20
Tilda Östberg
IFK Mora SK
84
D 20
Emma Jönsson
Östersunds SK
85
D 20
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
86
D 20
Ella Olsson
Högbo GIF
87
D 20
Elsa Wallin
Högbo GIF
88
D 20
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
89
D 20
Tale Bruheim Breding
Norway
90
D 20
Linn Tapani
Jukkasjärvi IF
91
D 20
Maja Årebäck
Bolidens SK
92
D 20
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
93
D 20
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
94
D 20
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
95
D 20
Karin Pettersson
IFK Mora SK
96
D 20
Maria Novak
Offerdals SK
97
D 20
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
98
D 20
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
99
D 20
Elin Schagerström
Garphyttans IF
100
D 20
Karolina Hedenström
Östersunds SK
101
D 20
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
102
D 20
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
103
D 20
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
104
D 20
Jenny Edin
Matfors SK
105
D 20
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
106
D 20
Sofie Mohn
Norway
107
D 20
Alice Hellström
Stockviks SF
108
D 20
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
109
D 20
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
110
D 20
Signe Svensson
Järpens SK
111
D 20
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
112
D 20
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
113
D 20
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
114
D 20
Emma Olsson
Vassunda IF
115
D 20
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
116
D 20
Tuva Persson
Borås SK
117
D 20
Julia Nilsson
Offerdals SK
118
D 20
Julia Jonsson
Jättendals IF
119
D 20
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
120
D 20
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
121
D 20
Ellinor Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
122
D 20
Linnea Johansson
Linköpings SK
123
D 20
Kerstin Näslund
SK Bore
124
D 20
Ida Wasell
Järpens SK
125
D 20
Wilma Björkman
IFK Mora SK
126
D 20
Johanna Ingard
IK Rex
127
D 20
Chanell Cranning Hillgren
Dala-Järna IK
128
D 20
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
129
D 20
Amanda Hedström
IK Fryken
130
D 20
Engla Larsson
Hedesunda IF
131
D 20
Moa Backlund
Högbo GIF
132
D 20
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
133
D 20
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
134
D 20
Maja Karlsson
Årjängs IF
135
D 20
Olivia Lavén
Täby IS SK
136
D 20
Maja Eriksson
Högbo GIF
137
D 20
Johanna Dahl
Vårby IK
138
D 20
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
139
D 20
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF