Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen cup Idre distans fri stil
2019-12-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Karl-Johan Westberg
Borås SK
38:24.230300
91.2p
2
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
38:38.231760
+14.1360
90.6p
3
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
38:48.232700
+24.2300
90.2p
4
Simon Lageson
Falun Borlänge SK
38:55.233460
+31.3060
89.9p
5
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
39:11.235010
+47.4610
89.4p
6
William Poromaa
Åsarna IK
39:16.235540
+52.5140
89.2p
7
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
39:22.236100
+58.5700
89.0p
8
Simon Hallström
Borås SK
39:30.236960
+1:06.6560
88.6p
9
Martin Bergström
Piteå Elit SK
39:34.237390
+1:10.6990
88.5p
10
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
39:35.237450
+1:11.7050
88.5p
11
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
39:37.237600
+1:13.7200
88.4p
12
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
39:38.237750
+1:14.7350
88.4p
13
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
39:41.238030
+1:17.7630
88.3p
14
Nils Persson
Östersunds SK
39:41.238070
+1:17.7670
88.2p
15
Johan Herbert
IFK Mora SK
39:44.238370
+1:20.7970
88.1p
16
Eric Rosjö
IFK Mora SK
39:48.238720
+1:24.8320
88.0p
17
Alfred Buskqvist
IK Stern
39:56.239580
+1:32.9180
87.7p
18
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
40:04.240360
+1:40.9960
87.4p
19
Jonathan Engström
Borås SK
40:05.240490
+1:41.10090
87.4p
20
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
40:09.240830
+1:45.10430
87.3p
21
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
40:10.240920
+1:46.10520
87.2p
22
Leo Johansson
Falun Borlänge SK
40:25.242470
+2:01.12070
86.7p
23
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
40:26.242510
+2:02.12110
86.7p
24
Jens Andersson
Kalix SK
40:27.242660
+2:03.12260
86.6p
25
Albert Jónsson
Island
40:39.243830
+2:15.13430
86.2p
26
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
40:42.244150
+2:18.13750
86.1p
27
Gabriel Thorn
SK Bore
40:54.245330
+2:30.14930
85.7p
28
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
41:06.246530
+2:42.16130
85.3p
29
Oskar Årebäck
Hudiksvalls IF
41:06.246570
+2:42.16170
85.3p
30
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
41:07.246680
+2:43.16280
85.2p
31
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
41:08.246740
+2:44.16340
85.2p
32
Simon Karlsson
IFK Umeå
41:09.246830
+2:45.16430
85.2p
33
John Leander
Åsarna IK
41:16.247580
+2:52.17180
84.9p
34
Gustav Rotvold
Åsarna IK
41:29.248870
+3:05.18470
84.5p
35
Anton Persson
SK Bore
41:31.249020
+3:07.18620
84.4p
36
Linus Nygren
Ulricehamns IF
41:34.249300
+3:10.18900
84.3p
37
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
41:37.249640
+3:13.19240
84.2p
38
Adam Persson
Östersunds SK
41:39.249880
+3:15.19480
84.2p
39
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
41:42.250110
+3:18.19710
84.1p
40
Oscar Persson
SK Bore
41:54.251320
+3:30.20920
83.7p
41
Axel Jutterström
IFK Mora SK
41:55.251420
+3:31.21020
83.6p
42
Erik Lieback
Ulricehamns IF
42:00.251970
+3:36.21570
83.5p
43
Martin Herbert
IFK Mora SK
42:06.252560
+3:42.22160
83.3p
44
Nils Augustsson
IFK Mora SK
42:13.253220
+3:49.22820
83.1p
45
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
42:14.253360
+3:50.22960
83.0p
46
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
42:14.253380
+3:50.22980
83.0p
47
Axel Aflodal
Offerdals SK
42:16.253570
+3:52.23170
82.9p
48
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
42:20.253980
+3:56.23580
82.8p
49
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
42:21.254030
+3:57.23630
82.8p
50
Olof Roos
Östersunds SK
42:27.254600
+4:03.24200
82.6p
51
Gustav Nordström
Borås SK
42:40.255950
+4:16.25550
82.2p
52
Daniel Södersten
Orsa SK
42:47.256620
+4:23.26220
82.0p
53
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
42:51.257060
+4:27.26660
81.8p
54
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
42:55.257490
+4:31.27090
81.7p
55
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
42:59.257890
+4:35.27490
81.6p
56
Edvard Sundman
Åsarna IK
43:03.258250
+4:39.27850
81.5p
57
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
43:09.258820
+4:45.28420
81.3p
58
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
43:10.258910
+4:46.28510
81.3p
59
Dagur Benediktsson
Island
43:10.258930
+4:46.28530
81.3p
60
Marcus Grate
IFK Umeå
43:10.258940
+4:46.28540
81.3p
60
Simon Stenberg
Kalix SK
43:10.258940
+4:46.28540
81.3p
62
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
43:10.258950
+4:46.28550
81.3p
63
Emil Talsi
Åsarna IK
43:12.259130
+4:48.28730
81.2p
64
Erik Silfver
IFK Umeå
43:13.259260
+4:49.28860
81.2p
64
Anton Laine
Kalix SK
43:13.259260
+4:49.28860
81.2p
66
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
43:17.259620
+4:53.29220
81.1p
67
Hamish Wolfe
Storbritannien
43:19.259830
+4:55.29430
81.0p
68
Erik Rost
Hudiksvalls IF
43:19.259860
+4:55.29460
81.0p
69
Oskar Olsson
IFK Mora SK
43:21.260030
+4:57.29630
80.9p
70
Isak Augustsson
IFK Mora SK
43:28.260740
+5:04.30340
80.7p
71
Johannes Engdahl
Falun Borlänge SK
43:31.261070
+5:07.30670
80.6p
72
Elias Andersson
Landsbro IF SK
43:35.261420
+5:11.31020
80.5p
73
Karl Hjalmarsson
IK Stern
43:37.261640
+5:13.31240
80.4p
74
Anton Elvseth
Offerdals SK
43:38.261750
+5:14.31350
80.4p
75
Mikael Andersson
Malungs IF
43:39.261800
+5:15.31400
80.4p
76
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
43:43.262270
+5:19.31870
80.2p
77
Patrik Tallbom
Östersunds SK
43:48.262740
+5:24.32340
80.1p
78
Carl Olander
IK Stern
43:52.263150
+5:28.32750
80.0p
79
Kentaro Ishikawa
Japan
43:54.263300
+5:30.32900
79.9p
80
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
44:07.264640
+5:43.34240
79.5p
81
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
44:11.265020
+5:47.34620
79.4p
82
Johan Bergman
Sollefteå Skidor IF
44:13.265200
+5:49.34800
79.4p
83
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
44:15.265450
+5:51.35050
79.3p
84
Måns Sunesson
Sellnäs IF
44:38.267730
+6:14.37330
78.6p
85
Jonatan Engdahl
Falun Borlänge SK
44:42.268130
+6:18.37730
78.5p
86
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
44:52.269190
+6:28.38790
78.2p
87
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
44:53.269250
+6:29.38850
78.2p
88
Alexander Mathisen
Sellnäs IF
44:54.269320
+6:30.38920
78.2p
89
Matthias Leibundgut
Switzerland
44:56.269590
+6:32.39190
78.1p
90
Elis Berg
Sunne SLF
45:47.274620
+7:23.44220
76.7p
91
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
45:55.275430
+7:31.45030
76.5p
92
Andreas Karlsson
Kalix SK
45:55.275450
+7:31.45050
76.5p
93
Oliver Newman
Storbritannien
46:06.276510
+7:42.46110
76.2p
94
Emil Sångberg
Hudiksvalls IF
46:27.278600
+8:03.48200
75.6p
95
Linus Bohman
Motala Aif SK
46:29.278890
+8:05.48490
75.5p
96
Martin Johansson
Linköpings SK
46:39.279880
+8:15.49480
75.3p
97
Martin Owczarek Korsner Christensen
Danmark
47:16.283590
+8:52.53190
74.3p
98
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
47:52.287120
+9:28.56720
73.4p
99
Andre Larsson
Svegs IK
48:07.288640
+9:43.58240
73.0p
100
Andreas Viker
IK Stern
48:35.291400
+10:11.61000
72.4p
101
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
48:42.292180
+10:18.61780
72.2p
102
Adrian Lundberg
SK Bore
48:47.292660
+10:23.62260
72.1p
103
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
49:43.298230
+11:19.67830
70.7p
104
Daniel Loman Olsson
Falun Borlänge SK
50:21.302030
+11:57.71630
69.9p
105
Oscar Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
59:48.358700
+21:24.128300
59.0p
106
Cesar Baena
Venezuela
1:01:28.368700
+23:04.138300
57.4p
107
Jonatan Palander
Sellnäs IF
1:03:33.381290
+25:09.150890
55.5p
108
Leandro Lutz
Brazil
1:10:58.425740
+32:34.195340
49.8p
-
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
Bill Impola
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Edwin Franzen
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Marcos Puigdefabregas
Spain
23:59:59.8639800
-
Pontus Hermansson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Petter Engdahl
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)