Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla fjälltopploppet
2019-04-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 13
4.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Alvar Myhlback
Trysil
11:02.66120
2
Eddie Pettersson
Oxbergs IF
11:31.69090
+29.2870
3
Erik Nederheim
Täby IS SK
11:34.69350
+32.3130
4
Benjamin Kulsetås
Strindheim IL
11:44.70370
+42.4150
5
Måns Rawald
Ås IF
11:59.71850
+57.5630
6
Leo Kristiansson
Dala-Järna IK
12:12.73120
+1:10.6900
7
Jåvva Rensberg
Funäsdalens IF
12:16.73590
+1:14.7370
8
David Wallin
Järbo IF
12:32.75120
+1:30.8900
9
Melvin Löfgren
Falu IK
12:33.75220
+1:31.9000
10
Malte Söderlund
Falu IK
12:35.75420
+1:33.9200
11
Rasmus Anttila
Järbo IF
12:38.75730
+1:36.9510
12
Gustav Palm
Västerås Skidklubb
12:40.75980
+1:38.9760
13
Oskar Bergman
IFK Mora SK
12:46.76580
+1:44.10360
14
Oscar Wikander
Alnö SK
12:49.76860
+1:47.10640
15
Fabian Sedin
Frösö IF
13:08.78720
+2:06.12500
16
Marcus Edlund Nylander
Hägglunds Ski Team SK
13:09.78810
+2:06.12590
17
Nils Danneskog
Hudiksvalls IF
13:10.78960
+2:08.12740
18
Sixten Lindblom
Frösö IF
13:12.79100
+2:09.12880
19
Alvin Vestman
Åsarna IK
13:12.79130
+2:10.12910
20
Emil Jönsson
Malungs IF
13:12.79150
+2:10.12930
21
Teo Dolk
Sollefteå Skidor IF
13:13.79240
+2:11.13020
22
Filip Fevang Tveit
Utleira IL
13:13.79260
+2:11.13040
23
Olle Book
IFK Strömsund
13:28.80730
+2:26.14510
24
Anton Nordgren
Åsarna IK
13:46.82560
+2:44.16340
25
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
13:55.83470
+2:53.17250
26
Joel Nilsson
Matfors SK
14:03.84230
+3:01.18010
27
Martin Pålsson Hovden
No Club
14:07.84660
+3:05.18440
28
Lukas Ullberg
Näsvikens IK
14:28.86720
+3:26.20500
29
August Lilja
Matfors SK
14:28.86790
+3:26.20570
30
Mark Mägi
Tartu Skiclub
14:29.86850
+3:27.20630
31
Max Svensson
Matfors SK
14:32.87160
+3:30.20940
32
Olle Sjöblom
Ås IF
15:22.92180
+4:20.25960
33
Håkon Fuglem
Utleira IL
15:30.92990
+4:28.26770
34
Wilmer Thorén
Hägglunds Ski Team SK
15:32.93180
+4:30.26960
35
Herman Göransson
Åsarna IK
15:49.94800
+4:46.28580
36
Max Landorf
Järpens SK
16:11.97050
+5:09.30830
37
Joar Rosvold
Rehns BK
16:48.100770
+5:46.34550
-
Ville Åkerlund
Saléns IF
23:59:59.8639800
-
Leon Dahlin
IFK Hedemora SK
23:59:59.8639800
-
Simon Löfholm
Ås
23:59:59.8639800
-
Alfred Nilsson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)