Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Tekniksprint
2019-03-16
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
H 15
1km, Längdskidor
1
Hugo Ström
Dalarna
2:36.15580
2
Arvid Törnblom
Västerbotten
2:38.15720
+1.40
3
Erik Franzén
Jämtland Härjedalen
2:38.15730
+1.50
4
Bosse Lövgren
Dalarna
2:39.15840
+2.160
5
Elias Danielsson
Gästrikland
2:39.15890
+3.210
6
Rikard Sjödin
Ångermanland
2:40.15920
+3.240
7
Eskil Peterson
Västergötland
2:40.15930
+3.250
8
Simon Claesson
Västergötland
2:41.16020
+4.340
9
Edvin Högman
Västergötland
2:42.16130
+5.450
10
Erik Byström
Ångermanland
2:42.16150
+5.470
11
Edvin Schön
Uppland
2:42.16190
+6.510
12
Johan Borg
Hälsingland
2:43.16210
+6.530
13
Arvid Norberg
Hälsingland
2:43.16240
+6.560
14
Edwin Nordmark
Västerbotten
2:44.16340
+7.660
15
Arvid Ekberg
Stockholm
2:45.16410
+8.730
16
Oscar Säfström Niemi
Norrbotten
2:45.16430
+8.750
17
Axel Mäkinen
Gästrikland
2:45.16440
+8.760
18
Joel Nilsson
Västerbotten
2:45.16470
+8.790
36
Hjalmar Oskarsson
Jämtland Härjedalen
2:52.17130
+15.1450
37
Henning Lindh Ten Berg
Jämtland Härjedalen
2:52.17140
+15.1460
38
Carl Gustafsson
Ångermanland
2:52.17190
+16.1510
39
Melker Åkerström
Västergötland
2:53.17200
+16.1520
40
Jesper Lundholm
Norrbotten
2:53.17220
+16.1540
41
Kalle Sörling
Gästrikland
2:53.17240
+16.1560
41
Filip Berglund
Västergötland
2:53.17240
+16.1560
43
Axel Halland
Broms
2:53.17270
+16.1590
44
Ruben Tholander
Stockholm
2:54.17330
+17.1650
45
Axel Gunneriusson
Jämtland Härjedalen
2:54.17390
+18.1710
45
Nils Olsson
Göteborg
2:54.17390
+18.1710
47
Elliot Åkesson
Småland
2:55.17400
+18.1720
48
Axel Rustas
Uppland
2:55.17480
+19.1800
49
Wiliam Björklin
Gästrikland
2:56.17500
+19.1820
50
Ludvig Millestu
Jämtland Härjedalen
2:56.17530
+19.1850
51
Linus Nilsson
Bohuslän Dal
2:57.17600
+20.1920
52
Axel Sandberg
Göteborg
2:57.17660
+20.1980
53
Benjamin Edman
Västerbotten
2:58.17740
+21.2060
54
Efraim Wiksten Melander
Medelpad
2:59.17870
+22.2190
54
Gabriel Claesson
Småland
2:59.17870
+22.2190
56
Melker Åkesson
Göteborg
3:00.17920
+23.2240
57
Gustav Berggren
Västerbotten
3:00.17930
+23.2250
58
Jonathan Enlund
Uppland
3:00.17980
+24.2300
59
Albin Värnebjörk
Uppland
3:01.18050
+24.2370
60
Linus Grundström
Västerbotten
3:01.18090
+25.2410
61
Axel Arnesson
Jämtland Härjedalen
3:02.18110
+25.2430
62
Axel Svensson
Stockholm
3:02.18120
+25.2440
62
Simon Claesson
Uppland
3:02.18120
+25.2440
64
Elias Lantto
Västerbotten
3:02.18170
+25.2490
65
Erik Sundberg
Ångermanland
3:03.18200
+26.2520
66
Filip Lyckelid
Västergötland
3:04.18300
+27.2620
67
Jakob Karlsson
Dalarna
3:04.18340
+27.2660
68
Hampus Widebo
Västerbotten
3:06.18580
+30.2900
69
Arvid Jonsson
Västerbotten
3:07.18640
+30.2960
70
Isak Bodin
Ångermanland
3:07.18690
+31.3010
71
Oskar Jäderblom
Uppland
3:10.18920
+33.3240
72
Johan Lindén
Medelpad
3:11.19090
+35.3410
73
David Ström
Västmanland
3:13.19290
+37.3610
74
Melwin Bång
Jämtland Härjedalen
3:14.19300
+37.3620
75
Alexander Macdonald-larsson
Örebro Län
3:17.19690
+41.4010
76
Folke Hultgårdh
Stockholm
3:19.19890
+43.4210
77
Viggo Nilsson
Småland
3:20.19930
+43.4250
78
Jonathan Nordblom
Småland
3:26.20510
+49.4830
79
Alfred Nilsson
Småland
3:27.20660
+50.4980
80
Arvid Roslund
Västerbotten
3:40.21980
+1:04.6300