Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Skicross
2019-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
D 14
0.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Nora Wallenius
Västerbotten
1:13.7200
2
Sofia Pedersen
Jämtland Härjedalen
1:15.7410
+2.110
3
Elsa Brandt
Dalarna
1:15.7430
+2.130
4
Ellen Berglund
Västerbotten
1:16.7510
+3.210
5
Irma Burman
Medelpad
1:16.7580
+3.280
6
Liv Persson
Ångermanland
1:17.7680
+4.380
7
Ebba Johansson
Skåne
1:18.7710
+5.410
8
Lovisa Isaksson
Norrbotten
1:18.7790
+5.490
9
Nora Feil Lindmark
Västerbotten
1:19.7800
+6.500
10
Hanna Stenmark
Jämtland Härjedalen
1:19.7810
+6.510
10
Sofie Karlsson-holmer
Dalarna
1:19.7810
+6.510
12
Tuva Åhlen
Uppland
1:19.7830
+6.530
12
Nelly Mårtensson
Örebro Län
1:19.7830
+6.530
14
Vilja Åkerlund
Västerbotten
1:19.7880
+6.580
14
Isabell Åberg
Norrbotten
1:19.7880
+6.580
16
Diana Söderberg
Norrbotten
1:20.7910
+7.610
17
Maja Axelsson
Göteborg
1:20.7970
+7.670
18
Astrid Karlstedt
Jämtland Härjedalen
1:20.7990
+7.690
19
Hanna Östberg
Dalarna
1:21.8000
+8.700
20
Louise Wallin
Dalarna
1:21.8030
+8.730
21
Emelie Melin
Uppland
1:21.8040
+8.740
22
Felicia Westin
Norrbotten
1:21.8060
+8.760
23
Elsa Palmberg
Gästrikland
1:21.8070
+8.770
24
Moa Birkebaek
Dalarna
1:22.8130
+9.830
24
Agnes Jansson Gripemo
Uppland
1:22.8130
+9.830
26
Ida Bergfors
Medelpad
1:22.8140
+9.840
26
Nelly Söderström
Dalarna
1:22.8140
+9.840
28
Pipar Maja Gruvris
Dalarna
1:22.8150
+9.850
29
Linnea Björkman
Dalarna
1:22.8160
+9.860
29
Saga Östling
Medelpad
1:22.8160
+9.860
31
Sofia Tunesson
Östergötland
1:23.8210
+10.910
32
Emma Strand
Medelpad
1:23.8240
+10.940
32
Lovisa Granberg
Västmanland
1:23.8240
+10.940
34
Ida Körle
Göteborg
1:23.8250
+10.950
34
Emelie Olsson
Bohuslän Dal
1:23.8250
+10.950
36
Emeli Behr
Örebro Län
1:23.8280
+10.980
37
Ella Larsson
Norrbotten
1:24.8320
+11.1020
37
Tindra Viksten
Jämtland Härjedalen
1:24.8320
+11.1020
39
Ida Ernstsson
Östergötland
1:24.8330
+11.1030
39
Vera Vennberg
Norrbotten
1:24.8330
+11.1030
41
Elin Jonsson
Jämtland Härjedalen
1:24.8340
+11.1040
42
Agnes Hertz
Småland
1:24.8350
+11.1050
43
Alma Hedlund
Norrbotten
1:24.8360
+11.1060
44
Anna Backlund
Gästrikland
1:25.8400
+12.1100
44
Ida Gotting
Västergötland
1:25.8400
+12.1100
46
Frida Melin
Uppland
1:25.8410
+12.1110
47
Agnes Åsberg
Östergötland
1:25.8450
+12.1150
48
Elsa Bergqvist
Ångermanland
1:25.8470
+12.1170
49
Ella Hyttinen
Dalarna
1:25.8490
+12.1190
50
Tea Nilsson
Västerbotten
1:26.8500
+13.1200
50
Emma Antonsen
Norrbotten
1:26.8500
+13.1200
52
Moa Blomgren
Jämtland Härjedalen
1:26.8510
+13.1210
52
Julia Byvall
Medelpad
1:26.8510
+13.1210
54
Saga Bergvin
Ångermanland
1:26.8580
+13.1280
55
Elvira Björnberg
Västmanland
1:27.8610
+14.1310
56
Filippa Hägglund
Ångermanland
1:27.8640
+14.1340
56
Lisa Hörnqvist
Norrbotten
1:27.8640
+14.1340
58
Philippa Sjöström Lönnback
Västerbotten
1:27.8650
+14.1350
59
Ellen Norenius
Ångermanland
1:27.8660
+14.1360
59
Hanna Lindqvist
Jämtland Härjedalen
1:27.8660
+14.1360
61
Lisa Östensson
Västergötland
1:27.8680
+14.1380
61
Emilia Belden
Hälsingland
1:27.8680
+14.1380
63
Elin Bygg
Dalarna
1:28.8700
+15.1400
64
Lina Lantto
Norrbotten
1:28.8720
+15.1420
65
Filippa Bernsten
Jämtland Härjedalen
1:28.8750
+15.1450
66
Rebecca Lagerqvist
Stockholm
1:28.8760
+15.1460
67
Ida Bervenstål
Värmland
1:28.8780
+15.1480
68
Julie Sylvan
Västergötland
1:29.8830
+16.1530
69
Asta Lind-oja
Norrbotten
1:29.8870
+16.1570
70
Stina Ylipää
Stockholm
1:29.8880
+16.1580
70
Hedvig Lindqvist
Uppland
1:29.8880
+16.1580
72
Ronja Nilsson
Ångermanland
1:30.8900
+17.1600
73
Sofie Ettling
Östergötland
1:30.8910
+17.1610
74
Alva Thudeen
Östergötland
1:30.8930
+17.1630
74
Sigrid Forsman
Östergötland
1:30.8930
+17.1630
76
Klara Eriksson
Gästrikland
1:30.8960
+17.1660
77
Mira Göransson
Västergötland
1:30.8990
+17.1690
78
Moa Flodin
Medelpad
1:31.9050
+18.1750
79
Elin Sjöberg
Göteborg
1:32.9140
+19.1840
80
Ebba Augustsson
Dalarna
1:32.9150
+19.1850
81
Alva Perbo
Ångermanland
1:33.9220
+20.1920
82
Cornelia Lingblom
Västmanland
1:33.9270
+20.1970
83
Tuva Appeltofft
Stockholm
1:33.9280
+20.1980
84
Frank Alma Mattsson
Hälsingland
1:34.9320
+21.2020
85
Ida Karlsson
Östergötland
1:35.9420
+22.2120
85
Lova Möller
Göteborg
1:35.9420
+22.2120
87
Emelie Persson
Västergötland
1:35.9450
+22.2150
88
Cecilia Nyström
Dalarna
1:35.9470
+22.2170
89
Lovisa Djerf
Dalarna
1:36.9570
+23.2270
90
Anna Granås
Hälsingland
1:37.9670
+24.2370
91
Lizzie Sonnefelt
Jämtland Härjedalen
1:38.9700
+25.2400
92
Alva Forsman
Östergötland
1:38.9710
+25.2410
92
Amanda Persson
Norrbotten
1:38.9710
+25.2410
94
Julia Hagelberg-nordahl
Dalarna
1:38.9750
+25.2450
95
Nina Jutterström
Dalarna
1:39.9800
+26.2500
96
Rebecka Rudholm
Västerbotten
1:40.9970
+27.2670
97
Lova Wingren Wihl
Skåne
1:43.10250
+30.2950
98
Towa Laagen
Västergötland
1:44.10340
+31.3040
99
Rebecca Norling
Göteborg
1:44.10380
+31.3080
100
Telina Tiare
Småland
1:46.10520
+33.3220
101
Karolina Pölder
Västmanland
1:47.10630
+34.3330