Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Linnévasan Skicross
2019-02-24
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 14
0.55km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ida Gotting
Grönahögs IK
2:24.14300
2
Ester Selander
Grönahögs IK
2:27.14600
+3.200
3
Ida Hammarberg
Sävedalens AIK
2:28.14700
+4.300
4
Emelie Persson
Borås SK
2:30.14900
+6.500
5
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
2:34.15300
+10.900
6
Alva Bengtsson
Tranemo IF
2:35.15400
+11.1000
7
Julie Sylvan
Borås SK
2:43.16200
+19.1800
8
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
2:45.16400
+21.2000
9
Ingrid Skiöld
Borås SK
2:46.16500
+22.2100
10
Alice Mohr
Borås SK
2:48.16700
+24.2300
-
Beata Hell
Hestra IF
23:59:58.8639700
-
Towa Laagen
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
-
SOL Svensson
Tvärreds IF
23:59:59.8639800
D 16
0.55km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Kristina Finnskog
Tranemo IF
2:19.13800
2
Emma Bengtsson
Tranemo IF
2:20.13900
+1
3
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
2:23.14200
+4.300
4
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
2:26.14500
+7.600
5
Thuva Andersson
OK Landehof
2:27.14600
+8.700
-
Amanda Lind
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
Louise Hallander
Vreta Skid o Mk
23:59:59.8639800
-
Ida Abrahamson
Äspereds IF
23:59:59.8639800
-
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
-
Maja Inghammar
Hestra IF
23:59:59.8639800
H 14
0.55km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
2:03.12200
2
Malte Henden
Ulricehamns IF
2:10.12900
+7.600
3
Lucas Mårts
IK Stern
2:25.14400
+22.2100
4
Melvin Brandt
Borås SK
2:26.14500
+23.2200
5
Albin Sundström
Hestra IF
2:27.14600
+24.2300
6
Elias Nyqvist
OK Landehof
2:31.15000
+28.2700
7
Sidor Nordling
IK Stern
3:11.19000
+1:08.6700
-
Adam Sjöberg
Hestra IF
23:59:58.8639700
-
Hugo Leskinen
Hestra IF
23:59:58.8639700
-
Filip Jöreteg
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
Cian Martimo
Hestra IF
23:59:59.8639800
H 16
0.55km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anton Grahn
IF Hallby SOK
1:53.11200
2
Simon Claesson
Ulricehamns IF
2:00.11900
+7.600
3
Adrian Skiöld
Borås SK
2:01.12000
+8.700
4
Gabriel Norder
IF Rigor
2:02.12100
+9.800
5
Melker Hendén
Ulricehamns IF
2:03.12200
+10.900
6
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
2:04.12300
+11.1000
7
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
2:05.12400
+12.1100
8
Edvin Högman
Ulricehamns IF
2:09.12800
+16.1500
9
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
2:11.13000
+18.1700
-
David Musslinder
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
Axel Broms
FK Friskus Varberg
23:59:59.8639800
-
Albin Nyqvist
OK Landehof
23:59:59.8639800
H 20
0.55km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
1:53.11200
2
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
1:57.11600
+4.300
3
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
2:10.12900
+17.1600
-
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Isac Karlsson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
John Gustavsson
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
Linus Nygren
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
0.55km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
2:06.12500
-
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Erik Wilhemsson
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
-
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
H 40
0.55km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Robert Gotting
Grönahögs IK
23:59:59.8639800
D 6
0.3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Alice Gerhardsson
Hestra IF
23:59:59.8639800
D 8
0.3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Edith Bengtsson
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
Melina Hoppe
Hestra IF
23:59:59.8639800
D 10
0.3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ellen Mohr
Borås SK
1:50.10900
2
Tuva Holm
Tidaholm SOK Sisu
2:04.12300
+14.1300
3
Selma Müllerström
Borås SK
2:16.13500
+26.2500
4
Jennifer Persson
Tidaholm SOK Sisu
2:17.13600
+27.2600
-
Elvira Sternlund Gorin
Borås SK
23:59:59.8639800
-
Nike Bergstrand
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
Lisa Inghammar
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
Elsa Widell
Borås SK
23:59:59.8639800
D 12
0.3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
1:30.8900
2
Elsa Karlsson
Tranemo IF
1:32.9100
+2.100
3
Elin Quick
Falköpings AIK SK
1:33.9200
+3.200
4
Inez Ljungberg
Ulricehamns IF
1:35.9400
+5.400
5
Ella Mårtensson
Borås SK
1:37.9600
+7.600
6
Liv Hammarberg
Sävedalens AIK
1:42.10100
+12.1100
7
Clara Widell
Borås SK
1:49.10800
+19.1800
8
Irma Brandt
Borås SK
1:52.11100
+22.2100
9
Klara Sjögren
Hestra IF
1:58.11700
+28.2700
-
Andrea Bäckström
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
Elsa Sundberg
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
Stella Vilhelmsson
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
H 8
0.3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Sebaztian Larsson
Ätrans IF
23:59:59.8639800
H 10
0.3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
1:33.9200
2
Malte Alvarsson
IFK Skövde SK
1:35.9400
+2.100
3
Albin Mårts
IK Stern
1:38.9700
+5.400
4
Oscar Wall
Borås SK
1:39.9800
+6.500
5
Wille Sylvan
Borås SK
1:40.9900
+7.600
6
Lukas Clasen
IF Hallby SOK
1:42.10100
+9.800
7
Filip Fredriksson
Hestra IF
1:43.10200
+10.900
8
Jonatan Abrahamson
Äspereds IF
1:46.10500
+13.1200
9
Viggo Eriksson
Borås SK
1:50.10900
+17.1600
10
Vidar Fritzson
Ulricehamns IF
1:51.11000
+18.1700
11
Hannes Perlerot Göransson
Äspereds IF
1:56.11500
+23.2200
12
William Jullander
Borås SK
1:59.11800
+26.2500
13
Gunnar Bengtsson
Hestra IF
2:17.13600
+44.4300
14
Alvar Fritzson
Ulricehamns IF
2:23.14200
+50.4900
15
Einar Kallenius
Borås SK
3:01.18000
+1:28.8700
16
Gustav Biswanger
Borås SK
3:02.18100
+1:29.8800
17
Konrad Olausson
Hestra IF
3:05.18400
+1:32.9100
-
Erik Grahm
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
Anton Utter
Borås SK
23:59:59.8639800
-
Alexander Larsson
Ätrans IF
23:59:59.8639800
-
Jonathan Edenvik
Borås GIF
23:59:59.8639800
-
Nils Johansson
Borås GIF
23:59:59.8639800
-
Fabian Bäckström
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
Melvin Wingertz
Borås SK
23:59:59.8639800
-
Ludvig Larsson
Ätrans IF
23:59:59.8639800
H 12
0.3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anton Håkansson
IF Hallby SOK
1:19.7800
2
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
1:22.8100
+3.200
3
Edvin Håkansson
IF Hallby SOK
1:23.8200
+4.300
4
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
1:24.8300
+5.400
5
Erik Pihl
Borås SK
1:27.8600
+8.700
6
Valdemar Carlsson-steen
Borås SK
1:32.9100
+13.1200
7
Alfred Claesson
IF Hallby SOK
1:35.9400
+16.1500
8
Sixten Lindberg
IF Hallby SOK
1:36.9500
+17.1600
9
Melker Sundström
Hestra IF
1:40.9900
+21.2000
10
Otis Richardsson
Borås GIF
1:42.10100
+23.2200
11
Oliver Larsson
Borås SK
1:46.10500
+27.2600
12
Hampus Bengtsson
Hestra IF
2:08.12700
+49.4800
13
Joar Blomqvist
Hestra IF
2:25.14400
+1:06.6500
-
Emil Johansson
Borås GIF
23:59:59.8639800
-
Bastian Martimo
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
Simon Persson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
Frans Larsson
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
Oliver Larsson
Ätrans IF
23:59:59.8639800
-
Isac Berglund
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
H 21 Motion
0.55km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Tobias Edenvik
Borås GIF
23:59:59.8639800