Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2019-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 50
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Carlsson
Nacka Värmdö SK
1:58:08.708700
78.4p
2
Thomas Skogh
IK Rex
2:06:06.756500
+7:58.47700
72.0p
3
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:06:11.757000
+8:03.48200
72.0p
4
Göran Sahlin
Falköpings AIK SK
2:08:41.772000
+10:33.63200
70.2p
5
Bengt Björklund
Karlslunds IF SF
2:10:42.784100
+12:34.75300
68.8p
6
Mats Larsson
Sveden Trä IF
2:11:03.786200
+12:55.77400
68.6p
7
Kenneth Rolling
Halmstads Skidklubb
2:13:22.800100
+15:14.91300
67.1p
8
Jonas Häger
Ryda SK
2:13:59.803800
+15:51.95000
66.7p
9
Mats Nilsson
Dala-Järna IK
2:16:13.817200
+18:05.108400
65.3p
10
Johan Eriksson
Kopparbergs IF
2:17:58.827700
+19:50.118900
64.3p
11
Kent Aurbakken
Åmotfors IF
2:18:43.832200
+20:35.123400
63.8p
12
Stefan Tansbo
Bjursås IK
2:20:47.844600
+22:39.135800
62.7p
13
Jan Willman
Vansbro AIK SK
2:21:20.847900
+23:12.139100
62.4p
14
Joacim Rangedahl
SK Nor
2:21:33.849200
+23:25.140400
62.2p
15
Anders Åhs
Skärhamns IK
2:21:56.851500
+23:48.142700
62.0p
16
Per-Egil Linna
Norway
2:22:09.852800
+24:01.144000
61.9p
17
Jonas Högberg
Stora Tuna IK SK
2:22:22.854100
+24:14.145300
61.8p
18
Erik Mattson
Boxholm-Ekeby SK
2:24:58.869700
+26:50.160900
60.4p
19
Per-olof Persson
Norrbärke SK
2:26:30.878900
+28:22.170100
59.6p
20
Jörgen Nilsson
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:28:09.888800
+30:01.180000
58.8p
21
Patrik Berggren
Axa SC
2:29:06.894500
+30:58.185700
58.4p
22
Anders Edlund
Garphyttans IF
2:30:23.902200
+32:15.193400
57.8p
23
Martin Cleve
Brattås Ck
2:32:33.915200
+34:25.206400
56.7p
24
Lars Dahlgren
Ryda SK
2:32:55.917400
+34:47.208600
56.6p
25
Jonny Persson
OK Gipen
2:33:21.920000
+35:13.211200
56.4p
26
Reine Eklund
Västerås Skidklubb
2:33:27.920600
+35:19.211800
56.3p
27
Krister Sandström
Karlslunds IF SF
2:34:46.928500
+36:38.219700
55.8p
28
Ulf Carlstedt
Ulvsby IF
2:36:11.937000
+38:03.228200
55.1p
29
Claes Hedström
Nybro Ski
2:36:13.937200
+38:05.228400
55.1p
30
Hans Karlsson
Strömtorps IK
2:36:39.939800
+38:31.231000
54.9p
31
Niklas Fredriksson
IK Stern
2:39:23.956200
+41:15.247400
53.8p
32
Lars-Åke Åberg
IFK Hedemora SK
2:39:37.957600
+41:29.248800
53.7p
33
Stefan Ljungkvist
Tunafors SK
2:44:07.984600
+45:59.275800
51.9p
34
Fredrik Nilsson
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:46:35.999400
+48:27.290600
51.0p
35
Magnus Jansson
Säffle SK
2:46:53.1001200
+48:45.292400
50.9p
36
Per Edlund
Sigtuna OK
2:47:11.1003000
+49:03.294200
50.8p
37
Ove Lissmors
Dala-Järna IK
2:47:28.1004700
+49:20.295900
50.7p
38
Magnus Nilsson
Svanesunds GOIF
2:50:38.1023700
+52:30.314900
49.6p
39
Erik Svensson
Sisu Forshaga SK
2:53:55.1043400
+55:47.334600
48.4p
40
Björn Rönnvall
Väst Alpin SK
2:54:03.1044200
+55:55.335400
48.4p
41
Claes Skoglöf
Team Skoglövs Bil IF
2:54:09.1044800
+56:01.336000
48.4p
42
Jan Larsson
Hagfors SF
2:54:27.1046600
+56:19.337800
48.3p
43
Jan Ove Kristiansen
Norway
2:54:30.1046900
+56:22.338100
48.3p
44
Magnus Johansson
OK Kolmården
2:55:56.1055500
+57:48.346700
47.8p
45
Johan Moquist
Täby IS SK
2:58:37.1071600
+1:00:29.362800
46.9p
46
Patrik Börne
Axa SC
3:00:17.1081600
+1:02:09.372800
46.4p
47
Erik Malmfors
Skogspojkarnas OK
3:00:56.1085500
+1:02:48.376700
46.2p
48
Per Ragnarsson
Ställbergs IK
3:03:42.1102100
+1:05:34.393300
45.4p
49
Dan Lindgren
Korsnäs IF SK
3:03:48.1102700
+1:05:40.393900
45.4p
50
Johan Larsson
Nybro Ski
3:06:31.1119000
+1:08:23.410200
44.6p
51
Henrik Wapen
Sisu Forshaga SK
3:15:56.1175500
+1:17:48.466700
42.1p
52
Jonas Lundberg
Malungs IF
3:19:30.1196900
+1:21:22.488100
41.2p
53
Stefan Andersson
Hjärnarps Gh OL
3:24:48.1228700
+1:26:40.519900
40.0p
54
Torbjörn Bark
Källbottens IK
3:30:02.1260100
+1:31:54.551300
38.8p
55
Jonas Wiberg
Järfälla SK
3:31:27.1268600
+1:33:19.559800
38.5p
56
Chase Garnet-Lawson
IK Stern
3:44:09.1344800
+1:46:01.636000
36.0p
57
Per-Erik Klasa
IFK Kättbo
3:44:23.1346200
+1:46:15.637400
36.0p