Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2019-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:52:30.674900
83.6p
2
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:52:49.676800
+19.1800
83.3p
3
Mikael Andersson
IFK Mora SK
1:54:27.686600
+1:57.11600
81.7p
4
Pontus Hermansson
SK Bore
1:55:31.693000
+3:01.18000
80.7p
5
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:55:32.693100
+3:02.18100
80.7p
6
Tony Persson
SK Bore
1:55:33.693200
+3:03.18200
80.7p
6
Michael Boberg
Älvdalens IF SK
1:55:33.693200
+3:03.18200
80.7p
8
Linus Svensson
Ulricehamns IF
1:55:36.693500
+3:06.18500
80.7p
9
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
1:55:38.693700
+3:08.18700
80.6p
10
Andreas Blohm
Filipstads SF
1:56:03.696200
+3:33.21200
80.2p
11
Nils Augustsson
IFK Mora SK
1:56:24.698300
+3:54.23300
79.9p
12
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
1:58:08.708700
+5:38.33700
78.4p
13
Erik Lundell
Istrums SK
1:59:48.718700
+7:18.43700
77.0p
14
Jonas Böhlmark
Nacka Värmdö SK
1:59:49.718800
+7:19.43800
77.0p
15
Mathias Myrén
OK Alehof
1:59:52.719100
+7:22.44100
76.9p
16
Nils Svensson
Axa SC
2:04:24.746300
+11:54.71300
73.3p
16
Björn Lystedt
Nacka Värmdö SK
2:04:24.746300
+11:54.71300
73.3p
18
Joel Enqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:06:06.756500
+13:36.81500
72.0p
19
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
2:07:09.762800
+14:39.87800
71.3p
20
Johan Pålsson
IF Ski Team Skåne
2:08:28.770700
+15:58.95700
70.3p
21
Mårten Johansson
Falköpings AIK SK
2:09:46.778500
+17:16.103500
69.4p
22
Robert Olsson
Finnskogarnas SK
2:10:55.785400
+18:25.110400
68.7p
23
Oscar Ivars
Oscar Mark
2:12:44.796300
+20:14.121300
67.5p
24
Johan Falk
Domnarvets GOIF
2:12:51.797000
+20:21.122000
67.4p
25
David Czuczor
Korsnäs IF SK
2:12:57.797600
+20:27.122600
67.3p
26
Erik Isaksson
Lima IF
2:13:00.797900
+20:30.122900
67.3p
27
John Kumlin
IK Ymer
2:13:17.799600
+20:47.124600
67.1p
28
David Jonsson
Malungs IF
2:13:20.799900
+20:50.124900
67.1p
29
Jacob Matses
Dala-Järna IK
2:14:04.804300
+21:34.129300
66.6p
30
Peter Blomgren
Nacka Värmdö SK
2:14:28.806700
+21:58.131700
66.4p
31
Ken Slättengren
Nybro Ski
2:14:36.807500
+22:06.132500
66.3p
32
Jens Filipsson
Sunne SLF
2:14:40.807900
+22:10.132900
66.2p
33
Julian Schönfelder
Roslagsbro IF
2:15:17.811600
+22:47.136600
65.9p
34
Anders Hermansson
Västerås Skidklubb
2:15:56.815500
+23:26.140500
65.5p
35
Simon Carle
Sunne SLF
2:16:04.816300
+23:34.141300
65.4p
36
Tobias Krümmling
Axa SC
2:18:44.832300
+26:14.157300
63.8p
37
Daniel Brandt
Malungs IF
2:19:24.836300
+26:54.161300
63.4p
38
Jonas Andersson
IF Rigor
2:20:13.841200
+27:43.166200
63.0p
39
Jonatan Viker
IK Stern
2:20:21.842000
+27:51.167000
62.9p
40
Lars Forsman
Garphyttans IF
2:20:31.843000
+28:01.168000
62.8p
41
Stefan Boremyr
Kvarnsvedens GOIF SK
2:20:55.845400
+28:25.170400
62.6p
42
Andreas Persson
Råda IK
2:21:25.848400
+28:55.173400
62.3p
43
Rasmus Svenningsson
Lima IF
2:21:58.851700
+29:28.176700
62.0p
44
Martin Bäck
Abb IF SK
2:22:04.852300
+29:34.177300
62.0p
45
Henrik Hellström
IK Stern
2:22:26.854500
+29:56.179500
61.8p
46
Jon Samuelsson
Bålsta SK
2:23:55.863400
+31:25.188400
61.0p
47
Carl Alfred Falk
Ställbergs IK
2:25:26.872500
+32:56.197500
60.2p
48
Anton Emanuel Kristiansen
Norway
2:26:06.876500
+33:36.201500
59.8p
49
Adam Burström
SK Järven
2:26:31.879000
+34:01.204000
59.6p
50
Alfred Källsmyr
IK Fryken
2:27:19.883800
+34:49.208800
59.2p
51
Henrik Lans
Orsa SK
2:28:56.893500
+36:26.218500
58.4p
52
Fredrik Lundell
Norrbärke SK
2:29:49.898800
+37:19.223800
58.0p
53
Olof Lundbäck
Molkoms SK
2:29:59.899800
+37:29.224800
57.9p
54
Fredrik Malmfors
Malungs IF
2:30:38.903700
+38:08.228700
57.6p
55
Oskar Talsi
Axa SC
2:30:46.904500
+38:16.229500
57.6p
56
Jan Neelissen
Södertälje IF
2:31:54.911300
+39:24.236300
57.0p
57
Jimmy Skogström
IFK Mora SK
2:31:56.911500
+39:26.236500
57.0p
58
Per Stigson
Öje IF
2:32:02.912100
+39:32.237100
57.0p
59
Patrik Olsson
Malungs IF
2:32:29.914800
+39:59.239800
56.8p
59
Anders Roos
AB Karl Hedin IF
2:32:29.914800
+39:59.239800
56.8p
61
Jonas Bond
Axa SC
2:32:31.915000
+40:01.240000
56.8p
62
Linus Åkerlind
Nusnäs IF
2:32:32.915100
+40:02.240100
56.8p
63
Andreas Toresson Nygårds
Axa SC
2:32:46.916500
+40:16.241500
56.6p
64
Richard Matsson
Bullarens GOIF
2:32:49.916800
+40:19.241800
56.6p
65
Johan Myrman
Arvika IS
2:33:15.919400
+40:45.244400
56.4p
66
Jesper Lundberg
Äppelbo AIK
2:33:38.921700
+41:08.246700
56.3p
67
Erik Boklund
Axa SC
2:34:01.924000
+41:31.249000
56.1p
68
Robbin Slättengren
Nybro Ski
2:34:06.924500
+41:36.249500
56.0p
69
Michael Jönsson
Skogis IF
2:34:39.927800
+42:09.252800
55.8p
70
Andreas Sognefors
Axa SC
2:35:11.931000
+42:41.256000
55.6p
71
Albin Sigby
OK Tyr
2:35:33.933200
+43:03.258200
55.4p
72
Johan Söderlund
OK Tyr
2:35:34.933300
+43:04.258300
55.4p
73
Christophe Svensson
Bottnaryd IF
2:36:02.936100
+43:32.261100
55.2p
74
Isak Åhström
Råda IK
2:36:21.938000
+43:51.263000
55.1p
75
Erik Larsson
Malungs IF
2:37:03.942200
+44:33.267200
54.8p
76
Patric Björk
Storvreta IK
2:37:30.944900
+45:00.269900
54.6p
77
Peter Filipsson
IK Stern
2:37:46.946500
+45:16.271500
54.5p
78
Niklas Vestlund
Ryda SK
2:40:49.964800
+48:19.289800
53.2p
79
Alfred Magnusson
Sunne SLF
2:41:05.966400
+48:35.291400
53.1p
80
Sebastian Johansson
Sya SK
2:43:42.982100
+51:12.307100
52.1p
81
Niclas Andersson
Ekshärads SF
2:44:07.984600
+51:37.309600
51.9p
82
David Hansson
Bullarens GOIF
2:45:50.994900
+53:20.319900
51.3p
83
Thomas Persson
Malungs IF
2:46:17.997600
+53:47.322600
51.1p
84
Björn Lennartsson
Finnskogarnas SK
2:46:51.1001000
+54:21.326000
50.9p
85
Patrik Olsson
Axa SC
2:46:54.1001300
+54:24.326300
50.9p
86
Sebastian Welling
Axa SC
2:48:35.1011400
+56:05.336400
50.3p
87
Martin Bernhardsson
Axa SC
2:50:12.1021100
+57:42.346100
49.7p
88
Gustav Karlsson
Råda IK
2:50:38.1023700
+58:08.348700
49.6p
89
Joel Anttonen
Axa SC
2:51:23.1028200
+58:53.353200
49.3p
90
Calle Eriksson Lilja
Granbergsdals IF
2:55:00.1049900
+1:02:30.374900
48.1p
91
Nicklas Berglund
Göteborgs SK
2:56:24.1058300
+1:03:54.383300
47.6p
92
Niklas Öhrn Sten
SK Nor
2:56:29.1058800
+1:03:59.383800
47.6p
93
Robin Dufva
Magra IS
2:56:35.1059400
+1:04:05.384400
47.6p
94
Jesper Regnström
Ryda SK
2:57:06.1062500
+1:04:36.387500
47.4p
95
Carl-Johan Moquist
Täby IS SK
2:58:01.1068000
+1:05:31.393000
47.1p
96
Martin Karlsson
Säffle SK
3:01:21.1088000
+1:08:51.413000
46.1p
97
Jon Jansson
Bullarens GOIF
3:02:21.1094000
+1:09:51.419000
45.8p
98
Fredrik Björklund
Axa SC
3:03:57.1103600
+1:11:27.428600
45.3p
99
Andreas Harlén
Karlslunds IF SF
3:04:32.1107100
+1:12:02.432100
45.2p
100
Victor Bryntesson
Malungs IF
3:06:05.1116400
+1:13:35.441400
44.7p
101
Jonatan Brekke
Eds SK
3:06:09.1116800
+1:13:39.441800
44.7p
102
Karl Björlin
Hotagens SC
3:06:34.1119300
+1:14:04.444300
44.6p
103
Christian Eriksson
IFK Mora SK
3:07:15.1123400
+1:14:45.448400
44.4p
104
David Gustafsson
Umara SC
3:10:33.1143200
+1:18:03.468200
43.5p
105
Ilgner Fabian
Berber IS
3:11:02.1146100
+1:18:32.471100
43.4p
106
Erik Smits
Storvreta IK
3:14:42.1168100
+1:22:12.493100
42.4p
107
Carl Bäckman
IK Jarl Rättvik
3:20:19.1201800
+1:27:49.526800
41.0p
108
Kristoffer Strömgren
Lima IF
3:22:15.1213400
+1:29:45.538400
40.6p
109
Anders Wikström
IK Jarl Rättvik
3:23:35.1221400
+1:31:05.546400
40.3p
110
Roger Nilsson
Axa SC
3:37:33.1305200
+1:45:03.630200
37.3p