Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bessemerloppet
2019-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
52km, Längdskidor
1
Johanna Zetterberg
Spånga
3:34:36.1287500
47.8p
2
Madelene Hörlin
Yuppie Ski Club
3:43:06.1338500
+8:30.50900
45.7p
3
Carina Dahlström
Åmåls OK
3:52:02.1392100
+17:26.104500
43.7p
4
Frida Jansson
Axa SC
4:00:31.1443000
+25:55.155400
42.0p
5
Maria Smith Bergh
Stocksunds IF
4:02:25.1454400
+27:49.166800
41.6p
6
Christina Zetterman
Täby IS SK
4:06:33.1479200
+31:57.191600
40.8p
7
Emelie Falk
No Club
4:10:43.1504200
+36:07.216600
40.0p
8
Jenny Sanner Roosqvist
Gävle SK
4:12:04.1512300
+37:28.224700
39.8p
9
Lisa Johansson
Duveds IF
4:15:31.1533000
+40:55.245400
39.2p
10
Anna-Karin Wilsson
Axa SC
4:15:32.1533100
+40:56.245500
39.2p
11
Linda Nyström
Trönö IK
4:23:49.1582800
+49:13.295200
37.8p
12
Pernilla Pålsson
Täby IS SK
4:31:26.1628500
+56:50.340900
36.7p
13
Marie Hall
Stockholm
4:33:16.1639500
+58:40.351900
36.4p
14
Magdalena Ask
Järfälla SK
4:35:05.1650400
+1:00:29.362800
36.1p
15
Saioa Ibarrola Barandika
Stockholm
4:35:53.1655200
+1:01:17.367600
36.0p
16
Malin Andersson
Älvsjö
4:36:27.1658600
+1:01:51.371000
35.9p
17
Terese Artvin
Enskede Gård
4:43:30.1700900
+1:08:54.413300
34.9p
18
Hanna Lindström
Hägersten
4:45:14.1711300
+1:10:38.423700
34.7p
19
Pettersson Anna
Älvsjö
4:52:26.1754500
+1:17:50.466900
33.7p
20
Josefina Henryson
Sundbybergs IK
5:03:17.1819600
+1:28:41.532000
32.4p
21
Alice Kuhnke
Älta IF
5:14:35.1887400
+1:39:59.599800
31.1p
22
Emilia Lidström
Stockholm
5:25:27.1952600
+1:50:51.665000
30.0p
23
Karolin Andersson
Sthlm Suburban Surfers
5:35:14.2011300
+2:00:38.723700
29.1p
24
Miranda Edner
Täby IS SK
5:43:37.2061600
+2:09:01.774000
28.3p
-
Ulrika Petersson
Västerås
23:59:58.8639700
-
Anna Ryott
Bromma
23:59:59.8639800
-
Johanna Gottlander
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Johanna Fahlander Fallgren
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Fanny Gabrielsson
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Candace Shaw
Bromma
23:59:59.8639800
-
Linnéa Brickman Eriksson
Västerås
23:59:59.8639800
-
Monica Eriksson
Bälinge
23:59:59.8639800
-
Sofia Wallin
IF Thor
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)