Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bessemerloppet
2019-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
OBS! Nyhet!
Visa ihopslagen resultatlista med seedningsgränser för Vasaloppet
Visar resultat 1 till 500 av 697[
1
2
]
D 21
52km, Längdskidor
1
Elin Mohlin
Östersund
2:28:46.892500
73.6p
2
Olivia Hansson
Karlslunds IF SF
2:37:58.947700
+9:12.55100
68.5p
3
Susanne Hedlund
Bjursås IK
2:40:09.960800
+11:23.68200
67.3p
4
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
2:49:13.1015200
+20:27.122600
63.0p
5
Erika Stolpe
Filipstads SF
2:51:11.1027000
+22:25.134400
62.2p
6
Sara Karlsson
Gnosjö FK
2:54:05.1044400
+25:19.151800
60.9p
7
Emmy Thelberg
Valbo AIF
3:01:44.1090300
+32:58.197700
57.9p
8
Charlotte Andersson
Team Pumpen SK
3:13:19.1159800
+44:33.267200
53.9p
9
Lisa Hallberg
Axa SC
3:14:33.1167200
+45:47.274600
53.5p
10
Johanna Cavallin
Högbo GIF
3:16:37.1179600
+47:51.287000
52.8p
11
Ingrid Segerberg
OK Linné
3:30:31.1263000
+1:01:45.370400
48.8p
12
Elise Andersson
Österfärnebo IF
3:31:45.1270400
+1:02:59.377800
48.5p
13
Maria Wiklund
Sundbybergs IK
3:52:11.1393000
+1:23:25.500400
43.7p
14
Ylva Rydin
Axa SC
3:59:01.1434000
+1:30:15.541400
42.3p
15
Lina Dahlman
Tunafors SK
4:16:52.1541100
+1:48:06.648500
39.0p
16
Madelene Ramström
Brottby SK
4:18:26.1550500
+1:49:40.657900
38.7p
17
Viktoria Helmersson
Ockelbo SK
4:37:30.1664900
+2:08:44.772300
35.8p
-
Amanda Held
Skellefteå SK
23:59:58.8639700
D 40
52km, Längdskidor
1
Eva Buskas
Svaide Roma SOK
3:58:56.1433500
42.3p
2
Lova André Nilsson
Stockholms RK
4:02:31.1455000
+3:35.21400
41.6p
3
Annika Broms
Visborgs OK
4:16:51.1541000
+17:55.107400
39.0p
D 50
52km, Längdskidor
1
Helena Zingmark
Stockholms RK
3:03:57.1103600
57.1p
2
Catharina Söderström
Axa SC
3:15:37.1173600
+11:40.69900
53.2p
3
Kia Olofsdotter
Östervåla IF
3:34:05.1284400
+30:08.180700
47.9p
4
Sabine Herms
Ufk
3:45:16.1351500
+41:19.247800
45.2p
5
Ingrid Stenvall
Sundborns GoIF
4:04:42.1468100
+1:00:45.364400
41.2p
D 60
52km, Längdskidor
1
Karin Bengtsson
Visborgs OK
3:39:00.1313900
46.7p
2
Clara Hellström
Korsnäs IF SK
3:40:39.1323800
+1:39.9800
46.3p
H 21
52km, Längdskidor
1
Anton Karlsson
Östersund
2:09:47.778600
87.3p
2
Rikard Tynell
Falun
2:10:21.782000
+34.3300
86.8p
3
Jimmie Johnsson
Falun
2:11:08.786700
+1:21.8000
86.1p
4
Jonatan Steen
Team Ormsalva AC
2:14:37.807600
+4:50.28900
83.3p
5
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
2:15:34.813300
+5:47.34600
82.6p
6
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
2:16:15.817400
+6:28.38700
82.1p
7
Mikael Sandgren Krång
IFK Mora SK
2:16:29.818800
+6:42.40100
81.9p
8
Adam Steen
Axa SC
2:17:21.824000
+7:34.45300
81.3p
9
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
2:18:29.830800
+8:42.52100
80.4p
10
Johan Strid
Ockelbo SK
2:18:33.831200
+8:46.52500
80.4p
10
Kristian Ek
XC STHLM Ski Club
2:18:33.831200
+8:46.52500
80.4p
12
Claes Steimert
Mälarö SOK
2:19:13.835200
+9:26.56500
79.9p
13
Ronny Wedin
Team Pumpen SK
2:19:14.835300
+9:27.56600
79.9p
14
Anders Boström
XC STHLM Ski Club
2:19:18.835700
+9:31.57000
79.9p
15
Fredrik Wallström
Naprapat Walle SK
2:21:37.849600
+11:50.70900
78.2p
16
Elis Weslien
Nybro Skidklubb
2:23:21.860000
+13:34.81300
77.1p
17
Jacob Söderqvist
Team Pumpen SK
2:23:43.862200
+13:56.83500
76.8p
18
Patrik Lind
Tunafors SK
2:25:01.870000
+15:14.91300
76.0p
19
Carl Henrik Niper
IKJ Haninge
2:25:16.871500
+15:29.92800
75.8p
20
Pontus Karlsson
Turebergs IF
2:25:22.872100
+15:35.93400
75.8p
21
Isak Nilsson
Gnosjö FK
2:25:43.874200
+15:56.95500
75.5p
22
Oskar Ekholm
Karlslunds IF SF
2:25:55.875400
+16:08.96700
75.4p
23
Andreas Berthagen
Storvreta IK
2:26:27.878600
+16:40.99900
75.1p
24
Filip Kyrö
Högbo GIF
2:27:00.881900
+17:13.103200
74.7p
25
Jimmy Axelsson
Karlslunds IF SF
2:27:09.882800
+17:22.104100
74.6p
26
Marcus Look
Umara SC
2:27:48.886700
+18:01.108000
74.2p
27
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:28:00.887900
+18:13.109200
74.1p
28
David Holm
Turebergs IF
2:28:03.888200
+18:16.109500
74.1p
29
Anton Bäckman
Karlslunds IF SF
2:28:39.891800
+18:52.113100
73.7p
30
Fredrik Björk
IK Rex
2:28:41.892000
+18:54.113300
73.7p
30
Johan Klinga
Team Pumpen SK
2:28:41.892000
+18:54.113300
73.7p
32
Björn Wennblom
XC STHLM Ski Club
2:29:20.895900
+19:33.117200
73.3p
33
Erik Hållström
Naprapat Walle SK
2:30:00.899900
+20:13.121200
72.9p
34
Kristian Tufvesson
IK Rex
2:30:23.902200
+20:36.123500
72.7p
35
Björn Jingfors
Axa SC
2:31:08.906700
+21:21.128000
72.2p
36
Björn Melander
Timrå SOK
2:31:31.909000
+21:44.130300
72.0p
37
Marcus Sjöberg
Broby GoIF
2:31:33.909200
+21:46.130500
72.0p
38
Robin Gerum
Serneke IF
2:31:53.911200
+22:06.132500
71.8p
39
Martin Alvengren
Umara SC
2:32:04.912300
+22:17.133600
71.7p
40
Jonas Albäck
Årsunda IF
2:32:30.914900
+22:43.136200
71.4p
41
Kristian Dahlström
Åmåls OK
2:33:01.918000
+23:14.139300
71.2p
42
Alexander Gingsjö
Axa SC
2:33:09.918800
+23:22.140100
71.1p
43
Magnus Nygren
Väsby SK
2:33:47.922600
+24:00.143900
70.7p
44
Håkan Sandahl
Axa SC
2:33:48.922700
+24:01.144000
70.7p
45
Niklas Henriksson
Bålsta SK
2:33:55.923400
+24:08.144700
70.6p
46
Sjur Jensen
Vattenfalls IF Stockholm
2:33:59.923800
+24:12.145100
70.6p
47
Albin Bergkvist
Bjursås IK
2:34:10.924900
+24:23.146200
70.5p
48
Carl-August Westberg
Sundborns GoIF
2:34:20.925900
+24:33.147200
70.4p
49
Jan Troeng
OK Linné
2:34:48.928700
+25:01.150000
70.2p
50
Mattias Forsberg
Turebergs IF
2:35:22.932100
+25:35.153400
69.8p
51
Anders Holmer
Stockholms RK
2:35:32.933100
+25:45.154400
69.8p
52
Patrik Wejnermark
Östervåla IF
2:37:33.945200
+27:46.166500
68.7p
53
Carl Johan Herbst
Åf Skidklubb
2:37:37.945600
+27:50.166900
68.6p
54
Oskar Nordlander
XC STHLM Ski Club
2:37:41.946000
+27:54.167300
68.6p
55
Martin Konkell
Enebybergs IF
2:38:08.948700
+28:21.170000
68.4p
56
Lukas Berglund
XC STHLM Ski Club
2:38:19.949800
+28:32.171100
68.3p
57
Michael Eklöf
Tunafors SK
2:39:00.953900
+29:13.175200
67.9p
58
Johan Selander
Öregrunds IK
2:40:25.962400
+30:38.183700
67.2p
59
Erik Engström
Tunafors SK
2:40:38.963700
+30:51.185000
67.1p
60
Erik Geijer
XC Sthlm Ski Club
2:41:02.966100
+31:15.187400
66.9p
61
Roberth Fälth
Vasaloppsklubben i Hedemora
2:41:54.971300
+32:07.192600
66.5p
62
Per Hård af Segerstad
Västerås Skidklubb
2:42:04.972300
+32:17.193600
66.4p
63
Romain Balieu
Stockholms RK
2:42:08.972700
+32:21.194000
66.3p
64
Björn Kaijser
Axa SC
2:42:09.972800
+32:22.194100
66.3p
65
Andreas Karlsson
OK Kolmården
2:42:18.973700
+32:31.195000
66.3p
66
Simon Teike
Forsa OK
2:42:25.974400
+32:38.195700
66.2p
67
Ludvig Åkerhielm
Sealine AK
2:42:51.977000
+33:04.198300
66.0p
68
Richard Johansson
Bålsta SK
2:42:56.977500
+33:09.198800
66.0p
69
Robin Carlborg
Västberga PF
2:43:22.980100
+33:35.201400
65.7p
70
Adrian Dahlström
Åmåls OK
2:44:26.986500
+34:39.207800
65.2p
71
Joakim Larsson
Brottby SK
2:44:48.988700
+35:01.210000
65.1p
72
Andreas Nyman
Broby GoIF
2:45:08.990700
+35:21.212000
64.9p
73
Erik Dahlqvist
Storviks IF
2:45:19.991800
+35:32.213100
64.8p
74
Tomas Stenström
OK Linné
2:45:50.994900
+36:03.216200
64.6p
75
Daniel Kolm
XC STHLM Ski Club
2:46:35.999400
+36:48.220700
64.2p
76
Erik Mild
Ugglan IK
2:46:50.1000900
+37:03.222200
64.1p
77
Kalle Torlén
Axa SC
2:47:09.1002800
+37:22.224100
64.0p
78
Anders Eriksson
Axa SC
2:47:23.1004200
+37:36.225500
63.9p
79
Daniel Westlund
Naprapat Walle SK
2:47:25.1004400
+37:38.225700
63.8p
80
Martin Söderström
IK Rex
2:47:49.1006800
+38:02.228100
63.7p
81
Jonas Eriksson
Östersunds SK
2:48:14.1009300
+38:27.230600
63.5p
82
Johan Thalin
Östervåla IF
2:48:49.1012800
+39:02.234100
63.2p
83
Thomas Brunkert
Hällbybrunns IF
2:49:06.1014500
+39:19.235800
63.1p
84
Viktor Medén
Axa SC
2:49:11.1015000
+39:24.236300
63.0p
85
Joakim Florentinsson
Axa SC
2:49:17.1015600
+39:30.236900
63.0p
86
Fredrik Helander
Turebergs IF
2:49:27.1016600
+39:40.237900
62.9p
87
Elon Strömbäck
Athletic Club Salt Lake
2:50:02.1020100
+40:15.241400
62.7p
87
Bujar Bunjaku
XC STHLM Ski Club
2:50:02.1020100
+40:15.241400
62.7p
89
Daniel Frehde
Karlslunds IF SF
2:50:13.1021200
+40:26.242500
62.6p
90
Elias Kayal
Axa SC
2:50:14.1021300
+40:27.242600
62.6p
91
Linus Karlsson Mood
Roslagsbro IF
2:50:15.1021400
+40:28.242700
62.6p
92
Oskar Johnels
Bålsta SK
2:50:17.1021600
+40:30.242900
62.6p
92
Rickard Uske
Bålsta SK
2:50:17.1021600
+40:30.242900
62.6p
94
Jonas Holmgren
Hudiksvalls IF
2:50:38.1023700
+40:51.245000
62.4p
95
Erik Westberg
Vallsta SK
2:50:43.1024200
+40:56.245500
62.4p
96
Johan Gustafsson
Häverödals SK
2:51:06.1026500
+41:19.247800
62.2p
97
Mikael Norrestam
Östervåla IF
2:51:25.1028400
+41:38.249700
62.1p
98
Simon Bjurèn
Sågmyra SK
2:51:28.1028700
+41:41.250000
62.1p
99
Claes Törnsten
Yuppie Ski Club
2:51:49.1030800
+42:02.252100
61.9p
100
Fredrik Alderman
Nacka Värmdö SK
2:52:04.1032300
+42:17.253600
61.8p
101
Niklas Wenngren
Östervåla IF
2:52:55.1037400
+43:08.258700
61.4p
102
Alexander Sundin
Sundbybergs IK
2:53:42.1042100
+43:55.263400
61.1p
103
Joel Kröjs
Åf Skidklubb
2:53:50.1042900
+44:03.264200
61.0p
104
Jimmy Planting-Bergloo
Umara SC
2:53:58.1043700
+44:11.265000
61.0p
105
Marcus Ekermo
Stockholms RK
2:54:23.1046200
+44:36.267500
60.8p
106
Pontus Axelsson
Axa SC
2:54:24.1046300
+44:37.267600
60.8p
106
Gustav Eklund
IBM-Klubben
2:54:24.1046300
+44:37.267600
60.8p
108
Olof Höglin
Gävle SK
2:54:25.1046400
+44:38.267700
60.8p
109
André Andersson
IFK Grängesberg SK
2:54:38.1047700
+44:51.269000
60.7p
110
Oskar Demby
Gävlepolisens IF
2:56:42.1060100
+46:55.281400
59.9p
111
Henrik Ling
Tärnsjö IF
2:56:48.1060700
+47:01.282000
59.8p
112
Axel Alness Borg
Loos IF
2:56:55.1061400
+47:08.282700
59.8p
113
Peter Alzen
Axa SC
2:57:49.1066800
+48:02.288100
59.4p
114
John Sterner
XC STHLM Ski Club
2:57:56.1067500
+48:09.288800
59.4p
115
Henrik Hagström
Ufk
2:58:00.1067900
+48:13.289200
59.4p
116
Eric Johansson
Östervåla IF
2:58:27.1070600
+48:40.291900
59.2p
117
Christian Brink
Gävle SK
2:58:29.1070800
+48:42.292100
59.2p
118
Wilhelm Lönnies
Gimo IF SK
2:58:31.1071000
+48:44.292300
59.2p
119
Daniel Persson
Accenture IF
2:58:32.1071100
+48:45.292400
59.2p
120
Jon Åkesson
Forsa OK
2:58:35.1071400
+48:48.292700
59.1p
121
Gustaf Tegell
Axa SC
2:58:40.1071900
+48:53.293200
59.1p
122
Ronnie Branteström
IK Rex
2:58:57.1073600
+49:10.294900
59.0p
123
Roger Lindqvist
XC STHLM Ski Club
2:59:04.1074300
+49:17.295600
58.9p
124
Staffan Herbst
Axa SC
2:59:08.1074700
+49:21.296000
58.9p
125
Nicklas Gustafsson
Axa SC
2:59:13.1075200
+49:26.296500
58.9p
126
Tomek Jansson
XC STHLM Ski Club
2:59:36.1077500
+49:49.298800
58.7p
127
Daniel Pettersson
Tunafors SK
3:00:18.1081700
+50:31.303000
58.5p
128
Anders Edberg
Ufk
3:00:29.1082800
+50:42.304100
58.4p
129
Patrik Lindqvist
AnnaEmil Sportklubb
3:00:34.1083300
+50:47.304600
58.4p
130
Andreas Tollerup
Carnegie IF
3:01:06.1086500
+51:19.307800
58.2p
131
Fredrik Olsson
Åmots SK
3:01:12.1087100
+51:25.308400
58.1p
132
Viktor Gingsjö
Söders SOL Tyresö
3:01:22.1088100
+51:35.309400
58.1p
133
Lars Pettersson
OK Linné
3:01:32.1089100
+51:45.310400
58.0p
134
Linus Mattsson
Rehns BK
3:01:46.1090500
+51:59.311800
57.9p
135
Björn Hübinette
Bälinge IF
3:03:05.1098400
+53:18.319700
57.4p
136
Björn Gustafsson
Peab IF
3:03:06.1098500
+53:19.319800
57.4p
137
Olof Widenfalk
Ufk
3:03:12.1099100
+53:25.320400
57.4p
138
Johan Valinder
Turebergs IF
3:03:49.1102800
+54:02.324100
57.2p
139
Andreas Jilvero
Navåsens FK
3:05:47.1114600
+56:00.335900
56.4p
140
Patrik Käll
IK Rex
3:06:41.1120000
+56:54.341300
56.1p
141
Fredrik Andersson
Wattholma IF
3:07:07.1122600
+57:20.343900
56.0p
142
Andreas Gröning
IFK Mora SK
3:07:12.1123100
+57:25.344400
55.9p
143
Gustav Svensson
Axa SC
3:07:49.1126800
+58:02.348100
55.7p
144
Emil Larsson
Högbo GIF
3:08:12.1129100
+58:25.350400
55.6p
145
Jacob Rudhe
Västerås Skidklubb
3:09:26.1136500
+59:39.357800
55.2p
146
David Olsson
Österfärnebo IF
3:09:30.1136900
+59:43.358200
55.2p
147
Johannes Hörner
Åf Skidklubb
3:09:33.1137200
+59:46.358500
55.1p
148
Johan Månflod
Ufk
3:09:43.1138200
+59:56.359500
55.1p
149
Niklas Karlsson
Knutby IF
3:10:16.1141500
+1:00:29.362800
54.9p
150
Johan Sandberg
Axa SC
3:10:34.1143300
+1:00:47.364600
54.8p
151
Pär Tjärnberg
Mälarö SOK
3:11:05.1146400
+1:01:18.367700
54.6p
152
Kim Engqvist
Axa SC
3:11:07.1146600
+1:01:20.367900
54.6p
152
Marcus Johansson
IF Hagen SK
3:11:07.1146600
+1:01:20.367900
54.6p
154
Oskar Svensson
Axa SC
3:11:28.1148700
+1:01:41.370000
54.5p
155
Bo Gustavsson
Karlslunds IF SF
3:11:32.1149100
+1:01:45.370400
54.5p
156
Johan Alfredsson
Karlslunds IF SF
3:11:47.1150600
+1:02:00.371900
54.4p
157
Alexander Hed
Accenture IF
3:11:56.1151500
+1:02:09.372800
54.3p
158
Johan Helmerskog
Ufk
3:12:54.1157300
+1:03:07.378600
54.0p
159
David Anker
Axa SC
3:12:57.1157600
+1:03:10.378900
54.0p
160
Adam Hultman
Axa SC
3:13:17.1159600
+1:03:30.380900
53.9p
161
Aleksander Larsson
Axa SC
3:13:46.1162500
+1:03:59.383800
53.7p
162
Henric Wangel
Nacka Värmdö SK
3:14:34.1167300
+1:04:47.388600
53.5p
163
Simon Westergren
Axa SC
3:16:14.1177300
+1:06:27.398600
53.0p
164
Niklas Norrby
Kungsgårdens SK
3:17:01.1182000
+1:07:14.403300
52.7p
165
Nicklas Winestedt
Järbo IF
3:18:10.1188900
+1:08:23.410200
52.4p
166
Niclas Gregoriusson
Axa SC
3:18:47.1192600
+1:09:00.413900
52.2p
167
David Erixell
Yuppie Ski Club
3:19:06.1194500
+1:09:19.415800
52.1p
168
Stefan Liljestedt
Nynäshamns IF SK
3:19:29.1196800
+1:09:42.418100
52.0p
169
Matthias Eriksson
Östervåla IF
3:19:32.1197100
+1:09:45.418400
51.9p
170
Per Boss
Ekshärads SF
3:19:56.1199500
+1:10:09.420800
51.8p
171
Glenn Källström
Roslagsbro IF
3:20:04.1200300
+1:10:17.421600
51.8p
172
Benjamin Rubin
Yuppie Ski Club
3:20:19.1201800
+1:10:32.423100
51.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
173
Linus Wollentz
No Club
3:22:10.1212900
+1:12:23.434200
51.2p
174
Johnny Nilsson
Gävle SK
3:23:23.1220200
+1:13:36.441500
50.8p
175
Jonas Larsson
Hedesunda IF
3:23:53.1223200
+1:14:06.444500
50.7p
176
Patrik Berglund
IFK Mora SK
3:26:44.1240300
+1:16:57.461600
49.9p
177
Pontus Kylander
Axa SC
3:27:55.1247400
+1:18:08.468700
49.5p
178
John Hagfält
Roslagsbro IF
3:28:51.1253000
+1:19:04.474300
49.3p
179
Andreas Sivelöv Stensåsen
Föreningen IKJ Haninge
3:32:51.1277000
+1:23:04.498300
48.2p
180
Anders Bremmer
Yuppie Ski Club
3:33:07.1278600
+1:23:20.499900
48.1p
181
Emil Mårtensson
Axa SC
3:33:23.1280200
+1:23:36.501500
48.1p
182
Mats Patrik Jansson
Axa SC
3:35:20.1291900
+1:25:33.513200
47.6p
183
Jerry Bolin
Morgongåva SK
3:36:13.1297200
+1:26:26.518500
47.4p
184
Anton Nylund
Axa SC
3:39:59.1319800
+1:30:12.541100
46.4p
185
Johan Simm Lindbäck
Ufk
3:41:34.1329300
+1:31:47.550600
46.1p
186
Jesper Norling
Axa SC
3:42:47.1336600
+1:33:00.557900
45.8p
187
Per Wettergren
Vattenfalls IF Stockholm
3:45:36.1353500
+1:35:49.574800
45.1p
187
Peter Källgren
Axa SC
3:45:36.1353500
+1:35:49.574800
45.1p
189
David Hector
Axa SC
3:45:52.1355100
+1:36:05.576400
45.1p
190
Nicklas Tingström
Axa SC
3:48:50.1372900
+1:39:03.594200
44.4p
191
Mattias Ljungberg
Bräcke SK
3:49:17.1375600
+1:39:30.596900
44.3p
192
Johan Ångman
Morgongåva SK
3:49:44.1378300
+1:39:57.599600
44.2p
193
Tobias Persson
Axa SC
3:55:54.1415300
+1:46:07.636600
42.9p
194
Petter Pehrson
Axa SC
3:56:59.1421800
+1:47:12.643100
42.7p
195
Nils Forsberg
Jalles Tc Umeå
3:57:26.1424500
+1:47:39.645800
42.6p
196
Pelle Mattsson
IK Rex
3:59:54.1439300
+1:50:07.660600
42.1p
197
Johan Sund
Axa SC
4:02:58.1457700
+1:53:11.679000
41.5p
198
Daniel Kjellsson
Täby IS SK
4:08:01.1488000
+1:58:14.709300
40.5p
199
Marcus Johansson
Storviks IF
4:08:44.1492300
+1:58:57.713600
40.4p
200
Rasmus Viktorsson
No Club
4:10:19.1501800
+2:00:32.723100
40.1p
201
Niklas Jonsson
Broby GoIF
4:13:37.1521600
+2:03:50.742900
39.5p
202
Markus Nordén
Axa SC
4:14:35.1527400
+2:04:48.748700
39.4p
203
Love Altin
Axa SC
4:29:49.1618800
+2:20:02.840100
36.9p
204
Magnus Elletoft
Axa SC
4:52:39.1755800
+2:42:52.977100
33.7p
-
Johan Strand
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Richard Toss
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Andreas Sandgren
Hofors AIF Skid och Cykelklubb
23:59:58.8639700
-
Lucas Enmarc
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Tomas Franzen
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Martin Andersson
IK Rex
23:59:59.8639800
-
Tobias Malm
Bålsta SK
23:59:59.8639800
-
Mattias Slothus
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Robin Erneby
Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Daniel Bergsten
Forsa OK
23:59:59.8639800
-
Benjamin Lembke
Linköpings SK
23:59:59.8639800
-
Gustav Westin
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
Simon Jörgensen
Athletic Club Salt Lake
23:59:59.8639800
-
Markus Ryyti
OK Vallonerna
23:59:59.8639800
-
Johan Nordling
Högbo GIF
23:59:59.8639800
H 40
52km, Längdskidor
1
Carl Troedsson
Stockholms RK
2:18:55.833400
80.1p
2
Anders Allard Lindström
Sundborns GoIF
2:25:20.871900
+6:25.38400
75.8p
3
Johan Myhr
Bravura Sports Club
2:26:28.878700
+7:33.45200
75.1p
4
Mattias Nilsson
Ockelbo SK
2:28:50.892900
+9:55.59400
73.6p
5
Matti Näslund
Scania IF
2:29:34.897300
+10:39.63800
73.2p
6
Nicklas Johansson
Rembo IK
2:31:29.908800
+12:34.75300
72.0p
7
Daniel Jonsson
Team Pumpen SK
2:31:30.908900
+12:35.75400
72.0p
8
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
2:31:43.910200
+12:48.76700
71.9p
9
Martin Höglund
Sundbybergs IK
2:31:57.911600
+13:02.78100
71.8p
10
Fredrik Erixon
CCC1000 Skidklubb
2:32:13.913200
+13:18.79700
71.6p
11
Fredrik Ström
Bålsta SK
2:32:23.914200
+13:28.80700
71.5p
12
Pontus Tillenius
Wattholma IF
2:33:45.922400
+14:50.88900
70.7p
13
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
2:33:54.923300
+14:59.89800
70.7p
14
Mikael Lange
Storvreta IK
2:36:37.939600
+17:42.106100
69.2p
15
Anders Boström
OK Linné
2:36:39.939800
+17:44.106300
69.2p
16
Anders Hübinette
Sundbybergs IK
2:36:41.940000
+17:46.106500
69.1p
17
Henrik Edwardsson
Ericsson IK
2:37:48.946700
+18:53.113200
68.5p
18
Björn Winell
Storvreta IK
2:38:58.953700
+20:03.120200
67.9p
19
Erik Rosenborg
Bravur Sports Club
2:39:16.955500
+20:21.122000
67.8p
20
Johan Korsvik
Axa SC
2:40:58.965700
+22:03.132200
66.9p
21
Daniel Ehn
Team Pumpen SK
2:41:01.966000
+22:06.132500
66.9p
22
Torbjörn Eliasson
Bjursås IK
2:41:38.969700
+22:43.136200
66.6p
23
Stefan Jeleby
Häverödals SK
2:42:06.972500
+23:11.139000
66.4p
24
Jörgen Kanto
Karlslunds IF SF
2:42:26.974500
+23:31.141000
66.2p
25
Mathias Svärd
Gävle SK
2:43:58.983700
+25:03.150200
65.5p
26
Petter Bjerke
IKJ Haninge
2:44:36.987500
+25:41.154000
65.2p
27
Jens Kirk
Stockholms RK
2:44:40.987900
+25:45.154400
65.1p
28
Kjell Häggqvist
Näsvikens IK
2:45:52.995100
+26:57.161600
64.6p
29
Håkan Uvhagen
Axa SC
2:45:56.995500
+27:01.162000
64.5p
30
David Wijk
Högbo GIF
2:46:09.996800
+27:14.163300
64.4p
31
Mattias Leek
Trönö IK
2:46:18.997700
+27:23.164200
64.4p
31
Christian Nyström
Trönö IK
2:46:18.997700
+27:23.164200
64.4p
33
Dan Sundgren
Stockholms RK
2:46:22.998100
+27:27.164600
64.3p
34
Markus Hedlund
Team Ormsalva AC
2:46:28.998700
+27:33.165200
64.3p
35
Henrik Einarsson
Rehns BK
2:47:04.1002300
+28:09.168800
64.0p
36
Karl-Johan Karlberg
Hammerdals IF
2:47:08.1002700
+28:13.169200
64.0p
37
Peter Gustafsson
Salens IF
2:48:39.1011800
+29:44.178300
63.3p
38
Michael Asplund
Axa SC
2:49:27.1016600
+30:32.183100
62.9p
39
Jörgen Johansson
Kalix SK
2:49:42.1018100
+30:47.184600
62.8p
40
Björn Ljunggren
Högbo GIF
2:50:32.1023100
+31:37.189600
62.5p
41
Anders Svensson
Gävle SK
2:51:19.1027800
+32:24.194300
62.1p
42
Peter Rosenqvist
Stockholms RK
2:51:23.1028200
+32:28.194700
62.1p
43
Anders Möllerberg
Valbo AIF
2:52:15.1033400
+33:20.199900
61.7p
44
Gustav Lindberg
Kungsgårdens SK
2:52:32.1035100
+33:37.201600
61.6p
45
Mikael Gelin
Bålsta SK
2:53:36.1041500
+34:41.208000
61.1p
46
Rickard Molin
Naprapat Walle SK
2:53:38.1041700
+34:43.208200
61.1p
47
Magnus Högfeldt
Mälarö SOK
2:53:53.1043200
+34:58.209700
61.0p
48
Henrik Eng
Scania IF
2:56:43.1060200
+37:48.226700
59.9p
49
Fredrik Lilja
JMs PF
2:56:47.1060600
+37:52.227100
59.8p
50
Daniel Englin
Gävle SK
2:58:54.1073300
+39:59.239800
59.0p
51
Sami Maliniemi
Gävle SK
3:01:08.1086700
+42:13.253200
58.2p
52
Michael Jansson
Roslagsbro IF
3:01:09.1086800
+42:14.253300
58.1p
53
Mattias Wikström
Karlslunds IF SF
3:01:39.1089800
+42:44.256300
58.0p
54
Philip Farkas
Nacka Värmdö SK
3:01:55.1091400
+43:00.257900
57.9p
55
Fredrik Bokfors
Stockholms RK
3:02:40.1095900
+43:45.262400
57.6p
56
Lukas Sternet
Stockholms RK
3:02:56.1097500
+44:01.264000
57.5p
57
Mathias Loqvist
Åre Längdskidklubb
3:03:13.1099200
+44:18.265700
57.4p
58
Magnus Svensson
Axa SC
3:03:19.1099800
+44:24.266300
57.3p
59
Mikael Jonsson
Nacka Värmdö SK
3:03:30.1100900
+44:35.267400
57.3p
60
Jesper Kristensson
Axa SC
3:03:54.1103300
+44:59.269800
57.1p
61
Stefan Tall
Nacka Värmdö SK
3:04:10.1104900
+45:15.271400
57.0p
62
Anders Björk
Hofors AIF Skid och Cykelklubb
3:04:28.1106700
+45:33.273200
56.9p
63
Niclas Ward
Mälarö SOK
3:06:51.1121000
+47:56.287500
56.1p
64
Peter Warlich
Linköpings SK
3:07:10.1122900
+48:15.289400
56.0p
65
Henrik Tunér
CCC1000 Skidklubb
3:07:40.1125900
+48:45.292400
55.8p
66
Mattias Pettersson
Gimo IF SK
3:07:43.1126200
+48:48.292700
55.8p
67
Roger Sjösten
Hellas OK SK
3:08:52.1133100
+49:57.299600
55.4p
68
Fredrik Sundberg
Axa SC
3:09:31.1137000
+50:36.303500
55.2p
69
Mikael Näslund
Axa SC
3:09:51.1139000
+50:56.305500
55.0p
70
Magnus Stål
Axa SC
3:10:24.1142300
+51:29.308800
54.9p
71
Magnus Jonnerby Jonnerby
IFK Bergvik
3:11:08.1146700
+52:13.313200
54.6p
72
Johan Gustafsson
Tunafors SK
3:12:52.1157100
+53:57.323600
54.0p
73
Peter Lillbacka
IFK Mora SK
3:12:55.1157400
+54:00.323900
54.0p
74
Tomas Lilja
Söders-Tyresö
3:13:39.1161800
+54:44.328300
53.8p
75
Magnus Lövden
XC Sthlm Ski Club
3:14:50.1168900
+55:55.335400
53.4p
76
Julius Hefte
Åkersberga SK
3:15:00.1169900
+56:05.336400
53.3p
77
Peter Thunell
Högbo GIF
3:15:11.1171000
+56:16.337500
53.3p
78
Karl Nygren
Axa SC
3:17:26.1184500
+58:31.351000
52.6p
79
Magnus Andersson
Karlslunds IF SF
3:18:07.1188600
+59:12.355100
52.4p
80
Jussi Niemetz
Sundbybergs IK
3:18:16.1189500
+59:21.356000
52.3p
81
Sven Hansson
Stockholms RK
3:18:42.1192100
+59:47.358600
52.2p
82
Anders Ösund
Enebybergs IF
3:18:46.1192500
+59:51.359000
52.2p
83
Anders Rehn
Högbo GIF
3:18:51.1193000
+59:56.359500
52.2p
84
Bastien Jerome
Järfälla SK
3:18:55.1193400
+1:00:00.359900
52.1p
85
Henrik Westling
IF Strategen
3:20:21.1202000
+1:01:26.368500
51.7p
86
Andreas Hiller
Axa SC
3:21:02.1206100
+1:02:07.372600
51.5p
87
Henrik Bohman
Eslövs FK
3:21:03.1206200
+1:02:08.372700
51.5p
88
Kenneth Karlsson
Kimstad GOIF
3:22:10.1212900
+1:03:15.379400
51.2p
89
Magnus Enbarr
Ockelbo SK
3:22:22.1214100
+1:03:27.380600
51.1p
90
Erik Prytz
Karlslunds IF SF
3:24:31.1227000
+1:05:36.393500
50.5p
91
Niklas Nylander
Valbo AIF
3:25:12.1231100
+1:06:17.397600
50.3p
92
Henrik Persson
Roslagsbro IF
3:28:13.1249200
+1:09:18.415700
49.5p
93
Tord Mörk
Vreta Skid o MK
3:30:59.1265800
+1:12:04.432300
48.7p
94
Johan Faijersson
Axa SC
3:36:12.1297100
+1:17:17.463600
47.4p
94
Fredrik Carlstedt
Axa SC
3:36:12.1297100
+1:17:17.463600
47.4p
96
Daniel Lindberg
Utbrytarna SK
3:37:10.1302900
+1:18:15.469400
47.1p
97
Marcus Widén
Axa SC
3:37:35.1305400
+1:18:40.471900
47.0p
98
Michael Johansson
IF Spirit Idrottsförening
3:43:19.1339800
+1:24:24.506300
45.6p
99
Peter Vidlund
Aktiv Fritid Västerås
3:45:15.1351400
+1:26:20.517900
45.2p
100
Fredrik Åkerblom
Preem IF
3:54:13.1405200
+1:35:18.571700
43.2p
101
David Törnquist
Saltsjöbadens SLK
3:56:33.1419200
+1:37:38.585700
42.8p
102
Patrick Schoonderwal
Axa SC
3:56:43.1420200
+1:37:48.586700
42.7p
103
Fredrik Asp
IFK Dannemora/Österby
4:02:44.1456300
+1:43:49.622800
41.5p
104
Fredrik Kontsu
Aktiv Fritid Västerås
4:12:32.1515100
+1:53:37.681600
39.7p
105
Johan Edlund
Axa SC
4:53:56.1763500
+2:35:01.930000
33.6p
106
Ahti Laurila
Axa SC
4:54:24.1766300
+2:35:29.932800
33.5p
-
Peder Smith
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Christian Buchli
Täby IS SK
23:59:58.8639700
-
Per Bergeå af Geijerstam
IK Rex
23:59:58.8639700
-
Andreas Dackell
Gävle SK
23:59:58.8639700
-
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
Christian Höijer
Trönö IK
23:59:59.8639800
-
Miroslav Holecy
IBM-Klubben
23:59:59.8639800
-
Patrik Ericsson
OK Kolmården
23:59:59.8639800
-
Olof Axelhed
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Anders Johansson
Ericsson Stockholm IK
23:59:59.8639800
-
Ronnie Löf
Högbo GIF
23:59:59.8639800
H 50
52km, Längdskidor
1
Ulf Jansson
Östervåla IF
2:19:35.837400
79.7p
2
Hans Andersson
Jäderfors SK
2:27:26.884500
+7:51.47000
74.5p
3
Magnus Svensson
Turebergs IF
2:28:15.889400
+8:40.51900
74.0p
4
Magnus Graas
OK Linné
2:29:18.895700
+9:43.58200
73.3p
5
Staffan Thörne
Hagfors SF
2:30:14.901300
+10:39.63800
72.8p
6
Kenneth Berglund
Bravura Sports Club
2:31:58.911700
+12:23.74200
71.8p
7
Henrik Nyström
Avesta OK
2:32:32.915100
+12:57.77600
71.4p
8
Lennart Romin
Gävle SK
2:33:05.918400
+13:30.80900
71.1p
9
Johan Furunäs
IFK Mariefred
2:33:53.923200
+14:18.85700
70.7p
10
Ulf Angelsiöö
Storvreta IK
2:35:03.930200
+15:28.92700
70.0p
11
Lars Friberg
Brovallens IF
2:35:23.932200
+15:48.94700
69.8p
12
Jan Östlund
Högbo GIF
2:35:37.933600
+16:02.96100
69.7p
13
Johan Jakobsson
Vassunda IF
2:39:56.959500
+20:21.122000
67.4p
14
Lars Gustafsson
Stockholms RK
2:41:21.968000
+21:46.130500
66.7p
15
Jari Jussi
Gävle SK
2:42:27.974600
+22:52.137100
66.2p
16
Christer Fyhr
Gävle SK
2:42:28.974700
+22:53.137200
66.2p
17
Markus Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
2:44:26.986500
+24:51.149000
65.2p
18
Magnus Haglund
Åkersberga SK
2:46:21.998000
+26:46.160500
64.3p
19
Tommy Finell
Sundbybergs IK
2:50:01.1020000
+30:26.182500
62.7p
20
Jonas Nilsson
Roslagsbro IF
2:50:50.1024900
+31:15.187400
62.3p
21
Göran Westman
Turebergs IF
2:52:03.1032200
+32:28.194700
61.8p
22
Peter Karlsson
Tunafors SK
2:52:39.1035800
+33:04.198300
61.5p
23
Peter Gyulai
Sundbybergs IK
2:53:39.1041800
+34:04.204300
61.1p
24
Mattias Klintemar
Stockholms RK
2:54:16.1045500
+34:41.208000
60.9p
25
Martin Sverdrup
Stockholms RK
2:54:28.1046700
+34:53.209200
60.8p
26
Roland Ewerbring
Täby IS SK
2:55:11.1051000
+35:36.213500
60.5p
27
Magnus Eriksson
Fredrikshofs IF Skid OK
2:56:39.1059800
+37:04.222300
59.9p
28
Anders Grånäs
Dalarnas Försäkringsbolags IF
2:57:05.1062400
+37:30.224900
59.7p
29
Pål Olofsson
Axa SC
2:57:43.1066200
+38:08.228700
59.5p
30
Henrik Jalkenäs
Falun Borlänge SK
2:58:28.1070700
+38:53.233200
59.2p
31
Kent Persson
Roslagsbro IF
2:59:04.1074300
+39:29.236800
58.9p
32
Karl Eriksson
Enköpings AIF
2:59:47.1078600
+40:12.241100
58.7p
33
Mats Stjerngren
Nacka Värmdö SK
3:00:23.1082200
+40:48.244700
58.4p
34
Axel Ståhlbom
Stockholms RK
3:00:44.1084300
+41:09.246800
58.3p
35
Erik Brisenheim
Stockholms RK
3:01:05.1086400
+41:30.248900
58.2p
36
Johan Westin
Axa SC
3:02:36.1095500
+43:01.258000
57.6p
37
Mats Carlson
Brottby SK
3:02:53.1097200
+43:18.259700
57.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
38
Martin Myhrberg
Ockelbo SK
3:03:07.1098600
+43:32.261100
57.4p
39
Nicklas Bergström
Täby OK
3:03:46.1102500
+44:11.265000
57.2p
40
Niclas Ottosson
Falu IK
3:04:11.1105000
+44:36.267500
57.0p
41
Roger Edström
Valbo Aif
3:04:56.1109500
+45:21.272000
56.8p
42
Stellan Österberg
Ufk
3:05:21.1112000
+45:46.274500
56.6p
43
Peter Achrén
Saltsjöbadens SLK
3:05:49.1114800
+46:14.277300
56.4p
44
David Nilsson
Stockholms RK
3:05:54.1115300
+46:19.277800
56.4p
45
David Svedberg
Bålsta SK
3:06:14.1117300
+46:39.279800
56.3p
46
Per Johansson
Sundbybergs IK
3:07:09.1122800
+47:34.285300
56.0p
47
Anders Drakenberg
Enebybergs IF
3:07:10.1122900
+47:35.285400
56.0p
48
Robert Nilsson
IF Spirit Idrottsförening
3:07:17.1123600
+47:42.286100
55.9p
49
Peter Lingmerth
Axa SC
3:08:21.1130000
+48:46.292500
55.5p
50
Andreas Johansson
Tunafors SK
3:09:53.1139200
+50:18.301700
55.0p
51
Johan Dansk
Väsby SK
3:11:20.1147900
+51:45.310400
54.5p
52
Anders Flodin
Telia IoFF
3:11:40.1149900
+52:05.312400
54.4p
53
Hans Erik Hansson
Axa SC
3:12:44.1156300
+53:09.318800
54.1p
54
Alexander Izosimov
Axa SC
3:15:00.1169900
+55:25.332400
53.3p
55
Per Sporrong
IKJ Haninge
3:18:24.1190300
+58:49.352800
52.3p
56
Mikael Andersson
IF Spirit Idrottsförening
3:19:25.1196400
+59:50.358900
52.0p
57
Thomas Jansson
Ufk
3:19:54.1199300
+1:00:19.361800
51.8p
58
Robert Kraft
Sunnersta AIF
3:20:03.1200200
+1:00:28.362700
51.8p
59
Harry Äijö
Stockholms-Postens IK
3:20:30.1202900
+1:00:55.365400
51.7p
60
Jan Rönnblad
Ericsson Stockholm IK
3:21:19.1207800
+1:01:44.370300
51.4p
61
Mattias Tejde
Falu IK
3:24:05.1224400
+1:04:30.386900
50.6p
62
Maximilian Schattauer
Älvdalens IF SK
3:25:29.1232800
+1:05:54.395300
50.2p
63
Sven Redin
Täby IS SK
3:27:54.1247300
+1:08:19.409800
49.5p
64
Fredrik Hammarqvist
Vendelsö IK
3:28:50.1252900
+1:09:15.415400
49.3p
65
Stefan Söllvander
Gimo IF SK
3:28:59.1253800
+1:09:24.416300
49.2p
66
Jonas Svensson
Gimo IF SK
3:31:21.1268000
+1:11:46.430500
48.6p
67
Mikael Henriksson
IKJ Haninge
3:31:36.1269500
+1:12:01.432000
48.5p
68
Peter Bergström
Åshammars IK
3:32:02.1272100
+1:12:27.434600
48.4p
69
Anders Lövefors
Axa SC
3:33:21.1280000
+1:13:46.442500
48.1p
70
Mikael Klimscha
Stocksunds IF
3:39:34.1317300
+1:19:59.479800
46.5p
71
Paul-Erik van Gemst
Västerås Skidklubb
3:40:41.1324000
+1:21:06.486500
46.3p
72
Carl-Eric Ankarås
Östervåla IF
3:41:37.1329600
+1:22:02.492100
46.0p
73
Stefan Andersson
Ufk
3:45:46.1354500
+1:26:11.517000
45.1p
74
Stefan Roos
No club
3:52:53.1397200
+1:33:18.559700
43.5p
75
Michel Bachtiar
Bålsta SK
3:54:10.1404900
+1:34:35.567400
43.3p
76
Fredrik Lindberg
Oxvretens SK
3:57:41.1426000
+1:38:06.588500
42.5p
77
Matteo Perrone
Nacka Värmdö SK
4:01:46.1450500
+1:42:11.613000
41.7p
78
Klas-Håkan Ljungberg
Bräcke SK
4:07:47.1486600
+1:48:12.649100
40.6p
79
Nicklas Kågerud
Nacka Värmdö SK
4:23:51.1583000
+2:04:16.745500
37.8p
80
Jan Johansson
Storviks IF
4:25:17.1591600
+2:05:42.754100
37.6p
-
Peter Jansson
Ockelbo SK
23:59:58.8639700
-
Christer Litzell
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Tommie Lindblom
Stockholms RK
23:59:58.8639700
-
Kimmo Kauppi
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Lasse Pettersson
Storviks IF
23:59:59.8639800
-
Mats Schultze
Mälarö SOK
23:59:59.8639800
-
Rolf Vikström Look
Brottby SK
23:59:59.8639800
H 60
52km, Längdskidor
1
Lars Nilsson
Naprapat Walle SK
2:41:13.967200
66.8p
2
Birger Edvinsson
Ufk
2:45:33.993200
+4:20.25900
64.7p
3
Göran Hillgren
Stockholms RK
2:47:25.1004400
+6:12.37100
63.8p
4
Urban Hallberg
Strängnäs-Malmby OL
2:49:50.1018900
+8:37.51600
62.8p
5
Sven Mörtberg
Sundbybergs IK
2:57:37.1065600
+16:24.98300
59.5p
6
Sven Andersson
Enköpings AIF
2:58:32.1071100
+17:19.103800
59.2p
7
Erik Rollborn
Västerviks OK
3:01:03.1086200
+19:50.118900
58.2p
8
Björn Robert Lindberg
Öregrunds IK
3:07:10.1122900
+25:57.155600
56.0p
9
Torvald Eriksson
Foreign Citizen
3:09:16.1135500
+28:03.168200
55.2p
10
Göran Johansson
LUMPARLAND
3:09:50.1138900
+28:37.171600
55.0p
11
Ulf Hjalmarsson
Axa SC
3:19:48.1198700
+38:35.231400
51.9p
12
Jan Fernö
Rembo IK
3:22:38.1215700
+41:25.248400
51.0p
13
Per Engström
Rembo IK
3:28:46.1252500
+47:33.285200
49.3p
14
Ingemar Ångman
Morgongåva SK
3:29:08.1254700
+47:55.287400
49.2p
15
Lars Dahlqvist
Storviks IF
3:34:41.1288000
+53:28.320700
47.7p
16
William Nilsson
Tärnsjö IF
3:44:11.1345000
+1:02:58.377700
45.4p
17
Göran Larsson
Brottby SK
3:46:01.1356000
+1:04:48.388700
45.0p
18
Anders Eklind
Gävle SK
3:57:05.1422400
+1:15:52.455100
42.7p
19
Per Engstad
Hällbybrunns IF
3:57:40.1425900
+1:16:27.458600
42.5p
20
Fredrik Nilert
Axa SC
4:01:41.1450000
+1:20:28.482700
41.7p
21
Thomas Wall
Rotebro IS OK
4:07:05.1482400
+1:25:52.515100
40.7p
-
Hans Karlsson
Almunge IK
23:59:58.8639700
D 21 Motion
52km, Längdskidor
1
Johanna Zetterberg
Spånga
3:34:36.1287500
47.8p
2
Madelene Hörlin
Yuppie Ski Club
3:43:06.1338500
+8:30.50900
45.7p
3
Carina Dahlström
Åmåls OK
3:52:02.1392100
+17:26.104500
43.7p
4
Frida Jansson
Axa SC
4:00:31.1443000
+25:55.155400
42.0p
5
Maria Smith Bergh
Stocksunds IF
4:02:25.1454400
+27:49.166800
41.6p
6
Christina Zetterman
Täby IS SK
4:06:33.1479200
+31:57.191600
40.8p
7
Emelie Falk
No Club
4:10:43.1504200
+36:07.216600
40.0p
8
Jenny Sanner Roosqvist
Gävle SK
4:12:04.1512300
+37:28.224700
39.8p
9
Lisa Johansson
Duveds IF
4:15:31.1533000
+40:55.245400
39.2p
10
Anna-Karin Wilsson
Axa SC
4:15:32.1533100
+40:56.245500
39.2p
11
Linda Nyström
Trönö IK
4:23:49.1582800
+49:13.295200
37.8p
12
Pernilla Pålsson
Täby IS SK
4:31:26.1628500
+56:50.340900
36.7p
13
Marie Hall
Stockholm
4:33:16.1639500
+58:40.351900
36.4p
14
Magdalena Ask
Järfälla SK
4:35:05.1650400
+1:00:29.362800
36.1p
15
Saioa Ibarrola Barandika
Stockholm
4:35:53.1655200
+1:01:17.367600
36.0p
16
Malin Andersson
Älvsjö
4:36:27.1658600
+1:01:51.371000
35.9p
17
Terese Artvin
Enskede Gård
4:43:30.1700900
+1:08:54.413300
34.9p
18
Hanna Lindström
Hägersten
4:45:14.1711300
+1:10:38.423700
34.7p
19
Pettersson Anna
Älvsjö
4:52:26.1754500
+1:17:50.466900
33.7p
20
Josefina Henryson
Sundbybergs IK
5:03:17.1819600
+1:28:41.532000
32.4p
21
Alice Kuhnke
Älta IF
5:14:35.1887400
+1:39:59.599800
31.1p
22
Emilia Lidström
Stockholm
5:25:27.1952600
+1:50:51.665000
30.0p
23
Karolin Andersson
Sthlm Suburban Surfers
5:35:14.2011300
+2:00:38.723700
29.1p
24
Miranda Edner
Täby IS SK
5:43:37.2061600
+2:09:01.774000
28.3p
-
Ulrika Petersson
Västerås
23:59:58.8639700
-
Sofia Wallin
IF Thor
23:59:59.8639800
-
Monica Eriksson
Bälinge
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 1 till 500 av 697[
1
2
]