Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sprint Scandic Cup Åsarna
2019-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
D 18
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2
Tilde Bångman
Offerdals SK
3
Linn Tapani
Jukkasjärvi IF
4
Maja Årebäck
Bolidens SK
5
Elsa Wallin
Högbo GIF
6
Märta Rosenberg
Duveds IF
7
Tilda Östberg
IFK Mora SK
8
Sofie Mohn
Magnor Ul
9
Kajsa Rapp
IFK Mora SK
10
Ella Georgsson
Högbo GIF
11
Enja Jonsson
Åsarna IK
12
Ida Lundgren
IFK Umeå
13
Wilma Björkman
IFK Mora SK
14
Gabriella Thors
Malungs IF
15
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
16
Olivia Norberg
Strömnäs GIF
17
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
18
Ebba Karlsson
Täby IS SK
19
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
20
Lisa Nystedt
Täby IS SK
21
Tuva Persson
Tranemo IF
22
Julia Nilsson
Offerdals SK
23
Emily Champion
Australia
24
Kerstin Näslund
SK Bore
25
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
26
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
27
Julia Löfström
Månkarbo IF
28
Ida Wasell
Järpens SK
29
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
30
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
31
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
32
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
33
Elin Vesterlund
Vännäs SK
34
Wilma Johansson
Åsarna IK
35
Olivia Lavén
Täby IS SK
36
Tilda Ström
Dala-Järna IK
37
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
38
Anna Jonsson
Duveds IF
39
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
40
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
41
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
42
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
43
Jenny Edin
Matfors SK
44
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
45
Julia Lundgren
Lycksele IF
46
Emma Höglund
Sollefteå GIF
47
Sara Uddegård
Offerdals SK
48
Linnea Johansson
Linköpings SK
49
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
50
Signe Svensson
Järpens SK
51
Alva Andreasson
IK Fryken
52
Hannah Forsman
Valbo Aif
53
Linnea Sjödin
Rembo IK
54
Cora Badh
Falköpings AIK SK
55
Moa Backlund
Högbo GIF
56
Hoa Sjöholm
Sundbybergs IK
57
Amanda Hedström
IK Fryken
58
Elin Westh
SK Bore
59
Sara Ingard
IK Rex
60
Alma Nordström
Vassunda IF
61
Lowisa Engholm
Johannisbergs AIK
62
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
63
Julia Sjödin
Matfors SK
64
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
65
Hanna Carlsson
Falu IK
66
Hilda Lingman
Rehns BK
67
Ida Olaspers
Orsa SK
68
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
69
Saga Törngren
Luleå Gjutarens IF
70
Maja Eriksson
Högbo GIF
71
Elizabeth Ireland
Storbritannien
72
Tua Germann
IFK Umeå
-
Andrea Aulin
Eksjö SOK
-
Sanna Nordholme
Strömnäs GIF
-
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
-
Alva Björk
Orsa SK
-
Sara Kajsa Hermansson
Offerdals SK
-
Nora Lerfald
Lierne IL