Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjällrävenloppet / DM
2019-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
41km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Jörgen Brink
Delsbo IF
2:05:48.754700
86.5p
2
H 21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
2:06:14.757320
+26.2520
86.1p
3
H 21
Joel Bodén
Biken Ski
2:07:13.763210
+1:25.8410
85.2p
4
H 21
Daniel Holmgren
IFK Umeå
2:08:06.768530
+2:18.13730
84.5p
5
H 21
Björn Rydvall
Lycksele IF
2:10:51.785050
+5:03.30250
82.3p
6
H 21
Tobias Åhman
1life IF
2:15:49.814890
+10:01.60090
78.5p
7
H 21
Erik Björkman
Täfteå IK
2:16:04.816390
+10:16.61590
78.3p
8
H 21
Erik Johansson
Tranemo IF
2:16:19.817890
+10:31.63090
78.2p
9
H 35
Daniel Granberg
Mellansel IF
2:16:26.818500
+10:38.63700
78.1p
10
H 21
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
2:16:34.819320
+10:46.64520
78.0p
11
H 21
David Thorell
IK Stern
2:19:56.839550
+14:08.84750
75.7p
12
H 40
Robert Åström
Hägglunds Ski Team SK
2:20:09.840850
+14:21.86050
75.5p
13
D 21
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
2:20:45.844450
+14:57.89650
75.1p
14
H 45
Björn Rudlund
City Sweden
2:26:16.877520
+20:28.122720
71.7p
15
H 21
Kim Svedlund
Häverödals SK
2:29:26.896500
+23:38.141700
69.8p
16
H 45
Christian Skanderby
Jalles Tc Umeå
2:31:14.907370
+25:26.152570
68.8p
17
H 21
Johan Spångberg
Bosch Rexroth Vif
2:31:36.909540
+25:48.154740
68.6p
18
H 21
Adrian Johansson
Hägglunds Ski Team SK
2:33:18.919750
+27:30.164950
67.7p
19
H 21
Viktor Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
2:33:25.920480
+27:37.165680
67.6p
20
H 21
Oscar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
2:34:33.927210
+28:45.172410
67.0p
21
H 40
Fredrik Karlsson
Eurocon
2:34:45.928450
+28:57.173650
66.9p
22
D 21
Merete Myrseth
Kvaløysletta Skilag
2:35:02.930140
+29:14.175340
66.8p
23
H 21
Anton Näslund
Hägglunds Ski Team SK
2:35:32.933130
+29:44.178330
66.5p
24
H 55
Magnus Näslund
Hägglunds Ski Team SK
2:35:32.933180
+29:44.178380
66.5p
25
H 21 Motion
Fredrik Sjögren
Umeå
2:35:38.933710
+29:50.178910
66.5p
26
H 40
Stefan Sjölund
Skogslöparna
2:36:15.937440
+30:27.182640
66.1p
27
D 21
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
2:36:49.940860
+31:01.186060
65.9p
28
H 35
Patrik Byström
1life IF
2:38:09.948810
+32:21.194010
65.2p
29
H 45
Christer Ahlberg
Vårby IK
2:38:17.949660
+32:29.194860
65.1p
30
H 45
Olov Hamqvist
Vårby IK
2:38:31.951010
+32:43.196210
65.0p
31
H 45
Mats Wiklund
1life IF
2:38:48.952780
+33:00.197980
64.9p
32
H 45
Jonas Utterström
Jalles Tc Umeå
2:39:25.956440
+33:37.201640
64.6p
33
H 50
Thomas Wallin
Team Esplanad
2:40:04.960380
+34:16.205580
64.2p
34
H 21
Jonas Ericsson
Gävle SK
2:42:31.975050
+36:43.220250
63.1p
35
H 40
Jens Indevall
City Sweden
2:44:39.987810
+38:51.233010
62.1p
36
H 21 Motion
Ulf Häggblad
Bosch Rexroth Vif
2:45:20.991910
+39:32.237110
61.8p
37
H 50
Robert Engström
Hägglunds Ski Team SK
2:46:16.997570
+40:28.242770
61.4p
38
H 50
Olle Bystedt
Hemsö IF
2:46:36.999510
+40:48.244710
61.3p
39
D 21
Josefina Vikberg
Lycksele IF
2:48:08.1008740
+42:20.253940
60.6p
40
H 55
Robert Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
2:48:31.1011010
+42:43.256210
60.4p
41
H 45
Anders Näström
Hägglunds Ski Team SK
2:50:23.1022230
+44:35.267430
59.6p
42
H 21 Motion
Martin Gidlund
Bae Systems
2:52:19.1033860
+46:31.279060
58.8p
43
H 45
Christer Jonsson
Hägglunds Ski Team SK
2:52:54.1037320
+47:06.282520
58.6p
43
H 65
Robert Carlsson
Hägglunds Ski Team SK
2:52:54.1037320
+47:06.282520
58.6p
45
H 21
Linus Rutegård
Hägglunds Ski Team SK
2:54:34.1047360
+48:46.292560
57.9p
46
H 50
Torgny Näslund
Skogslöparna
2:55:03.1050230
+49:15.295430
57.8p
47
H 60
Olle Adolfsson
SK Bore
2:55:30.1052950
+49:42.298150
57.6p
48
D 21
Lia Arvidsson
IFK Umeå
2:56:52.1061160
+51:04.306360
57.1p
49
H 21 Motion
Samuel Johansson
Hägglunds Ski Team SK
2:57:36.1065570
+51:48.310770
56.8p
50
H 21 Motion
Magnus Isaksson
Nola Motion
2:57:41.1066020
+51:53.311220
56.8p
51
H 50
Robert Persson
Hägglunds IOFK
2:57:46.1066510
+51:58.311710
56.7p
52
H 21 Motion
Hans Edmark
Mäklarhuset
2:58:33.1071210
+52:45.316410
56.4p
53
D 21 Motion
Cathrine Berglund
Ufk
2:58:59.1073860
+53:11.319060
56.3p
54
H 21 Motion
Njord Spovmark
Husums IF SK
2:59:39.1077810
+53:51.323010
56.0p
55
H 65
Reijo Saapunki
Hägglunds Ski Team SK
2:59:43.1078260
+53:55.323460
56.0p
56
H 45
Tommy Sjöblom
Hägglunds Ski Team SK
2:59:54.1079330
+54:06.324530
55.9p
57
H 21 Motion
Marcus Backlund
Örnsköldsvik
3:00:13.1081270
+54:25.326470
55.8p
58
H 45
Johan Olsson
Hägglunds Ski Team SK
3:01:24.1088350
+55:36.333550
55.4p
59
H 21 Motion
Patrik Stenlund
Lycksele IF
3:02:41.1096040
+56:53.341240
54.9p
60
D 40
Malin Nygren
Banafjäls IF
3:02:49.1096830
+57:01.342030
54.9p
61
H 21 Motion
Daniel Holmberg
Örnsköldsvik
3:03:39.1101830
+57:51.347030
54.6p
62
D 21 Motion
Eva Nilsson Ihme
Banafjäls IF
3:04:55.1109490
+59:07.354690
54.2p
63
D 21 Motion
Anna Thomas Ihme
Bålsta SK
3:04:56.1109500
+59:08.354700
54.2p
64
H 21 Motion
Andreas Bylund
Gävle SK
3:05:35.1113450
+59:47.358650
53.9p
65
H 35
Simon Nyberg
Axa SC
3:07:06.1122580
+1:01:18.367780
53.4p
66
H 21 Motion
Alexander Marcström
Halmstad
3:07:54.1127310
+1:02:06.372510
53.2p
67
H 21 Motion
Sven Persson
Örnsköldsvik
3:10:22.1142150
+1:04:34.387350
52.4p
68
H 21
Patrik JANSSON
Hägglunds Ski Team SK
3:11:02.1146190
+1:05:14.391390
52.1p
69
D 40
Malin Lundberg
Graninge-Alliansen
3:11:10.1146980
+1:05:22.392180
52.1p
70
H 21 Motion
Thomas Nordlander
Örnsköldsvik
3:11:26.1148520
+1:05:38.393720
52.0p
71
D 45
Lena Mjörndal
Hägglunds Ski Team SK
3:11:29.1148850
+1:05:41.394050
52.0p
72
H 75
Rolf Grundberg
Hägglunds Ski Team SK
3:13:41.1162070
+1:07:53.407270
51.3p
73
H 21 Motion
Leif Selling
Härnösands OK
3:14:08.1164780
+1:08:20.409980
51.2p
74
H 21 Motion
Erik Nilsson
Örnsköldsvik
3:16:31.1179050
+1:10:43.424250
50.5p
75
D 45
Eva-lotta Schedin
1life IF
3:16:38.1179720
+1:10:50.424920
50.4p
76
H 21 Motion
Jörgen Domeij
Hägglunds Ski Team SK
3:16:54.1181380
+1:11:06.426580
50.3p
77
D 21
Lotta Melander
Kubbe-norrflärke IF
3:16:56.1181500
+1:11:08.426700
50.3p
78
H 21 Motion
Per Berglund
IFK Vaxholm
3:18:55.1193430
+1:13:07.438630
49.8p
79
D 50
Ann-Marie Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
3:20:25.1202470
+1:14:37.447670
49.3p
80
H 21
Martin Sundberg
Skorpeds SK
3:20:33.1203210
+1:14:45.448410
49.3p
81
H 35
Henrik Fahlen
Umeå
3:21:40.1209970
+1:15:52.455170
49.0p
82
H 65
BO Sjölander
Hägglunds Ski Team SK
3:23:53.1223220
+1:18:05.468420
48.4p
83
H 21
Andreas Arvidsson
Skorpeds SK
3:24:33.1227260
+1:18:45.472460
48.2p
84
H 21 Motion
Jesper Kjellström
Stockholm
3:24:57.1229610
+1:19:09.474810
48.1p
85
D 40
Jenny Öhman
Hägglunds Ski Team SK
3:25:30.1232930
+1:19:42.478130
47.9p
86
H 21 Motion
Magnus Strömberg
Sollefteå Skidor IF
3:26:59.1241840
+1:21:11.487040
47.5p
87
H 21
Kristoffer Genlund
Anundsjö IF
3:28:02.1248100
+1:22:14.493300
47.3p
88
H 21 Motion
Anton Sortelius
Kramfors
3:28:39.1251800
+1:22:51.497000
47.1p
89
D 21 Motion
Viktoria Moberg
Örnsköldsvik
3:29:26.1256520
+1:23:38.501720
46.9p
90
H 21 Motion
Hans Byström
Mellansel IF
3:30:40.1263900
+1:24:52.509100
46.6p
91
H 21 Motion
David Kjellqvist
Sidensjö IK
3:32:40.1275970
+1:26:52.521170
46.1p
92
H 21 Motion
Robert Ahlberg
Gävle
3:36:57.1301600
+1:31:09.546800
45.0p
93
H 21 Motion
Emil Eriksson
Bae Systems
3:37:03.1302260
+1:31:15.547460
45.0p
94
H 21 Motion
Sverker Svärdby
OK Nolaskogsarna
3:37:06.1302580
+1:31:18.547780
45.0p
95
H 21 Motion
Tobias Engblom
Huddinge
3:38:12.1309130
+1:32:24.554330
44.7p
96
H 21 Motion
Patrik Svedberg
Hägglunds Ski Team SK
3:43:13.1339210
+1:37:25.584410
43.6p
97
H 21 Motion
Matts Norberg
Örnsköldsvik
3:43:38.1341750
+1:37:50.586950
43.5p
98
H 21 Motion
Mats Hallin
Härnösands OK
3:46:01.1356060
+1:40:13.601260
43.0p
99
H 65
Robert Hollsten
Sollefteå Skidor IF
3:46:10.1356970
+1:40:22.602170
43.0p
100
H 21 Motion
Viktor Lassila
Bae Systems
3:47:45.1366420
+1:41:57.611620
42.6p
101
H 21 Motion
Per Åke Domeij
Örnsköldsvik
3:47:53.1367200
+1:42:05.612400
42.6p
102
D 21 Motion
Katarina Gyllenflykt
Sidensjö IK
3:50:56.1385500
+1:45:08.630700
42.0p
103
H 21 Motion
Mattias Nordin
Örnsköldsvik
3:51:19.1387880
+1:45:31.633080
41.9p
104
D 21 Motion
Pernilla Wiberg
Kramfors Alliansen
3:55:30.1412980
+1:49:42.658180
41.0p
105
H 21 Motion
Christian Hogman
Huddinge
3:56:25.1418410
+1:50:37.663610
40.9p
106
H 21 Motion
David Gulliksson
Örnsköldsvik
3:58:07.1428650
+1:52:19.673850
40.5p
107
D 21 Motion
Kristina Vestman
Hägglunds Ski Team SK
4:00:31.1443040
+1:54:43.688240
40.1p
108
H 21 Motion
Anders Sortelius
Kramfors
4:08:35.1491440
+2:02:47.736640
38.6p
109
D 21 Motion
Lina Kjellqvist
Sidensjö IK
4:09:07.1494660
+2:03:19.739860
38.5p
110
H 21 Motion
Oscar Hägglund
Sidensjö IK
4:15:17.1531650
+2:09:29.776850
37.5p
111
H 21 Motion
Markus Rönnbäck
Sidensjö IK
4:15:20.1531970
+2:09:32.777170
37.5p
112
H 21 Motion
Robert Eriksson
Örnsköldsvik
4:16:50.1540930
+2:11:02.786130
37.2p
113
H 21 Motion
Johan Byström
Hägglunds Ski Team SK
4:18:55.1553400
+2:13:07.798600
36.9p
114
H 21 Motion
Aron Sortelius
Kramfors Alliansen
4:20:48.1564720
+2:15:00.809920
36.6p
115
H 21 Motion
Jonas Näslund
Örnsköldsvik
4:20:56.1565530
+2:15:08.810730
36.6p
116
D 21 Motion
Anna Sortelius
Kramfors Alliansen
4:31:26.1628500
+2:25:38.873700
35.0p
117
D 21 Motion
Jenny Domeij
Örnsköldsvik
4:36:14.1657370
+2:30:26.902570
34.3p
118
D 21 Motion
Kerstin Willebrand
Umeå
4:36:22.1658160
+2:30:34.903360
34.3p
119
D 21 Motion
Emma Näslund
Örnsköldsvik
4:46:39.1719890
+2:40:51.965090
33.0p
120
H 21
Erik Bonnedahl
Hägglunds Ski Team SK
4:54:44.1768350
+2:48:56.1013550
32.0p
121
H 21 Motion
Jan Svensson
Örnsköldsvik
5:06:59.1841840
+3:01:11.1087040
30.6p
122
H 35
Andreas Domeij
1life IF
23:59:58.8639700
122
H 50
Ove Lindström
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
122
H 70
Lars Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
122
H 21 Motion
Alexander Engström
Örnsköldsvik
23:59:58.8639700
122
H 21 Motion
Jörgen Hägglund
Örnsköldsvik
23:59:58.8639700
122
H 21 Motion
Torbjörn Westerlund
Nordingrå SK
23:59:58.8639700
122
H 21 Motion
Henrik Sellin
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
122
D 45
Eva-karin Öhman
1life IF
23:59:58.8639700
122
D 21 Motion
Veronica Byström
Örnsköldsvik
23:59:58.8639700
122
D 21 Motion
Therese Kallin
Örnsköldsvik
23:59:58.8639700
122
D 21 Motion
Emmalisa Strömberg
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
133
H 35
Per Öman
Lögdeå SK
23:59:59.8639800
133
H 40
Jan Elfving
Bosch Rexroth Vif
23:59:59.8639800
133
H 40
Jörgen Wedin
Vårby IK
23:59:59.8639800
133
H 65
Bengt-Olof Hagström
1life IF
23:59:59.8639800
133
H 21 Motion
Bo Ljung
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
133
H 21 Motion
Thomas Hagberg
Umeå
23:59:59.8639800
133
H 21 Motion
Mikael Ögren
Örnsköldsvik
23:59:59.8639800
133
D 21 Motion
Emma Näslund
Örnsköldsvik
23:59:59.8639800
16km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
47:03.282240
79.9p
2
H 21 Motion
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
48:06.288570
+1:03.6230
78.2p
3
H 21 Motion
Laban Nordin
Vårby IK
49:15.295420
+2:11.13080
76.3p
4
H 21 Motion
Melker Eklund
Vårby IK
49:19.295870
+2:16.13530
76.2p
5
H 21 Motion
Oskar Åslund
Östersunds SK
49:38.297760
+2:35.15420
75.7p
6
H 21 Motion
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
51:04.306370
+4:01.24030
73.6p
7
H 21 Motion
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
51:23.308230
+4:19.25890
73.2p
8
H 21 Motion
Oskar Karlsson
Slussfors IK
53:28.320720
+6:24.38380
70.3p
9
D 21 Motion
Mona Nilsson
1life IF
54:41.328070
+7:38.45730
68.7p
10
H 21 Motion
Johan Knutsgård
Hägglunds Ski Team SK
58:34.351340
+11:31.69000
64.2p
11
D 21 Motion
Amanda Flodell
Agnäs IK
58:38.351770
+11:35.69430
64.1p
12
D 21 Motion
Johanna Dahl
Vårby IK
59:31.357030
+12:27.74690
63.2p
13
D 21 Motion
Johanna SÖDERLIND
Hägglunds Ski Team SK
1:03:03.378230
+15:59.95890
59.6p
14
H 21 Motion
Erik Sundberg
Vårby IK
1:04:46.388530
+17:42.106190
58.1p
15
H 21 Motion
Mathias Sundberg
Vårby IK
1:04:46.388580
+17:43.106240
58.0p
16
D 21 Motion
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
1:04:48.388710
+17:44.106370
58.0p
17
D 21 Motion
Ellinor Andersson
IFK Mora SK
1:04:58.389700
+17:54.107360
57.9p
18
H 21 Motion
Magnus Westberg
Hägglunds Ski Team SK
1:05:10.390910
+18:06.108570
57.7p
19
H 21 Motion
Marcus Edlund Nylander
Hägglunds Ski Team SK
1:08:20.409940
+21:16.127600
55.0p
20
H 21 Motion
Urban Edlund
Hägglunds Ski Team SK
1:08:23.410230
+21:19.127890
55.0p
21
D 21 Motion
Charlotte Lindström
Hägglunds Ski Team SK
1:09:39.417820
+22:35.135480
54.0p
22
H 21 Motion
Urban Westman
Pif
1:12:17.433600
+25:13.151260
52.0p
23
H 21 Motion
Jens Ingvarsson
Örnsköldsvik
1:12:38.435740
+25:34.153400
51.8p
24
H 21 Motion
Johan Vestberg
Hörnsjö IF
1:12:57.437610
+25:53.155270
51.5p
25
H 21 Motion
Martin Björklund
Örnsköldsvik
1:16:19.457870
+29:16.175530
49.3p
26
D 21 Motion
Marielle Franzén
Örnsköldsvik
1:18:28.470780
+31:25.188440
47.9p
27
D 21 Motion
Hanna Ahnlund
No Club
1:22:11.493020
+35:07.210680
45.8p
28
D 21 Motion
Elin Persson
Örnsköldsvik
1:23:26.500500
+36:22.218160
45.1p
29
H 21 Motion
Per Östman
Holmen Skog AB
1:25:18.511790
+38:15.229450
44.1p
30
H 21 Motion
Per-olov Svensson
Sollefteå SK
1:28:50.532950
+41:47.250610
42.3p
31
D 21 Motion
Susanne Sjökvist
Holmen Skog AB
1:36:26.578550
+49:23.296210
39.0p
32
D 21 Motion
Hanna Kristina Sofie Lindgren
Nordmaling IF
1:44:06.624500
+57:02.342160
36.1p
33
D 21 Motion
Lisa Jonsson
Örnsköldsvik
2:10:08.780770
+1:23:05.498430
28.9p
34
D 21 Motion
Mari Håkansson
Hägglunds Ski Team SK
2:10:14.781390
+1:23:11.499050
28.9p
35
D 21 Motion
Pauline Westrup
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
35
D 21 Motion
Ida Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
35
H 21 Motion
Oscar Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
7km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 21 Motion
Emma Lundell
Hägglunds Ski Team SK
24:20.145920
70.3p
2
D 21 Motion
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
24:29.146890
+9.870
69.9p
3
D 21 Motion
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
24:58.149780
+38.3760
68.5p
4
D 21 Motion
Moa Backlund
Högbo GIF
25:32.153110
+1:11.7090
67.0p
5
D 21 Motion
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
27:17.163630
+2:57.17610
62.7p
6
H 21 Motion
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
27:28.164750
+3:08.18730
62.3p
7
H 21 Motion
Erik Gustafsson
Vårby IK
29:00.173940
+4:40.27920
59.0p
8
H 21 Motion
Noa Rindeskog
Hägglunds Ski Team SK
29:22.176130
+5:02.30110
58.3p
9
H 21 Motion
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
29:22.176160
+5:02.30140
58.3p
10
D 21 Motion
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
29:34.177380
+5:14.31360
57.9p
11
H 21 Motion
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
30:35.183450
+6:15.37430
56.0p
12
H 21 Motion
Oscar Gustafsson
Vårby IK
32:16.193540
+7:56.47520
53.0p
13
D 21 Motion
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
33:26.200520
+9:06.54500
51.2p
14
D 21 Motion
Frida Lauri
Hägglunds Ski Team SK
35:13.211240
+10:53.65220
48.6p
15
H 21 Motion
Tommy Andersson
Hägglunds Ski Team SK
35:14.211320
+10:53.65300
48.6p
16
H 21 Motion
David Forssell
Skellefteå SK
41:20.247940
+17:00.101920
41.4p
17
H 21 Motion
Malte Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
41:44.250340
+17:24.104320
41.0p
18
D 21 Motion
Gunilla Leijnsköld
Öass
42:30.254940
+18:10.108920
40.3p
19
D 21 Motion
Maria Andersson
Slussfors IK
43:03.258280
+18:43.112260
39.8p
20
H 21 Motion
Alexander Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Berit Selling
Älandsbro
-
1
H 21
Wilmer Thorén
Hägglunds Ski Team SK
-
3
H 21
Robert Staflin
Norrtälje
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
3
H 21
Anneli Genberg
Bosch Rexroth Vif
23:59:59.8639800
-
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)