Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet
2009-11-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 20
15km, Längdskidor, Fristil
1
Jiri Horcicka
Czech Republic
32:58.197760
85.2p
2
Sebastian Gazurek
Poland
33:40.201980
+42.4120
83.5p
3
Anton Lindblad
OK Landehof
33:45.202430
+46.4570
83.4p
4
Ola Fines Berg
Norway
33:48.202730
+49.4870
83.2p
5
Andrew Young
Storbritannien
33:52.203100
+53.5240
83.1p
6
Oscar Quicklund
Östersunds SK
34:14.205390
+1:16.7530
82.2p
7
Marcin Rzeszotko
Poland
34:16.205550
+1:17.7690
82.2p
8
Marcus Svelander
Åsarna IK
34:20.205970
+1:22.8110
82.0p
9
Anton Karlsson
Alnö SK
34:26.206560
+1:28.8700
81.8p
10
Henrik Forsberg
Tullus Sg
34:46.208510
+1:47.10650
81.0p
11
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
35:00.209960
+2:02.12100
80.5p
12
Callum Smith
Storbritannien
35:16.211510
+2:17.13650
80.0p
13
Imanol Rojo
Spain
35:16.211520
+2:17.13660
80.0p
14
Johan Eriksson
Åsarna IK
35:20.211900
+2:21.14040
79.8p
15
Johan Ilhamn
Östersunds SK
35:28.212720
+2:29.14860
79.5p
16
Fredrik Karlsson
Idre SK
35:31.213000
+2:32.15140
79.4p
16
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
35:31.213000
+2:32.15140
79.4p
18
Arvid Elffors
Lucksta IF
35:50.214970
+2:52.17110
78.7p
19
Nauris Bikernieks
Latvia
36:01.216040
+3:02.18180
78.4p
20
Emil Linell
Högbo GOIF
36:04.216320
+3:05.18460
78.3p
21
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
36:05.216400
+3:06.18540
78.2p
22
Mateusz Ligocki
Poland
36:14.217350
+3:15.19490
77.9p
23
Jonas Berglund
Norway
36:17.217630
+3:18.19770
77.8p
24
Marcus Johansson
Borås GIF
36:44.220370
+3:46.22510
76.9p
25
Eirik Kjoersvik Kvernstad
Norway
36:53.221280
+3:55.23420
76.6p
26
Johan Lindblad
Alnö SK
37:04.222390
+4:06.24530
76.2p
27
Johan Riseth Hammer
Norway
37:22.224180
+4:24.26320
75.6p
28
Sebastian Torstensson
Kopparbergs IF
37:25.224400
+4:26.26540
75.6p
29
Anton Öqvist
Häverödals IF
37:25.224460
+4:27.26600
75.6p
30
Vidar Undebakke
Norway
37:26.224580
+4:28.26720
75.5p
31
Rinalds Kostjukovs
Latvia
37:29.224870
+4:31.27010
75.4p
32
Patrik Tallbom
Östersunds SK
37:36.225580
+4:38.27720
75.2p
33
William Newman
Storbritannien
37:42.226160
+4:44.28300
75.0p
34
Marcus Beldt Karlsson
Fränsta IK
38:08.228760
+5:10.30900
74.2p
35
Amund Stroemnes Oeverjordet
Norway
38:10.228980
+5:12.31120
74.1p
36
Kalle Eriksson
Domnarvets GOIF
38:18.229720
+5:19.31860
73.9p
37
Emil Lagergren
Tynderö IK
38:21.230070
+5:23.32210
73.8p
38
Linus Öberg
Bergeforsens SK
38:32.231180
+5:34.33320
73.5p
39
Christian Persson
Spöland Vännäs IF
38:49.232860
+5:51.35000
72.9p
40
Sebastian Högdahl
Hudiksvalls IF
39:02.234160
+6:04.36300
72.6p
41
Emil Ekman
Nässjö SF
39:14.235320
+6:15.37460
72.2p
42
Erik Johansson
Tranemo IF
39:33.237260
+6:35.39400
71.7p
43
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
39:44.238330
+6:45.40470
71.3p
44
Torsten Kempe
Tynderö IK
39:45.238440
+6:46.40580
71.3p
45
Erik Simberg
SK Bore
39:48.238740
+6:49.40880
71.2p
46
Marcus Wiseth
Norway
40:09.240840
+7:10.42980
70.6p
47
Endre Stjernström
Sundbybergs IK
42:39.255800
+9:40.57940
66.7p
48
Mikael Johansson
Högsäters GF
43:32.261140
+10:33.63280
65.4p
49
Sturla Johannesen
Norway
44:24.266360
+11:26.68500
64.1p
50
Emil Westlund
Vemdalens IF
48:05.288420
+15:06.90560
59.4p