Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Graningerundan
2019-01-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Emil Lagergren
Tynderö IK
45:10.270900
80.2p
2
H 21
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
45:21.272000
+11.1000
79.8p
3
H 21
Björn Rudlund
City Sweden
45:45.274400
+35.3400
79.1p
4
H 21
Håkan Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
47:27.284600
+2:17.13600
76.3p
5
H 21
Simon Svanebo
Tynderö IK
49:55.299400
+4:45.28400
72.5p
6
H 21
Oskar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
49:59.299800
+4:49.28800
72.4p
7
H 21
Oscar Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
51:02.306100
+5:52.35100
70.9p
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 20
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
29:30.176900
76.1p
2
H 18
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
29:46.178500
+16.1500
75.5p
3
H 21 Motion
Emil Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
30:43.184200
+1:13.7200
73.1p
4
H 18
Laban Nordin
Vårby IK
31:03.186200
+1:33.9200
72.3p
5
H 21 Motion
Hans Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
31:51.191000
+2:21.14000
70.5p
6
D 21
Sara Hallquist
Åsarna IK
32:03.192200
+2:33.15200
70.1p
7
H 21 Motion
Anders Mannelqvist
Vårby IK
33:28.200700
+3:58.23700
67.1p
8
H 21 Motion
Mikael Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
33:30.200900
+4:00.23900
67.1p
9
D 20
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
34:00.203900
+4:30.26900
66.1p
10
D 20
Maja Petersson
Vårby IK
34:09.204800
+4:39.27800
65.8p
10
H 21 Motion
Christer Ahlberg
Vårby IK
34:09.204800
+4:39.27800
65.8p
12
H 21 Motion
Björn Byström
Vårby IK
35:29.212800
+5:59.35800
63.3p
13
H 21 Motion
Martin Vestman
Bondsjöhöjdens IK
35:56.215500
+6:26.38500
62.5p
14
H 18
Njord Spovmark
Husums IF SK
36:05.216400
+6:35.39400
62.2p
15
D 21 Motion
Sara Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
36:07.216600
+6:37.39600
62.2p
16
H 21 Motion
Kristofer Öhman
Hägglunds Ski Team SK
36:09.216800
+6:39.39800
62.1p
17
D 18
Jenny Edin
Matfors SK
36:11.217000
+6:41.40000
62.1p
18
D 18
Julia Sjödin
Matfors SK
36:17.217600
+6:47.40600
61.9p
19
D 20
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
36:52.221100
+7:22.44100
60.9p
20
H 21 Motion
Johan Knutsgård
Hägglunds Ski Team SK
37:49.226800
+8:19.49800
59.4p
21
D 20
Johanna Dahl
Vårby IK
38:05.228400
+8:35.51400
59.0p
22
D 18
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
40:49.244800
+11:19.67800
55.0p
23
D 21 Motion
Lena Mjörndal
Hägglunds Ski Team SK
41:44.250300
+12:14.73300
53.8p
24
H 21 Motion
Nils-olov Nilsson
Sollefteå Skidor IF
42:05.252400
+12:35.75400
53.4p
25
H 21 Motion
Urban Edlund
Hägglunds Ski Team SK
42:34.255300
+13:04.78300
52.8p
26
H 21 Motion
Matts Sehlberg
Hägglunds Ski Team SK
44:17.265600
+14:47.88600
50.7p
27
H 21 Motion
Torsten Pettersson
Bondsjöhöjdens IK
49:36.297500
+20:06.120500
45.3p
28
H 21 Motion
Andreas Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
7.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Viktor Olsson
Hägglunds Ski Team SK
23:40.141900
2
H 16
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
24:01.144000
+21.2000
3
D 16
Klara Torshage
Vårby IK
24:04.144300
+24.2300
4
D 16
Elin Forsgren
Vårby IK
24:22.146100
+42.4100
5
H 16
Axel Mannelqvist
Vårby IK
25:22.152100
+1:42.10100
6
D 16
Elsa Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
27:10.162900
+3:30.20900
7
H 16
Teo Eikelboom
Vårby IK
28:05.168400
+4:25.26400
8
D 16
Alva Eklund
Sollefteå Skidor IF
28:35.171400
+4:55.29400
9
D 16
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
28:47.172600
+5:07.30600
10
D 16
Thea Eriksson
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 15
Arvid Törnblom
IFK Umeå
14:55.89400
2
H 15
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
15:30.92900
+35.3400
3
H 15
Erik Byström
Vårby IK
15:51.95000
+56.5500
4
H 15
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
15:58.95700
+1:03.6200
5
H 15
Markus Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
15:59.95800
+1:04.6300
6
H 15
Carl Gustafsson
Vårby IK
16:09.96800
+1:14.7300
7
H 15
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
16:19.97800
+1:24.8300
7
D 15
Elin Näslund
Vårby IK
16:19.97800
+1:24.8300
9
D 15
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
17:48.106700
+2:53.17200
10
D 15
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
17:57.107600
+3:02.18100
11
H 15
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
18:05.108400
+3:10.18900
12
D 15
Belle Spets
Vårby IK
18:15.109400
+3:20.19900
12
D 15
Nora Westerlund
Vårby IK
18:15.109400
+3:20.19900
14
D 15
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
18:29.110800
+3:34.21300
15
D 15
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
19:52.119100
+4:57.29600
16
D 15
Kristina Vestman
Bondsjöhöjdens IK
22:22.134100
+7:27.44600
17
H 15
Erik Sundberg
Vårby IK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
3.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
10:19.61800
2
H 14
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
10:24.62300
+5.400
3
H 14
Emil Sehlstedt
IFK Umeå
10:51.65000
+32.3100
4
H 14
Ivar Törnblom
IFK Umeå
11:18.67700
+59.5800
5
H 14
Charlie Ahlmark
Sollefteå Skidor IF
12:10.72900
+1:51.11000
6
H 14
Axel Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
12:18.73700
+1:59.11800
7
D 14
Ida Bergfors
Matfors SK
12:22.74100
+2:03.12200
8
H 14
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
12:28.74700
+2:09.12800
9
H 14
Viktor Westman
Bondsjöhöjdens IK
12:55.77400
+2:36.15500
10
D 14
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
13:11.79000
+2:52.17100
10
D 14
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
13:11.79000
+2:52.17100
12
D 14
Alva Perbo
Vårby IK
14:23.86200
+4:04.24300
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 12
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
8:30.50900
2
D 13
Emma Forsgren
Vårby IK
8:42.52100
+12.1100
3
D 13
Minna Mikaelsson
Vårby IK
9:00.53900
+30.2900
4
H 12
Noa Rindeskog
Hägglunds Ski Team SK
9:03.54200
+33.3200
5
H 12
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
9:06.54500
+36.3500
6
H 12
Olle Sehlstedt
IFK Umeå
9:10.54900
+40.3900
7
H 11
Einar Törnblom
IFK Umeå
9:15.55400
+45.4400
8
H 12
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
9:20.55900
+50.4900
9
H 12
Erik Gustafsson
Vårby IK
9:22.56100
+52.5100
10
D 12
Alma Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
9:25.56400
+55.5400
11
H 12
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
9:28.56700
+58.5700
12
D 12
Frida Bergkvist
Lucksta IF
9:31.57000
+1:01.6000
13
H 13
Joel Byström
Vårby IK
9:32.57100
+1:02.6100
14
H 13
Marcus Edlund Nylander
Hägglunds Ski Team SK
9:34.57300
+1:04.6300
15
H 13
Wilmer Thorén
Hägglunds Ski Team SK
9:47.58600
+1:17.7600
16
D 13
Selma Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
9:50.58900
+1:20.7900
17
D 12
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
9:53.59200
+1:23.8200
18
H 13
Teo Dolk
Sollefteå Skidor IF
9:58.59700
+1:28.8700
19
D 13
Märta Hübenette
Husums IF SK
10:05.60400
+1:35.9400
20
H 12
Edvin Källström
Sollefteå Skidor IF
10:09.60800
+1:39.9800
21
H 12
Nils Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
10:13.61200
+1:43.10200
22
D 13
Ida Hallin
Husums IF SK
10:18.61700
+1:48.10700
23
D 11
MY Mikaelsson
Vårby IK
10:23.62200
+1:53.11200
24
D 13
Penny Spets
Vårby IK
10:27.62600
+1:57.11600
25
H 12
Oskar Andersson
Sollefteå Skidor IF
10:38.63700
+2:08.12700
26
D 13
Nova Stattin
Bondsjöhöjdens IK
11:02.66100
+2:32.15100
26
D 13
Skade Spovmark
Husums IF SK
11:02.66100
+2:32.15100
28
D 12
Hedvig Ulander
Husums IF SK
11:09.66800
+2:39.15800
29
H 11
Mille Dolk
Sollefteå Skidor IF
11:40.69900
+3:10.18900
30
D 11
Etna Jonasson
Sollefteå Skidor IF
11:46.70500
+3:16.19500
31
D 13
Alma Horneij Sohlin
Bondsjöhöjdens IK
11:50.70900
+3:20.19900
32
H 11
Eskil Lindblom Yttergård
Bergeforsens SK
12:03.72200
+3:33.21200
33
D 11
Tyra Stattin
Bondsjöhöjdens IK
12:16.73500
+3:46.22500
34
D 11
Emmy Gustafsson
Vårby IK
12:17.73600
+3:47.22600
35
D 13
Ida Moström Ahlberg
Vårby IK
12:21.74000
+3:51.23000
36
H 11
Leo Nordin
Vårby IK
12:22.74100
+3:52.23100
37
D 12
Lisa Nilsson
Rossöns IF
12:23.74200
+3:53.23200
37
H 11
Elias Häggström
Vårby IK
12:23.74200
+3:53.23200
39
D 12
Hilda Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
12:24.74300
+3:54.23300
40
D 12
Tyra Lindehall
Bondsjöhöjdens IK
12:28.74700
+3:58.23700
41
H 11
Hilmer Bergqvist
Husums IF SK
12:46.76500
+4:16.25500
42
H 12
Hugo Johansson
Backe IF
12:54.77300
+4:24.26300
43
H 11
Edvin Nilsson
Rossöns IF
13:07.78600
+4:37.27600
44
D 12
Lina Birberg
Bergeforsens SK
13:13.79200
+4:43.28200
45
H 11
Edvin Olofsson
Vårby IK
13:22.80100
+4:52.29100
46
D 11
Emma Perbo
Vårby IK
13:34.81300
+5:04.30300
47
D 11
Elsa Nilsson
Vårby IK
13:51.83000
+5:21.32000
48
D 11
Jennifer Carlén
Tynderö IK
23:59:59.8639800
48
D 11
Ester Sundberg
Vårby IK
23:59:59.8639800
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 10
Teodor Westman
IFK Umeå
5:08.30700
2
H 10
Erik Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
5:56.35500
+48.4700
3
D 10
Elsa Sahlman
Vårby IK
6:42.40100
+1:34.9300
4
D 10
Astrid Stenberg
Hägglunds Ski Team SK
6:47.40600
+1:39.9800
5
H 10
Malte Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
6:57.41600
+1:49.10800
6
D 10
Alice Bryngelsson
Vårby IK
6:58.41700
+1:50.10900
7
D 10
Emma Byström
Vårby IK
6:59.41800
+1:51.11000
8
D 9
Tilde Bergqvist
Lucksta IF
7:07.42600
+1:59.11800
9
D 10
Livia Forsberg
Vårby IK
7:10.42900
+2:02.12100
10
D 10
Märta Mannelqvist
Vårby IK
7:11.43000
+2:03.12200
11
D 10
Lovisa Vestman
Bondsjöhöjdens IK
7:17.43600
+2:09.12800
12
D 9
Indra Jonasson
Sollefteå Skidor IF
7:20.43900
+2:12.13100
13
H 10
William Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
7:22.44100
+2:14.13300
14
D 9
Märta Mikaelsson
Vårby IK
7:27.44600
+2:19.13800
15
D 10
Alma Näsström
Vårby IK
7:28.44700
+2:20.13900
16
D 10
Meja Öberg
Vårby IK
7:29.44800
+2:21.14000
17
D 10
Clara Stattin
Sollefteå Skidor IF
7:39.45800
+2:31.15000
17
H 9
Anton Strindin
Sidensjö IK
7:39.45800
+2:31.15000
19
H 10
Algot Hellström
Sollefteå Skidor IF
7:57.47600
+2:49.16800
20
D 9
Mimmi Spets
Vårby IK
7:58.47700
+2:50.16900
21
D 10
Julina Forsman
Vårby IK
8:02.48100
+2:54.17300
22
H 10
Edvin Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
8:03.48200
+2:55.17400
22
D 9
Alva Häggström
Vårby IK
8:03.48200
+2:55.17400
24
H 10
Ilian Lidén
Sollefteå Skidor IF
8:20.49900
+3:12.19100
25
H 10
Jacob Birberg
Bergeforsens SK
8:23.50200
+3:15.19400
26
D 10
Moa Hansson
Sollefteå Skidor IF
8:38.51700
+3:30.20900
27
D 10
Moa Nordin
Sollefteå Skidor IF
8:40.51900
+3:32.21100
28
D 9
Moa Moström Ahlberg
Vårby IK
9:11.55000
+4:03.24200
29
D 9
Maja Lindblad
Sollefteå Skidor IF
9:12.55100
+4:04.24300
30
D 10
Sara Häggquist
Vårby IK
9:23.56200
+4:15.25400
31
D 10
Elsa Andersson
Sollefteå Skidor IF
9:32.57100
+4:24.26300
32
D 10
Signe Grimell
Vårby IK
9:34.57300
+4:26.26500
33
H 9
Elliot Tinnerberg Safaee
Sollefteå Skidor IF
9:45.58400
+4:37.27600
34
H 9
Emil Bergström
Sollefteå Skidor IF
9:50.58900
+4:42.28100
35
H 9
Linus Nylander
Sollefteå Skidor IF
10:09.60800
+5:01.30000
36
H 9
Valter Svensson
Sollefteå Skidor IF
10:36.63500
+5:28.32700
37
H 9
Oscar Carlén
Tynderö IK
23:59:59.8639800
37
D 9
Tyra Nilsson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)