Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rexaracet
2018-12-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
IK Rex
Plats: Örbyhus
Längdskidor
Fristil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 20
11km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
28:20.169900
81.4p
2
Alexander Melin
Sundbybergs IK
29:17.175600
78.7p
3
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
29:23.176200
78.5p
H 21
11km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Kristian Tufvesson
IK Rex
29:51.179000
77.2p
2
Peter Thunvall
Ikj Haninge
30:32.183100
75.5p
3
Ronnie Löf
Högbo GIF
31:48.190700
72.5p
H 35
11km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Andreas Berthagen
Storvreta IK
31:15.187400
73.8p
2
Mandus Andersson
IK Rex
31:56.191500
72.2p
3
Björn Lystedt
Nacka Värmdö SK
32:22.194100
71.2p
D 20
6.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Erika Österman
Häverödals SK
18:37.111600
68.8p
2
Lisa Melén Olsson
Häverödals SK
18:51.113000
67.9p
3
Julia Lövström
Månkarbo IF
19:00.113900
67.4p
D 21
6.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Cordelia Melén Olsson
Häverödals SK
20:07.120600
63.7p
2
Elin Karlsson
OK Borgen
20:10.120900
63.5p
D 45
6.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Daniela Profir
Sundbybergs IK
22:58.137700
55.8p
2
Ingela Gahne
XC Sthlm Ski Club
23:46.142500
53.9p
D 16
4.4km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
13:38.81700
2
Jessica Borg
Storvreta IK
14:27.86600
3
Greta Söderberg
Tierps IF
17:17.103600
H 16
4.4km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Isak Österman
Häverödals SK
11:55.71400
2
Axel Palm
Falu IK Skidklubb
12:01.72000
3
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
12:02.72100
D 12
2.2km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Clara Thoresson
Häverödals SK
7:04.42300
2
Saga Westerlund
Häverödals SK
7:06.42500
3
Stella Winell
Storvreta IK
7:33.45200
D 14
2.2km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Leia Ugarph Nordström
Näsvikens IK
6:29.38800
2
Moa Söderqvist
Storvreta IK
6:58.41700
3
Emelie Melin
Tierps IF
6:59.41800
H 12
2.2km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Gustav Mattsson
Valbo Aif
7:16.43500
2
Julius Eklund
IK Rex
7:18.43700
3
Henning Lindqvist
IK Rex
7:50.46900
H 14
2.2km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
5:31.33000
2
Gustav Jäderblom
Fjärdhundra SK
6:09.36800
3
Albin Jeleby
Häverödals SK
6:17.37600
D 10
1.4km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ebba Eriksson
Tierps IF
8:04.48300
H 10
1.4km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Elias Eklund
IK Rex
5:54.35300
2
Oscar Persson
IK Rex
7:02.42100
3
Nils Sjögren
IK Rex
7:23.44200
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Rexaracet 2022
Rexaracet 2021
Rexaracet 2018
Rexa Racet 2014
Rexaracet 2012
Rexaracet 2010
Rexaracet 2009
Tävlingar i närheten
Kanonloppet 2018
Bessemerrullen 2018
UVK-Rullen 2018
Skoklosterrullen 2018
Roslagen Open Championship 2018
Skimaterialoppet 2018
Storvretaklassikern 2018
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan