Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vinterpremiären dag 1
2019-01-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
8.4km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
21:09.126800
84.3p
2
H 21
Elias Andersson
Sunderby SK
21:21.128000
+12.1100
83.6p
3
H 21
Emil Winsa
Gellivare Skidallians IK
21:52.131100
+43.4200
81.6p
4
H 21
Felix Selin
IFK Kiruna
22:20.133900
+1:11.7000
79.9p
5
H 21
Bernt Niva
IFK Kiruna
22:27.134600
+1:18.7700
79.5p
6
H 20
Kristian Vatne
Tromsø SK
22:37.135600
+1:28.8700
78.9p
7
H 20
Edvard Berg Frantzen
Salangen IF Ski
23:02.138100
+1:53.11200
77.4p
8
H 20
Lars Nikolai Jenssen
Salangen IF Ski
23:19.139800
+2:10.12900
76.5p
9
H 20
Jakob Sandström
Överkalix IF
28:02.168100
+6:53.41200
63.6p
5.6km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
13:51.83000
2
H 21 Motion
Kenneth Daleng
Salangen IF Ski
14:53.89200
+1:02.6100
67.7p
3
H 16
David Lantto
OK Sarven
15:10.90900
+1:19.7800
4
H 16
Henri Murto
OK Sarven
15:33.93200
+1:42.10100
5
H 15
Oscar Säfström Niemi
Kalix SK
15:43.94200
+1:52.11100
6
H 16
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
15:44.94300
+1:53.11200
7
H 16
Matias Riipi
Karihaaran Visa
15:46.94500
+1:55.11400
8
H 16
Henning Berg Franzen
Salangen IF Ski
15:51.95000
+2:00.11900
9
D 20
Ingeborg Hansen
Medkila Skilag
16:07.96600
+2:16.13500
62.5p
10
H 15
Valter Eriksson
Luleå Gjutarens IF
16:10.96900
+2:19.13800
10
H 16
Ivar Fredheim
Salangen IF Ski
16:10.96900
+2:19.13800
10
H 21 Motion
Kristian Poromaa
Jukkasjärvi IF
16:10.96900
+2:19.13800
62.3p
13
H 21 Motion
Oyvind Hanssen-Bauer
Medkila Skilag
16:28.98700
+2:37.15600
61.2p
14
D 16
Therese Patomella
Jukkasjärvi IF
16:35.99400
+2:44.16300
15
H 15
Martin Lundholm
Luleå Gjutarens IF
16:38.99700
+2:47.16600
16
H 21 Motion
Ole Juuso
IFK Kiruna
16:40.99900
+2:49.16800
60.4p
17
D 15
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
17:00.101900
+3:09.18800
18
H 15
Oskar Ingvarsson
Luleå Gjutarens IF
17:12.103100
+3:21.20000
19
D 16
Lovisa Broström
Sävast Ski Team IF
17:23.104200
+3:32.21100
20
D 20
Andrine Daleng
Salangen IF Ski
17:50.106900
+3:59.23800
56.5p
21
H 21 Motion
Bård-gunnar Hansen
Manndalen Uil
18:02.108100
+4:11.25000
55.9p
22
D 20
Emilia Kähkönen
Ounasvaaran Hiihtoseura
18:18.109700
+4:27.26600
55.1p
23
H 15
Anton Hedström
Luleå Gjutarens IF
18:38.111700
+4:47.28600
24
D 20
Ariane Daleng
Salangen IF Ski
18:41.112000
+4:50.28900
53.9p
25
D 15
Clara Granljung
Kalix SK
19:06.114500
+5:15.31400
26
D 21
Frida Lind Oja
Jukkasjärvi IF
19:23.116200
+5:32.33100
52.0p
27
H 15
Sune Ögren
Jukkasjärvi IF
19:31.117000
+5:40.33900
28
D 15
Ella Johansson
Sävast Ski Team IF
20:23.122200
+6:32.39100
29
D 15
Olivia Söderlind
IFK Kiruna
21:24.128300
+7:33.45200
30
D 16
Tilde Hansen Tuoremaa
Manndalen Uil
21:28.128700
+7:37.45600
31
H 21 Motion
Nils Henrik Allas
IFK Kiruna
24:41.148000
+10:50.64900
40.8p
32
D 16
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
2.8km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Isak Simonsen
Ankenes SK
7:53.47200
2
H 14
Sigurd Hansen
Medkila Skilag
7:56.47500
+3.200
3
H 14
Tim Lundberg
Luleå Gjutarens IF
8:16.49500
+23.2200
4
H 13
Tor Kronholm
Luleå Gjutarens IF
8:21.50000
+28.2700
5
H 14
Filip Enberg
Strömnäs GIF
8:57.53600
+1:04.6300
6
D 14
Ella Larsson
Luleå Gjutarens IF
9:10.54900
+1:17.7600
7
D 14
Lina Lantto
Gällivare SK
9:13.55200
+1:20.7900
8
H 13
Samuel Gustavsson
Luleå Gjutarens IF
9:21.56000
+1:28.8700
9
H 13
Arvid Ingvarsson
Luleå Gjutarens IF
9:22.56100
+1:29.8800
10
H 13
Jesper Jakobsson
Gällivare SK
9:31.57000
+1:38.9700
11
D 12
Agnes Isaksson
Sävast Ski Team IF
9:33.57200
+1:40.9900
12
H 13
Viggo Normann
Strömnäs GIF
9:34.57300
+1:41.10000
13
H 14
Liam Dahlberg
Strömnäs GIF
9:39.57800
+1:46.10500
14
D 13
Klara Johansson
Jukkasjärvi IF
9:40.57900
+1:47.10600
15
D 14
Diana Söderberg
Kalix SK
9:43.58200
+1:50.10900
16
D 13
Agnes Säfström Niemi
Kalix SK
9:44.58300
+1:51.11000
17
D 14
Asta Lind-oja
Jukkasjärvi IF
9:48.58700
+1:55.11400
17
H 12
Vilgot Kuokkanen
Luleå Gjutarens IF
9:48.58700
+1:55.11400
19
D 13
Emmy Johansson
Gällivare SK
9:50.58900
+1:57.11600
20
D 12
Märta Johansson
Luleå Gjutarens IF
9:51.59000
+1:58.11700
21
D 13
Ingrid Fredheim
Salangen IF Ski
9:52.59100
+1:59.11800
21
H 13
Rasmus Normann
Strömnäs GIF
9:52.59100
+1:59.11800
23
D 12
Edit Söderlind
IFK Kiruna
9:55.59400
+2:02.12100
24
D 14
Hilma Hansen Tuoremaa
Manndalen Uil
10:01.60000
+2:08.12700
25
D 12
Alice Broström
Sävast Ski Team IF
10:05.60400
+2:12.13100
26
D 13
Unni Häggrot
Jukkasjärvi IF
10:06.60500
+2:13.13200
27
D 13
Sofie Simonsen
Ankenes SK
10:27.62600
+2:34.15300
28
H 14
Mårten Mäkelä
Gällivare SK
10:30.62900
+2:37.15600
29
H 12
Alvin Svonni
Jukkasjärvi IF
10:35.63400
+2:42.16100
30
D 14
Kristina Lindmark
IFK Kiruna
10:37.63600
+2:44.16300
31
D 12
Hanna Hansen Tuoremaa
Manndalen Uil
10:55.65400
+3:02.18100
32
H 13
Albin Oja
IFK Kiruna
11:05.66400
+3:12.19100
33
D 13
Inez Häggrot
Jukkasjärvi IF
11:17.67600
+3:24.20300
33
H 14
Eddie Tornberg
IFK Kiruna
11:17.67600
+3:24.20300
35
H 14
Jakob Gunnare
IFK Kiruna
11:40.69900
+3:47.22600
36
D 12
Ella Hedström
Luleå Gjutarens IF
11:44.70300
+3:51.23000
37
D 12
Hanna Teurajärvi Ylipää
Pajala IF
13:38.81700
+5:45.34400
38
D 12
Ida Klingestål Krutrök
Pajala IF
17:55.107400
+10:02.60100
39
D 13
Mirakel Lind
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
39
D 13
Turina Johansson
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
39
D 14
Emilia Hörnström
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
39
D 14
Lisa Hörnqvist
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
1.7km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 11
Ruben Eriksson
Luleå Gjutarens IF
5:21.32000
2
D 9
Tyra Johansson
Jukkasjärvi IF
6:11.37000
+50.4900
3
D 10
Vega Oja
Jukkasjärvi IF
6:22.38100
+1:01.6000
4
D 11
Milly Hansson
Malmbergets AIF
6:24.38300
+1:03.6200
5
D 10
Sally Johansson
Jukkasjärvi IF
6:30.38900
+1:09.6800
6
D 11
Ebba Drugge
Ersnäs IF
6:31.39000
+1:10.6900
7
D 10
Vilma Kuokkanen
Luleå Gjutarens IF
6:33.39200
+1:12.7100
8
D 10
Stella Paananen
Pajala IF
6:48.40700
+1:27.8600
9
D 10
Rebecka Drugge
Ersnäs IF
6:49.40800
+1:28.8700
10
D 10
Irma Ingvarsson
Luleå Gjutarens IF
7:00.41900
+1:39.9800
11
D 10
Elvira Niva
IFK Kiruna
7:10.42900
+1:49.10800
12
D 10
Maja Klingestål Krutrök
Pajala IF
7:34.45300
+2:13.13200
13
D 11
Vendela Linder
Jukkasjärvi IF
7:35.45400
+2:14.13300
14
D 11
My Gunnelbrand
IFK Kiruna
7:37.45600
+2:16.13500
15
D 9
Alma Svonni
Jukkasjärvi IF
7:40.45900
+2:19.13800
16
D 11
Ellen Lahti
Jukkasjärvi IF
7:46.46500
+2:25.14400
17
D 9
Winna Lind
Jukkasjärvi IF
7:52.47100
+2:31.15000
18
D 9
Alicia Engman
Gällivare SK
8:18.49700
+2:57.17600
19
H 10
Leo Dahlberg
Strömnäs GIF
8:19.49800
+2:58.17700
20
D 10
Mali Simonsen
Ankenes SK
8:30.50900
+3:09.18800
21
D 9
Mimmi Lindmark
IFK Kiruna
8:58.53700
+3:37.21600
22
H 10
Erik Hörnqvist
Luleå Gjutarens IF
8:59.53800
+3:38.21700
23
D 9
Klara Isaksson
Jukkasjärvi IF
9:28.56700
+4:07.24600
24
H 9
Noak Bergenstråhle Utsi
IFK Kiruna
10:03.60200
+4:42.28100
25
D 10
Freja Partapuoli
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
25
D 11
Elina Nilimaa
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
0.8km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 8
Gertrud Engqvist
Malmbergets AIF
1
D 8
Greta Engqvist
Malmbergets AIF
1
D 8
Stina Lindmark
IFK Kiruna
1
D 8
Jessika Miernik
OK Sarven
1
D 8
Alvina Niva
IFK Kiruna
1
D 8
Philippa Stålnacke
Jukkasjärvi IF
1
H 8
Axel Engman
Gällivare SK
1
H 8
Even Andre Isaksen
Salangen IF Ski
1
H 8
Hugo Isaksson
Jukkasjärvi IF
1
H 8
Folke Lahti
Jukkasjärvi IF
1
H 8
Alvar Linder
Jukkasjärvi IF
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)