Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Rullskidor
2009-08-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
56km, Rullskidor, Fristil
1
Sandra Hansson
Uddevalla SK
2:04:40.747950
77.6p
2
Nina Lintzén
Årsunda IF
2:15:37.813600
+10:56.65550
68.6p
3
Hanna Seppas
Eksjö SOK
2:19:55.839410
+15:14.91360
65.7p
4
Madeleine Bergqvist
IK Stern
2:25:37.873660
+20:57.125610
62.1p
5
Johanna Sörgardt
IK Stern
2:38:45.952480
+34:05.204430
55.2p
H 21
56km, Rullskidor, Fristil
1
Peter Larsson
New Sweden
1:55:02.690110
87.6p
2
Fredrik Byström
New Sweden
1:55:02.690160
+0
87.6p
3
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
1:55:03.690230
+1.20
87.6p
4
Mathias Fredriksson
Axa SC
1:55:04.690300
+1.90
87.5p
5
Joakim Engström
IFK Mora SK
1:55:34.693320
+32.3110
87.0p
6
Markus Jönsson
Alliansloppets SK
1:55:34.693390
+32.3180
86.9p
7
Thobias Fredriksson
Axa SC
1:55:37.693670
+35.3460
86.9p
8
Tobias Westman
IK Stern
1:59:39.717830
+4:37.27620
82.5p
9
Staffan Sandberg
Ineos FF
2:00:27.722660
+5:25.32450
81.6p
10
Rasmus Blom
Högsäters GF
2:01:48.730730
+6:46.40520
80.3p
11
Anders Johansson
Håfreströms IF
2:01:50.730910
+6:48.40700
80.3p
12
Samuel Norlén
IK Stern
2:02:46.736590
+7:44.46380
79.3p
13
Mattias Westman
IFK Umeå
2:06:07.756660
+11:05.66450
76.2p
14
Anton Sjöholm
Östersunds SK
2:07:26.764590
+12:24.74380
75.1p
15
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
2:07:30.764960
+12:28.74750
75.0p
16
Stefan Nordlander
Navåsens FK
2:07:33.765230
+12:31.75020
75.0p
17
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
2:07:58.767700
+12:55.77490
74.6p
18
Peter Westerberg
Vänersborgs SK
2:08:02.768160
+13:00.77950
74.6p
19
Tobias Nyhlén
Brovallens IF
2:09:21.776010
+14:19.85800
73.5p
20
Daniel Björndahl
Kungälvs OK
2:11:20.787990
+16:18.97780
71.9p
21
Fredrik Andersson
IK Stern
2:11:31.789020
+16:29.98810
71.7p
22
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
2:12:14.793340
+17:12.103130
71.2p
23
Henning Bergqvist
IK Stern
2:13:17.799620
+18:15.109410
70.4p
24
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
2:15:27.812620
+20:25.122410
68.8p
25
Kjell Häggquist
Hudiksvalls IF
2:16:46.820590
+21:44.130380
67.8p
26
Jan-Olof Löfgren
Vasaloppsklubben Hedemora
2:19:08.834730
+24:06.144520
66.2p
27
Lukas Ternborg
Broby GOIF
2:22:09.852820
+27:07.162610
64.2p
28
Anders Melén
Filipstads SF
2:22:57.857660
+27:55.167450
63.7p
29
Tony Norling
IK Stern
2:22:59.857870
+27:57.167660
63.7p
30
Peter Johansson
Luleå Gjutarens IF
2:25:13.871260
+30:11.181050
62.4p
31
Martin Ekwall
Hössna IF
2:25:49.874830
+30:47.184620
62.0p
32
Andreas Nilsson
IK Stern
2:27:49.886880
+32:47.196670
60.8p
33
Erik Axelsson
Räddningstjänsten Halmstad
2:27:59.887820
+32:57.197610
60.8p
34
Daniel Netz
Vänersborgs SK
2:30:48.904740
+35:46.214530
59.2p
35
Joel Larsson
Sävedalens AIK
2:33:13.919250
+38:11.229040
57.9p
36
Andreas Mattsson
IK Stern
2:38:43.952230
+43:41.262020
55.2p
37
Fredrik Persson
IK Stern
2:48:11.1009070
+53:09.318860
51.1p
38
Marcus Hagberg
Molkoms SK
3:29:25.1256460
+1:34:23.566250
38.7p
39
Martin Edberg
Butlers
3:37:37.1305670
+1:42:35.615460
36.9p
40
Fredrik Pommer Adler
Butlers
3:43:26.1340520
+1:48:24.650310
35.7p
41
Albert Ericsson
Butlers
3:43:28.1340780
+1:48:26.650570
35.7p
42
Oskar Hassel
Butlers
4:07:10.1482930
+2:12:08.792720
31.6p
H 35
56km, Rullskidor, Fristil
1
Johan Lintzén
Luleå Gjutarens IF
2:06:48.760750
75.6p
2
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
2:08:58.773740
+2:09.12890
73.8p
3
Marcus Johansson
IK Stern
2:13:44.802340
+6:55.41490
70.0p
4
Erik Karlsson
Tanums IF
2:15:50.814910
+9:01.54060
68.5p
5
Mikael Djupsjöbacka
OK Lindena
2:15:52.815100
+9:03.54250
68.5p
6
Stefan Karlsson
Ronneby OK
2:23:49.862890
+17:01.102040
63.2p
7
Lars Dalberg
IK Stern
2:28:26.890530
+21:37.129680
60.5p
8
Tommy Jonsson
Alliansloppets SK
2:31:33.909290
+24:45.148440
58.8p
9
Magnus Johnsson
Navåsens FK
2:33:38.921770
+26:50.160920
57.7p
10
Tobias Bovin
Perstorp Oxo Fritidsklubb
2:34:06.924580
+27:18.163730
57.5p
11
Mikael Åström
OK Orion
2:37:20.943920
+30:31.183070
55.9p
12
Stefan Carlen
OK Landehof
2:38:05.948400
+31:16.187550
55.5p
13
Martin Eckervad
IF Hallby SOK
2:41:07.966630
+34:18.205780
54.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 40
56km, Rullskidor, Fristil
1
Marcus Thormé
OK Lindena
2:01:58.731790
80.1p
2
Joakim Svensson
Hultsfreds Lk
2:06:06.756500
+4:07.24610
76.3p
3
Magnus Graas
OK Linné
2:08:08.768780
+6:09.36890
74.5p
4
Henrik Landström
Säffle SK
2:10:02.780100
+8:03.48210
72.9p
5
Anders Boestad
IK Vista
2:12:10.792960
+10:11.61070
71.2p
6
Martin Lasu
Nacka Värmdö SK
2:17:59.827880
+16:00.95990
67.0p
7
Olle Paulsson
Nacka Värmdö SK
2:19:14.835360
+17:15.103470
66.1p
8
Stefan Norling
IK Stern
2:22:05.852470
+20:06.120580
64.3p
9
Thomas Andersson
Volvo IF
2:27:08.882720
+25:09.150830
61.2p
10
Tomas Adolfsson
Hindås SK
2:29:48.898770
+27:49.166880
59.7p
11
Peter Norin
Nacka Värmdö SK
2:31:08.906710
+29:09.174820
59.0p
12
Jens Andersson
Häverödals IF
2:34:13.925260
+32:14.193370
57.4p
13
Lennart Bröttgårdh
Volvo Flygmotor FF
2:34:20.925960
+32:21.194070
57.4p
14
Christoffer Rehn
Björnstorps IF
2:36:18.937710
+34:19.205820
56.4p
15
Thomas Hjelm
Mälarö SOK
2:45:23.992280
+43:24.260390
52.3p
16
Roger Sørsdal
Tierps IF
2:50:18.1021700
+48:19.289810
50.3p
17
Hans Tjäder
Kungälvs OK
3:04:58.1109730
+1:02:59.377840
45.2p
18
Henrik Aflodal
Sundbybergs IK
3:05:33.1113280
+1:03:34.381390
45.0p
H 45
56km, Rullskidor, Fristil
1
Patrik Sonehag
IK Stern
2:13:21.800030
70.3p
2
Peter Jamell
Nacka Värmdö SK
2:15:36.813560
+2:15.13430
68.7p
3
Jonas Henningsson
Simlångsdalens IF
2:18:57.833690
+5:36.33560
66.3p
4
Magnus Aasa
OK Kullingshof
2:19:22.836150
+6:01.36020
66.0p
5
Mikael Tärning
Falköpings AIK SK
2:21:54.851370
+8:33.51240
64.4p
6
Lennart Alleborg
OK Landehof
2:23:15.859490
+9:54.59360
63.5p
7
Peter Klock
IK Stern
2:25:19.871840
+11:58.71710
62.3p
8
Conny Karlsson
Tanums IF
2:25:57.875680
+12:36.75550
61.9p
9
Per Ekman
Nacka Värmdö SK
2:27:05.882450
+13:44.82320
61.3p
10
Morgan Darius
Falköpings AIK SK
2:28:36.891550
+15:15.91420
60.4p
11
Adam Blomberg
OK Landehof
2:29:08.894790
+15:47.94660
60.1p
12
Odd Wallum
Alliansloppets SK
2:32:05.912460
+18:44.112330
58.5p
13
Claes Hallqvist
Sisu Forshaga SK
2:32:19.913860
+18:58.113730
58.4p
14
Tönu Pullerits
Björnstorps IF
2:33:15.919470
+19:54.119340
57.9p
15
Göran Olsson
Björnstorps IF
2:33:16.919510
+19:54.119380
57.9p
16
Sven Gunnar Svensson
Länsförsäkringar IF
2:40:30.962930
+27:08.162800
54.4p
17
Tom Petersen
Björnstorps IF
2:41:49.970830
+28:27.170700
53.8p
18
Thomas Magnusson
Björnstorps IF
2:49:16.1015590
+35:55.215460
50.7p
H 50
56km, Rullskidor, Fristil
1
Peter Davidsson
Hallsta IK
2:17:17.823690
67.5p
2
Håkan Gustafsson
IK Stern
2:26:52.881120
+9:34.57330
61.4p
3
Lars Hammarlund
IK Stern
2:35:53.935290
+18:36.111500
56.6p
4
Tommy Berggren
OK Orion
2:44:07.984650
+26:49.160860
52.8p
5
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
2:45:50.994980
+28:32.171190
52.1p
6
Gunnar Lejdholt
Karlslunds IF SF
2:46:25.998440
+29:07.174650
51.9p
7
Ronny Tocaj
Björnstorps IF
2:55:38.1053720
+38:20.229930
48.3p
8
Kjell Vågfelt
IK Stern
3:03:14.1099370
+45:56.275580
45.8p
H 55
56km, Rullskidor, Fristil
1
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
2:25:36.873540
62.1p
2
Yngve Alvén
IK Wilske
2:26:31.879070
+55.5430
61.6p
3
Bo Tigerberg
Lidköpings VSK
2:28:18.889710
+2:41.16070
60.6p
4
Anders Sörensen
OK Alehof
2:29:02.894110
+3:25.20470
60.2p
5
Sture Nordlöf
Nacka Värmdö SK
2:41:12.967100
+15:35.93460
54.1p
6
Pehr-Eric Pehrsson
Björnstorps IF
2:49:11.1015010
+23:34.141370
50.8p
7
Håkan Rahkola
Stenungsunds OK
3:12:22.1154110
+46:45.280470
43.0p
D 20
28km, Rullskidor, Fristil
1
Sofie Svensson
IK Vista
1:15:10.450970
69.4p
2
Malin Svensson
IK Vista
1:24:07.504660
+8:56.53590
62.0p
3
Sara Granqvist
Grava SK
1:28:39.531860
+13:28.80790
58.8p
4
Anna Wik
Tvärreds IF
1:51:26.668540
+36:15.217470
46.8p
5
Andrea Ohlsson
Ulricehamns IF
1:51:39.669880
+36:29.218810
46.7p
6
Emma Andersson
Ulricehamns OK
2:13:36.801520
+58:25.350450
39.0p
D 35
28km, Rullskidor, Fristil
1
Sara Dolk
Gunnebo OK
1:18:35.471420
66.4p
H 20
28km, Rullskidor, Fristil
1
Anton Lindblad
Club Ski & Run
59:13.355220
88.1p
2
Marcus Johansson
Borås GIF
59:27.356670
+14.1350
87.7p
3
Jesper Brofjärd
Borås GIF
1:02:14.373310
+3:00.17990
83.8p
4
Klas Hasselgren
Sundbybergs IK
1:03:23.380290
+4:10.24970
82.3p
5
Martin Lindblad
Club Ski & Run
1:09:02.414170
+9:49.58850
75.6p
6
Erik Johansson
Tranemo IF
1:09:38.417760
+10:25.62440
74.9p
7
Nils Spetz
Ulricehamns IF
1:10:25.422430
+11:12.67110
74.1p
8
Sebastian Pettersson
Östervåla IF
1:11:04.426360
+11:51.71040
73.4p
9
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:12:58.437790
+13:45.82470
71.5p
10
Rickard Börjesson
Borås SK
1:13:27.440660
+14:14.85340
71.0p
11
Erik Finnskog
Tranemo IF
1:21:13.487240
+22:00.131920
64.2p
12
Anton Johansson
Tranemo IF
1:27:08.522780
+27:55.167460
59.9p
13
Fredrik Finnskog
Tranemo IF
1:32:56.557500
+33:42.202180
56.1p
14
Gabriel Andersson
Ulricehamns IF
1:33:30.560930
+34:17.205610
55.8p
H 60
28km, Rullskidor, Fristil
1
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
1:10:04.420310
74.5p
2
Jan Emanuelsson
Burseryds IF
1:14:06.444510
+4:02.24100
70.4p
3
Rolf Bernroth
Burseryds IF
1:14:39.447840
+4:35.27430
69.9p
4
Lars Englund
Järla IF SK
1:19:29.476820
+9:25.56410
65.6p
5
Kjell Carlgren
OK Alehof
1:25:39.513850
+15:35.93440
60.9p