Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen Cup Idre Distans
2018-11-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 17
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Axel Aflodal
Offerdals SK
23:30.140970
90.0p
2
Leo Johansson
Skillingaryds FK
23:59.143840
+28.2770
88.4p
3
Raimo Vigants
Latvia
24:09.144820
+38.3750
87.8p
4
Johan Herbert
IFK Mora SK
24:09.144880
+39.3810
87.8p
5
Simon Åstot
IFK Umeå
24:24.146300
+53.5230
87.0p
6
Simon Karlsson
IFK Umeå
24:26.146590
+56.5520
86.9p
7
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
24:38.147700
+1:07.6630
86.3p
8
Malte Stefansson
Oxbergs IF
24:42.148120
+1:11.7050
86.1p
9
Emil Danielsson
Högbo GIF
24:48.148770
+1:18.7700
85.7p
10
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
25:01.150080
+1:31.9010
85.0p
11
Albin Johansson
Sätra IF
25:08.150710
+1:37.9640
84.7p
12
Linus Nygren
Ulricehamns IF
25:21.152040
+1:50.10970
84.0p
13
Alexander Melin
Sundbybergs IK
25:24.152310
+1:53.11240
83.9p
14
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
25:24.152380
+1:54.11310
83.9p
15
Erik Larsson
IFK Mora SK
25:30.152910
+1:59.11840
83.6p
16
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
25:33.153280
+2:03.12210
83.4p
17
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
25:58.155710
+2:27.14640
82.2p
18
Mårten Gedda
IK Stern
26:10.156990
+2:40.15920
81.6p
19
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
26:11.157030
+2:40.15960
81.6p
20
Jesper Persson
Åsarna IK
26:16.157550
+2:45.16480
81.3p
21
Alfred Nilsson
Filipstads SF
26:18.157700
+2:47.16630
81.3p
22
Joel Andersson
IFK Mora SK
26:20.157910
+2:49.16840
81.2p
23
Alfred Eriksson
Rehns BK
26:24.158310
+2:53.17240
81.0p
24
Jan Christian Kjaernli
Norway
26:25.158400
+2:54.17330
80.9p
25
Oscar Andersson
IFK Mora SK
26:25.158410
+2:54.17340
80.9p
26
Rasmus Hedeberg
SK Bore
26:28.158780
+2:58.17710
80.8p
27
Nikolaos Tsourekas
Greece
26:30.158950
+2:59.17880
80.7p
28
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
26:31.159030
+3:00.17960
80.6p
29
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
26:38.159740
+3:07.18670
80.3p
30
Axel Elmblad
Gnosjö FK
26:39.159840
+3:08.18770
80.3p
31
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
26:39.159880
+3:09.18810
80.2p
32
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
26:47.160600
+3:16.19530
79.9p
33
Eric Carlsson
IFK Umeå
26:47.160620
+3:16.19550
79.9p
34
Thomas Fällgren
Arvika IS
26:50.160900
+3:19.19830
79.8p
35
Melker Nordgren
Falu IK
26:50.160970
+3:20.19900
79.7p
36
Arvid Värmsjö
SK Bore
26:53.161210
+3:22.20140
79.6p
37
Edvard Nilsson
Filipstads SF
26:57.161620
+3:26.20550
79.4p
38
Zackarias Björn
Rembo IK
26:57.161640
+3:26.20570
79.4p
39
Martin Mickels
Bålsta SK
26:57.161670
+3:27.20600
79.4p
40
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
27:02.162120
+3:31.21050
79.2p
41
Isak Lieback
Ulricehamns IF
27:15.163400
+3:44.22330
78.7p
42
Beinn Horsfall
Storbritannien
27:15.163450
+3:44.22380
78.6p
43
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
27:15.163480
+3:45.22410
78.6p
44
William Karlsson
IFK Mora SK
27:23.164200
+3:52.23130
78.3p
44
Eric Westberg
SK Bore
27:23.164200
+3:52.23130
78.3p
46
Nick Berg
Orsa SK
27:23.164260
+3:52.23190
78.3p
47
Albin Berger
Domnarvets GOIF
27:26.164500
+3:55.23430
78.2p
48
Adam Boman
Tranemo IF
27:32.165160
+4:01.24090
77.9p
49
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
27:37.165610
+4:06.24540
77.7p
50
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
27:44.166360
+4:13.25290
77.4p
51
Hugo Sjögren
Tranemo IF
27:44.166390
+4:14.25320
77.4p
52
Erik Fransson
Borås SK
27:46.166520
+4:15.25450
77.3p
53
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
27:46.166560
+4:15.25490
77.3p
54
Anton Swedberg
IFK Mora SK
27:47.166650
+4:16.25580
77.2p
55
Linus Nilsson
IFK Umeå
27:49.166890
+4:19.25820
77.1p
56
Axel Svensson
Landsbro IF SK
27:56.167530
+4:25.26460
76.9p
56
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
27:56.167530
+4:25.26460
76.9p
58
Jakob Tapani
Jukkasjärvi IF
27:56.167550
+4:25.26480
76.9p
59
Ask Abrahamsson
IK Stern
28:01.168040
+4:30.26970
76.7p
60
Petur Tryggvi Petursson
Island
28:02.168150
+4:31.27080
76.6p
61
Lukas Höiby
OK Landehof
28:04.168320
+4:33.27250
76.5p
62
Oskar Lundberg
Borås SK
28:13.169200
+4:42.28130
76.2p
63
Jacob Weel Rosbo
Danmark
28:15.169490
+4:45.28420
76.0p
64
Fabian Csiky
Lycksele IF
28:19.169800
+4:48.28730
75.9p
65
Kasper Sundet
Norway
28:21.170070
+4:51.29000
75.8p
66
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
28:34.171330
+5:03.30260
75.3p
67
Cameron Cruickshank
Storbritannien
28:39.171800
+5:08.30730
75.1p
68
Julius Berg
Sunne SLF
28:41.172020
+5:10.30950
75.0p
69
Karl Stark
Vaggeryds SOK
28:45.172440
+5:14.31370
74.8p
70
Edvin Nordström
Brottby SK
28:52.173130
+5:21.32060
74.6p
71
Rasmus Rudberg
Sya SK
28:55.173440
+5:24.32370
74.4p
72
Linus Rydin
Tranemo IF
28:59.173870
+5:29.32800
74.3p
73
Oliver Newman
Storbritannien
29:08.174790
+5:38.33720
73.9p
74
Olle Westin
IK Stern
29:16.175520
+5:45.34450
73.6p
75
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
29:31.177000
+6:00.35930
73.1p
76
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
29:41.178030
+6:10.36960
72.7p
77
Adrian Lundberg
SK Bore
29:46.178510
+6:15.37440
72.5p
78
Andreas Albinsson
SK Bore
29:55.179400
+6:24.38330
72.2p
79
David Höglund
IFK Mora SK
30:00.179940
+6:29.38870
72.0p
80
Sven Leander
Åsarna IK
30:24.182390
+6:54.41320
71.1p
81
Johannes Josefsson
Täby IS SK
30:26.182590
+6:56.41520
71.0p
82
James Slimon
Storbritannien
30:43.184290
+7:13.43220
70.4p
83
Nils Wastegård
IK Stern
30:48.184740
+7:17.43670
70.2p
84
Erik Backlund
Äspereds IF
30:49.184830
+7:18.43760
70.2p
85
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
30:49.184890
+7:19.43820
70.2p
86
Filip Andersson
Garphyttans IF
31:14.187300
+7:43.46230
69.3p
87
Alexander Bohle
Storbritannien
31:47.190640
+8:16.49570
68.2p
88
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
33:38.201770
+10:08.60700
64.7p
89
Nerijus Dikas
Lithuania
33:50.202930
+10:19.61860
64.3p
90
Jon Trägårdh
IFK Umeå
34:15.205450
+10:44.64380
63.6p
-
Harald Östensen
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
-
Måns Jernberg
Lima IF
23:59:59.8639800
-
Axel Berglund
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Lukas Magnerfelt
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
Emil Rapp
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Alexander Thudeen
Sya SK
23:59:59.8639800
-
Axel Werner
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
-
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
-
Sebastian Eriksson
Rembo IK
23:59:59.8639800
-
William Schultz
IFK Umeå
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)