Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Särnatävlingarna
2008-12-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
29:10.174900
83.7p
2
Hans Jörgen Kvåle
IFK Mora SK
29:27.176600
+17.1600
82.7p
3
Oscar Quicklund
Östersunds SK
29:47.178600
+37.3600
81.5p
4
Johan Eriksson
Åsarna IK
29:58.179700
+48.4700
80.8p
5
Gustav Nordström
Gävle SK
30:28.182700
+1:18.7700
79.1p
5
Martin Liljemark
SK Bore
30:28.182700
+1:18.7700
79.1p
7
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
30:40.183900
+1:30.8900
78.4p
8
Robert Åkerblom Andersson
IFK Umeå
31:00.185900
+1:50.10900
77.4p
9
Tom Impola
Domnarvets GOIF
31:03.186200
+1:53.11200
77.2p
10
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
31:06.186500
+1:56.11500
77.0p
11
Oskar Forsman
SK Bore
31:16.187500
+2:06.12500
76.5p
12
Marcus Svelander
Åsarna IK
31:37.189600
+2:27.14600
75.4p
13
Emil Svensson
IFK Skövde SK
31:42.190100
+2:32.15100
75.2p
14
Adam Larsson
Domnarvets GOIF
31:51.191000
+2:41.16000
74.7p
15
Daniel Olsson
Falu IK
31:58.191700
+2:48.16700
74.4p
16
Carl Olander
OK Landehof
32:17.193600
+3:07.18600
73.4p
17
Rikard Larsson
Näsvikens IK
32:26.194500
+3:16.19500
73.0p
18
Fredric Björk
Norbergs SK
32:32.195100
+3:22.20100
72.7p
19
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
32:38.195700
+3:28.20700
72.4p
20
Johan Sonesson
Gagnefs IF
32:39.195800
+3:29.20800
72.4p
21
Klas Hasselgren
Sundbybergs IK
33:19.199800
+4:09.24800
70.5p
22
Jens Hulgaard
Danmark
33:29.200800
+4:19.25800
70.1p
23
Tom Ankerstål
Ramsjö SK
33:33.201200
+4:23.26200
69.9p
24
Kristian Dahlström
Åmåls OK
33:45.202400
+4:35.27400
69.4p
24
Torsten Kempe
Tynderö IK
33:45.202400
+4:35.27400
69.4p
26
Ronny Wedin
Norbergs SK
33:48.202700
+4:38.27700
69.3p
27
Alexander Westberg
Borås SK
34:15.205400
+5:05.30400
68.1p
28
Emil Lindström
SK Bore
34:27.206600
+5:17.31600
67.6p
29
Mattias Argårds
IFK Mora SK
34:42.208100
+5:32.33100
67.0p
30
Joel Hultin
Garphyttans IF
34:58.209700
+5:48.34700
66.4p
30
Gustaf Niord
IK Hakarpspojkarna
34:58.209700
+5:48.34700
66.4p
32
Andreas Åhman
Gävle SK
35:11.211000
+6:01.36000
65.9p
33
Emil Lagergren
Tynderö IK
36:32.219100
+7:22.44100
62.9p
34
Andreas Conradsson
Ödeshögs SK
37:17.223600
+8:07.48600
61.3p