Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Sprint
2018-03-10
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
0.81km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hugo Ström
Dalarna
1:49.10890
2
Erik Franzén
Dalarna
1:50.10930
+0
3
Elias Danielsson
Gästrikland
1:52.11120
+2.130
4
Arvid Törnblom
Västerbotten
1:52.11190
+3.200
5
Johan Borg
Hälsingland
1:53.11240
+3.250
6
Bosse Lövgren
Dalarna
1:54.11340
+4.350
6
Sebastian Svahn
Dalarna
1:54.11340
+4.350
8
Jonathan Hedberg
Värmland
1:54.11350
+4.360
9
Pelle Boberg
Jämtland Härjedalen
1:55.11440
+5.450
10
Arvid Norberg
Hälsingland
1:56.11500
+6.510
10
Hilmer Grenedal
Hälsingland
1:56.11500
+6.510
12
Edvin Högman
Västergötland
1:56.11520
+6.530
13
Linus Antonsen
Norrbotten
1:56.11540
+6.550
14
Simon Claesson
Västergötland
1:56.11570
+6.580
14
Rikard Sjödin
Ångermanland
1:56.11570
+6.580
16
Victor Eriksson
Jämtland Härjedalen
1:56.11580
+6.590
16
Fabian Nordgren
Dalarna
1:56.11580
+6.590
18
Isak Andersson Lind
Västerbotten
1:56.11590
+7.600
19
Edwin Nordmark
Västerbotten
1:57.11650
+7.660
20
Viktor Norberg
Dalarna
1:58.11730
+8.740
21
Edvin Schön
Uppland
1:58.11770
+8.780
22
Axel Broms
Halland
1:59.11820
+9.830
23
Elliot Åkesson
Småland
1:59.11860
+9.870
23
Anton Grahn
Småland
1:59.11860
+9.870
25
Isac Lundblad
Ångermanland
1:59.11880
+9.890
26
Sebastian Höglund
Ångermanland
2:00.11910
+10.920
27
Wilhelm Sterner
Stockholm
2:00.11920
+10.930
27
Lukas Ejvinsson
Medelpad
2:00.11920
+10.930
27
Eskil Peterson
Västergötland
2:00.11920
+10.930
30
Hjalmar Oskarsson
Jämtland Härjedalen
2:00.11980
+10.990
31
Valter Eriksson
Norrbotten
2:02.12120
+12.1130
32
Filip Ragnvaldsson
Jämtland Härjedalen
2:02.12130
+12.1140
32
Adam Dahlgren
Västergötland
2:02.12130
+12.1140
34
Melker Hendén
Västergötland
2:02.12160
+12.1170
35
Alfons Wedin
Örebro Län
2:02.12170
+12.1180
36
Erik Byström
Ångermanland
2:03.12210
+13.1220
37
Axel Mäkinen
Gästrikland
2:03.12230
+13.1240
38
Gabriel Norder
Halland
2:04.12300
+14.1310
39
Marcus Nilsson
Ångermanland
2:04.12350
+14.1360
40
Arvid Ekberg
Stockholm
2:04.12390
+15.1400
41
Martin Lundholm
Norrbotten
2:05.12400
+15.1410
42
Jesper Lundholm
Norrbotten
2:05.12420
+15.1430
43
Ruben Tholander
Stockholm
2:05.12440
+15.1450
43
Filip Sundin
Värmland
2:05.12440
+15.1450
45
Albert Marjeta
Norrbotten
2:05.12480
+15.1490
46
Melker Åkerström
Västergötland
2:05.12490
+16.1500
47
Benjamin Edman
Västerbotten
2:06.12510
+16.1520
48
Arvid Jonsson
Västerbotten
2:06.12520
+16.1530
49
Axel Arnesson
Jämtland Härjedalen
2:06.12580
+16.1590
50
Lukas Walther
Medelpad
2:07.12630
+17.1640
51
Sebastian Fransson
Östergötland
2:07.12660
+17.1670
52
Calle Gustafsson
Ångermanland
2:07.12670
+17.1680
53
Axel Rustas
Uppland
2:08.12730
+18.1740
54
Henning Lindh Ten Berg
Jämtland Härjedalen
2:08.12740
+18.1750
55
Hugo Persson
Östergötland
2:08.12750
+18.1760
56
Valter Ljungdahl
Medelpad
2:08.12760
+18.1770
57
Joel Nilsson
Västerbotten
2:08.12770
+18.1780
58
Johan Thulin
Uppland
2:09.12820
+19.1830
59
Linus Nilsson
Bohuslän Dal
2:09.12840
+19.1850
60
Henrik Fladrich
Östergötland
2:09.12870
+19.1880
61
Viggo Stein
Jämtland Härjedalen
2:09.12880
+19.1890
62
Kalle Sörling
Gästrikland
2:10.12960
+20.1970
63
Gabriel Claesson
Småland
2:10.12970
+20.1980
64
Erik Josefsson
Norrbotten
2:11.13000
+21.2010
65
Sebastian Pettersson
Östergötland
2:11.13010
+21.2020
66
Oskar Jäderblom
Uppland
2:11.13040
+21.2050
67
Wiliam Björklin
Gästrikland
2:13.13280
+23.2290
68
Linus Grundström
Västerbotten
2:14.13330
+24.2340
69
Ludvig Wibom
Stockholm
2:14.13370
+24.2380
70
Efraim Wiksten Melander
Medelpad
2:14.13390
+25.2400
71
Gustav Andersson
Jämtland Härjedalen
2:15.13440
+25.2450
72
Johan Lindén
Medelpad
2:16.13590
+27.2600
73
Axel Stenvall
Västerbotten
2:17.13670
+27.2680
74
Michael Chao Pettersson
Göteborg
2:18.13780
+28.2790
75
Elof Karlsson
Västerbotten
2:21.14010
+31.3020
76
Erik Sundberg
Ångermanland
2:22.14100
+32.3110
77
Alexander Helmin
Södermanland
2:24.14300
+34.3310
78
Albin Värnebjörk
Uppland
2:26.14500
+36.3510
79
Isak Bodin
Ångermanland
2:27.14640
+37.3650
80
Anton Larsson
Göteborg
2:29.14860
+39.3870
81
Sune Ögren
Norrbotten
2:29.14870
+39.3880
82
Axel Svensson
Stockholm
2:30.14920
+40.3930
83
Lukas Karlén
Småland
2:33.15230
+43.4240
84
Folke Hultgårdh
Stockholm
2:40.15920
+50.4930
85
Anton Fredin
Uppland
2:47.16660
+57.5670
86
Axel Sandberg
Göteborg
2:57.17610
+1:07.6620
87
Alexander Hägglund
Västerbotten
3:09.18840
+1:19.7850