Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Sprint
2018-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
1.35km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
3
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
4
Tilde Bångman
Offerdals SK
5
Maja Årebäck
Bolidens SK
6
Ella Georgsson
Högbo GIF
7
Olivia Alm
Strömnäs GIF
8
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
9
Elin Schagerström
Garphyttans IF
10
Elsa Wallin
Högbo GIF
11
Ida Lundgren
IFK Umeå
12
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
13
Louise Lindström
Högbo GIF
14
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
15
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
16
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
17
Ella Olsson
Sågmyra SK
18
Linn Tapani
Sågmyra SK
19
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
20
Ida Wasell
Järpens SK
21
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
22
Karolina Hedenström
Östersunds SK
23
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
24
Tuva Persson
Tranemo IF
25
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
26
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
27
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
28
Emma Jönsson
Östersunds SK
29
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
30
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
31
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
32
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
33
Tova Nyberg
Gellivare Skidallians IK
34
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
35
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
36
Julia Nilsson
Offerdals SK
37
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
38
Emma Olsson
Vassunda IF
39
Linnea Johansson
Linköpings SK
40
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
41
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
42
Emma Lundell
Hägglunds Ski Team SK
43
Olivia Lavén
Täby IS SK
44
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
45
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
46
Linnea Sjödin
Rembo IK
47
Lia Arvidsson
IFK Umeå
48
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
49
Signe Svensson
Järpens SK
50
Ellen Nykäinen
Pajala IF
51
Jenny Edin
Matfors SK
52
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
53
Sara Kajsa Hermansson
Offerdals SK
54
Kerstin Näslund
SK Bore
55
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
56
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
57
Ellinor Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
58
Julia Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
59
Elsa Persson
IK Fryken
60
Sara Uddegård
Offerdals SK
61
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
62
Louise Adolfsson
SK Bore
63
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
64
Ida Olaspers
Orsa SK
65
Alva Andreasson
IK Fryken
66
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
67
Engla Larsson
Hedesunda IF
68
Johanna Ingard
IK Rex
69
Julia Jonsson
Jättendals IF
70
Johanna Dahl
Vårby IK
71
Maja Eriksson
Högbo GIF
72
Axelina Jonsson
Rembo IK
-
Gabriella Thors
Malungs IF
-
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
-
Maja Eriksson
Filipstads SF
-
Maja Karlsson
Årjängs IF
-
Amanda Hedström
IK Fryken