Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2018-02-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 65
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Urho Hakso
Föreningen Engelbrektsloppet
3:29:35.1257400
61.6p
2
Ulf Larsson
Vasaloppsklubben Hedemora
3:36:03.1296200
+6:28.38700
59.2p
3
Rolf Lindgren
Brovallens IF
3:41:13.1327200
+11:38.69700
57.5p
4
Lars-Erik Lindborg
Korsnäs IF SK
3:43:37.1341600
+14:02.84100
56.7p
5
Gunnar Klingberg
Karbennings GOIF
3:46:39.1359800
+17:04.102300
55.8p
6
Ingemar Ångman
Morgongåva SK
3:57:30.1424900
+27:55.167400
52.6p
7
Bengt Håkansson
Björnstorps IF
4:01:22.1448100
+31:47.190600
51.6p
8
Jan Molén
Östervåla IF
4:10:13.1501200
+40:38.243700
49.4p
9
Arne Wallenbert
Västerås Skidklubb
4:16:29.1538800
+46:54.281300
47.9p
10
Anders Karlén
Föreningen Engelbrektsloppet
4:16:34.1539300
+46:59.281800
47.9p
11
Owe Olsson
Kvarnsvedens GOIF SK
4:21:20.1567900
+51:45.310400
46.8p
12
Torbjörn Johansson
Grava SK
4:22:52.1577100
+53:17.319600
46.5p
13
Göran Lundström
Rörbäcksnäs IS
4:23:56.1583500
+54:21.326000
46.3p
14
Gunnar Olsson
Stora Tuna IK SK
4:24:48.1588700
+55:13.331200
46.1p
15
Jan Hernelind
Västerås Skidklubb
4:25:55.1595400
+56:20.337900
45.8p
16
Kurt Jensen
Föreningen Engelbrektsloppet
4:34:07.1644600
+1:04:32.387100
44.2p
17
Sven Pettersson
IF Ski Team Skåne
4:40:11.1681000
+1:10:36.423500
43.1p
18
Ulf Posse
Broby GOIF
4:55:36.1773500
+1:26:01.516000
40.4p
19
Ebbe Westergren
Nybro Ski
4:59:13.1795200
+1:29:38.537700
39.8p
20
Bengt Andersson
Atlas Copco IF
5:04:33.1827200
+1:34:58.569700
39.0p
21
Josef Husustein
Föreningen Engelbrektsloppet
5:20:18.1921700
+1:50:43.664200
36.8p
22
Ove Axelsson
Sunnersta Aif
5:38:13.2029200
+2:08:38.771700
34.5p
23
Lars Karlsson
Nynäs IK
5:46:53.2081200
+2:17:18.823700
33.5p
24
Nils-Gustaf Markdahl
Axa SC
5:52:49.2116800
+2:23:14.859300
32.9p
25
Mats-Olof Olsson
Kvarnsvedens GOIF SK
5:58:06.2148500
+2:28:31.891000
32.3p
26
Leif Eriksson
Surahammars SOK
6:02:59.2177800
+2:33:24.920300
31.8p
27
Robert Heideman
Melbourne Ski Club
6:10:51.2225000
+2:41:16.967500
31.1p
28
Stig Liljeström
Täby IS SK
6:33:28.2360700
+3:03:53.1103200
29.1p
29
Lennart Palm
Rembo IK
6:45:44.2434300
+3:16:09.1176800
28.1p
30
Tord Eng
Axa SC
7:01:45.2530400
+3:32:10.1272900
26.9p
-
Ove Johansson
Fjärdhundra SK
23:59:58.8639700
-
Lars Hedkvist
Norbergs Ck
23:59:59.8639800
-
Owe Emanuelsson
Spöland Vännäs IF
23:59:59.8639800
-
Curt Gunnarsson
Vasaloppsklubben Hedemora
23:59:59.8639800
-
Rune Stewen
Nybro Ski
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)