Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2018-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 55
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kent Andersson
Sunne SLF
2:29:15.895400
68.3p
2
Olle Olsson
SK Bore
2:31:22.908100
+2:07.12600
67.1p
3
Anders Eriksson
Hagfors SF
2:33:25.920400
+4:10.24900
66.0p
4
Per Melén
Falu IK
2:34:35.927400
+5:20.31900
65.4p
5
Ola Slättengren
Nybro Skidklubb
2:34:37.927600
+5:22.32100
65.4p
6
Mikael Almén
Ryda SK
2:37:02.942100
+7:47.46600
64.1p
7
Urban Hallberg
Strängnäs-Malmby OL
2:37:07.942600
+7:52.47100
64.1p
8
Benny Morén
Källbottens IK
2:45:14.991300
+15:59.95800
60.2p
9
Tomas Nilsson
OK Gipen
2:46:42.1000100
+17:27.104600
59.6p
10
Mats Lindh
Säffle SK
2:49:38.1017700
+20:23.122200
58.3p
11
Kent Andreasson
Åmåls OK
2:50:51.1025000
+21:36.129500
57.8p
12
Roger Andersson
Dalarnas Försäkringsbolags IF
2:51:35.1029400
+22:20.133900
57.5p
13
Gunnar Lindhe
Rolls-Royce IF
2:54:30.1046900
+25:15.151400
56.3p
14
Johnny Brunzell
Kils SLK
2:54:33.1047200
+25:18.151700
56.3p
15
Anders Larsson
Axa SC
2:56:29.1058800
+27:14.163300
55.6p
16
Ulf Hallin
Hagfors SF
2:56:33.1059200
+27:18.163700
55.6p
17
Lars-Göran Jonsson
Axa SC
2:57:02.1062100
+27:47.166600
55.4p
18
Tomas Nyquist
Trollhättans SOK
2:59:02.1074100
+29:47.178600
54.6p
19
Håkan Syrjä
Korsnäs IF SK
2:59:14.1075300
+29:59.179800
54.6p
20
Torbjörn Söderlund
SK Leksand
2:59:53.1079200
+30:38.183700
54.3p
21
Ulf Johansson
Trollhättans SOK
3:01:14.1087300
+31:59.191800
53.8p
22
Bengt Göran Strid
IK Stern
3:02:06.1092500
+32:51.197000
53.5p
23
Mikael Johansson
Gillberga SK
3:02:18.1093700
+33:03.198200
53.4p
24
Arild Frode Hansen
Norway
3:02:38.1095700
+33:23.200200
53.3p
25
Per Ivar Antonsen
Norway
3:03:25.1100400
+34:10.204900
53.1p
26
Mats Bergvall
Östansjö SK
3:04:43.1108200
+35:28.212700
52.6p
27
Harald Rydén
Fazer Idrottsförening
3:05:43.1114200
+36:28.218700
52.3p
28
Håkan Aronsson
Grava SK
3:07:20.1123900
+38:05.228400
51.7p
29
Jörgen Green
KARLSKOGA
3:13:04.1158300
+43:49.262800
49.9p
30
Peder Björk
Bäckefors IF
3:15:29.1172800
+46:14.277300
49.2p
31
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
3:17:07.1182600
+47:52.287100
48.7p
32
Thomas Fältsjö
Källbottens IK
3:17:13.1183200
+47:58.287700
48.7p
33
Per Nylund
Rävdun SK
3:18:50.1192900
+49:35.297400
48.2p
34
Sverker Eriksson
OK Gynge
3:18:53.1193200
+49:38.297700
48.2p
35
Jan Rundbom
Strängnäs-Malmby OL
3:19:33.1197200
+50:18.301700
48.0p
36
Mikael Walter
IKJ Haninge
3:22:52.1217100
+53:37.321600
47.1p
37
Gert-Ove Johansson
Preem IF
3:23:55.1223400
+54:40.327900
46.8p
38
Per Ekblom
Ryda SK
3:43:52.1343100
+1:14:37.447600
41.9p
-
Göran Andersson
Strömtorps IK
23:59:58.8639700
-
Kjell Bergqvist
Säters IF SK
23:59:59.8639800
-
Ulf Edlund
Gideå IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)