Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2018-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 45
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
2:10:42.784100
81.0p
2
Anders Johansson
Ryda SK
2:14:02.804100
+3:20.19900
78.4p
3
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
2:15:29.812800
+4:47.28600
77.3p
4
Terje Nyland
Norway
2:21:01.846000
+10:19.61800
73.4p
5
Anders Holmer
Stockholms RK
2:22:49.856800
+12:07.72600
72.3p
6
Magnus Kristiansen
Foreign Citizen
2:23:51.863000
+13:09.78800
71.6p
7
Erik Bergman
IFK Mora SK
2:23:53.863200
+13:11.79000
71.6p
8
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
2:24:00.863900
+13:18.79700
71.5p
9
Johan Svenningsson
Mullsjö SOK
2:28:37.891600
+17:55.107400
68.7p
10
Tomas Berg
Norrbärke SK
2:29:38.897700
+18:56.113500
68.1p
11
Per Arne Solheim
Norway
2:29:38.897700
+18:56.113500
68.1p
12
Anders Magnusson
IK Stern
2:31:02.906100
+20:20.121900
67.3p
13
Fredrik Svensson
Strömtorps IK
2:31:15.907400
+20:33.123200
67.2p
14
Pär Skogfeldt
Hagfors SF
2:36:41.940000
+25:59.155800
64.3p
15
Thomas Eriksson
Årjängs IF
2:38:20.949900
+27:38.165700
63.5p
16
Anders Hervold
Föreningen Nysnö
2:39:10.954900
+28:28.170700
63.1p
17
Jörgen Nilsson
Lysekil SLF
2:39:34.957300
+28:52.173100
62.9p
18
Per Carlsson
Stora Tuna IK SK
2:40:30.962900
+29:48.178700
62.4p
19
Markus Porath
OK Kroppefjäll
2:40:45.964400
+30:03.180200
62.3p
20
Johan Hallin
SOK 68
2:40:52.965100
+30:10.180900
62.2p
21
Martin Eriksson
Lima IF
2:43:18.979700
+32:36.195500
61.1p
22
Erik Romson
IFK Mora SK
2:43:32.981100
+32:50.196900
61.0p
23
Christer Andersson
IK Stern
2:43:49.982800
+33:07.198600
60.9p
24
Jörgen Hasselström
Lidköpings VSK
2:44:51.989000
+34:09.204800
60.4p
25
Gustaf Tobieson
Uddevalla SK
2:45:32.993100
+34:50.208900
60.1p
26
Mikael Nornvik
Karlslunds IF SF
2:46:20.997900
+35:38.213700
59.7p
27
Daniel Andersson
Linköpings SK
2:46:26.998500
+35:44.214300
59.7p
28
Johan Olsson
IFK Helsingborg
2:47:27.1004600
+36:45.220400
59.3p
29
Mattias Wikström
Karlslunds IF SF
2:49:28.1016700
+38:46.232500
58.4p
30
Ulf Dyrke
Falu IK
2:51:51.1031000
+41:09.246800
57.4p
31
Olof Öberg
Grava SK
2:51:53.1031200
+41:11.247000
57.4p
32
Jens Lundquist
Nacka Värmdö SK
2:52:08.1032700
+41:26.248500
57.3p
33
Tomas Brunzell
Grava SK
2:52:55.1037400
+42:13.253200
57.0p
34
Olof Blivik
Karlskrona SOK
2:54:04.1044300
+43:22.260100
56.5p
35
Thomas Persson
Töcksfors IF
2:55:19.1051800
+44:37.267600
56.0p
36
Lukas Larsson
Boxholm-Ekeby Skidklubb
2:55:23.1052200
+44:41.268000
56.0p
37
Max Mortensen
ABB IF Ludvika
2:56:55.1061400
+46:13.277200
55.4p
38
Nichlas Aldén
CCC1000 Skidklubb
2:57:14.1063300
+46:32.279100
55.3p
39
Per Flodin
Källbottens IK
2:59:08.1074700
+48:26.290500
54.6p
40
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
3:00:35.1083400
+49:53.299200
54.1p
41
Petter Carlsson
Meritor FK Lindesberg
3:00:52.1085100
+50:10.300900
54.0p
42
Niclas Petersson
IK Stern
3:01:54.1091300
+51:12.307100
53.6p
43
Mikael Lundh
Ryda SK
3:01:58.1091700
+51:16.307500
53.6p
44
Johan Olsson
Brännebrona SK
3:02:42.1096100
+52:00.311900
53.3p
45
Martin Egerström
IK Stern
3:03:18.1099700
+52:36.315500
53.1p
46
Henrik Skäldervik
Ryda SK
3:03:49.1102800
+53:07.318600
52.9p
47
Magnus Ström
Ufk
3:04:12.1105100
+53:30.320900
52.8p
48
Lars-Erik Heed
Oxbergs IF
3:04:49.1108800
+54:07.324600
52.6p
49
Mårten Johansson
Fritsla VIK
3:14:28.1166700
+1:03:46.382500
49.5p
50
Martin Liljegrahn
Mullsjö SOK
3:16:40.1179900
+1:05:58.395700
48.8p
51
Niclas Vikström
Axa SC
3:18:15.1189400
+1:07:33.405200
48.4p
52
Johan Larsson
Karlslunds IF SF
3:18:46.1192500
+1:08:04.408300
48.2p
53
Per Hane
Axa SC
3:21:50.1210900
+1:11:08.426700
47.3p
54
Johan Staff
Alectas KF
3:30:23.1262200
+1:19:41.478000
45.1p
55
Magnus Eriksson
Vallsta SK
3:32:37.1275600
+1:21:55.491400
44.5p
56
Anders Thulin
Kungälvs OK
3:43:34.1341300
+1:32:52.557100
42.0p
57
Robert Hagström
Sunne SLF
3:44:02.1344100
+1:33:20.559900
41.9p
58
Göran Östlund
IK Jarl Rättvik
3:59:03.1434200
+1:48:21.650000
38.9p
-
Emil Hägerlund
Källbottens IK
23:59:58.8639700
-
Axel Olsson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Anders Sjöberg
IFK Lindesberg
23:59:58.8639700
-
David Ericson
FK Åsen
23:59:59.8639800
-
Julius Hefte
Åkersberga SK
23:59:59.8639800
-
Ambjörn Lannergård
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
-
Markus Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
Jimmy Söhrman
IF Rigor
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)