Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Gällivarepremiären Lördag
2017-11-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
14:45.88400
77.5p
2
Moa Lundgren
IFK Umeå
15:22.92130
+37.3630
75.1p
3
Hikari Miyazaki
Japan
15:49.94830
+1:04.6330
73.5p
4
Olivia Alm
Strömnäs GIF
15:51.95060
+1:06.6560
73.3p
5
Rin Sobue
Japan
16:10.96990
+1:25.8490
72.2p
6
Mariya Trunova
Russia
16:22.98120
+1:37.9620
71.5p
7
Josefina Sundman
Åsarna IK
16:27.98610
+1:42.10110
71.3p
8
Alexandra Trofimova
Russia
16:27.98620
+1:42.10120
71.3p
9
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
16:31.99040
+1:46.10540
71.0p
10
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
16:44.100320
+1:59.11820
70.3p
11
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
16:49.100820
+2:04.12320
70.0p
12
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
16:54.101390
+2:09.12890
69.7p
13
Ida Gustavsson
IFK Umeå
17:08.102710
+2:23.14210
69.0p
14
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
17:08.102730
+2:23.14230
69.0p
15
Ida Lundgren
IFK Umeå
17:11.103030
+2:26.14530
68.8p
16
Evelina Niemi
Kalix SK
17:18.103780
+2:33.15280
68.5p
17
Maria Olofsson
Kalix SK
17:19.103860
+2:34.15360
68.4p
18
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
17:31.105000
+2:46.16500
67.8p
19
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
17:38.105710
+2:53.17210
67.5p
20
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
17:45.106410
+3:00.17910
67.1p
21
Ellinor Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
17:50.106960
+3:05.18460
66.8p
22
Emma Olsson
Vassunda IF
17:59.107860
+3:14.19360
66.4p
23
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
18:13.109260
+3:28.20760
65.7p
24
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
18:16.109510
+3:31.21010
65.6p
25
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
18:22.110130
+3:37.21630
65.3p
25
Maja Årebäck
Bolidens SK
18:22.110130
+3:37.21630
65.3p
27
Ida Maenpaa
Finland
18:24.110300
+3:39.21800
65.2p
28
Ellen Nykäinen
Pajala IF
18:53.113270
+4:08.24770
63.8p
29
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
18:55.113420
+4:10.24920
63.8p
30
Sara Thyni
Kalix SK
19:12.115140
+4:27.26640
63.0p
31
Eida Härkönen
Jukkasjärvi IF
19:26.116560
+4:41.28060
62.4p
32
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
19:27.116600
+4:42.28100
62.4p
33
Karin Rönnbäck
Kalix SK
19:36.117590
+4:51.29090
61.9p
34
Emma Gustafsson
Bodens SK
21:11.127000
+6:26.38500
58.2p
-
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
Chika Kobayashi
Japan
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)