Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Alliansloppet
2017-08-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 20
32km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Adam Persson
IF Hallby SOK
1:07:57.407600
86.3p
2
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
1:08:24.410300
+27.2600
85.7p
2
Ådne Holter Gigernes
Nes Ski
1:08:24.410300
+27.2600
85.7p
4
Leo Johansson
Torsby Idrottsgymnasium Längd
1:09:31.417000
+1:34.9300
84.1p
5
Jonas Fridlund
Larvik Ski
1:09:39.417800
+1:42.10100
83.9p
6
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
1:10:09.420800
+2:12.13100
83.2p
7
Amund Riege
Rustad IL
1:11:41.430000
+3:44.22300
81.2p
8
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
1:13:29.440800
+5:32.33100
78.9p
9
Jørgen Stigen
Fredrikstad SK
1:14:10.444900
+6:13.37200
78.1p
10
Albin Johansson
Sätra IF
1:14:41.448000
+6:44.40300
77.5p
11
Harald Östensen
Skövde
1:14:42.448100
+6:45.40400
77.4p
11
Petter Persson
Borås SK
1:14:42.448100
+6:45.40400
77.4p
13
Lars Sørensen
Rustad IL
1:16:18.457700
+8:21.50000
75.6p
14
Iver Tildheim Andersen
Rustad IL
1:16:19.457800
+8:22.50100
75.6p
15
Alfred Nilsson
Filipstads SF
1:17:15.463400
+9:18.55700
74.5p
16
Sebastian Eriksson
Rembo IK
1:17:38.465700
+9:41.58000
74.1p
17
Joakim Herbrandsen
Rustad IL
1:17:40.465900
+9:43.58200
74.1p
18
Emil Hagström
Garphyttans IF
1:17:47.466600
+9:50.58900
74.0p
19
Fredrik Fossum Jensen
Tistedalen FL
1:17:51.467000
+9:54.59300
73.9p
20
Olle Westin
IK Stern
1:18:04.468300
+10:07.60600
73.7p
21
Jonatan Palander
Sellnäs IF
1:18:26.470500
+10:29.62800
73.3p
22
Gustav Johnsson
IFK Mora SK
1:18:44.472300
+10:47.64600
73.0p
23
Philip Drivenes
Fredrikstad SK
1:18:45.472400
+10:48.64700
72.9p
23
Georg Gleirscher
Aut Tirol
1:18:45.472400
+10:48.64700
72.9p
25
Mads Arnesen
Fredrikstad SK
1:19:31.477000
+11:34.69300
72.1p
26
Edwin Franzen
No Club
1:19:38.477700
+11:41.70000
72.0p
27
Nick Berg
Orsa SK
1:19:56.479500
+11:59.71800
71.7p
28
Jacob Olsson
Rustad IL
1:20:29.482800
+12:32.75100
71.2p
29
Max Andersson
Domnarvets GOIF
1:22:02.492100
+14:05.84400
69.7p
30
Morten Andre Sætre
Rustad IL
1:22:05.492400
+14:08.84700
69.6p
31
Simon Jonsson
Storviks IF
1:22:26.494500
+14:29.86800
69.3p
32
Simon Lundberg
SK Bore
1:23:07.498600
+15:10.90900
68.6p
33
Andreas Albinsson
SK Bore
1:23:26.500500
+15:29.92800
68.3p
34
Elis Berg
Sunne SLF
1:23:27.500600
+15:30.92900
68.3p
35
Erik Stigen
Fredrikstad SK
1:23:47.502600
+15:50.94900
68.0p
35
Niklas Peil
AUT OÖ
1:23:47.502600
+15:50.94900
68.0p
37
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
1:27:31.525000
+19:34.117300
64.8p
38
Markus Dankl
Salzburg - Austria
1:28:11.529000
+20:14.121300
64.2p
39
Bendik Håland Pedersen
Rustad IL
1:30:34.543300
+22:37.135600
62.4p
40
Anton Swedberg
Borås SK
1:32:10.552900
+24:13.145200
61.2p
41
Filip Kullenberg
IK Stern
1:39:19.595800
+31:22.188100
56.3p
42
Elias Edvinsson
Hagfors SF
1:44:04.624300
+36:07.216600
53.5p
-
Mads Berthelsen
Fjordens Skiklub
23:59:58.8639700
-
Adam Boman
Tranemo IF
23:59:58.8639700
-
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Thomas Fällgren
Arvika IS
23:59:59.8639800
-
Gothard Gleirscher
Aut Tirol
23:59:59.8639800
-
Filip Glittenberg-holt
Tistedalen FL
23:59:59.8639800
-
Erik Lieback
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Christian Olsson
Årjängs IF
23:59:59.8639800
-
Ewen Perroud
CSNR
23:59:59.8639800
-
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
Alex Vinsanius
Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)