Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Alliansloppet
2017-08-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
16km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sofie Mohn
Magnor Ul
43:02.258100
52.6p
2
Linnea Sjödin
Torsby Idrottsgymnasium-Rembo IK
45:11.271000
+2:09.12800
50.1p
3
Josehanna L. Wikström
Grava SK
45:11.271000
+2:09.12800
50.1p
4
Ronja Andersdotter
Torsby Idrottsgymnasium-Garphyttans IF
45:12.271100
+2:10.12900
50.0p
5
Gina Bin
AUT Kärnten
46:12.277100
+3:10.18900
49.0p
6
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
46:35.279400
+3:33.21200
48.6p
7
Madeleine Veiter
AUT Tirol
48:11.289000
+5:09.30800
46.9p
8
Linnea Johansson
Linköpings SK
48:13.289200
+5:11.31000
46.9p
9
Cora Badh
Falköpings AIK SK
48:59.293800
+5:57.35600
46.2p
10
Thea Tanhua
IFK Skövde Skidklubb
49:08.294700
+6:06.36500
46.0p
11
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
50:17.301600
+7:15.43400
45.0p
12
Kerstin Näslund
Sk Bore
50:17.301600
+7:15.43400
45.0p
13
Alma Olsson
Garphyttans IF
50:59.305800
+7:57.47600
44.4p
14
Alva Andreassson
Torsby Idrottsgymnasium-Ik Fryken
52:09.312800
+9:07.54600
43.4p
15
Elsa Persson
Torsby Idrottsgymnasium-Ik Fryken
52:09.312800
+9:07.54600
43.4p
16
Amanda Hedström
Torsby Idrottsgymnasium-Ik Fryken
52:13.313200
+9:11.55000
43.3p
17
Malin Johansson
Active
53:08.318700
+10:06.60500
42.6p
18
Christina Enerstedt
Tsok
54:03.324200
+11:01.66000
41.8p
19
Cirkeline Ishøi Rønhede
København SK
54:48.328700
+11:46.70500
41.3p
20
Iben Nórby Winsløv
København SK
54:48.328700
+11:46.70500
41.3p
21
Astrid Christensen
KS
57:07.342600
+14:05.84400
39.6p
22
Martina Stigsson
Trollhättanså SOK
59:19.355800
+16:17.97600
38.1p
23
Johanna Sjöstad
No club
1:00:42.364100
+17:40.105900
37.3p
24
Ellinor Sjöstad
No club
1:02:23.374200
+19:21.116000
36.3p
25
Leonora Ishøi Rønhede
København SK
1:02:34.375300
+19:32.117100
36.2p
26
Sofie Helmersson
No club
1:02:42.376100
+19:40.117900
36.1p
27
Anna Skoglund
No club
1:03:04.378300
+20:02.120100
35.9p
28
Linda Tängerby
No club
1:04:28.386700
+21:26.128500
35.1p
29
Petra Glasell
No club
1:04:46.388500
+21:44.130300
34.9p
30
Solveig Nyhas Kjæve
No Club
1:06:12.397100
+23:10.138900
34.2p
31
Anna Tynell Segerström
Grycksbo IF OK
1:09:55.419400
+26:53.161200
32.3p
32
Silke Lissau Lund
København SK
1:10:39.423800
+27:37.165600
32.0p
33
Kristina Geers
No club
1:11:22.428100
+28:20.169900
31.7p
34
Anna Petré
No club
1:11:22.428100
+28:20.169900
31.7p
35
Signe Nórby Winsløv
København SK
1:11:48.430700
+28:46.172500
31.5p
36
Pia Gråsjö
No club
1:12:44.436300
+29:42.178100
31.1p
37
Amanda Helm
No club
1:12:50.436900
+29:48.178700
31.1p
38
Renata Rivano Mufioz
No Club
1:13:13.439200
+30:11.181000
30.9p
39
Beata Kuliberda
Rytro
1:14:42.448100
+31:40.189900
30.3p
40
Alma Winsløw-Lydeking
København Skiklub
1:15:24.452300
+32:22.194100
30.0p
41
Amelia Skulimowska
Rytro
1:17:06.462500
+34:04.204300
29.3p
42
Hann Andersson
No club
1:17:44.466300
+34:42.208100
29.1p
43
Helena Sandin
No club
1:19:58.479700
+36:56.221500
28.3p
44
Carola Nilsson
Coor
1:26:34.519300
+43:32.261100
26.1p
45
Marie Jonsson
No club
1:27:01.522000
+43:59.263800
26.0p
46
Helena Beverloo
No club
1:34:15.565400
+51:13.307200
24.0p
-
Sofia Sjögren
No club
23:59:59.8639800
-
Sofie Mohn
Torsby Idrottsgymnasium-Magnor
23:59:59.8639800
-
Catarina Larsson
No club
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)