Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Östersundsrullen intervallstart
2017-06-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
15km, Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
33:59.203820
79.9p
2
Leo Johansson
Skillingaryds FK
34:02.204130
+3.210
79.7p
3
Gabriel Strid
Sunne SLF
34:20.205950
+21.2030
79.0p
4
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
34:21.206040
+22.2120
79.0p
5
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
34:42.208120
+42.4200
78.2p
6
Erik Lieback
Ulricehamns IF
35:08.210790
+1:09.6870
77.1p
7
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
35:21.212020
+1:21.8100
76.7p
8
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
35:26.212530
+1:27.8610
76.5p
9
Simon Karlsson
IFK Umeå
35:32.213110
+1:32.9190
76.3p
10
Martin Mickels
Bålsta SK
35:58.215700
+1:58.11780
75.4p
11
Elis Berg
Sunne SLF
36:35.219440
+2:36.15520
74.0p
12
Joakim Ståhl
Järbo IF
36:40.219960
+2:41.16040
73.9p
13
Anton Eriksson
Sollefteå SK
36:45.220470
+2:46.16550
73.7p
14
Petter Persson
Borås SK
36:51.221010
+2:51.17090
73.5p
15
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
38:05.228460
+4:06.24540
71.0p
16
Truls Gisselman
Rehns BK
38:13.229220
+4:13.25300
70.8p
17
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
38:22.230120
+4:22.26200
70.5p
18
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
38:52.233110
+4:52.29190
69.6p
19
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
38:55.233420
+4:55.29500
69.5p
20
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
38:58.233720
+4:58.29800
69.4p
21
Simon Åstot
IFK Umeå
39:24.236310
+5:24.32390
68.6p
22
Adam Boman
Tranemo IF
39:29.236830
+5:30.32910
68.5p
23
Oskar Åslund
Östersunds SK
39:36.237520
+5:36.33600
68.3p
24
Isak Lieback
Ulricehamns IF
39:39.237800
+5:39.33880
68.2p
25
Benjamin Terent
Rehns BK
39:40.237920
+5:40.34000
68.2p
26
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
39:43.238200
+5:43.34280
68.1p
27
Johan Samuelsson
Husums IF SK
40:06.240530
+6:07.36610
67.4p
28
Jonathan Edman
IFK Umeå
40:15.241420
+6:15.37500
67.2p
29
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
40:17.241620
+6:17.37700
67.1p
30
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
40:21.242060
+6:22.38140
67.0p
31
Eric Carlsson
IFK Umeå
40:24.242390
+6:25.38470
66.9p
32
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
40:47.244660
+6:48.40740
66.2p
33
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
40:47.244690
+6:48.40770
66.2p
34
Linus Nilsson
IFK Umeå
40:59.245840
+7:00.41920
65.9p
35
Karl Stark
Vaggeryds SOK
42:42.256150
+8:43.52230
63.2p
36
Alex Vinsanius
Västerås Skidklubb
45:15.271460
+11:16.67540
59.6p
37
Johannes Josefsson
Täby IS SK
45:46.274530
+11:47.70610
58.9p
-
Simon Strömberg
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
Linus Westergren
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
-
Elias Andersson
Landsbro IF SK
23:59:58.8639700
-
Christian Olsson
Årjängs IF
23:59:59.8639800
-
William Selander
Östersunds SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)