Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjälltoppsprinten
2017-04-06
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Sprint
Visa vanlig resultatlista
H 20
1.2km, Längdskidor, Fristil
1
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
2
Adam Persson
IF Hallby SOK
3
William Poromaa
Johannisbergs AIK
4
Vegard Vårheim
Norway
5
Erik HUSBY
Norway
6
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
7
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
8
Eirik Kjøl Tornes
Norway
9
Samuel Oskarsson
SK Leksand
10
John Leander
Åsarna IK
11
Emil Talsi
Åsarna IK
12
Ossian Rosenberg
Duveds IF
13
Henrik Roos
Estonia
14
Carl Rotvold
Åsarna IK
15
Jonas Lian Horten
Norway
16
Håkon Moen
Norway
17
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
18
Jonas Unsgård
Norway
19
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
20
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
21
Jesper Persson
Åsarna IK
22
Bjoernar Toernes Holm
Norway
23
Erik Engelin
Offerdals SK
24
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
25
Alec Maclean
Canada
26
Adam Westman
Hudiksvalls IF
27
Isak Augustsson
IFK Mora SK
28
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
29
Mattias Sundin
Vårby IK
30
Oscar Lindell
Stockviks SF
31
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
32
Emrik Nordgren
IFK Umeå
33
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
34
Martin Julian Buvarp
Norway
35
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
36
Leo Johansson
Skillingaryds FK
37
Malte Stefansson
Oxbergs IF
38
Petter Dahl
Alnö SK
39
Simon Lundberg
SK Bore
40
Håkon Fjaerli
Norway
41
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
42
Max Andersson
Domnarvets GOIF
43
Adam Boman
Tranemo IF
44
Emil Hagström
Garphyttans IF
45
Petter Persson
Borås SK
46
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
47
Jurgen Kukk
Estonia
48
Håvard Støen Gussiås
Norway
49
Sven Leander
Åsarna IK
50
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
51
Arvid Vänn
Stockviks SF
52
Emil Logård
Delsbo IF
53
Ludvig Karlsson
Järpens SK
54
Axel Svingstedt
Stockviks SF
55
Adrian Lundberg
SK Bore
56
Eric Jansson
Tranemo IF
57
Christian Olsson
Årjängs IF
58
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
59
Alexander Bohle
Storbritannien
60
Kasper Wiken
Åsarna IK
61
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
-
Anton Björk
Orsa SK