Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Skidspelen - fri stil
2017-03-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 12
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Bergström
Domnarvets GOIF
7:41.46000
2
Jonatan Lindberg
SK Leksand
7:56.47500
+15.1400
3
Hugo Granström
Sundbybergs IK
7:58.47700
+17.1600
4
Martin Höiby
OK Landehof
7:59.47800
+18.1700
5
Casper Eriksson
Årjängs IF
8:10.48900
+29.2800
6
Gustav Ejnarsson
Källbottens IK
8:30.50900
+49.4800
7
Gustav Skogsjö
Skogsluffarnas OK
8:37.51600
+56.5500
8
Karl Bennet
Zinkgruvans IF
8:39.51800
+58.5700
8
Edvin Elofsson
Boxholm-Ekeby Skidklubb
8:39.51800
+58.5700
10
Milton Loft
Åsarna IK
8:42.52100
+1:01.6000
11
Lukas Rudberg
Sya SK
8:48.52700
+1:07.6600
12
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
8:57.53600
+1:16.7500
13
Noel Stenlund
Falu IK
9:05.54400
+1:24.8300
14
Sixten Partanen
Högbo GIF
9:10.54900
+1:29.8800
15
Olle Börjesson
Vreta Skid o MK
9:15.55400
+1:34.9300
16
Axel Wernersson
IF Hallby SOK
9:17.55600
+1:36.9500
17
Alexander Bjuredal
Sälens IF
9:19.55800
+1:38.9700
17
Anton Sternander
Vreta Skid o MK
9:19.55800
+1:38.9700
19
Måns Bergqvist
Garphyttans IF
9:23.56200
+1:42.10100
20
Oskar Strömblad
Täby IS SK
9:25.56400
+1:44.10300
21
Elias Thellsén
Vreta Skid o MK
9:30.56900
+1:49.10800
21
Elias Nyqvist
OK Landehof
9:30.56900
+1:49.10800
23
Anton Lindberg
Sätra IF
9:39.57800
+1:58.11700
24
Melvin Törshagen
Granbergsdals IF
9:41.58000
+2:00.11900
25
Isak Nordanbro
Grava SK
9:42.58100
+2:01.12000
26
Erik Källström
OK Landehof
9:44.58300
+2:03.12200
27
Erik Gustafsson
Täby IS SK
9:45.58400
+2:04.12300
28
Oliver Vesterlund
Finspångs SOK
9:51.59000
+2:10.12900
29
Ludvig Brenter
Nacka Värmdö SK
9:55.59400
+2:14.13300
29
Jesper Schouten
Vreta Skid o MK
9:55.59400
+2:14.13300
31
Simon Stridh
Skogsluffarnas OK
9:58.59700
+2:17.13600
32
Erik Odin
Västerås Skidklubb
10:00.59900
+2:19.13800
33
Johannes Skogtjärn-Lundstein
Storvreta IK
10:05.60400
+2:24.14300
34
Alfred Mårtensson
Falu IK
10:06.60500
+2:25.14400
35
Trond Fredriksen
Norrbärke SK
10:20.61900
+2:39.15800
36
Niklas Erlandsson
IKJ Haninge
10:21.62000
+2:40.15900
37
Hampus Karlsson
Högbo GIF
10:22.62100
+2:41.16000
38
Alfons Ekhammer
Korsnäs IF SK
10:26.62500
+2:45.16400
39
Simon Sandberg
IK Rex
10:38.63700
+2:57.17600
40
Filip Karlsson
Månkarbo IF
10:48.64700
+3:07.18600
41
Olle Karlsson
Sundbybergs IK
10:49.64800
+3:08.18700
42
Sebastian Gunnarsson
Malungs IF
10:53.65200
+3:12.19100
43
Rasmus Berg
Hedesunda IF
10:55.65400
+3:14.19300
44
Sixten Gärd
Årsunda IF
10:59.65800
+3:18.19700
45
Karl Forsgren
Norrbärke SK
11:01.66000
+3:20.19900
46
Albin Sedelius
Korsnäs IF SK
13:16.79500
+5:35.33400
47
Rasmus Tejde
Falu IK
14:15.85400
+6:34.39300
48
Nils Blomberg
Segersta OK
14:18.85700
+6:37.39600
-
Samuel Johansson
Ekshärads SF
23:59:59.8639800
-
Allan Wahlström
Bålsta SK
23:59:59.8639800
-
Jonathan Hedström
IK Fryken
23:59:59.8639800
-
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
-
Fredrik Westlund
Sunne SLF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)