Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ungdomsvasan
2017-02-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 573[
1
2
]
9km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 16
Truls Gisselman
Rehns BK
25:33.153200
2
H 16
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
25:34.153300
+1
2
H 16
Gustav Pålsson
Utrikes Skidklubb
25:34.153300
+1
4
H 16
Alfred Eriksson
Dala-järna IK
25:38.153700
+5.400
5
H 16
Emil Danielsson
Högbo GIF
25:47.154600
+14.1300
6
H 16
Emil Rapp
SK Leksand
25:49.154800
+16.1500
7
H 16
Alfons Peterson
Borås GIF
25:55.155400
+22.2100
8
H 16
Benjamin Terent
Rehns BK
25:58.155700
+25.2400
9
H 16
Isak Garfvé
IFK Mora SK
25:59.155800
+26.2500
10
H 16
John Hermansson
IFK Mora SK
26:01.156000
+28.2700
11
H 16
Måns Skoglund
Täby IS SK
26:08.156700
+35.3400
12
H 16
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
26:12.157100
+39.3800
13
H 16
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
26:29.158800
+56.5500
14
H 16
Nils Bergström
Domnarvets Goif
26:30.158900
+57.5600
15
H 16
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
26:31.159000
+58.5700
16
H 16
Joel Wessman
Vreta Skid O MK
27:06.162500
+1:33.9200
17
H 16
Arvid Värmsjö
SK Bore
27:25.164400
+1:52.11100
18
H 16
Lucas Höiby
OK Landehof
27:32.165100
+1:59.11800
19
H 16
Alex Vinsanius
Västerås Skidklubb
27:33.165200
+2:00.11900
20
H 16
Per Jutterström
IFK Mora SK
27:43.166200
+2:10.12900
21
H 16
Felix Fougstedt
Grava SK
27:50.166900
+2:17.13600
22
H 16
Martin Elmvall
Högbo GIF
27:55.167400
+2:22.14100
23
H 16
Oskar Åslund
Östersunds SK
28:07.168600
+2:34.15300
24
D 16
Kajsa Rapp
SK Leksand
28:30.170900
+2:57.17600
25
H 16
Alexander Thudeen
Sya SK
28:34.171300
+3:01.18000
26
D 16
Saga Fältenhag
Högbo GIF
28:35.171400
+3:02.18100
27
D 16
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
28:38.171700
+3:05.18400
27
D 16
Lova Broström
Sya SK
28:38.171700
+3:05.18400
29
D 16
Elin Andersson
Stuguns SK
28:46.172500
+3:13.19200
30
H 16
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
28:49.172800
+3:16.19500
31
D 16
Ella Georgsson
Högbo GIF
28:54.173300
+3:21.20000
32
H 16
Gustav Björklund
IFK Mora SK
28:58.173700
+3:25.20400
33
H 16
Johannes Josefsson
Täby IS SK
28:59.173800
+3:26.20500
34
H 16
Albin Hallander
Vreta Skid O MK
29:00.173900
+3:27.20600
34
H 16
Erik Brandt
Domnarvets Goif
29:00.173900
+3:27.20600
36
H 16
Oskar Lundberg
Borås SK
29:01.174000
+3:28.20700
36
D 16
Sofie Mohn
No Club
29:01.174000
+3:28.20700
38
H 16
Anders Danielsson Frost
Dala-järna IK
29:02.174100
+3:29.20800
38
D 16
Wilma Björkman
IFK Mora SK
29:02.174100
+3:29.20800
40
D 16
Elsa Wallin
Högbo GIF
29:03.174200
+3:30.20900
41
D 16
Tilda Ström
Dala-järna IK
29:18.175700
+3:45.22400
42
D 16
Linnea Johansson
Linköpings SK
29:47.178600
+4:14.25300
43
D 16
Ebba Karlsson
Täby IS SK
30:12.181100
+4:39.27800
44
D 16
Linnea Sjödin
Rembo IK
30:15.181400
+4:42.28100
45
D 16
Mathilda Evaldsson
Ekshärads SF
30:21.182000
+4:48.28700
46
H 16
Arvid Aronsson
OK Kroppefjäll
30:22.182100
+4:49.28800
47
D 16
Petra Forsman
Öje IF
30:43.184200
+5:10.30900
48
H 16
Axel Jernaeus
Äspereds IF
30:58.185700
+5:25.32400
49
H 16
Oskar Pettersson
Boxholm-ekeby Skidklubb
31:14.187300
+5:41.34000
50
H 16
Hampus Görl
No Club
31:15.187400
+5:42.34100
51
D 16
Sofia Lundkvist
Kalix SK
31:32.189100
+5:59.35800
52
H 16
Emil Lund Laine
Oxbergs IF
31:52.191100
+6:19.37800
53
D 16
Tuva Persson
Tranemo IF Skidklubb
32:01.192000
+6:28.38700
54
D 16
Josefin Lindström
Högbo GIF
32:02.192100
+6:29.38800
55
H 16
Emanuel Alsin
Åmåls OK
32:04.192300
+6:31.39000
56
D 16
Hilda Lingman
Trönö IK
32:10.192900
+6:37.39600
57
H 16
Carl Svensson
Sundbybergs IK
32:28.194700
+6:55.41400
58
D 16
Moa Backlund
Högbo GIF
32:32.195100
+6:59.41800
59
H 16
Marcus Ackevik
Burseryds IF
32:36.195500
+7:03.42200
60
D 16
Nannie Johansson
SK Granan
32:41.196000
+7:08.42700
61
H 16
Lukas Magnerfelt
Falköpings AIK SK
32:43.196200
+7:10.42900
61
D 16
Malin Hedström
Delsbo
32:43.196200
+7:10.42900
63
D 16
Thula Olskims
Delsbo IF
32:47.196600
+7:14.43300
64
D 16
Hanna Carlsson
NO Club
33:31.201000
+7:58.47700
65
H 16
Simon Svahn
Eksjö SOK
33:40.201900
+8:07.48600
66
D 16
Alva Andersson
Lima IF
33:53.203200
+8:20.49900
67
D 16
Linda-louise Köld
Medåkers IF
33:54.203300
+8:21.50000
68
D 16
Elin Schönborg
Delsbo IF
33:56.203500
+8:23.50200
69
D 16
Hanna Kolberg
Köla AIK
33:58.203700
+8:25.50400
70
D 16
Lovisa Brink
Delsbo IF
33:59.203800
+8:26.50500
71
H 16
Albin Rådahl
Vindrarps SK
34:32.207100
+8:59.53800
72
D 16
Mikaela Wendt
Bålsta SK
34:47.208600
+9:14.55300
73
D 16
Malin Olofsson Bierfeldt
Hällbybrunns IF
34:57.209600
+9:24.56300
74
D 16
Sara Ingard
IK Rex
35:28.212700
+9:55.59400
75
D 16
Josefine Jonsson
Hällbybrunns IF
35:34.213300
+10:01.60000
76
D 16
Elsa Forsgren
Norrbärke SK
37:21.224000
+11:48.70700
77
D 16
Emma Ling
IF Hallby SOK
37:46.226500
+12:13.73200
78
D 16
Hanna Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
39:24.236300
+13:51.83000
79
D 16
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
39:50.238900
+14:17.85600
80
D 16
Agnes Källström
IFK Sala
40:30.242900
+14:57.89600
81
D 16
Wilma Thudén
Boxholm-ekeby Skidklubb
40:32.243100
+14:59.89800
82
H 16
Carl Bardino
No Club
42:24.254300
+16:51.101000
83
H 16
Joel Blomqvist
Köla AIK
42:52.257100
+17:19.103800
84
D 16
Sarah Svensson
Sundbybergs IK
42:56.257500
+17:23.104200
85
D 16
Clara Carlsson
NO Club
45:15.271400
+19:42.118100
86
D 16
Alva Rytther
IFK Grängesberg SK
47:46.286500
+22:13.133200
87
D 16
Alma Sand
IFK Grängesberg SK
47:47.286600
+22:14.133300
88
D 16
Frida Lindström
No Club
57:13.343200
+31:40.189900
88
D 16
Elin Ericson
NO Club
57:13.343200
+31:40.189900
Logga in för att slippa de här annonserna
7km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 14
Mattias Andersson
Domnarvets Goif
17:12.103100
1
H 14
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
17:12.103100
3
H 14
Erik Johansson
Domnarvets Goif
17:13.103200
+1
4
H 14
Kalle Georgsson
Högbo GIF
17:20.103900
+8.700
5
H 14
Ebbe Abrahamsson-gjersvold
Östersunds SK
17:27.104600
+15.1400
6
H 14
Elias Danielsson
Högbo GIF
17:35.105400
+23.2200
7
H 14
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
17:38.105700
+26.2500
8
D 14
Tove Ericsson
Stockviks SF
17:39.105800
+27.2600
9
H 14
Markus Melén
Falu IK
17:51.107000
+39.3800
10
H 14
Erik Bryne
No Club
18:11.109000
+59.5800
11
H 14
Arvid Jönsson
Svegs IK
18:14.109300
+1:02.6100
11
H 14
Fabian Nordgren
Falu IK
18:14.109300
+1:02.6100
13
H 14
Hugo Ström
Dala-järna IK
18:15.109400
+1:03.6200
14
H 14
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
18:20.109900
+1:08.6700
14
H 14
Jakob Carlsson
Stora Tuna IK SK
18:20.109900
+1:08.6700
16
H 14
Albin Augustsson
Källbottens IK
18:25.110400
+1:13.7200
17
H 14
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
18:35.111400
+1:23.8200
18
H 14
Filip Strand
Sunne Slf
18:40.111900
+1:28.8700
19
H 14
Eskil Nääs Klockar
SK Leksand
18:42.112100
+1:30.8900
20
H 14
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
18:43.112200
+1:31.9000
21
H 14
Bosse Lövgren
Falu IK
18:44.112300
+1:32.9100
22
H 14
Arvid Pettersson
Boxholm-ekeby Skidklubb
18:45.112400
+1:33.9200
22
H 14
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
18:45.112400
+1:33.9200
24
H 14
Viktor Norberg
Kvarnsvedens Goif SK
18:46.112500
+1:34.9300
25
D 14
Alva Hermansson
Kvarnsvedens Goif SK
18:52.113100
+1:40.9900
26
H 14
Albin Källiden
Granbergsdals IF
18:54.113300
+1:42.10100
26
H 14
Joel Bjurström
Älvdalens IF SK
18:54.113300
+1:42.10100
28
D 14
Lina Björk
IFK Skövde SK
18:56.113500
+1:44.10300
29
D 14
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
18:57.113600
+1:45.10400
30
H 14
Lukas Ivarsson
Bålsta SK
18:58.113700
+1:46.10500
31
D 14
Emma Lindberg
SK Leksand
18:59.113800
+1:47.10600
32
D 14
Lina Rydén
IFK Mora SK
19:00.113900
+1:48.10700
32
D 14
Moa Petersson
Boxholm-ekeby Skidklubb
19:00.113900
+1:48.10700
32
D 14
Sara Andersson
IFK Mora SK
19:00.113900
+1:48.10700
35
H 14
Harald Ekenberg
IK Stern
19:01.114000
+1:49.10800
36
H 14
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
19:04.114300
+1:52.11100
37
D 14
Ida Garfvé
IFK Mora SK
19:08.114700
+1:56.11500
38
H 14
Lucas Wanner
No Club
19:12.115100
+2:00.11900
39
H 14
Ludvig Andersson Anderberg
IFK Skövde SK
19:14.115300
+2:02.12100
40
H 14
Jacob Larsson
IFK Mora SK
19:19.115800
+2:07.12600
41
H 14
Malte Jutterdal
Vreta Skid O MK
19:26.116500
+2:14.13300
42
D 14
Tuva Forsell
Sya SK
19:29.116800
+2:17.13600
42
D 14
Alice Widholm
Lidköpings VSK
19:29.116800
+2:17.13600
44
H 14
Albin Jäderblom
Fjärdhundra SK
19:41.118000
+2:29.14800
45
H 14
Alfred Hedlund
SK Leksand
19:43.118200
+2:31.15000
45
H 14
Elias Hedlund
Granbergsdals IF
19:43.118200
+2:31.15000
47
H 14
Axel Palm
Västerås Skidklubb
19:46.118500
+2:34.15300
48
H 14
Oskar Jäderblom
Fjärdhundra SK
19:47.118600
+2:35.15400
48
H 14
Samuel Dunder
Siljansnäs
19:47.118600
+2:35.15400
50
H 14
Isak Lissel
Stora Tuna IK SK
19:48.118700
+2:36.15500
51
D 14
Tindra Österberg
No Club
19:51.119000
+2:39.15800
52
D 14
Tilde Ingvarsson
Svegs IK
19:53.119200
+2:41.16000
53
H 14
Jesper Nyman
IFK Skövde SK
19:56.119500
+2:44.16300
54
H 14
Carl-filip Köld
Medåkers IF
19:58.119700
+2:46.16500
55
H 14
Hugo Hindsberg
Domnarvets Goif
20:00.119900
+2:48.16700
56
H 14
Eskil Peterson
Borås GIF
20:04.120300
+2:52.17100
57
D 14
Malin Oskarsson
SK Leksand
20:10.120900
+2:58.17700
58
D 14
Maja Heikki
Sälens IF
20:14.121300
+3:02.18100
59
H 14
Axel Karlsson
Täby IS SK
20:16.121500
+3:04.18300
60
D 14
Hanna Bakke
No Club
20:30.122900
+3:18.19700
61
D 14
Anja Stolpe
Filipstads SF
20:33.123200
+3:21.20000
62
D 14
Kajsa Heikki
Sälens IF
20:34.123300
+3:22.20100
63
H 14
Karl Grönland
Sälens IF
20:37.123600
+3:25.20400
64
D 14
Wilma Karlsson
Östersunds SK
20:38.123700
+3:26.20500
65
D 14
Agnes Westrin
Trönö IK
20:45.124400
+3:33.21200
66
D 14
Tova Andersson
Brovallens IF
20:46.124500
+3:34.21300
66
D 14
Ellen Holm
No Club
20:46.124500
+3:34.21300
66
D 14
Tilda Thudèn
No Club
20:46.124500
+3:34.21300
69
D 14
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
20:50.124900
+3:38.21700
70
D 14
Elsa Pulkkinen
SK Leksand
20:59.125800
+3:47.22600
70
D 14
Alma Olsson
Garphyttans IF
20:59.125800
+3:47.22600
72
D 14
Molly Andersson
Domnarvets Goif
21:01.126000
+3:49.22800
73
D 14
Astrid Kohlberg
Köla AIK
21:02.126100
+3:50.22900
74
H 14
Axel Mäkinen
Högbo GIF
21:04.126300
+3:52.23100
75
H 14
Leo Sandberg
Sundbybergs IK
21:05.126400
+3:53.23200
76
D 14
Moa Hansson
Högbo GIF
21:12.127100
+4:00.23900
77
H 14
Simon Larsson
Dala-järna IK
21:19.127800
+4:07.24600
78
H 14
Alexander Helmin
Ärla IF
21:22.128100
+4:10.24900
79
H 14
Hannes Olsson
IFK Mora SK
21:27.128600
+4:15.25400
80
D 14
Greta Perers
IFK Hedemora SK
21:31.129000
+4:19.25800
81
D 14
Hilma Claesson
Tumba-mälarhöjden OK
21:32.129100
+4:20.25900
82
D 14
Alva Klockare
Kvarnsvedens Goif SK
21:33.129200
+4:21.26000
83
D 14
Alice Eriksson-björling
Domnarvets Goif
21:36.129500
+4:24.26300
84
D 14
Greta Munters
Dala-järna IK
21:37.129600
+4:25.26400
85
H 14
Esbjörn Montelius Risberg
Falu IK
21:45.130400
+4:33.27200
86
D 14
Kajsa Sköld
Filipstads SF
21:48.130700
+4:36.27500
86
D 14
Heidi Sebjørnsen
No Club
21:48.130700
+4:36.27500
88
H 14
Mart Andreas Rootalu
No Club
21:54.131300
+4:42.28100
89
H 14
Markus Almgren
IFK Mora SK
21:55.131400
+4:43.28200
90
H 14
Niklas Lönnqvist
Ärla IF
21:57.131600
+4:45.28400
91
H 14
Victor Petersson
Burseryds IF
22:02.132100
+4:50.28900
91
H 14
Anton Fors
Dala-järna IK
22:02.132100
+4:50.28900
93
H 14
Tor Wincent
No Club
22:13.133200
+5:01.30000
94
D 14
Jenny Persson
Sälens IF
22:25.134400
+5:13.31200
95
H 14
Frode Fredriksen
Norrbärke SK
22:29.134800
+5:17.31600
96
D 14
Emmi Nyberg
Bälinge IF
22:30.134900
+5:18.31700
97
H 14
Ceasar Helmersson Kareld
Kvarnsvedens Goif SK
22:31.135000
+5:19.31800
98
H 14
Joel Hedlund
Granbergsdals IF
22:33.135200
+5:21.32000
99
H 14
Pipar Jonas Gruvris
Siljansnäs
22:41.136000
+5:29.32800
100
D 14
Julia Meijer
IFK Mora SK
22:44.136300
+5:32.33100
101
H 14
Johan Lindén
Selånger SOK
22:45.136400
+5:33.33200
102
D 14
Lilly Engman
Dala-järna IK
22:47.136600
+5:35.33400
103
H 14
Lucas Söderqvist
Storvreta IK
23:00.137900
+5:48.34700
104
D 14
Sofia Leandersson
Älvdalens IF SK
23:10.138900
+5:58.35700
105
D 14
Kajsa Hindsberg
Domnarvets Goif
23:28.140700
+6:16.37500
106
D 14
Hanna Larsson
IFK Mora SK
23:34.141300
+6:22.38100
107
D 14
Julia Gunnarsson
Norbergs SK
23:40.141900
+6:28.38700
108
D 14
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
23:49.142800
+6:37.39600
109
D 14
Lisa Persson Nyberg
IFK Grängesberg SK
23:50.142900
+6:38.39700
110
D 14
Fanny Sundin
Orsa SK
24:00.143900
+6:48.40700
111
D 14
Louise Hallander
Vreta Skid O MK
24:02.144100
+6:50.40900
112
D 14
Elin Ladänges
Edsbyns SK
24:03.144200
+6:51.41000
113
H 14
Jon Hansson
Falu IK
24:04.144300
+6:52.41100
113
H 14
Wiggo Nilsson
No Club
24:04.144300
+6:52.41100
115
D 14
Jonna Lindblad
Granbergsdals IF
24:08.144700
+6:56.41500
116
H 14
Rasmus Etander
No Club
24:18.145700
+7:06.42500
117
H 14
Axel Rudehill Sundell
Nacka Värmdö SK
24:19.145800
+7:07.42600
118
D 14
Alma Wallman
IFK Grängesberg SK
24:26.146500
+7:14.43300
119
D 14
Emma Almqvist
Särna SK
24:45.148400
+7:33.45200
120
D 14
Lovisa Göstas Källman
Söders SOL Tyresö
24:52.149100
+7:40.45900
121
H 14
Isaak Gustafsson
IFK Grängesberg SK
25:03.150200
+7:51.47000
122
D 14
Sara Berglund
IFK Grängesberg SK
25:04.150300
+7:52.47100
123
D 14
Tilde Marsch
Näsvikens IK
25:17.151600
+8:05.48400
124
D 14
Tilda Sahlberg
Trönö IK
25:23.152200
+8:11.49000
125
D 14
Leija Magnusson
Edsbyns SK
25:45.154400
+8:33.51200
126
D 14
Alma Hoffstedt Sandelin
IFK Skövde SK
26:35.159400
+9:23.56200
127
D 14
Isabella EK Skytt
Malungs IF
26:53.161200
+9:41.58000
128
D 14
Vilma Eriksson
IFK Grängesberg SK
27:06.162500
+9:54.59300
129
D 14
Ella Granås
Hudiksvalls IF
27:07.162600
+9:55.59400
130
H 14
Erik Ling
IF Hallby SOK
27:11.163000
+9:59.59800
131
H 14
Ludvig Lange
Tumba-mälarhöjden OK
27:14.163300
+10:02.60100
132
H 14
Markus Ljungqvist
Kexholms SK
27:29.164800
+10:17.61600
133
H 14
Alexander Rasmusson
No Club
28:02.168100
+10:50.64900
134
D 14
Ella Gidlund Ekholm
No Club
28:37.171600
+11:25.68400
135
H 14
Axel Dickfors
No Club
29:09.174800
+11:57.71600
136
D 14
Tuva Hansson
No Club
29:31.177000
+12:19.73800
137
H 14
Pontus Hamrin
Västerås Skidklubb
29:32.177100
+12:20.73900
138
D 14
Elva Wallström
Vassunda IF
30:16.181500
+13:04.78300
139
D 14
Julia Bergman
Fagersta Södra IK
31:11.187000
+13:59.83800
140
D 14
Johanna Göstas
No Club
32:08.192700
+14:56.89500
141
D 14
Johanna Nilsson
Täby IS SK
32:16.193500
+15:04.90300
142
H 14
Edvard Sköldeberg
No Club
34:03.204200
+16:51.101000
143
D 14
Ellen Ohrt
SOL Tranås
34:05.204400
+16:53.101200
144
H 14
Alfred Johansson
OK Alehof
34:14.205300
+17:02.102100
145
H 14
Filip Örtlund
Axa SC
34:22.206100
+17:10.102900
146
D 14
Inger Jacobs
IFK Mora SK
36:10.216900
+18:58.113700
147
D 14
Esther Bardino
No Club
36:57.221600
+19:45.118400
148
D 14
Ruth Taylor Aurell
No Club
37:41.226000
+20:29.122800
149
H 14
Frederick Kaffanke
No Club
38:24.230300
+21:12.127100
150
D 14
Aline Åkerström Söderbom
No Club
39:03.234200
+21:51.131000
151
D 14
Océáne Muranyi
No Club
39:18.235700
+22:06.132500
151
D 14
Josefine Carlsson
No Club
39:18.235700
+22:06.132500
153
D 14
Tone Öjeskog Bakken
No Club
40:30.242900
+23:18.139700
154
D 14
Matilda Köpman
No Club
41:41.250000
+24:29.146800
154
D 14
Linea Davidsson
No Club
41:41.250000
+24:29.146800
154
D 14
Ella Eriksson
No Club
41:41.250000
+24:29.146800
157
H 14
Isak Oskarsson
No Club
42:15.253400
+25:03.150200
158
D 14
Ida Dahlin
IFK Mora SK
44:10.264900
+26:58.161700
159
D 14
Gabriella Werkander
No Club
51:32.309100
+34:20.205900
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 12
Alvar Myhlback
Bjursås IK
14:42.88100
2
H 12
Erik Bergström
Domnarvets Goif
14:54.89300
+12.1100
3
H 12
Martin Höiby
OK Landehof
15:45.94400
+1:03.6200
4
H 12
Jonatan Lindberg
SK Leksand
15:49.94800
+1:07.6600
5
H 12
Carl Björk
IFK Skövde SK
16:04.96300
+1:22.8100
6
H 12
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
16:09.96800
+1:27.8600
7
H 12
Gustav Jäderblom
Fjärdhundra SK
16:24.98300
+1:42.10100
8
H 12
Erik Nederheim
Täby IS SK
16:27.98600
+1:45.10400
9
H 12
Edvin Elofsson
Boxholm-ekeby Skidklubb
16:28.98700
+1:46.10500
10
H 12
Alvin Rydin Sahlin
Västerås Skidklubb
16:29.98800
+1:47.10600
11
H 12
Albin Larsson
Filipstads SF
16:45.100400
+2:03.12200
12
H 12
Edvin Söndmör
No Club
16:50.100900
+2:08.12700
13
H 12
Alfred Carlberg Nilsson
Domnarvets Goif
16:53.101200
+2:11.13000
14
D 12
Alva Ersson
IFK Mora SK
16:59.101800
+2:17.13600
15
H 12
Anton Unger
Falu IK
17:27.104600
+2:45.16400
16
D 12
Mira Perlerot Göransson
Äspereds IF
17:29.104800
+2:47.16600
17
H 12
William Rytter
Älvdalens IF SK
17:31.105000
+2:49.16800
17
D 12
Alva Thudeen
Sya SK
17:31.105000
+2:49.16800
19
D 12
Lisa Lantz
Sya SK
17:33.105200
+2:51.17000
20
D 12
Moa Söderqvist
No Club
17:36.105500
+2:54.17300
21
D 12
Elsa Palmberg
Högbo GIF
17:39.105800
+2:57.17600
21
D 12
Elsa Brandt
Domnarvets Goif
17:39.105800
+2:57.17600
21
D 12
Anna Backlund
Högbo GIF
17:39.105800
+2:57.17600
24
H 12
Oliver Ryen Söndmör
No Club
17:47.106600
+3:05.18400
25
H 12
Sixten Partanen
Högbo GIF
17:57.107600
+3:15.19400
25
D 12
Nelly Söderström
Malungs IF
17:57.107600
+3:15.19400
27
H 12
Emil Larsson
Filipstads SF
17:59.107800
+3:17.19600
27
D 12
Sofie Karlsson Holmer
IFK Mora SK
17:59.107800
+3:17.19600
29
H 12
Simon Demirtas
IFK Mora SK
18:00.107900
+3:18.19700
30
H 12
Stian Gravdal Ustvedt
No Club
18:06.108500
+3:24.20300
31
H 12
Malte Andersson
Domnarvets Goif
18:11.109000
+3:29.20800
32
H 12
Ludvig Brenter
Nacka Värmdö SK
18:13.109200
+3:31.21000
33
D 12
Amanda Johansson
No Club
18:17.109600
+3:35.21400
34
H 12
Hugo Ekström
Grava SK
18:24.110300
+3:42.22100
35
H 12
Vilgot Eriksson
SK Leksand
18:29.110800
+3:47.22600
36
D 12
Ellen Bengtsson
Orsa SK
18:32.111100
+3:50.22900
37
H 12
Isak Nordanbro
Grava SK
18:37.111600
+3:55.23400
38
D 12
Linnea Björkman
IFK Mora SK
18:39.111800
+3:57.23600
39
H 12
Emil Sundholm
Nacka Värmdö SK
18:41.112000
+3:59.23800
39
H 12
Alexander Svahn
No Club
18:41.112000
+3:59.23800
41
D 12
Lizzie Sonnefelt
Duveds IF
18:46.112500
+4:04.24300
42
D 12
Ida Bergfors
Matfors SK
18:52.113100
+4:10.24900
43
D 12
Ebba Augustsson
Källbottens IK
18:54.113300
+4:12.25100
44
D 12
Elin Bygg
Malungs IF
18:55.113400
+4:13.25200
44
D 12
Kajsa Ekenberg
IK Stern
18:55.113400
+4:13.25200
46
H 12
Melvin Löfgren
Falu IK
18:57.113600
+4:15.25400
47
H 12
Lucas Ullberg
Näsvikens IK
18:59.113800
+4:17.25600
47
H 12
Noel Stenlund
Falu IK
18:59.113800
+4:17.25600
49
H 12
Trond Fredriksen
Norrbärke SK
19:03.114200
+4:21.26000
50
H 12
Ville Åkerlund
Sälens IF
19:04.114300
+4:22.26100
50
D 12
Tuva Furunäs
IFK Grängesberg SK
19:04.114300
+4:22.26100
50
D 12
Ellen Berg
Granbergsdals IF
19:04.114300
+4:22.26100
53
H 12
Oskar Bergman
IFK Mora SK
19:05.114400
+4:23.26200
54
D 12
Louise Wallin
IFK Mora SK
19:10.114900
+4:28.26700
55
H 12
Harald Eriksson
Dala-järna IK
19:11.115000
+4:29.26800
55
H 12
Albin Möllerberg
Valbo Aif
19:11.115000
+4:29.26800
55
H 12
Alfred Mårtensson
Falu IK
19:11.115000
+4:29.26800
58
H 12
Karl Forsgren
Norrbärke SK
19:12.115100
+4:30.26900
59
H 12
Emil Jönsson
Malungs IF
19:15.115400
+4:33.27200
60
H 12
Tore Sandegård
No Club
19:17.115600
+4:35.27400
61
D 12
Hanna Jonsson
Valbo Aif
19:20.115900
+4:38.27700
62
D 12
Klara Pettersson
Åmåls OK
19:22.116100
+4:40.27900
63
D 12
Elin Lönnqvist
Ärla IF
19:25.116400
+4:43.28200
64
D 12
Ida Karlsson
Boxholm-ekeby Skidklubb
19:29.116800
+4:47.28600
65
H 12
Arvid Jonforsen
Hallstahammars SK SOFK
19:30.116900
+4:48.28700
66
D 12
Agnes Åsberg
Boxholm-ekeby Skidklubb
19:32.117100
+4:50.28900
66
D 12
Klara Olsson
IFK Mora SK
19:32.117100
+4:50.28900
68
H 12
Rasmus Hedar
Hällbybrunns IF
19:33.117200
+4:51.29000
69
D 12
Malin Håll
Vansbro AIK Skidklubb
19:42.118100
+5:00.29900
70
H 12
Gustav Palm
Västerås Skidklubb
19:44.118300
+5:02.30100
70
D 12
Klara Johansson
Jukkasjärvi IF
19:44.118300
+5:02.30100
72
D 12
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
19:45.118400
+5:03.30200
73
D 12
Nelly Mårtensson
Garphyttans IF
19:46.118500
+5:04.30300
74
D 12
Asta Lind Oja
Jukkasjärvi IF
19:47.118600
+5:05.30400
75
D 12
Ida Eriksson
No Club
19:48.118700
+5:06.30500
76
D 12
Emma Höglund
No Club
19:52.119100
+5:10.30900
77
H 12
Alvin Sörlin
IFK Mora SK
19:59.119800
+5:17.31600
78
D 12
Elsa Kaipe
Falu IK
20:02.120100
+5:20.31900
79
D 12
Julia Forsgren
Grava SK
20:05.120400
+5:23.32200
80
D 12
Ebba Westrin
Trönö IK
20:06.120500
+5:24.32300
81
D 12
Amanda Frid
Filipstads SF
20:08.120700
+5:26.32500
82
H 12
Erik Odin
Västerås Skidklubb
20:09.120800
+5:27.32600
83
H 12
Gustav Wickman
Preem IF
20:13.121200
+5:31.33000
84
H 12
Mathias Skåret
No Club
20:16.121500
+5:34.33300
85
H 12
Olle Wallman
IFK Grängesberg SK
20:19.121800
+5:37.33600
86
D 12
Pipar Maja Gruvris
Siljansnäs
20:20.121900
+5:38.33700
87
D 12
Sandra Ling
IF Hallby SOK
20:24.122300
+5:42.34100
88
H 12
Theo Sjöberg
Garphyttans IF
20:26.122500
+5:44.34300
88
D 12
Amanda Atterhed
Garphyttans IF
20:26.122500
+5:44.34300
90
H 12
Filip Gustavsson
Västerås Skidklubb
20:30.122900
+5:48.34700
91
D 12
Vera Värmsjö
SK Bore
20:33.123200
+5:51.35000
92
H 12
Axel Rystedt
Södertälje Nykvarn OK
20:39.123800
+5:57.35600
93
D 12
Ida Swärd
No Club
20:45.124400
+6:03.36200
93
D 12
Agnes Källiden
Granbergsdals IF
20:45.124400
+6:03.36200
95
H 12
Alfred Danielsson
IFK Mora SK
20:46.124500
+6:04.36300
96
H 12
Axel Jernberg
Källbottens IK
20:49.124800
+6:07.36600
97
D 12
Anja Berger
Domnarvets Goif
20:50.124900
+6:08.36700
97
D 12
Ellen Trofast
Borensbergs IF CK
20:50.124900
+6:08.36700
99
H 12
Isak Bengtsson Grund
Korsnäs IF SK
20:51.125000
+6:09.36800
99
D 12
Agnes Millén
Sälens IF
20:51.125000
+6:09.36800
101
D 12
Lina Landström
Valbo Aif
20:52.125100
+6:10.36900
102
H 12
Oscar Carlsson
Gagnefs IF
20:53.125200
+6:11.37000
102
H 12
Gustav Eriksson
No Club
20:53.125200
+6:11.37000
104
D 12
Klara Malmberg
Bjursås IK
21:07.126600
+6:25.38400
104
D 12
Ellen Norman
Sävedalens AIK
21:07.126600
+6:25.38400
106
D 12
Selma Stengårds
Lima IF
21:08.126700
+6:26.38500
107
D 12
Stella Ingvarsson
Svegs IK
21:10.126900
+6:28.38700
108
D 12
Viktoria Leandersson
No Club
21:11.127000
+6:29.38800
109
D 12
Alva Eriksson
IFK Grängesberg SK
21:14.127300
+6:32.39100
110
D 12
Elin Gezelius
IFK Mora SK
21:16.127500
+6:34.39300
111
D 12
Maya Rennermalm
Lima IF
21:19.127800
+6:37.39600
112
D 12
Ayla Boberg
Älvdalens IF SK
21:24.128300
+6:42.40100
113
H 12
Emanuel Haglund
IFK Mora SK
21:32.129100
+6:50.40900
114
H 12
Joel Mehammer Lannergård
Lidköpings VSK
21:34.129300
+6:52.41100
115
D 12
Thea Hägg
Funäsdalens IF
21:39.129800
+6:57.41600
116
H 12
Hjalmar EL Hayek
Ärla IF
21:40.129900
+6:58.41700
117
D 12
Saga Värmsjö
SK Bore
21:44.130300
+7:02.42100
118
D 12
Anna Granås
Hudiksvalls IF
21:47.130600
+7:05.42400
119
H 12
Leo Magnusson
Edsbyns SK
21:49.130800
+7:07.42600
119
D 12
Lovisa Björklund
Bjursås IK
21:49.130800
+7:07.42600
121
D 12
Linnea Hermansson
IFK Mora SK
21:53.131200
+7:11.43000
122
D 12
Frida Klar
Malungs IF
21:54.131300
+7:12.43100
123
D 12
Ellen Rydhult
Svegs IK
21:56.131500
+7:14.43300
124
D 12
Livia Claesson
Tumba-mälarhöjden OK
22:00.131900
+7:18.43700
125
H 12
Isak Björk
No Club
22:04.132300
+7:22.44100
126
H 12
Oscar Lundkvist
Sundbybergs IK
22:15.133400
+7:33.45200
127
H 12
Rasmus Görl
No Club
22:17.133600
+7:35.45400
128
H 12
Isak Sjödin
No Club
22:33.135200
+7:51.47000
129
D 12
Tilde Broman
IFK Mora SK
22:34.135300
+7:52.47100
130
D 12
Magdalena Arwidson Lif
No Club
22:53.137200
+8:11.49000
130
D 12
Ninni Aspholm
Valbo Aif
22:53.137200
+8:11.49000
132
D 12
Tess Sundberg
Lillhärdals IF
22:54.137300
+8:12.49100
133
D 12
Nina Jutterström
IFK Mora SK
22:59.137800
+8:17.49600
134
H 12
Douglas Dahlbäck
Gustafs GOIF
23:00.137900
+8:18.49700
135
D 12
Turina Johansson
Jukkasjärvi IF
23:03.138200
+8:21.50000
136
H 12
Ivar Jämtelid
Valbo Aif
23:13.139200
+8:31.51000
136
H 12
Björn Niederhauser
Lg
23:13.139200
+8:31.51000
136
D 12
Nellie Eliasson
Rembo IK
23:13.139200
+8:31.51000
139
D 12
Kajsa Limby
IFK Mora SK
23:43.142200
+9:01.54000
140
D 12
Felicia Vinsanius
Västerås Skidklubb
23:46.142500
+9:04.54300
141
D 12
Karolina Pölder
IFK Sala
23:51.143000
+9:09.54800
142
D 12
Saga Lilja
Orsa SK
23:59.143800
+9:17.55600
143
D 12
Saga Törnqvist
Väsby SK
24:06.144500
+9:24.56300
144
D 12
Cornelia Lingblom
IFK Sala
24:15.145400
+9:33.57200
144
D 12
Matilda Pettersson
Domnarvets Goif
24:15.145400
+9:33.57200
146
H 12
Linus Möller
No Club
24:18.145700
+9:36.57500
146
D 12
Maja Prosen
IFK Mockfjärd
24:18.145700
+9:36.57500
148
D 12
Tammie Sundberg
Lillhärdals IF
24:32.147100
+9:50.58900
149
D 12
Mathilda Järeteg
No Club
24:33.147200
+9:51.59000
150
H 12
Noah Bäcke
Älvdalens IF SK
24:55.149400
+10:13.61200
151
H 12
Gustav Wahlberg
Väse SK
24:59.149800
+10:17.61600
152
H 12
Albin Paulsson
OK Löftan
25:00.149900
+10:18.61700
153
D 12
Emma Mattsson
Lima IF
25:12.151100
+10:30.62900
Logga in för att slippa de här annonserna
154
D 12
Ida Johansson
IFK Mora SK
25:14.151300
+10:32.63100
155
D 12
Linnéa Skantz
Vansbro AIK SK
25:15.151400
+10:33.63200
156
H 12
Timur Grinev
No Club
25:19.151800
+10:37.63600
157
D 12
Angelica Dahlgren
Älvdalens IF SK
25:21.152000
+10:39.63800
158
D 12
Thea Boman
Häverödals SK
25:43.154200
+11:01.66000
159
D 12
Märta Ström
IFK Mockfjärd
26:04.156300
+11:22.68100
160
H 12
Jesper Åberg
Rembo IK
26:15.157400
+11:33.69200
161
H 12
Isak Eriksson
No Club
26:17.157600
+11:35.69400
162
D 12
Johanna Dunder
Siljansnäs
26:18.157700
+11:36.69500
163
D 12
Alma Horneij Sohlin
Bondsjöhöjdens IK
26:40.159900
+11:58.71700
164
H 12
Tobias Lange
No Club
26:42.160100
+12:00.71900
165
D 12
Hilda Sand
IFK Grängesberg SK
26:45.160400
+12:03.72200
166
H 12
Isak Vinsanius
Västerås Skidklubb
27:01.162000
+12:19.73800
167
H 12
Emil Persson
No Club
27:04.162300
+12:22.74100
168
H 12
Johannes Olsson
IFK Mora SK
27:07.162600
+12:25.74400
169
D 12
Wilma Larsson
No Club
27:12.163100
+12:30.74900
170
D 12
Ylva Hansson
Falu IK
27:22.164100
+12:40.75900
171
D 12
Tilma Blomqvist
No Club
27:39.165800
+12:57.77600
172
D 12
Elina Mangs Banye
Kimstad Goif
27:59.167800
+13:17.79600
173
D 12
Sigrid Lindgren
No Club
28:00.167900
+13:18.79700
174
D 12
Filippa Guttke
Nyköpings OK
28:21.170000
+13:39.81800
175
H 12
Samuel Norberg
IFK Mora SK
28:43.172200
+14:01.84000
176
H 12
Denniz Stenby
No Club
28:47.172600
+14:05.84400
177
H 12
Linus Landin
No Club
29:00.173900
+14:18.85700
178
H 12
Vilhelm Nordgaard
No Club
29:23.176200
+14:41.88000
179
D 12
Linn Gustafsson
Älvsby IF SK
29:44.178300
+15:02.90100
180
H 12
Rufus Steiner
No Club
30:10.180900
+15:28.92700
181
D 12
Linn Jacobs
IFK Mora SK
30:36.183500
+15:54.95300
182
H 12
Teo Sjögren
No Club
31:35.189400
+16:53.101200
183
D 12
Alice Gunnerås
IFK Mora SK
31:54.191300
+17:12.103100
184
H 12
Devin Fandén
No Club
43:06.258500
+28:24.170300
3km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 10
Kaspar Ericsson
Stockviks SF
10:50.64900
2
H 10
Oskar Olsson
Äspereds IF
11:09.66800
+19.1800
3
H 10
Oskar Söder
IFK Grängesberg SK
11:23.68200
+33.3200
4
D 10
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens Goif SK
11:31.69000
+41.4000
5
H 10
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
11:33.69200
+43.4200
6
H 10
Arvid Trofast
Borensbergs IF CK
11:39.69800
+49.4800
7
H 10
Ville Jutterdal
Vreta Skid O MK
11:44.70300
+54.5300
8
H 10
Emil Hermansson
Perbellum
12:14.73300
+1:24.8300
9
H 10
Thijn Omblets
Sälens IF
12:19.73800
+1:29.8800
10
H 10
Hjalmar Anderberg
IFK Skövde SK
12:24.74300
+1:34.9300
11
H 10
Erik Danielson Frost
Dala-järna IK
12:25.74400
+1:35.9400
12
D 10
Fanny Jansson
Filipstads SF
12:27.74600
+1:37.9600
13
H 10
Edvin Skytt
Falu IK
12:31.75000
+1:41.10000
14
H 10
Emil Ling
IF Hallby SOK
12:32.75100
+1:42.10100
15
D 10
Ellen Olsson
Garphyttans IF
12:34.75300
+1:44.10300
16
H 10
William Dovander
Sundbybergs IK
12:37.75600
+1:47.10600
17
H 10
Gustav Grändborn
Trönö IK
12:47.76600
+1:57.11600
18
D 10
Tove Norgren
Domnarvets Goif
12:51.77000
+2:01.12000
19
H 10
Erik Wiklund
Sundbybergs IK
12:59.77800
+2:09.12800
20
D 10
Selma Partanen
Högbo GIF
13:00.77900
+2:10.12900
21
D 10
Stella Winell
Storvreta IK
13:01.78000
+2:11.13000
22
D 10
Lova Masapärs
No Club
13:05.78400
+2:15.13400
23
H 10
Erik Skoglund
Täby IS SK
13:06.78500
+2:16.13500
23
H 10
Albin Hållmarker
Bjursås IK
13:06.78500
+2:16.13500
25
D 10
Tilde Karlsson
IFK Mora SK
13:11.79000
+2:21.14000
25
D 10
Moa Kristiansson
Dala-järna IK
13:11.79000
+2:21.14000
25
D 10
Stella Wilhelmsson
Lidköpings VSK
13:11.79000
+2:21.14000
28
H 10
Linus Järeteg
No Club
13:16.79500
+2:26.14500
29
H 10
Gustav Mattsson
Valbo Aif
13:20.79900
+2:30.14900
30
D 10
Ella Nordanbro
Grava SK
13:26.80500
+2:36.15500
31
H 10
Lennart Nestler
IFK Mora SK
13:31.81000
+2:41.16000
32
H 10
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
13:33.81200
+2:43.16200
33
H 10
Oscar Helmin
Ärla IF
13:35.81400
+2:45.16400
34
H 10
Albin Svensson
IK Stern
13:36.81500
+2:46.16500
35
D 10
Ester Strand
Sävedalens AIK
13:39.81800
+2:49.16800
36
D 10
Ebba Fryxell
Garphyttans IF
13:41.82000
+2:51.17000
37
D 10
Evelina Åhl
IFK Mora SK
13:43.82200
+2:53.17200
38
H 10
Henrik Sebjørnsen
No Club
13:44.82300
+2:54.17300
39
H 10
Arvid Söndmör
No Club
13:46.82500
+2:56.17500
40
H 10
Oliver Björkman
IFK Mora SK
13:49.82800
+2:59.17800
41
D 10
Vera Hoffstedt Sandelin
IFK Skövde SK
13:54.83300
+3:04.18300
42
D 10
Emma Larsson
IFK Mora SK
13:57.83600
+3:07.18600
43
D 10
Ottilia Alvarsson
Täby IS SK
13:59.83800
+3:09.18800
44
D 10
Mina Jakobsson
Lycksele IF
14:01.84000
+3:11.19000
45
H 10
Fred Gjersvold Abrahamsson
Östersunds SK
14:04.84300
+3:14.19300
46
D 10
Telma Jakobsson
Lycksele IF
14:11.85000
+3:21.20000
47
D 10
Signe Eriksson Björling
Domnarvets Goif
14:13.85200
+3:23.20200
48
H 10
Matti Nestler
IFK Mora SK
14:16.85500
+3:26.20500
49
D 10
Fannie Strand
Sunne Slf
14:17.85600
+3:27.20600
50
H 10
Frode Montelius Risberg
Falu IK
14:35.87400
+3:45.22400
50
D 10
Lovisa Eriksson Hammare
Orsa SK
14:35.87400
+3:45.22400
52
H 10
Wilmer Hagrot
Sundbybergs IK
14:37.87600
+3:47.22600
53
D 10
Mercedes Melbye
Årjängs IF
14:38.87700
+3:48.22700
54
D 10
Ebba Karlsson
Boxholm-ekeby Skidklubb
14:39.87800
+3:49.22800
55
D 10
Tilde Karelius
Lima IF
14:41.88000
+3:51.23000
56
H 10
Axel Lindblad
Granbergsdals IF
14:52.89100
+4:02.24100
57
D 10
Tilde Elofsson
Boxholm-ekeby Skidklubb
14:55.89400
+4:05.24400
58
D 10
Nellie EK
Brovallens IF
14:58.89700
+4:08.24700
59
D 10
Ida Eriksson
IFK Mora SK
15:05.90400
+4:15.25400
60
H 10
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
15:09.90800
+4:19.25800
61
H 10
Eddie Nermoen
Lillhärdals IF
15:19.91800
+4:29.26800
61
H 10
Gustav Norberg
Kvarnsvedens Goif SK
15:19.91800
+4:29.26800
63
D 10
Linnea Rytter
Älvdalens IF SK
15:25.92400
+4:35.27400
64
D 10
Mira Eriksson
No Club
15:32.93100
+4:42.28100
65
H 10
Arvid Schaar
Orsa SK
15:35.93400
+4:45.28400
66
H 10
Johannes Isaksson
Grava SK
15:37.93600
+4:47.28600
67
H 10
Daniel Åberg
No Club
15:39.93800
+4:49.28800
68
H 10
Lucas Lingblom
IFK Sala
15:40.93900
+4:50.28900
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 1 till 500 av 573[
1
2
]