Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2017-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 50
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Adam BLOMBERG
Göteborgs SK
2:17:03.822200
69.2p
2
Jonas Häger
Ryda SK
2:17:41.826000
+38.3700
68.9p
3
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:18:06.828500
+1:03.6200
68.6p
4
Mikael Almén
Ryda SK
2:20:00.839900
+2:57.17600
67.5p
5
Bengt Björklund
Karlslunds IF SF
2:20:20.841900
+3:17.19600
67.3p
6
Anders Grånäs
Dalarnas Försäkringsbolag IF
2:23:00.857900
+5:57.35600
65.8p
7
Kent Aurbakken
Åmotfors IF
2:24:45.868400
+7:42.46100
64.9p
8
Peter Sprigg
Ulricehamns IF
2:25:31.873000
+8:28.50700
64.5p
9
Jan-Eric Pettersson
Åmåls OK
2:25:40.873900
+8:37.51600
64.4p
10
Jörgen Lindgren
IK Stern
2:25:41.874000
+8:38.51700
64.4p
11
Hans Herbertsson
Borås SK
2:25:58.875700
+8:55.53400
64.2p
12
Mikael Moström
Ulricehamns IF
2:26:52.881100
+9:49.58800
63.8p
13
Per-Egil Linna
Norway
2:27:42.886100
+10:39.63800
63.3p
14
Lars-Erik Persson
Karlslunds IF SF
2:27:57.887600
+10:54.65300
63.2p
15
Johan Skoglund
Hällefors SK
2:28:18.889700
+11:15.67400
63.0p
16
Magnus Svensson
Granbergsdals IF
2:29:20.895900
+12:17.73600
62.5p
17
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
2:30:07.900600
+13:04.78300
62.1p
18
Lars G Johansson
IFK Göteborg
2:32:12.913100
+15:09.90800
61.1p
19
Kjell Bergqvist
Säters IF SK
2:33:40.921900
+16:37.99600
60.5p
20
Fredrik Persson
Bengtsfors BOIS
2:33:54.923300
+16:51.101000
60.3p
21
Magnus Forsberg
IFK Österbymo
2:34:41.928000
+17:38.105700
60.0p
22
Kent Persson
Roslagsbro IF
2:35:28.932700
+18:25.110400
59.6p
23
Peter Karnström
Bullarens GOIF
2:35:38.933700
+18:35.111400
59.6p
24
Ulf Gustafsson
Ryda SK
2:37:04.942300
+20:01.120000
58.9p
25
Peter Amundsson
Axa SC
2:38:04.948300
+21:01.126000
58.5p
26
Bosse Lundgren
Axa SC
2:38:30.950900
+21:27.128600
58.3p
27
Mats Jirebeck
IK Stern
2:39:51.959000
+22:48.136700
57.7p
28
Martin Cleve
Brattås CK
2:39:58.959700
+22:55.137400
57.7p
29
Lars Lundin
Korsnäs IF SK
2:40:32.963100
+23:29.140800
57.4p
30
Fredrik Nilsson
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:41:14.967300
+24:11.145000
57.1p
31
Mats-Erik Larsson
Ryda SK
2:42:18.973700
+25:15.151400
56.7p
32
Mikael Kulanko
IFK Mora SK
2:43:09.978800
+26:06.156500
56.4p
33
Hans Jaxgård
Stora Tuna IK SK
2:43:37.981600
+26:34.159300
56.2p
34
Joakim Sandberg
Brännebrona SK
2:44:14.985300
+27:11.163000
55.9p
35
Magnus Jansson
Säffle SK
2:46:32.999100
+29:29.176800
55.0p
36
Mikael Johansson
Gillberga SK
2:48:08.1008700
+31:05.186400
54.4p
37
Per Ragnarsson
Ställbergs IK
2:49:21.1016000
+32:18.193700
54.0p
38
Jonas Larsson
Malungs IF
2:51:49.1030800
+34:46.208500
53.1p
39
Tomas Ottosson
SK Glädjen Göteborg
2:52:08.1032700
+35:05.210400
53.0p
40
Stefan Andersson
Ekshärads SF
2:53:18.1039700
+36:15.217400
52.6p
41
Erik Andersson
Arvika SLK
2:54:08.1044700
+37:05.222400
52.3p
42
Erik Svensson
Sisu Forshaga SK
2:56:09.1056800
+39:06.234500
51.6p
43
Per-Erik Halvarsson
IFK Mora SK
2:56:21.1058000
+39:18.235700
51.5p
44
Anders Edlund
Garphyttans IF
2:56:51.1061000
+39:48.238700
51.4p
45
Lars Jönsson
SK Bore
2:58:49.1072800
+41:46.250500
50.7p
46
Christer Westergren
VLF Sälen-Mora
3:04:21.1106000
+47:18.283700
49.0p
47
Jan Larsson
Hagfors SF
3:05:46.1114500
+48:43.292200
48.5p
48
Erland Lettevall
IK Stern
3:06:16.1117500
+49:13.295200
48.4p
49
Richard Isidor Björk
Lima IF
3:08:18.1129700
+51:15.307400
47.8p
50
Rolf Lindberg
Sätra IF
3:09:59.1139800
+52:56.317500
47.3p
51
Kjell Hedblom
Ericsson IK
3:10:56.1145500
+53:53.323200
47.1p
52
Lars Karlsson
Östansjö SK
3:11:30.1148900
+54:27.326600
46.9p
53
Jan Svensson
Sundbybergs IK
3:18:00.1187900
+1:00:57.365600
45.2p
54
Magnus Nilsson
Svanesunds GOIF
3:18:01.1188000
+1:00:58.365700
45.2p
55
Conny Gunnarsson
Grums SK
3:19:12.1195100
+1:02:09.372800
44.8p
56
Jan-Erik Hagberg
Hermansby IF
3:20:24.1202300
+1:03:21.380000
44.5p
57
Claes Hedström
Nybro Ski
3:21:57.1211600
+1:04:54.389300
44.2p
58
Jonas Wikström
Salens IF
3:22:22.1214100
+1:05:19.391800
44.1p
59
Anders Karlsson
OK Kroppefjäll
3:23:29.1220800
+1:06:26.398500
43.8p
60
Roger Pålsson
IFK Helsingborg
3:30:21.1262000
+1:13:18.439700
42.2p
61
Anders Karlsson
IK Stern
3:32:07.1272600
+1:15:04.450300
41.8p
62
Per Jemth
Arvika IS
3:38:02.1308100
+1:20:59.485800
40.5p
63
Michael Ek
IFK Mora SK
3:41:20.1327900
+1:24:17.505600
39.8p
64
Folke Hagberg
IK Stern
3:44:01.1344000
+1:26:58.521700
39.3p
65
Thomas Sydvart
IK Stern
3:58:07.1428600
+1:41:04.606300
36.7p
66
Peter Berglund
IK Stern
4:44:30.1706900
+2:27:27.884600
30.2p
-
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
23:59:58.8639700
-
Toni Danielsen
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Joakim Viker
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Krister Sandström
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
Thomas Larsson
Finnskogarnas SK
23:59:59.8639800
-
Lars Lundeborg
Täby IS SK
23:59:59.8639800
-
Jonny Dahlberg
Hermansby IF
23:59:59.8639800
-
Ingvar Andersson
Hermansby IF
23:59:59.8639800
-
Lars Dahlgren
Ryda SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)