19.2km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Thomas Fällgren | Arvika IS | 54:39.327880 | 77.8p | ||||
2 | Edwin Franzen | IFK Grängesberg SK | 59:06.354580 | 71.9p | ||||
3 | Rasmus Nordgren | Falu IK | 1:00:42.364100 | 70.0p | ||||
19.2km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Christoffer Lindberget | Älvdalens IF SK | 57:07.342640 | 74.4p | ||||
2 | Simon Jonsson | Storviks IF | 59:08.354780 | 71.9p | ||||
19.2km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Anton Hedlund | Falun Borlänge SK | 47:05.282430 | 90.3p | ||||
2 | Martin Herbert | Sundbybergs IK | 48:17.289610 | 88.0p | ||||
3 | Fredrik Hansson | IFK Mora SK | 49:17.295660 | 86.2p | ||||
9.6km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Kajsa Rapp | SK Leksand | 28:34.171320 | |||||
2 | Lova Broström | Sya SK | 28:58.173720 | |||||
3 | Alva Björk | Orsa SK | 29:22.176180 | |||||
9.6km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Tilda Östberg | Stora Tuna IK SK | 27:22.164130 | |||||
2 | Moa Hansson | Landsbro IF SK | 28:02.168170 | |||||
3 | Sofie Mohn | IFK Mora SK | 28:22.170100 | |||||
9.6km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Elin Lindroth | IFK Mora SK | 32:03.192260 | 56.1p | ||||
2 | Sofia Johansson | Bengtsfors Bois | 32:19.193830 | 55.6p | ||||
3 | Maja Westh | SK Bore | 32:57.197600 | 54.6p | ||||
9.6km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Nicolina Lindqvist | Orsa SK | 29:38.177770 | 60.6p | ||||
2 | Ida Wånggren | Motala Aif SK | 29:46.178540 | 60.4p | ||||
3 | Cordelia Melén Olsson | Häverödals SK | 29:51.179090 | 60.2p | ||||
9.6km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Sandra Olsson | Malungs IF | 26:08.156720 | 68.8p | ||||
2 | Emma Ivarsson | Årsunda IF | 26:55.161400 | 66.8p | ||||
3 | Lena Wiklund | Högbo GOIF | 27:56.167510 | 64.4p | ||||
9.6km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Isak Garfvé | IFK Mora SK | 25:07.150650 | |||||
2 | Edvin Anger | IFK Hedemora SK | 25:11.151050 | |||||
3 | Nils Bergström | Domnarvets GOIF | 25:23.152210 | |||||
9.6km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Alfred Eriksson | Dala-Järna IK | 24:17.145600 | |||||
2 | Emil Danielsson | Högbo GOIF | 24:36.147540 | |||||
3 | Viktor Svensk | Stora Tuna IK SK | 24:41.148070 | |||||
5.6km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Malin Oskarsson | SK Leksand | 17:25.104410 | |||||
2 | Alva Hermansson | Kvarnsvedens GOIF SK | 17:36.105500 | |||||
3 | Lina Rydén | IFK Mora SK | 17:42.106180 | |||||
5.6km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Emma Lindberg | SK Leksand | 16:52.101170 | |||||
2 | Sara Andersson | IFK Mora SK | 16:59.101830 | |||||
3 | Ellen Hedeberg | SK Bore | 18:01.108070 | |||||
5.6km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Elias Danielsson | Högbo GOIF | 16:06.96580 | |||||
2 | Hugo Ström | Dala-Järna IK | 16:32.99150 | |||||
3 | Gabriel Norder | IF Rigor | 16:34.99320 | |||||
5.6km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Mattias Andersson | Domnarvets GOIF | 15:30.92910 | |||||
2 | Kalle Georgsson | Högbo GOIF | 15:40.93950 | |||||
3 | Hjalmar Berg | Sunne SLF | 15:46.94580 | |||||
4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Moa Söderqvist | Storvreta IK | 17:22.104120 | |||||
2 | Tova Furunäs | IFK Grängesberg SK | 18:13.109270 | |||||
3 | Rut Hansson | Landsbro IF SK | 18:14.109390 | |||||
4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Elsa Brandt | Domnarvets GOIF | 15:51.95080 | |||||
2 | Alva Ersson | IFK Mora SK | 16:03.96240 | |||||
3 | Moa Birkebaek | Stora Tuna IK SK | 16:07.96630 | |||||
4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Alvar Myhlback | Bjursås IK | 14:04.84300 | |||||
2 | Albin Larsson | Filipstads SF | 15:13.91230 | |||||
3 | Eddie Pettersson | Oxbergs IF | 15:20.91900 | |||||
4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Erik Bergström | Domnarvets GOIF | 13:40.81920 | |||||
2 | Jonathan Lindberg | SK Leksand | 14:09.84800 | |||||
3 | Martin Höiby | OK Landehof | 14:14.85350 | |||||
3km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Ella Nordanbro | Grava SK | 13:00.77990 | |||||
2 | Moa Kristiansson | Dala-Järna IK | 13:27.80650 | |||||
3 | Emma Larsson | IFK Mora SK | 13:47.82610 | |||||
3km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Astrid Hermansson | Kvarnsvedens GOIF SK | 11:25.68450 | |||||
2 | Tilde Karlsson | IFK Mora SK | 12:23.74240 | |||||
3 | Fanny Jansson | Filipstads SF | 12:28.74760 | |||||
3km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Gustav Mattsson | Valbo Aif | 12:58.77720 | |||||
2 | Vilmer Gräll | Garphyttans IF | 13:09.78840 | |||||
3 | Edvin Eriksson | IFK Mora SK | 13:33.81230 | |||||
3km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Pelle Anger | IFK Hedemora SK | 11:13.67210 | |||||
2 | Viktor Östberg | Domnarvets GOIF | 12:07.72690 | |||||
3 | Emil Hermansson | Perbellum SS | 12:15.73480 |