Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre-Särnatävlingrana barn och ungdom söndag
2016-11-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Idre SK
Plats: Idre
Längdskidor
Fristil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 14
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emma Lindberg
SK Leksand
15:39.93800
2
Clara Zetterwall
Domnarvets GOIF
16:15.97400
3
Sara Andersson
IFK Mora SK
16:28.98700
D 15
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elina Franzén
Idre SK
15:15.91400
2
Alva Björk
Orsa SK
15:34.93300
3
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
15:55.95400
D 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tilde Bångman
Offerdals SK
14:56.89500
2
Nora Lignell
Lucksta IF
15:08.90700
3
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
15:09.90800
H 14
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hjalmar Berg
Sunne SLF
14:43.88200
2
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
15:20.91900
3
Erik Bryne
Sunne SLF
15:21.92000
H 15
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
13:20.79900
2
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
14:07.84600
3
Isak Garfvé
IFK Mora SK
14:08.84700
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
13:17.79600
2
Emil Danielsson
Högbo GOIF
13:35.81400
3
Isak Lieback
Ulricehamns IF
13:41.82000
D 11
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Philippa Eriksson
Filipstads SF
10:18.61700
2
Tuva Furunäs
IFK Grängesberg SK
10:43.64200
3
Elin Gezelius
IFK Mora SK
10:51.65000
D 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alva Ersson
IFK Mora SK
8:56.53500
2
Ida Bergfors
Matfors SK
9:39.57800
3
Mira Göransson
Äspereds IF
9:42.58100
D 13
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Malin Oskarsson
SK Leksand
7:57.47600
2
Matilda Bandefur
Idre SK
8:08.48700
3
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:13.49200
H 11
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alvar Myhlback
Bjursås IK
7:45.46400
2
Eddie Pettersson
Oxbergs IF
8:27.50600
3
Vilmer Hylén
Falu IK
8:49.52800
H 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Bergström
Domnarvets GOIF
7:27.44600
2
Jonathan Lindberg
SK Leksand
7:33.45200
3
Gustav Ejnarsson
Källbottens IK
8:20.49900
H 13
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Fabian Nordgren
Falu IK
7:25.44400
2
Hugo Ström
Dala-Järna IK
7:28.44700
3
Bosse Lövgren
Falu IK
7:29.44800
D 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
5:48.34700
2
Tilde Karlsson
IFK Mora SK
6:25.38400
3
Signe Eriksson Björling
Domnarvets GOIF
7:06.42500
H 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Danielsson
Dala-Järna IK
5:43.34200
2
Viktor Östberg
Domnarvets GOIF
5:52.35100
3
Oskar Olsson
Äspereds IF
6:03.36200
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tävlingar i närheten
Intersport Cup, Idre 2016
Idre-Särnatävlingarna barn och ungdom lördag 2016
Bruksvallsloppet Lördag 2016
Bruksvallsloppet Fredag 2016
Fjälltopploppet 2016
Lilla Fjälltopploppet 2016
Pilgrimsloppet 2016
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan