Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vauhti Rullskidfestival
2016-09-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Rullskidor, Fristil, Masstart
1
H 21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
20:19.121800
79.8p
1
H 20
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
20:19.121800
79.8p
3
H 21
Erik Persson
IF Hallby SOK
20:22.122100
+3.200
79.6p
4
H 20
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
21:20.127900
+1:01.6000
76.0p
5
H 21
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
21:23.128200
+1:04.6300
75.8p
6
H 20
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
22:11.133000
+1:52.11100
73.1p
7
H 20
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
22:46.136500
+2:27.14600
71.2p
8
H 20
Oscar Höiby
OK Landehof
23:06.138500
+2:47.16600
70.2p
9
H 20
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
23:41.142000
+3:22.20100
68.5p
10
H 20
Axel Svensson
Landsbro IF SK
26:21.158000
+6:02.36100
61.6p
11
D 20
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
27:03.162200
+6:44.40300
60.0p
12
H 35
Anders Abrahamsson
Eksjö SOK
28:22.170100
+8:03.48200
57.2p
13
H 50
Christer Kåhre
No Club
29:52.179100
+9:33.57200
54.3p
14
H 20
Fabian Flaa
Nässjö SF
30:49.184800
+10:30.62900
52.6p
15
H 50
Stefan Yrjas
Kimstad GOIF
31:05.186400
+10:46.64500
52.2p
16
D 20
Alma Haag
IF Hallby SOK
31:18.187700
+10:59.65800
51.8p
6km
Rullskidor, Fristil, Masstart
1
H 16
Karl Stark
Vaggeryds SOK
13:02.78100
2
D 16
Moa Hansson
Landsbro IF SK
14:23.86200
+1:21.8000
3
H 16
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
15:09.90800
+2:07.12600
4
D 16
Tuva Persson
Tranemo IF
15:34.93300
+2:32.15100
5
H 16
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
15:35.93400
+2:33.15200
6
H 16
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
16:30.98900
+3:28.20700
7
D 16
Andrea Aulin
Eksjö SOK
17:21.104000
+4:19.25800
8
H 16
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
20:52.125100
+7:50.46900
3km
Rullskidor, Fristil, Masstart
1
H 14
Harald Ekenberg
IK Stern
6:46.40500
2
H 14
Hjalmar Gedda
OK Landehof
6:58.41700
+12.1100
3
H 14
Lukas Ivarsson
Bålsta SK
7:01.42000
+15.1400
4
H 14
Anton Grahn
IF Hallby SOK
7:07.42600
+21.2000
5
H 14
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
7:10.42900
+24.2300
6
H 14
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
7:14.43300
+28.2700
6
H 14
Sebastian Fransson
Boxholm-Ekeby SK
7:14.43300
+28.2700
8
H 12
Martin Höiby
OK Landehof
7:23.44200
+37.3600
9
D 14
Thuva Andersson
OK Landehof
8:36.51500
+1:50.10900
10
D 14
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
8:43.52200
+1:57.11600
11
H 12
Axel Wernersson
IF Hallby SOK
8:44.52300
+1:58.11700
12
D 14
Jennie Berge-jonsson
Nässjö SF
8:52.53100
+2:06.12500
13
D 14
Olivia Grönkvist
IF Hallby SOK
9:09.54800
+2:23.14200
14
D 12
Isabella Ottosson
Nässjö SF
10:13.61200
+3:27.20600
15
H 12
Felix Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
11:20.67900
+4:34.27300
16
D 12
Ida Hellquist
Nässjö SF
12:16.73500
+5:30.32900
17
D 12
Tilde Strid
OK Landehof
12:57.77600
+6:11.37000
2km
Rullskidor, Fristil, Masstart
1
H 10
Albin Fransson
Boxholm-Ekeby SK
7:25.44400
2
D 10
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
8:24.50300
+59.5800
3
D 10
Märta Wernersson
IF Hallby SOK
8:31.51000
+1:06.6500
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)