Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICArullen
2016-08-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
35km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Olivia Hansson
Garphyttans IF
1:34:01.564000
69.7p
H 21
35km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Adam Blomberg
IK Stern
1:25:09.510800
76.9p
2
Daniel Olsson
Garphyttans IF
1:25:10.510900
+1
76.9p
3
Anders Carlson
SOK 68
1:25:11.511000
+2.100
76.9p
4
Johannes Jillerö
Trollhättans SOK
1:29:07.534600
+3:58.23700
73.5p
5
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
1:29:41.538000
+4:32.27100
73.0p
6
Stefan Carlen
OK Landehof
1:29:43.538200
+4:34.27300
73.0p
7
Magnus Hult
Norrbärke SK
1:29:46.538500
+4:37.27600
73.0p
8
Niklas Härdin
Norrbärke SK
1:29:52.539100
+4:43.28200
72.9p
9
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
1:30:07.540600
+4:58.29700
72.7p
10
Ambjörn Lannergård
Lidköpings VSK
1:30:57.545600
+5:48.34700
72.0p
11
Viktor Kolberg
Set Sail Fitness
1:33:53.563200
+8:44.52300
69.8p
12
Oscar Nilsson
Kristinehamns OK
1:34:25.566400
+9:16.55500
69.4p
13
Henric Johansson
Grava SK
1:34:42.568100
+9:33.57200
69.2p
14
Simon Hansen
Sunne SLF
1:37:14.583300
+12:05.72400
67.4p
15
Per-Anders Gustafsson
Borås GIF
1:37:22.584100
+12:13.73200
67.3p
16
Michael Larsson
Säffle SK
1:38:27.590600
+13:18.79700
66.5p
17
Gunnar Lindhe
Rolls-Royce IF
1:39:47.598600
+14:38.87700
65.7p
18
Janne Huhtala
Axa SC
1:39:54.599300
+14:45.88400
65.6p
19
Jonny Persson
OK Gipen
1:39:57.599600
+14:48.88700
65.5p
20
Christian Andersson
Axa SC
1:40:03.600200
+14:54.89300
65.5p
21
Jonatan Larsson
OK Skogsvargarna
1:45:52.635100
+20:43.124200
61.9p
22
Bengt Bern
FK Herkules
1:45:58.635700
+20:49.124800
61.8p
23
Mattias Karlsson
Säffle SK
1:48:15.649400
+23:06.138500
60.5p
24
Pär Olsson
Björnstorps IF
1:58:50.712900
+33:41.202000
55.1p
-
Thommy Lantz
Säffle SK
23:59:59.8639800
H/D 21 Motion
35km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Wadman
Arvika IS
1:42:45.616400
63.8p
2
Peter Lundquist
Gillberga SK
1:44:27.626600
+1:42.10100
62.7p
3
BO Lundgren
Åmål
1:47:40.645900
+4:55.29400
60.8p
4
Erik Bergqvist
Säffle OK
2:02:09.732800
+19:24.116300
53.6p
5
Daniel Gustafsson
Säffle SK
2:04:49.748800
+22:04.132300
52.5p
6
Erik Hansen
Sunne SLF
2:24:07.864600
+41:22.248100
45.5p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)