Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Fjälltopploppet
2016-04-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 12
2.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Elias Danielsson
Högbo GIF
8:21.50040
2
Hilmer Grenedal
Delsbo IF
8:22.50120
+0
3
Hugo Ström
Dala-järna IK
8:29.50840
+8.700
4
Karl Grönland
Sälens IF
8:51.53040
+30.2900
5
Erik Franzén
Idre SK
8:55.53410
+33.3270
6
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
8:58.53770
+37.3630
7
Victor Eriksson
Östersunds SK
9:00.53940
+39.3800
8
Hjalmar Oskarsson
ÅS IF
9:03.54220
+41.4080
9
Jakob Carlsson
Stora Tuna IK SK
9:03.54240
+42.4100
10
Peder Rygg
Byåsen SK
9:08.54720
+46.4580
11
Emil Tänglander
Östersunds SK
9:14.55380
+53.5240
12
Pelle Boberg
Duveds IF
9:16.55520
+54.5380
13
Linus Sjödén
Älvdalens IF SK
9:21.56080
+1:00.5940
14
Johannes Gujord
Surnadal IL
9:22.56120
+1:00.5980
15
Leo Eriksson
Östersunds SK
9:24.56320
+1:02.6180
16
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
9:25.56490
+1:04.6350
17
Esten Nytroeen
Rendalen il
9:29.56800
+1:07.6660
18
Henning Lindh Ten Berg
Östersunds SK
9:33.57230
+1:11.7090
19
Lukas Walther
Matfors SK
9:39.57870
+1:18.7730
20
Johan Borg
Hudiksvalls IF
9:45.58400
+1:23.8260
21
Arne Galaaen
Tolga IL
9:54.59370
+1:33.9230
22
Axel Mäkinen
Högbo GIF
9:56.59580
+1:35.9440
23
Sixten Sundsten
Hudiksvalls IF
9:58.59770
+1:37.9630
24
Liam Englundh
Hudiksvalls IF
9:59.59830
+1:37.9690
25
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
10:07.60620
+1:45.10480
26
Valter Ljungdahl
Matfors SK
10:08.60770
+1:47.10630
27
Filip Ragnvaldsson
Östersunds SK
10:10.60950
+1:49.10810
28
Efraim Melander Wiksten
Matfors SK
10:13.61260
+1:52.11120
29
Arvid Lindqvist
Funäsdalens IF
10:15.61450
+1:54.11310
30
Jacob Torgrimsson
Östersunds SK
10:16.61520
+1:54.11380
31
Johan Hammar
Funäsdalens IF
10:40.63910
+2:18.13770
32
Vidar Johansson
Duveds IF
10:44.64350
+2:23.14210
33
Oliver Larsson
Molidens IK
10:51.65090
+2:30.14950
34
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
10:55.65450
+2:34.15310
35
Sven-Eric Dahlgren
Myssjö-Ovikens IF
10:56.65520
+2:34.15380
36
Edvard Fuglem
Utleira IL Ski
11:07.66640
+2:46.16500
37
Axel Arnesson
ÅS IF
11:08.66710
+2:46.16570
38
Markel Fundin
Svegs IK
11:09.66880
+2:48.16740
39
Gustaf Andersson
Myssjö Ovikens IF
11:10.66920
+2:48.16780
40
Johannes Ulander
Husums IF SK
11:13.67230
+2:51.17090
41
Love Ingerhed
Myssjö Ovikens IF
11:15.67460
+2:54.17320
42
Herje Lukas Hoflin
Funäsdalens IF
11:31.69050
+3:10.18910
43
Albin Persson
Trönö IK
11:31.69080
+3:10.18940
44
Axel Gunneriusson
Östersunds SK
11:36.69590
+3:15.19450
45
Hjalmar Rusck
OK Ravinen
12:08.72760
+3:47.22620
46
Linus Thång
Lima IF
14:11.85000
+5:49.34860
47
Leonard Myhr
Funäsdalens IF
16:04.96330
+7:42.46190
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)