Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2016-02-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 50
48km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Erik Hansson
SK Bore
2:08:07.768600
83.4p
2
Adam Blomberg
Volvo IF
2:21:23.848220
+13:16.79520
72.3p
3
Niklas Andersson
Falköpings AIK SK
2:22:31.855090
+14:24.86390
71.5p
4
Mikael Zachrisson
IK Stern
2:23:00.857910
+14:53.89210
71.2p
5
Håkan Degselius
Svegs IK
2:23:02.858130
+14:55.89430
71.2p
6
Olle Olsson
SK Bore
2:23:13.859200
+15:06.90500
71.0p
7
Jan Sarenmark
Brudpiga RK
2:23:15.859420
+15:08.90720
71.0p
8
Mikael Almén
Ryda SK
2:24:20.865910
+16:13.97210
70.3p
9
Frank Kiereck
No Club
2:25:57.875690
+17:50.106990
69.2p
10
Jonas Häger
Trollhättans SOK
2:26:55.881460
+18:48.112760
68.5p
11
Morten Sundby
Norway
2:27:43.886250
+19:36.117550
68.0p
12
Lars-Erik Larsson
Ryda SK
2:28:46.892510
+20:39.123810
67.4p
13
Peter Sprigg
Ulricehamns IF
2:29:20.895980
+21:13.127280
67.0p
14
Kent Aurbakken
Åmotfors IF
2:31:33.909210
+23:26.140510
65.7p
15
Lars G Johansson
IFK Göteborg
2:31:44.910370
+23:37.141670
65.5p
16
Ola Fabricius
Svegs IK
2:31:53.911260
+23:46.142560
65.5p
17
Hans Herbertsson
Borås SK
2:33:39.921850
+25:32.153150
64.4p
18
Kjell Bergqvist
Axa SC
2:35:15.931470
+27:08.162770
63.5p
19
Kent Persson
Roslagsbro IF
2:35:17.931600
+27:10.162900
63.5p
20
Nils Fisketjönn
No Club
2:36:11.937060
+28:04.168360
63.0p
21
Jörgen Lindgren
IK Stern
2:36:21.938050
+28:14.169350
62.9p
22
Magnus Forsberg
IFK Österbymo
2:38:18.949720
+30:11.181020
61.9p
23
Anders Carlson
OK Alehof
2:38:54.953340
+30:47.184640
61.5p
24
Ola Slättengren
Nybro Ski
2:39:10.954910
+31:03.186210
61.4p
25
Robert Sundström
Berber IS
2:39:29.956840
+31:22.188140
61.2p
26
Kent Andreasson
Åmåls OK
2:44:10.984940
+36:03.216240
58.9p
27
Erik Nylund
Rävdun SK
2:45:37.993690
+37:30.224990
58.2p
28
Mikael Peterson
Falköpings AIK SK
2:45:42.994180
+37:35.225480
58.2p
29
Per Vidar Fjeld
Granli IL
2:45:48.994750
+37:41.226050
58.1p
30
Håkan Aronsson
Grava SK
2:46:17.997650
+38:10.228950
57.9p
31
Thomas Johansson
Ställbergs IK
2:46:33.999230
+38:26.230530
57.8p
32
Ulf Gudtafsson
Ryda SK
2:46:34.999320
+38:27.230620
57.8p
33
Joakim Rölander
Borås SK
2:46:41.1000030
+38:34.231330
57.7p
34
Bosse Lundgren
Axa SC
2:48:12.1009170
+40:05.240470
57.0p
35
Mikael Jälefors
Västerås Skidklubb
2:48:29.1010830
+40:22.242130
56.9p
36
Mikael Kulanko
IFK Mora SK
2:49:12.1015100
+41:05.246400
56.6p
37
Mats-erik Larsson
Ryda SK
2:51:10.1026990
+43:03.258290
55.7p
38
Hans Jaxgård
Stora Tuna IK SK
2:51:12.1027160
+43:05.258460
55.7p
39
Tomas Ottosson
SK Glädjen Göteborg
2:51:48.1030710
+43:41.262010
55.5p
40
Erik Andersson
Arvika SLK
2:51:54.1031370
+43:47.262670
55.4p
41
Stefan Poohl
Filipstads SF
2:54:18.1045780
+46:11.277080
54.4p
42
Dan Karlsson
Hagfors SF
2:55:05.1050460
+46:58.281760
54.1p
43
Svenerik Skoglund
Köla AIK
2:55:42.1054150
+47:35.285450
53.8p
44
Martin Lüning
Bålsta SK
2:55:57.1055680
+47:50.286980
53.7p
45
Anders Jorholm
Grava SK
2:56:48.1060710
+48:41.292010
53.4p
46
Håkan Andersson
Borås SK
2:56:51.1061060
+48:44.292360
53.4p
47
Peter Elvborn
Säffle SK
2:58:27.1070660
+50:20.301960
52.8p
48
Lars Zetterberg
Nacka Värmdö SK
3:00:12.1081120
+52:05.312420
52.1p
49
Ove Lissmors
Dala-Järna IK
3:01:56.1091530
+53:49.322830
51.5p
50
Per Lagerström
Västerås Skidklubb
3:04:01.1104030
+55:54.335330
50.7p
51
Jonas Rölander
Borås SK
3:04:20.1105960
+56:13.337260
50.6p
52
Erik Malmfors
Skogspojkarnas OK
3:04:30.1106980
+56:23.338280
50.5p
53
Petteri Olkkola
Föreningen Engelbrektsloppet
3:07:56.1127540
+59:49.358840
49.3p
54
Kjell Hedblom
Ericsson IK
3:08:41.1132060
+1:00:34.363360
49.1p
55
Harald Rydén
Fazer IF
3:10:06.1140590
+1:01:59.371890
48.6p
56
Richard Isidor Björk
Lima IF
3:10:21.1142030
+1:02:14.373330
48.5p
57
Åke Lissmats
IK Jarl Rättvik
3:12:43.1156230
+1:04:36.387530
47.8p
58
Jan Reuter
Granbergsdals IF
3:13:29.1160820
+1:05:22.392120
47.5p
59
Ulf Oscarsson
Tvärreds IF
3:15:37.1173610
+1:07:30.404910
46.9p
60
Mikael Christenson
IK Stern
3:15:51.1175010
+1:07:44.406310
46.8p
61
Stefan Fredriksson
Nyköpings OK
3:16:42.1180150
+1:08:35.411450
46.6p
62
Martin Arnell
Skene Sim o IS
3:16:51.1181020
+1:08:44.412320
46.5p
63
Lars Jönsson
SK Bore
3:17:40.1185940
+1:09:33.417240
46.3p
64
Ingvar Andersson
Hermansby IF
3:17:51.1187090
+1:09:44.418390
46.2p
65
Göran Ryding
Berber IS
3:19:02.1194170
+1:10:55.425470
45.9p
66
Benny Olof Janall
Nacka Värmdö SK
3:22:41.1216080
+1:14:34.447380
44.8p
67
Nils Wäcklén
Axa SC
3:25:01.1230080
+1:16:54.461380
44.2p
68
Mats Nordin
Sigtuna Alpina Klubb
3:28:07.1248680
+1:20:00.479980
43.4p
69
Larry Gustafsson
Axa SC
3:28:08.1248720
+1:20:01.480020
43.4p
70
Claes Hedström
Nybro Ski
3:33:25.1280460
+1:25:18.511760
42.0p
71
Per Jemth
Arvika IS
3:38:52.1313170
+1:30:45.544470
40.7p
72
Conny Jonsson
SK Bore
3:40:34.1323320
+1:32:27.554620
40.4p
73
Mikael Nordanlid
Sisu Forshaga SK
3:49:41.1378050
+1:41:34.609350
38.4p
-
Peter Ramberg
Q-gruppen LF
23:59:58.8639700
-
-
Leif Dybvig
Fenstad SK
23:59:58.8639700
-
-
Tony Svensson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Karl-Erik Assarsson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Eriksson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Conny Gunnarsson
Grums SK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Nilsson
OK Orion
23:59:59.8639800
-
-
Anders Grånäs
Dalarnas Försäkringsbolag IF
23:59:59.8639800
-
-
Per Nylund
Rävdun SK
23:59:59.8639800
-
-
Lars Dahlgren
Ryda SK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Gustavsson
Källbottens IK
23:59:59.8639800
-