Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Medelpad Classic Ski
2016-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jessika Ericsson
Stockviks SF
2:19:24.836300
70.4p
2
Madeleine Dahlin
Kovlands IF
2:26:42.880100
+7:18.43700
65.9p
3
Jessica Häggqvist
Bondsjöhöjdens IK
2:28:29.890800
+9:05.54400
64.8p
4
Elin Vedin
Sundsvalls OK
2:30:44.904300
+11:20.67900
63.6p
5
Marie Helen Söderman
Stockviks SF
2:37:10.942900
+17:46.106500
60.2p
6
Kristin Ander
OK Landehof
2:38:11.949000
+18:47.112600
59.8p
7
Jenny Kling
Sundsvalls SLK
2:38:13.949200
+18:49.112800
59.7p
8
Anna Lagerskog
Åre Längdskidklubb
2:42:20.973900
+22:56.137500
57.8p
9
Angelica Saur
Timrå SOK
2:45:24.992300
+26:00.155900
56.5p
10
Erika Öhrn
Bergeforsens SK
2:46:45.1000400
+27:21.164000
55.9p
11
Monika Westerlund
Vårby IK
2:54:06.1044500
+34:42.208100
52.9p
12
Sanna Näslund
Bondsjöhöjdens IK
2:55:32.1053100
+36:08.216700
52.4p
13
Amanda Steen
Tynderö IK
2:58:37.1071600
+39:13.235200
51.3p
14
Malin Lundberg
Solna
3:02:44.1096300
+43:20.259900
49.9p
15
Caroline Holmberg
Sundsvalls SLK
3:03:15.1099400
+43:51.263000
49.7p
16
Anna Lundgren
Sundsvalls OK
3:07:10.1122900
+47:46.286500
48.4p
17
Helena Modin
Sundsvalls SLK
3:09:11.1135000
+49:47.298600
47.8p
18
Elin Svensson
Stockviks SF
3:09:46.1138500
+50:22.302100
47.6p
19
Jenny Rutström
Sundsvalls SLK
3:10:39.1143800
+51:15.307400
47.3p
20
Hanna Borgström
IF Strategen
3:13:36.1161500
+54:12.325100
46.5p
21
Madeleine Nyström
Anundsjö IF
3:15:57.1175600
+56:33.339200
45.8p
22
Anna Maria From
Axa SC
3:16:01.1176000
+56:37.339600
45.8p
23
Annemarie Strömsten
Bondsjöhöjdens IK
3:16:47.1180600
+57:23.344200
45.5p
24
Kristin Hylander
Nyköpings OK
3:21:23.1208200
+1:01:59.371800
44.3p
25
Cecilia Englund
Ljustorps IF
3:23:08.1218700
+1:03:44.382300
43.8p
26
Jessica Schering
Stockholm
3:30:04.1260300
+1:10:40.423900
42.1p
27
Eva Högbom
Sundsvalls SLK
3:30:05.1260400
+1:10:41.424000
42.1p
28
Hanna Högbom
Östersund
3:30:10.1260900
+1:10:46.424500
42.1p
29
Katarina Sjöström
Ramviks IF
3:30:51.1265000
+1:11:27.428600
41.9p
30
Irene Keith
Sundsvalls SLK
3:34:05.1284400
+1:14:41.448000
41.2p
31
Berit Olofsson
Axa SC
3:35:32.1293100
+1:16:08.456700
40.8p
32
Cristin Bergfors
Tynderö IK
3:36:51.1301000
+1:17:27.464600
40.5p
33
Lena Nilevi
Haninge SOK
3:39:59.1319800
+1:20:35.483400
39.9p
34
Maja Nordstrand
Sundsvalls SLK
3:40:05.1320400
+1:20:41.484000
39.8p
35
Lina Hellberg
Bjuråkers GOIF
3:41:46.1330500
+1:22:22.494100
39.5p
36
Sofia Olofsson
Sundsvalls SLK
3:52:00.1391900
+1:32:36.555500
37.4p
37
Lisa Nilsson
Göteborg
3:56:16.1417500
+1:36:52.581100
36.6p
38
Anna Nygård
No Club
3:58:49.1432800
+1:39:25.596400
36.2p
39
Annica Ahnström
No Club
3:59:43.1438200
+1:40:19.601800
36.0p
40
Charlotta Enghag
Håbo
4:00:29.1442800
+1:41:05.606400
35.9p
41
Eleonore Ellen Persson
Söråker
4:05:00.1469900
+1:45:36.633500
35.1p
42
Nathalie Blad
No Club
4:19:00.1553900
+1:59:36.717500
32.9p
43
Yvonne Olsson
Sundsvalls SLK
4:20:50.1564900
+2:01:26.728500
32.7p
44
Annelie Forslund
Stockholm
4:47:50.1726900
+2:28:26.890500
29.2p
45
Jessica Lindström
Strängnäs
4:56:54.1781300
+2:37:30.944900
28.2p
-
Susanna Sidén
Sundsvalls SLK
23:59:59.8639800
-
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emil Lagergren
Tynderö IK
2:05:02.750100
81.6p
2
Erik Viklund
Bondsjöhöjdens IK
2:05:03.750200
+1
81.6p
3
Lars Ljung
Norrala IF
2:06:59.761800
+1:57.11600
79.9p
4
Calle Sjöstrand
Sollefteå SK
2:07:19.763800
+2:17.13600
79.6p
5
Thommy Larsson
Team s
2:08:21.770000
+3:19.19800
78.7p
6
Joakim Kangasharju
Ragunda IF
2:08:21.770000
+3:19.19800
78.7p
7
Kevin Cutts
Stockviks SF
2:13:07.798600
+8:05.48400
74.9p
8
Martin Lundgren
Stockviks SF
2:13:37.801600
+8:35.51400
74.6p
9
David Holmberg
Sundsvalls SLK
2:13:56.803500
+8:54.53300
74.3p
10
Pessi Liukkonen
IF Strategen
2:14:20.805900
+9:18.55700
74.0p
11
John Eriksson
Ljustorps IF
2:14:46.808500
+9:44.58300
73.7p
12
Fredrik Nilsson
Kovlands IF
2:15:38.813700
+10:36.63500
73.1p
13
Tobias Nilsson
Kovlands IF
2:15:38.813700
+10:36.63500
73.1p
14
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
2:17:02.822100
+12:00.71900
72.1p
15
Jonas Utterström
Jalles Tc Umeå
2:17:03.822200
+12:01.72000
72.1p
16
Thomas Henriksson
Tynderö IK
2:17:33.825200
+12:31.75000
71.7p
17
Patrik Håkansson
Junsele IF
2:18:32.831100
+13:30.80900
71.0p
18
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
2:21:19.847800
+16:17.97600
69.2p
19
Henrik Heino
Kramfors Alliansen
2:21:40.849900
+16:38.99700
69.0p
20
John Kärrbrink
Yuppie Ski Club
2:23:18.859700
+18:16.109500
67.9p
21
Göran Bäckman
Kemira IF
2:23:19.859800
+18:17.109600
67.9p
22
Kristoffer Ståhl
Alnö Race Team
2:23:38.861700
+18:36.111500
67.7p
23
Johan Sandström
Lucksta IF
2:25:57.875600
+20:55.125400
66.3p
24
Erik Ivarsson Sandberg
IFK Lidingö SOK
2:26:02.876100
+21:00.125900
66.3p
25
Jan Fridlund
Alnö Race Team
2:26:11.877000
+21:09.126800
66.2p
26
Svante Sundholm
Nacka Värmdö SK
2:27:10.882900
+22:08.132700
65.6p
27
Håkan Blomquist
Sundsvalls SLK
2:27:18.883700
+22:16.133500
65.5p
28
Fredrik Thiger
Bergeforsens SK
2:28:07.888600
+23:05.138400
65.0p
29
Sam Frank
Alnö SK
2:28:23.890200
+23:21.140000
64.9p
30
Claes Jonnson
No Club
2:28:30.890900
+23:28.140700
64.8p
31
Anders Dannerskog
Jättendals IF
2:29:01.894000
+23:59.143800
64.5p
32
Gustaf Olsson
Bergeforsens SK
2:29:17.895600
+24:15.145400
64.4p
33
Erik Bruno
Hudiksvall
2:32:49.916800
+27:47.166600
62.5p
34
Jonas Nordlund
Alnö SK
2:33:17.919600
+28:15.169400
62.2p
35
Fredrik Larsson
I21 IF
2:34:02.924100
+29:00.173900
61.8p
36
Daniel Abrahamsson
No Club
2:34:33.927200
+29:31.177000
61.6p
37
Mikael Edlund
Alnö Race Team
2:34:38.927700
+29:36.177500
61.5p
38
Markus Frödin
Sundsvalls SLK
2:34:40.927900
+29:38.177700
61.5p
39
Tommy Sjöblom
Hägglunds Ski Team SK
2:36:06.936500
+31:04.186300
60.8p
40
Martin Fryklund
Härnösands OK
2:36:51.941000
+31:49.190800
60.4p
41
Simon Meurling
Sundsvalls SLK
2:36:52.941100
+31:50.190900
60.4p
42
Stefan Westin
No Club
2:37:10.942900
+32:08.192700
60.2p
43
Jonas Bystedt
Härnösands OK
2:37:30.944900
+32:28.194700
60.1p
44
Tomas Andersen
Föreningen IKJ Haninge
2:38:10.948900
+33:08.198700
59.8p
45
Oscar Nordin
Hägglunds Ski Team SK
2:38:22.950100
+33:20.199900
59.7p
46
Erik Norin
Sundsvalls SLK
2:38:23.950200
+33:21.200000
59.7p
47
Mathias Westerlund
Vårby IK
2:38:29.950800
+33:27.200600
59.6p
48
Mikael Nilsson
Alnö SK
2:39:03.954200
+34:01.204000
59.3p
49
Erik Nordlund
IK Aluminium
2:39:54.959300
+34:52.209100
58.9p
50
Kenneth Norman
No Club
2:40:45.964400
+35:43.214200
58.5p
51
Thomas Eriksson
Kramfors
2:41:02.966100
+36:00.215900
58.4p
52
Göran Olsson
Erikslunds SK
2:41:23.968200
+36:21.218000
58.2p
53
Thorbjörn Johnsson
Hudiksvalls IF
2:42:41.976000
+37:39.225800
57.7p
54
Johan Ekman
Visborgs OK
2:42:48.976700
+37:46.226500
57.6p
55
Robert Bergström
Sundsvalls SLK
2:42:54.977300
+37:52.227100
57.6p
56
Peter Svensk
Sundsvalls SLK
2:44:30.986900
+39:28.236700
56.9p
57
Anders Andersson
Strängnäs
2:44:38.987700
+39:36.237500
56.8p
58
Joakim Schenell
Solna
2:45:01.990000
+39:59.239800
56.6p
59
Torbjörn Cajonberg
Team-X
2:45:24.992300
+40:22.242100
56.5p
60
Ulrik Norberg
Telia IoFF
2:45:55.995400
+40:53.245200
56.2p
61
Calle Nydahl
Ramviks IF
2:46:07.996600
+41:05.246400
56.2p
62
Andreas Kjellman
Lucksta IF
2:46:12.997100
+41:10.246900
56.1p
63
Hans Eriksson
Sundsvalls SLK
2:46:40.999900
+41:38.249700
55.9p
64
Nicklas Myhrgren
Sundsvalls SLK
2:47:34.1005300
+42:32.255100
55.5p
65
Håkan Nygren
Timrå SOK
2:49:35.1017400
+44:33.267200
54.7p
66
Stefan Sundberg
Bergeforsens SK
2:49:35.1017400
+44:33.267200
54.7p
67
Ola Tuvesson
Sundsvalls OK
2:50:54.1025300
+45:52.275100
54.2p
68
Jan-åke Lund
Sundsvalls SLK
2:52:08.1032700
+47:06.282500
53.7p
69
Hans-olov Åberg
Axa SC
2:52:08.1032700
+47:06.282500
53.7p
70
David Sjöstrand
Tynderö IK
2:53:19.1039800
+48:17.289600
53.2p
71
Johan Renström
Axa SC
2:54:24.1046300
+49:22.296100
52.8p
72
Lars Vallin
Kramfors
2:55:26.1052500
+50:24.302300
52.4p
73
Mikael Gustafsson
Sundsvalls SLK
2:55:35.1053400
+50:33.303200
52.4p
74
Per Stenvall
Timrå SOK
2:56:15.1057400
+51:13.307200
52.1p
75
Joakim Jönsson
Timrå SOK
2:56:15.1057400
+51:13.307200
52.1p
76
Greger Brändström
Bondsjöhöjdens IK
2:56:24.1058300
+51:22.308100
52.1p
77
Carl Martinez
Sundsvalls SLK
2:57:01.1062000
+51:59.311800
51.9p
78
Gabriel Lundgren
Sundsvalls SLK
2:58:26.1070500
+53:24.320300
51.3p
79
Mikael Ekmarker
Axa SC
2:58:30.1070900
+53:28.320700
51.3p
80
Fredrik Pontén
Selånger SOK
2:59:08.1074700
+54:06.324500
51.1p
81
Urban Selin
Sundsvalls SLK
2:59:35.1077400
+54:33.327200
50.9p
82
Linus Moberg
Timrå SOK
2:59:59.1079800
+54:57.329600
50.8p
83
Lars Skagerlind
Nacka Värmdö SK
3:01:16.1087500
+56:14.337300
50.4p
84
Patrik Bergtström
IK Aluminium
3:02:39.1095800
+57:37.345600
49.9p
85
Stefan Aaskov
Håbo
3:02:44.1096300
+57:42.346100
49.9p
86
Mattias Ottosson
Erikslunds SK
3:02:53.1097200
+57:51.347000
49.8p
87
Sebastian Österlund
Sundsvalls SLK
3:03:37.1101600
+58:35.351400
49.6p
88
Tobias Sundström
Bergeforsens SK
3:04:09.1104800
+59:07.354600
49.4p
89
Måns Diedrichs
Axa SC
3:04:11.1105000
+59:09.354800
49.4p
90
Anders Alderbrant
Gnesta
3:04:20.1105900
+59:18.355700
49.3p
91
Lars Persson
Delsbo IF
3:04:27.1106600
+59:25.356400
49.3p
92
Anders Bohman
Umeå
3:05:41.1114000
+1:00:39.363800
48.9p
93
Per Byström
Kramfors
3:06:17.1117600
+1:01:15.367400
48.7p
94
Andreas Sahlen
Kramfors
3:07:17.1123600
+1:02:15.373400
48.4p
95
Petter Tideström
Sundsvalls SLK
3:08:23.1130200
+1:03:21.380000
48.0p
96
Tomas Edström
Sundsvalls SLK
3:09:25.1136400
+1:04:23.386200
47.7p
97
Andreas Dahlström
Sundsvalls SLK
3:09:40.1137900
+1:04:38.387700
47.6p
98
Anton Danielsson
Timrå SOK
3:09:43.1138200
+1:04:41.388000
47.6p
99
Anders Lindström
Sundsvalls SLK
3:10:40.1143900
+1:05:38.393700
47.3p
100
Fredrik Söderholm
Stockviks SF
3:12:45.1156400
+1:07:43.406200
46.7p
101
Mathias Hultdin
Timrå SOK
3:12:50.1156900
+1:07:48.406700
46.7p
102
Magnus Byström
No Club
3:13:38.1161700
+1:08:36.411500
46.4p
103
Erik Ohlsson
Stockholm
3:13:45.1162400
+1:08:43.412200
46.4p
104
Tommy Hassel
Tynderö IK
3:14:11.1165000
+1:09:09.414800
46.3p
105
Robert Johansson
Sundsvalls SLK
3:17:26.1184500
+1:12:24.434300
45.4p
106
Ulf Lindahl
Bondsjöhöjdens IK
3:17:32.1185100
+1:12:30.434900
45.3p
107
Axel Englund
Ljustorps IF
3:17:42.1186100
+1:12:40.435900
45.3p
108
Petter Ulander
Njurunda SK
3:17:47.1186600
+1:12:45.436400
45.3p
109
Peter Norberg
Bergeforsens SK
3:19:52.1199100
+1:14:50.448900
44.7p
110
Håkan Edlund
Axa SC
3:20:54.1205300
+1:15:52.455100
44.4p
111
Johan Markström
Sundsvalls SLK
3:21:31.1209000
+1:16:29.458800
44.3p
112
Wesley Strandh
Hägglunds Ski Team SK
3:23:56.1223500
+1:18:54.473300
43.6p
113
Melker Larsson
Lucksta IF
3:24:13.1225200
+1:19:11.475000
43.6p
114
Ludger Schmuck
Agnäs IK
3:24:42.1228100
+1:19:40.477900
43.4p
115
Peter Hellström
Kramfors
3:25:27.1232600
+1:20:25.482400
43.2p
116
Andreas Svedberg
Kovlands IF
3:25:51.1235000
+1:20:49.484800
43.1p
117
Kristoffer Wallin
Hudiksvall
3:27:01.1242000
+1:21:59.491800
42.8p
118
Marko Schreij
Sundsvalls SLK
3:27:19.1243800
+1:22:17.493600
42.8p
119
Dan Bergqvist
No Club
3:30:22.1262100
+1:25:20.511900
42.0p
120
Sven Roland Strömsten
Bondsjöhöjdens IK
3:32:10.1272900
+1:27:08.522700
41.6p
121
Jörgen Ekwall
Sundsvalls SLK
3:32:18.1273700
+1:27:16.523500
41.6p
122
Thomas Morin
Lidingö
3:33:11.1279000
+1:28:09.528800
41.4p
123
Håkan Enerud
Bergeforsens SK
3:33:50.1282900
+1:28:48.532700
41.2p
124
Martin Åström
Sundsvalls SLK
3:34:40.1287900
+1:29:38.537700
41.0p
125
Ingvar Söderbladh
Sundsvalls SLK
3:35:03.1290200
+1:30:01.540000
40.9p
126
Markus Rylander
Sundsvalls SLK
3:40:05.1320400
+1:35:03.570200
39.8p
127
Roger Nyström
No Club
3:40:46.1324500
+1:35:44.574300
39.7p
128
Joar Sjöström
Sundsvalls SLK
3:41:02.1326100
+1:36:00.575900
39.6p
129
Per-åke Johnsson
Stockholm
3:41:08.1326700
+1:36:06.576500
39.6p
130
Klas Nicolaisen
Sundsvalls SLK
3:41:25.1328400
+1:36:23.578200
39.5p
131
Andreas Carlsson
Hemsö IF
3:42:48.1336700
+1:37:46.586500
39.3p
132
Hans Vallin
Kramfors
3:44:58.1349700
+1:39:56.599500
38.8p
133
Viktor Lindskog
Sundsvalls SLK
3:46:14.1357300
+1:41:12.607100
38.6p
134
Bengt-olof Söderqvist
Axa SC
3:46:48.1360700
+1:41:46.610500
38.4p
135
Peter Schering
Tyresö
3:49:36.1377500
+1:44:34.627300
37.9p
136
Mikael Lundgren
Kovlands IF
3:58:40.1431900
+1:53:38.681700
36.2p
137
Tony Pålsson
No Club
3:59:43.1438200
+1:54:41.688000
36.0p
138
Göran Parkrud
Hermansby IF
4:01:20.1447900
+1:56:18.697700
35.7p
139
Jonas Rydlund
Alnö Race Team
4:08:39.1491800
+2:03:37.741600
34.5p
140
Kjell-arne Eriksson
No Club
4:13:11.1519000
+2:08:09.768800
33.8p
141
Robert Henriksson
Kovlands IF
4:14:47.1528600
+2:09:45.778400
33.6p
142
Hans Morin
Gävle SK
4:18:01.1548000
+2:12:59.797800
33.1p
143
Mikael Broman
Indals-Lidens SK
4:21:29.1568800
+2:16:27.818600
32.6p
144
Eric Boström
No Club
4:23:05.1578400
+2:18:03.828200
32.3p
145
Rikard Holmgren
Timrå SOK
4:23:05.1578400
+2:18:03.828200
32.3p
146
Daniel Salomonsson
Stockholm
4:47:50.1726900
+2:42:48.976700
29.2p
147
Jesper Dufva
Strängnäs
4:56:54.1781300
+2:51:52.1031100
28.2p
-
Mikael Devall
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
-
-
Kjell Schelin
Agnäs IK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Åström
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
-
-
Lars Faijersson
Härnösands OK
23:59:59.8639800
-
-
Per Sundström
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fanny Johansson
Stockviks SF
1:17:17.463600
69.9p
2
Ida Höglund
Stockviks SF
1:23:25.500400
+6:08.36700
64.7p
3
Karolina Olsson
Bergeforsens SK
1:23:59.503800
+6:42.40100
64.3p
4
Alina Bruksås Nybjörk
Alnö SK
1:27:44.526300
+10:27.62600
61.5p
5
Ann Liljeqvist Sundbom
Bergeforsens SK
1:30:44.544300
+13:27.80600
59.5p
6
Monika Wounder
Alnö Race Team
1:32:47.556600
+15:30.92900
58.2p
7
Anette Viksell Mattsson
Bergeforsens SK
1:33:35.561400
+16:18.97700
57.7p
8
Sophie Pettersson Dahl
Tynderö IK
1:35:10.570900
+17:53.107200
56.7p
9
Astrid Ågren
Stockholm
1:35:42.574100
+18:25.110400
56.4p
10
Ann-kristin Lindquist
No Club
1:37:12.583100
+19:55.119400
55.6p
11
Anna Olsson
Sundsvalls SLK
1:39:09.594800
+21:52.131100
54.5p
12
Frida Nilvander
Tynderö IK
1:39:31.597000
+22:14.133300
54.3p
13
Mari Arvidsson
Sundsvalls SLK
1:44:35.627400
+27:18.163700
51.6p
14
Anna Eriksson
Ljustorps IF
1:46:16.637500
+28:59.173800
50.8p
15
Anna Gomez
Härnösands Draghund
1:46:40.639900
+29:23.176200
50.6p
16
Nina Myhrgren
Sundsvalls SLK
1:47:10.642900
+29:53.179200
50.4p
17
Eva Utterström
Sundsvalls SLK
1:50:22.662100
+33:05.198400
48.9p
18
Berit Fryklund
Härnösands OK
1:54:18.685700
+37:01.222000
47.2p
19
Åsa Lindström
Sundsvalls SLK
1:54:31.687000
+37:14.223300
47.2p
20
Susanne Johansson
Härnösands OK
1:55:08.690700
+37:51.227000
46.9p
21
Sofia Höglund
Bergeforsens SK
1:55:20.691900
+38:03.228200
46.8p
22
Camilla Kruse
Timrå SOK
1:58:28.710700
+41:11.247000
45.6p
23
Matilda Brink
Lidingö
1:58:48.712700
+41:31.249000
45.5p
24
Gudrun Hellström
Härnösands OK
1:59:23.716200
+42:06.252500
45.2p
25
Sofia Eriksson
Sundsvalls SLK
1:59:29.716800
+42:12.253100
45.2p
26
Ingrid Eriksson
Härnösands OK
1:59:45.718400
+42:28.254700
45.1p
27
Anna Maria Kullberg
Sundsvalls SLK
2:01:14.727300
+43:57.263600
44.5p
28
Ulrika Engberg
Sundsvalls SLK
2:01:57.731600
+44:40.267900
44.3p
29
Jenny Heneryd
Härnösands OK
2:03:29.740800
+46:12.277100
43.7p
30
Anette Melander
Stockviks SF
2:04:59.749800
+47:42.286100
43.2p
31
Linda Bruneryd
Kovlands IF
2:05:47.754600
+48:30.290900
42.9p
32
Emma Biberg
Bergeforsens SK
2:06:02.756100
+48:45.292400
42.8p
33
Sara Enghag
Stockholm
2:07:29.764800
+50:12.301100
42.4p
34
Åsa Westerlund
Sundsvalls SLK
2:08:21.770000
+51:04.306300
42.1p
35
Emma Höglin
Sundsvalls SLK
2:12:13.793200
+54:56.329500
40.8p
36
Elin Andersson
Kovlands IF
2:14:26.806500
+57:09.342800
40.2p
37
Anna Bengtsson
Härnösands OK
2:15:35.813400
+58:18.349700
39.8p
38
Emma Wingren
Stockholm
2:21:40.849900
+1:04:23.386200
38.1p
39
Karin Söderkvist Johansson
Ljustorps IF
2:33:47.922600
+1:16:30.458900
35.1p
40
Eva Eriksson
Ljustorps IF
2:35:51.935000
+1:18:34.471300
34.6p
41
Ida Jonsson
Ljustorps IF
2:47:03.1002200
+1:29:46.538500
32.3p
42
Tuva Norrgård
Bergeforsens SK
2:52:53.1037200
+1:35:36.573500
31.2p
43
Serena Hansson
Stockholm
3:03:12.1099100
+1:45:55.635400
29.5p
44
Jennie Öhlund
Ljustorp
3:03:50.1102900
+1:46:33.639200
29.4p
-
Elinore Järlehag
Timrå SOK
23:59:59.8639800
-
-
Jenny Södergren
Sundsvalls SLK
23:59:59.8639800
-
-
Charlotte Johansson
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Emelie Nordin
No Club
23:59:59.8639800
-
H 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Thobias Björklund
Alnö SK
1:09:05.414400
78.2p
2
Magnus Skoog
Stockviks SF
1:13:08.438700
+4:03.24200
73.8p
3
Victor Haugaard
Sundsvalls SLK
1:15:10.450900
+6:05.36400
71.8p
4
Hans Åslin
Matfors SK
1:16:35.459400
+7:30.44900
70.5p
5
Oscar Stenvall
Timrå SOK
1:25:28.512700
+16:23.98200
63.2p
6
Michael Ljungberg
Uddevalla SK
1:28:50.532900
+19:45.118400
60.8p
7
Hugo Bäckman
Team Bäckman
1:29:52.539100
+20:47.124600
60.1p
8
Peter Mårtensson
Lucksta IF
1:32:39.555800
+23:34.141300
58.3p
9
Mats Arnberg
Valmet
1:33:06.558500
+24:01.144000
58.0p
10
Stefan Lundström
Vigge
1:36:37.579600
+27:32.165100
55.9p
11
Peter Häggstöm
Tynderö IK
1:37:04.582300
+27:59.167800
55.6p
12
Patrik Lindström
Sundsvalls SLK
1:38:45.592400
+29:40.177900
54.7p
13
Torbjörn Israelsson
Bergeforsens SK
1:39:34.597300
+30:29.182800
54.2p
14
Anders Vikberg
Fagerviks KK
1:42:44.616300
+33:39.201800
52.6p
15
Mikael Riipa
Kvissleby
1:44:33.627200
+35:28.212700
51.6p
16
Kenneth Åberg
Axa SC
1:46:13.637200
+37:08.222700
50.8p
17
Dan Björkqvist
Sundsvalls SLK
1:46:20.637900
+37:15.223400
50.8p
18
Åke Brandon
Bsk
1:59:05.714400
+50:00.299900
45.3p
19
Johan Axberg
Sundsvalls SLK
2:01:15.727400
+52:10.312900
44.5p
20
Lucas Olofsson
Ljustorps IF
2:15:56.815500
+1:06:51.401000
39.7p
21
Elias Löjdqvist
Ljustorps IF
2:46:43.1000200
+1:37:38.585700
32.4p
22
Mikael Norrgård
Bergeforsens SK
2:52:56.1037500
+1:43:51.623000
31.2p
23
Niklas Lundgren
Ljustorps IF
3:25:04.1230300
+2:15:59.815800
26.3p
24
Jonas Backlund
Ljustorps IF
3:32:55.1277400
+2:23:50.862900
25.4p
-
Simon Svanebo
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
-
Benny Nordlander
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
-
Richard Sörensson
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Anders Eriksson
Sundsvalls SLK
23:59:59.8639800
-
-
Per West
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
-
David Pettersson
Härnösands OK
23:59:59.8639800
-