Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Längdfestivalen del 4
2016-01-31
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 16
4km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Nora Lignell
Lucksta IF
12:54.77370
2
Frida Vickström
Stockviks SF
13:12.79150
+17.1680
3
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
13:14.79380
+20.1910
4
Jenny Edin
Matfors SK
14:09.84840
+1:14.7370
H 16
4km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
George Ersson
IF Strategen
11:29.68840
2
Emil Logård
Delsbo IF
11:47.70630
+17.1690
3
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
12:01.72010
+31.3070
4
Filip Borgström
IF Strategen
12:01.72080
+32.3140
5
Viktor Wiig
IF Strategen
12:12.73160
+43.4220
6
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
12:43.76250
+1:14.7310
7
Axel Svingstedt
Stockviks SF
12:58.77700
+1:28.8760
8
Vincent Johnson
Matfors SK
13:50.82970
+2:21.14030
9
Joel Jänes
Stockviks SF
13:58.83760
+2:29.14820
10
Love Kreij
IF Strategen
14:01.84090
+2:32.15150
D 13
3km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Alba Johansson
Funäsdalens IF
7:53.47220
2
Amanda Pallin
Alnö SK
8:04.48390
+11.1070
3
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
8:30.50910
+36.3590
4
Sofia Jonsson
Funäsdalens IF
8:36.51550
+43.4230
5
Lina Lundgren
IF Strategen
8:48.52770
+55.5450
6
Ebba Englund
Bergeforsens SK
9:04.54380
+1:11.7060
7
Maja Andersson
Bergeforsens SK
9:07.54600
+1:13.7280
8
Thea Eriksson
Bergeforsens SK
9:12.55120
+1:19.7800
9
Trude Burman
Alnö SK
9:43.58210
+1:49.10890
10
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
9:58.59750
+2:05.12430
11
Elsa Hallen
Njurunda SK
11:03.66220
+3:10.18900
12
Ella Granås
Näsvikens IK
12:37.75620
+4:44.28300
13
Elin Andersson
Lucksta IF
12:56.77570
+5:03.30250
14
Maja Andersson
Lucksta IF
13:27.80620
+5:34.33300
15
Linnea Andersson
Lucksta IF
13:27.80650
+5:34.33330
D 14
3km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
7:56.47500
2
Emelie Englund
Bergeforsens SK
7:56.47580
+0
3
Thula Olskims
Delsbo IF
8:05.48420
+9.820
4
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
8:15.49440
+19.1840
5
Moa Larsson
Stöde IF
10:04.60330
+2:08.12730
6
Simone Weckenberg
Tynderö IK
11:04.66370
+3:08.18770
H 13
3km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Anders Dahl
Alnö SK
7:52.47180
2
Oskar Vikström
Stockviks SF
7:56.47570
+3.290
3
Arve Lignell
Lucksta IF
8:14.49350
+21.2070
4
Felix Westerlund
IF Strategen
8:26.50540
+33.3260
5
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
8:41.52060
+48.4780
6
August Rosén
Jättendals IF
8:48.52750
+55.5470
7
Nils Norberg
Lucksta IF
9:05.54420
+1:12.7140
8
Petter Erlandsson
IF Strategen
9:31.57020
+1:38.9740
9
Eric Engberg
Kovlands IF
9:57.59690
+2:05.12410
H 14
3km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Rasmus Westerlund
IF Strategen
6:47.40640
2
Vidar Lindqvist
Funäsdalens IF
7:29.44890
+42.4150
3
Axel Lundgren
Stockviks SF
7:39.45810
+51.5070
4
Viktor Grenedal
Delsbo IF
7:53.47220
+1:05.6480
5
Gabinus Ripa
Idre SK
8:14.49390
+1:27.8650
6
Adam Näslund
Bergeforsens SK
8:18.49720
+1:30.8980
7
Elias Thun-hansson
Bergeforsens SK
8:24.50320
+1:36.9580
8
Jonas Lenz
Matfors SK
9:16.55580
+2:29.14840
9
Gustav Rautila
Bergeforsens SK
9:54.59370
+3:07.18630
Logga in för att slippa de här annonserna
D 11
2km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Emma Strand
Selånger SOK
6:08.36700
2
Irma Burman
Alnö SK
6:29.38860
+21.2060
3
Ida Bergfors
Matfors SK
6:33.39270
+25.2470
4
Nova Johansson
Funäsdalens IF
6:37.39650
+29.2850
5
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
6:45.40410
+37.3610
6
Wilma Larsson
Stockviks SF
7:06.42570
+58.5770
7
Ines Lignell
Lucksta IF
7:07.42620
+59.5820
8
Julia Byvall
Matfors SK
7:11.43070
+1:03.6270
9
Thea Hägg
Funäsdalens IF
7:12.43110
+1:04.6310
10
Moa Flodin
Alnö SK
7:21.44050
+1:13.7250
11
Saga Östling
Kovlands IF
8:12.49100
+2:04.12300
12
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
8:23.50200
+2:15.13400
13
Anna Granås
Näsvikens IK
8:53.53210
+2:45.16410
14
Wilma Lindé
Lucksta IF
10:47.64670
+4:39.27870
D 12
2km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Sara Henriksson
Tynderö IK
5:17.31660
2
Louise Jonsson
Alnö SK
5:18.31700
+0
3
Tuva Lundin
Alnö SK
5:30.32940
+12.1180
4
Tova Grahn Birve
Alnö SK
5:30.32970
+13.1210
5
Tea Hedlund
Stockviks SF
6:05.36460
+48.4700
6
Klara Forslund
Stockviks SF
6:12.37190
+55.5430
7
Tomina Ripa
Idre SK
6:28.38730
+1:10.6970
8
Alva Dahlin
Kovlands IF
6:36.39500
+1:18.7740
9
Emma Biberg
Bergeforsens SK
6:50.40960
+1:33.9200
10
Anja Pousette
Funäsdalens IF
7:08.42750
+1:50.10990
11
Ylva Sandström
Stockviks SF
7:11.43060
+1:54.11300
12
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
7:47.46620
+2:29.14860
13
Stina Lindholm
Stockviks SF
8:01.48050
+2:43.16290
14
Ebba Lindholm
Stockviks SF
8:02.48130
+2:44.16370
15
Amanda Andersson
Tynderö IK
8:05.48470
+2:48.16710
16
Sara Johansson
Selånger SOK
8:42.52110
+3:24.20350
17
Wilma Åkebring
Matfors SK
9:17.55610
+3:59.23850
18
Marielle Norberg
Tynderö IK
9:18.55790
+4:01.24030
H 11
2km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Simon Nordlander
Stockviks SF
5:32.33160
2
Hugo Nordlander
Stockviks SF
5:33.33250
+0
3
Tomas Holmgren
Matfors SK
5:47.34690
+15.1430
4
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
5:48.34780
+16.1520
5
Elis Liukkonen
IF Strategen
6:02.36140
+29.2880
6
Oskar Erlandsson
IF Strategen
6:31.39070
+59.5810
7
David Palmgren
Bergeforsens SK
6:32.39100
+59.5840
8
Elias Bengtsson
Tynderö IK
6:43.40240
+1:10.6980
9
Mattias Larsson
Matfors SK
6:45.40470
+1:13.7210
10
Gustav Lovén
Ånge SK
6:54.41350
+1:21.8090
11
Liam Johnson
Matfors SK
6:55.41490
+1:23.8230
12
Jason Blomqvist
Matfors SK
7:11.43050
+1:38.9790
13
Helmer Nordvall
Matfors SK
7:14.43330
+1:41.10070
14
William Edström
Matfors SK
7:48.46790
+2:16.13530
15
Hampus Bergkvist
Matfors SK
7:50.46960
+2:18.13700
16
Philip Sundbom
Bergeforsens SK
8:18.49720
+2:45.16460
17
Jonathan Byvall
Matfors SK
8:29.50840
+2:56.17580
H 12
2km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Hilmer Grenedal
Delsbo IF
5:07.30610
2
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
5:40.33930
+33.3220
3
Olle Nordin
Delsbo IF
5:56.35520
+49.4810
4
Johan Borg
Hudiksvalls IF
6:00.35930
+53.5220
5
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
6:01.36030
+54.5320
6
Edvin Lake
Lucksta IF
6:10.36970
+1:03.6260
7
Liam Englundh
Hudiksvalls IF
6:26.38580
+1:19.7870
8
Efraim Wiksten Melander
Matfors SK
7:08.42700
+2:00.11990
9
Arvid Lindqvist
Funäsdalens IF
7:13.43260
+2:06.12550
10
Hampus Konradsson
Stockviks SF
7:29.44870
+2:22.14160
11
William Mårtensson
Lucksta IF
7:36.45510
+2:29.14800
12
Lukas Walther
Matfors SK
8:29.50820
+3:22.20110
D 9
1km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Nilla Grönborg
Kovlands IF
3:55.23420
2
Teresia Ytterbom
Kovlands IF
3:57.23690
+2.170
3
Klara Edström
Stockviks SF
4:11.25020
+16.1500
4
Alva Strand
Selånger SOK
4:46.28530
+51.5010
5
Noelia Frank
Alnö SK
5:06.30550
+1:11.7030
6
Astrid Forslund
Stockviks SF
5:07.30610
+1:11.7090
7
Tilde Bergman
Stöde IF
5:11.31080
+1:16.7560
8
Wilma Lindström
Alnö SK
5:17.31680
+1:22.8160
9
Amanda Karunarathna
Matfors SK
5:46.34580
+1:51.11060
10
Frida Bergkvist
Lucksta IF
6:27.38690
+2:32.15170
11
Selma Norberg
Matfors SK
7:45.46400
+3:49.22880
12
Mira Sellbom
Matfors SK
9:05.54410
+5:09.30890
D 10
1km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Ruth Hugg-olsson
Matfors SK
3:30.20920
2
Julia Jonsson
Alnö SK
3:52.23190
+22.2170
3
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
3:57.23650
+27.2630
4
Signe Feil
Stockviks SF
4:00.23930
+30.2910
5
Maja Olsson
Lucksta IF
4:32.27120
+1:02.6100
6
Signe Havbring
Lucksta IF
4:46.28570
+1:16.7550
H 9
1km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Erik Borg
Hudiksvalls IF
3:24.20350
2
Vilgot Lundin
Alnö SK
3:39.21810
+14.1360
3
Kalle Birve
Alnö SK
3:47.22660
+23.2210
4
Alvin Nordensson
Lucksta IF
4:06.24510
+41.4060
5
Axel Tjärnlund
Stockviks SF
4:07.24650
+43.4200
6
Emil Höglund
Matfors SK
4:08.24740
+43.4290
7
Isak Lind
Selånger SOK
4:08.24790
+44.4340
8
Joel Lindqvist
Matfors SK
4:18.25750
+54.5300
9
Ivar Granholm
Stockviks SF
5:00.29900
+1:35.9450
10
Oliwer Zehlander
Matfors SK
5:03.30200
+1:38.9750
11
Einar Ljungdahl
Matfors SK
5:11.31000
+1:46.10550
12
Jonatan Walther
Matfors SK
5:25.32400
+2:00.11950
13
Albert Östlund
Alnö SK
5:38.33700
+2:13.13250
14
Erik Nordin
Lucksta IF
5:44.34300
+2:19.13850
15
Jordan Blomqvist
Matfors SK
6:12.37100
+2:47.16650
16
Isak Ejvinsson
Matfors SK
6:14.37300
+2:49.16850
17
Gustav Lindé
Lucksta IF
6:39.39800
+3:14.19350
18
Lucas Falk
Matfors SK
6:53.41250
+3:29.20800
19
Linus Opel
IF Strategen
9:22.56190
+5:58.35740
H 10
1km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Oscar Wikander
Alnö SK
3:27.20600
2
Alfred Johansson
Selånger SOK
3:27.20680
+0
3
Adrian Thun-hansson
Bergeforsens SK
3:38.21720
+11.1020
4
August Lilja
Matfors SK
4:05.24470
+38.3770
5
Carl Erngrund
Alnö SK
4:18.25710
+51.5010
6
Erik Andersson
Bergeforsens SK
4:18.25780
+51.5080
7
William Forslund
Stockviks SF
4:23.26280
+56.5580
8
Joel Nilsson
Matfors SK
5:00.29960
+1:33.9260
9
Ivar Lake
Lucksta IF
5:11.31090
+1:44.10390
10
Jonathan Sahlberg
Matfors SK
5:19.31880
+1:52.11180
11
Isak Jeppling
Alnö SK
5:20.31950
+1:53.11250