Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Skiathlon
2016-01-31
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
H 21
30km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
1:11:40.429900
95.0p
2
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
1:11:44.430340
+4.340
94.9p
3
Jens Burman
Åsarna IK
1:11:51.431080
+11.1080
94.8p
4
Robin Norum
IFK Umeå
1:12:23.434270
+43.4270
94.1p
5
Anders Svanebo
Stockviks SF
1:13:18.439780
+1:38.9780
93.0p
6
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
1:13:31.441040
+1:51.11040
92.8p
7
Karl-Johan Westberg
Borås SK
1:13:32.441130
+1:52.11130
92.8p
8
Oscar Persson
SK Bore
1:13:34.441330
+1:54.11330
92.7p
9
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
1:13:34.441330
+1:54.11330
92.7p
10
Jesper Modin
Piteå Elit SK
1:13:49.442820
+2:09.12820
92.4p
11
Oscar Kardin
Östersunds SK
1:14:06.444560
+2:26.14560
92.1p
12
Anders Jonsson
Stockviks SF
1:14:13.445230
+2:33.15230
92.0p
13
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
1:14:13.445280
+2:33.15280
92.0p
14
Anton Karlsson
Åsarna IK
1:14:16.445550
+2:36.15550
91.9p
15
Eddie Edström
Stockviks SF
1:14:27.446630
+2:47.16630
91.7p
16
Björn Sandström
Täfteå IK
1:14:28.446760
+2:48.16760
91.7p
17
Marcus Ruus
Åsarna IK
1:14:59.449810
+3:19.19810
91.1p
18
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
1:14:59.449830
+3:19.19830
91.1p
19
Edvard Sundman
Åsarna IK
1:15:17.451640
+3:37.21640
90.8p
20
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
1:15:23.452220
+3:43.22220
90.7p
21
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
1:15:32.453190
+3:52.23190
90.5p
22
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
1:15:41.454000
+4:01.24000
90.3p
23
Lars Suther
IFK Mora SK
1:15:49.454820
+4:09.24820
90.2p
24
Axel Ekström
Garphyttans IF
1:16:04.456330
+4:24.26330
89.9p
25
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:16:07.456670
+4:27.26670
89.8p
26
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
1:16:17.457690
+4:37.27690
89.7p
27
Jens Andersson
Kalix SK
1:16:18.457720
+4:38.27720
89.7p
28
Arvid Forss
Åsarna IK
1:16:19.457850
+4:39.27850
89.6p
29
Erik Silfver
IFK Umeå
1:16:20.457960
+4:40.27960
89.6p
30
Victor Hallquist
Åsarna IK
1:16:21.458010
+4:41.28010
89.6p
31
Håkan Emilsson
Offerdals SK
1:16:58.461760
+5:18.31760
88.9p
32
Daniel Svensson
IFK Mora SK
1:17:03.462290
+5:23.32290
88.8p
33
Marcus Grate
Täfteå IK
1:17:05.462440
+5:25.32440
88.8p
34
Zackarias Toresson
Sävast Ski Team IF
1:17:29.464810
+5:49.34810
88.4p
35
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
1:17:29.464870
+5:49.34870
88.4p
36
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
1:17:51.467050
+6:11.37050
88.0p
37
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
1:17:52.467170
+6:12.37170
88.0p
38
Carl Olander
IK Stern
1:17:53.467270
+6:13.37270
87.9p
39
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
1:17:55.467440
+6:15.37440
87.9p
40
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:18:08.468720
+6:28.38720
87.7p
41
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
1:18:13.469280
+6:33.39280
87.6p
42
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
1:18:18.469720
+6:38.39720
87.5p
43
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
1:18:29.470800
+6:49.40800
87.3p
44
Johan Häggström
Kalix SK
1:18:42.472180
+7:02.42180
87.1p
45
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:18:44.472340
+7:04.42340
87.1p
46
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
1:18:59.473810
+7:19.43810
86.8p
47
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
1:19:05.474450
+7:25.44450
86.7p
48
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
1:19:21.476000
+7:41.46000
86.4p
49
Emil Svensson
Åsarna IK
1:19:41.478010
+8:01.48010
86.1p
50
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
1:19:45.478400
+8:05.48400
86.0p
51
Mattias Bångman
Offerdals SK
1:19:56.479550
+8:16.49550
85.8p
52
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
1:20:03.480210
+8:23.50210
85.7p
53
Sebastian Olsson
Stockviks SF
1:20:17.481670
+8:37.51670
85.5p
54
Emil Persson
Östersunds SK
1:20:20.481940
+8:40.51940
85.5p
55
Måns Sunesson
Sellnäs IF
1:20:38.483750
+8:58.53750
85.2p
56
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
1:20:42.484190
+9:02.54190
85.1p
57
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:20:58.485710
+9:18.55710
84.8p
58
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
1:21:03.486280
+9:23.56280
84.7p
59
Martin Herbert
Sundbybergs IK
1:21:17.487600
+9:37.57600
84.5p
60
Martin Emilsson
Offerdals SK
1:21:17.487680
+9:37.57680
84.5p
61
Jonathan Engström
Borås SK
1:21:26.488590
+9:46.58590
84.4p
62
Joel Lager
Garphyttans IF
1:21:29.488860
+9:49.58860
84.3p
63
Torben Svensson
Trillevallens Sportklubb
1:21:56.491540
+10:16.61540
83.9p
64
Rasmus Blom
SK Bore
1:22:06.492550
+10:26.62550
83.7p
65
Jens Selahn
Stockviks SF
1:22:07.492610
+10:27.62610
83.7p
66
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
1:22:07.492620
+10:27.62620
83.7p
67
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
1:22:32.495180
+10:52.65180
83.3p
68
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
1:22:36.495520
+10:56.65520
83.3p
69
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
1:22:37.495680
+10:57.65680
83.2p
70
Simon Öberg
Kalix SK
1:22:55.497450
+11:15.67450
83.0p
71
Daniel Södersten
Orsa SK
1:23:24.500320
+11:44.70320
82.5p
72
Erik Johansson
Tranemo IF
1:23:44.502330
+12:04.72330
82.2p
73
Elias Andersson
Sunderby SK
1:24:24.506350
+12:44.76350
81.6p
74
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
1:24:43.508260
+13:03.78260
81.3p
75
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
1:25:21.512050
+13:41.82050
80.8p
76
Viktor Axelsson
Borås SK
1:26:31.519060
+14:51.89060
79.7p
77
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
1:27:08.522700
+15:28.92700
79.2p
78
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
1:28:55.533410
+17:15.103410
77.7p
-
Petter Engdahl
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
23:59:58.8639700
-
-
Max Novak
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
-
-
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
23:59:58.8639700
-
-
David Thorell
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Emil Lagergren
Tynderö IK
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Holmström
Skellefteå SK
23:59:58.8639700
-
-
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Simon Lageson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Ottosson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
David Frisk
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Anton Persson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Eriksson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Simon Svanebo
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
15km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
39:05.234480
88.7p
6
Helene Söderlund
IFK Mora SK
41:32.249170
+2:26.14590
83.2p
7
Sofia Henriksson
Piteå Elit SK
41:42.250140
+2:36.15560
82.9p
8
Hedda Bångman
Offerdals SK
41:48.250780
+2:43.16200
82.7p
9
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
42:31.255020
+3:25.20440
81.2p
10
Frida Hallquist
Åsarna IK
42:32.255140
+3:26.20560
81.2p
11
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
42:32.255190
+3:27.20610
81.2p
12
Sofie Elebro
IFK Umeå
42:36.255500
+3:30.20920
81.1p
13
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
42:38.255750
+3:32.21170
81.0p
14
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
42:43.256210
+3:37.21630
80.8p
15
Frida Erkers
IFK Mora SK
42:43.256260
+3:37.21680
80.8p
16
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
42:54.257340
+3:48.22760
80.4p
17
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
42:54.257360
+3:48.22780
80.4p
18
Emma Ribom
Kalix SK
42:57.257670
+3:51.23090
80.3p
19
Lisa Dahl
Offerdals SK
42:57.257680
+3:52.23100
80.3p
20
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
43:15.259420
+4:09.24840
79.8p
21
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
43:18.259780
+4:13.25200
79.7p
22
Elina Rönnlund
IFK Umeå
43:20.259960
+4:14.25380
79.6p
23
Julia Svan
Vansbro AIK SK
43:28.260750
+4:22.26170
79.3p
24
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
43:31.261030
+4:25.26450
79.3p
25
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
43:45.262400
+4:39.27820
78.8p
26
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
43:49.262880
+4:44.28300
78.7p
27
Lisa K Svensson
Åsarna IK
43:52.263170
+4:46.28590
78.6p
28
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
44:02.264130
+4:56.29550
78.3p
29
Sara Wadman
IFK Mora SK
44:10.264950
+5:04.30370
78.0p
30
Eva Johansson
Linköpings SK
44:16.265520
+5:10.30940
77.9p
31
Moa Lundgren
IFK Umeå
44:22.266190
+5:17.31610
77.7p
32
Isabelle Persson
Stockviks SF
44:54.269340
+5:48.34760
76.7p
33
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
45:02.270110
+5:56.35530
76.5p
34
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
45:12.271100
+6:06.36520
76.2p
35
Jennie Jirhed
Östersunds SK
45:14.271350
+6:08.36770
76.1p
36
Maria Sundström
Strömnäs GIF
45:28.272740
+6:22.38160
75.7p
37
Sara Hallquist
Åsarna IK
45:31.273010
+6:25.38430
75.6p
38
Ulrika Axelsson
Sya SK
45:39.273880
+6:34.39300
75.4p
39
Emma Ivarsson
Årsunda IF
45:40.273930
+6:34.39350
75.4p
40
Alicia Persson
Stockviks SF
46:02.276100
+6:56.41520
74.7p
41
Evelina Sutro
IFK Mora SK
46:20.277990
+7:15.43410
74.2p
42
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
46:41.280050
+7:35.45470
73.6p
43
Sarah Hale
IFK Mora SK
46:57.281660
+7:51.47080
73.2p
44
Johanna Gustavsson
Hemmingsmarks IF
51:04.306340
+11:58.71760
67.1p
45
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
55:22.332130
+16:16.97550
61.7p
-
Evelina Bångman
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
-
Emma Thalin
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
-
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
23:59:58.8639700
-
-
Emma Björklund
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Linnea Nyström
Kågedalens SK
23:59:58.8639700
-
-
Emma Wikén
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Elin Mohlin
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Jonna Sundling
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Moa Molander Kristiansen
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Helena Lundkvist
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
-
Maria Jonasson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-