Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Årsunda Skidspel
2016-01-23
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 8
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Stina Zetterberg
Årsunda IF
-
Selma Ullberg
Näsvikens IK
-
Alice Jonasson
Valbo Aif
-
Astrid Dotzauer
Högbo GOIF
H 8
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Arvid Kjellman
Storviks IF
-
Filip Kvistegården
Högbo GOIF
-
Alvin Norling
Årsunda IF
-
Casper Sundström
Högbo GOIF
-
Oliver Åkerlund
Årsunda IF
23:59:59.8639800
D 10
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hanna Jonsson
Valbo AIF
8:07.48600
2
Selma Partanen
Högbo GOIF
8:21.50000
+14.1300
3
Ella Persson
Högbo GOIF
8:42.52100
+35.3400
4
Hanna Johansen
Högbo GOIF
9:00.53900
+53.5200
5
Felicia Ståhlberg
Högbo GOIF
9:06.54500
+59.5800
6
Elin Sundin
Högbo GOIF
9:42.58100
+1:35.9400
7
Signe Zetterberg
Årsunda IF
9:48.58700
+1:41.10000
8
Sandra Forsman
Valbo AIF
9:56.59500
+1:49.10800
9
Lina Landström
Valbo AIF
10:34.63300
+2:27.14600
10
Sonia Folkesson
Årsunda IF
10:36.63500
+2:29.14800
11
Hanna Nyström
Högbo GOIF
13:27.80600
+5:20.31900
12
Hanna Holm
Årsunda IF
15:13.91200
+7:06.42500
-
Tuva Nilsen
Kungsgårdens SK
23:59:59.8639800
D 12
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Hansson
Högbo GOIF
8:27.50600
2
Elsa Palmberg
Högbo GOIF
8:35.51400
+8.700
3
Anna Backlund
Högbo GOIF
8:41.52000
+14.1300
4
Klara Eriksson
Valbo AIF
9:14.55300
+47.4600
5
Vilja Björklund
Högbo GOIF
9:34.57300
+1:07.6600
6
Selma Ivarsson
Högbo GOIF
9:59.59800
+1:32.9100
7
Lina Nyström
Årsunda IF
10:01.60000
+1:34.9300
8
Evelina Andersson
Järbo IF
10:23.62200
+1:56.11500
9
Olivia Åkerlund
Årsunda IF
13:25.80400
+4:58.29700
-
Greta Folkesson
Årsunda IF
23:59:59.8639800
H 10
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lukas Ullberg
Näsvikens IK
7:18.43700
2
Jonathan Palmberg
Högbo GOIF
7:21.44000
+3.200
3
Tore Sandegård
Valbo AIF
7:31.45000
+13.1200
4
Albin Möllerberg
Valbo AIF
8:07.48600
+49.4800
5
Edvin Nyström
Årsunda IF
9:14.55300
+1:56.11500
6
Leon Kvistegården
Högbo GOIF
9:20.55900
+2:02.12100
7
Emil Johansen
Högbo GOIF
10:10.60900
+2:52.17100
8
Ludvig Norling
Årsunda IF
10:46.64500
+3:28.20700
8
Isak Björk
Högbo GOIF
10:46.64500
+3:28.20700
10
Fredrik Olsson
Högbo GOIF
11:11.67000
+3:53.23200
11
Simon Pettersson
Hedesunda IF
13:04.78300
+5:46.34500
12
Viggo Walfridsson
Årsunda IF
14:00.83900
+6:42.40100
-
Tim Persson
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
Edvin Persson
Valbo AIF
23:59:59.8639800
H 12
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elias Danielsson
Högbo GOIF
6:55.41400
2
Kalle Sörling
Hedesunda IF
7:50.46900
+55.5400
3
Wiliam Björklin
Högbo GOIF
8:14.49300
+1:19.7800
4
Emil Nordström
Årsunda IF
8:17.49600
+1:22.8100
5
Edvin Mäkinen
Högbo GOIF
8:41.52000
+1:46.10500
6
Hampus Karlsson
Högbo GOIF
8:46.52500
+1:51.11000
7
Axel Mäkinen
Högbo GOIF
8:56.53500
+2:01.12000
8
Rasmus Berg
Hedesunda IF
9:46.58500
+2:51.17000
9
Sixten Gärdh
Årsunda IF
10:28.62700
+3:33.21200
10
Viljam Björklund
Högbo GOIF
10:29.62800
+3:34.21300
11
Oskar Björk
Högbo GOIF
11:54.71300
+4:59.29800
12
Vigör Kjellman
Storviks IF
11:59.71800
+5:04.30300
-
Ivar Jämtelid
Valbo AIF
23:59:58.8639700
-
Sixten Partanen
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
D 14
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Josefin Lindström
Högbo GOIF
10:39.63800
2
Linn Palmberg
Högbo GOIF
11:44.70300
+1:05.6400
3
Hanna Hodin
Årsunda IF
11:48.70700
+1:09.6800
4
Hannah Forsman
Valbo Aif
12:17.73600
+1:38.9700
5
Cornelia Ivarsson
Högbo GOIF
12:35.75400
+1:56.11500
6
Moa Hedman
Valbo Aif
12:50.76900
+2:11.13000
7
Julia Näslund
Högbo GOIF
13:11.79000
+2:32.15100
8
Mathilda Karlsson
Valbo Aif
13:38.81700
+2:59.17800
9
Elina Liw
Kungsgårdens SK
15:06.90500
+4:27.26600
10
Linnea Persson
Valbo Aif
16:52.101100
+6:13.37200
-
Stina Sandegård
Valbo Aif
23:59:58.8639700
-
Frida Jonsson
Valbo Aif
23:59:59.8639800
-
Saga Fältenhag
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
D 16
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Ella Georgsson
Högbo GOIF
15:59.95800
2
Elsa Wallin
Högbo GOIF
16:04.96300
+5.400
3
Maja Andersson
Ockelbo SK
16:56.101500
+57.5600
4
Moa Backlund
Högbo GOIF
16:57.101600
+58.5700
5
Maja Eriksson
Valbo Aif
18:29.110800
+2:30.14900
6
Engla Larsson
Hedesunda IF
19:10.114900
+3:11.19000
-
Louise Lindström
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
Moa Karlsson
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
H 14
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Kalle Georgsson
Högbo GOIF
10:28.62700
2
Malte Johansson
Högbo GOIF
11:38.69700
+1:10.6900
3
Albin Björk
Högbo GOIF
12:14.73300
+1:46.10500
4
Gustav Möllerberg
Valbo Aif
14:14.85300
+3:46.22500
5
Teodor Pettersson
Hedesunda IF
14:33.87200
+4:05.24400
6
Adam Brinnen
Valbo Aif
14:34.87300
+4:06.24500
H 16
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Emil Danielsson
Högbo GOIF
14:33.87200
2
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
15:41.94000
+1:08.6700
3
Adam Hodin
Årsunda IF
15:57.95600
+1:24.8300
4
Olle Björk
Högbo GOIF
15:59.95800
+1:26.8500
5
Axel Åslund
Hedesunda IF
16:00.95900
+1:27.8600
6
David Björk
Valbo Aif
20:40.123900
+6:07.36600
H/D 6 Motion
0.4km, Längdskidor, Fristil, Masstart
-
Signe Partanen
Högbo GOIF
-
Simon Björk
Högbo GOIF
-
Milton Björk
Valbo Aif
-
Sixten Walfridsson
Årsunda IF
23:59:59.8639800
-
Elly Liw
Kungsgårdens SK
23:59:59.8639800