Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2016-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Adam Blomberg
Volvo IF
2:35:41.934040
68.5p
2
Torbjörn Svenningsson
Mullsjö SOK
2:37:11.943080
+1:30.8940
67.7p
3
Peter Sprigg
Ulricehamns IF
2:43:44.982330
+8:02.48190
64.5p
4
Mikael Zachrisson
IK Stern
2:44:23.986260
+8:42.52120
64.2p
5
Peter Johansson
Mullsjö SOK
2:45:56.995530
+10:14.61390
63.4p
6
Lars Andervang
Fritsla Vik
2:46:40.999980
+10:59.65840
63.1p
7
Torvald Gunnarsson
Landsbro IF SK
2:48:14.1009380
+12:33.75240
62.4p
8
Hans Svensson
OK Reftele
2:51:51.1031090
+16:10.96950
60.8p
9
Mats Lindahl
IK Hakarpspojkarna
2:54:08.1044780
+18:27.110640
59.9p
10
Pär Henriksson
Skogsbygdens IF
2:54:38.1047790
+18:57.113650
59.7p
11
Magnus Aasa
OK Kullingshof
2:56:12.1057140
+20:31.123000
59.1p
12
Jerzy Krol
Björnstorps IF
2:56:16.1057580
+20:35.123440
59.0p
13
Ola Slättengren
Nybro Ski
2:57:46.1066520
+22:04.132380
58.4p
14
Johan Engström
IK Stern
2:58:31.1071070
+22:50.136930
58.1p
15
Anders Wadsten
OK Landehof
2:59:07.1074610
+23:25.140470
57.9p
16
Royne Andersson
Norabygdens SK
3:00:27.1082600
+24:45.148460
57.4p
17
Magnus Lövgren
IK Trasten
3:02:02.1092100
+26:20.157960
56.8p
18
Tomas Hurtig
OK Skogshjortarna
3:02:14.1093310
+26:32.159170
56.8p
19
Magnus Grahn
Bredaryds SOK
3:03:19.1099870
+27:38.165730
56.4p
20
Jonny Johansson
Hvetlanda SK
3:04:01.1104040
+28:20.169900
56.1p
21
Tomas Johansson
IK Hakarpspojkarna
3:04:43.1108260
+29:02.174120
55.9p
22
Jan Gotting
Tvärreds IF
3:05:18.1111730
+29:36.177590
55.7p
23
Erik Bresky
Brämhult
3:05:30.1112900
+29:48.178760
55.6p
24
Fredrik Belin
Borås SK
3:06:27.1118690
+30:46.184550
55.2p
25
Tony Christersson
Lenhovda IF
3:07:23.1124260
+31:42.190120
54.9p
26
Hans Gillesen
IK Stern
3:09:39.1137850
+33:58.203710
54.2p
27
Mats Eriksson
Bankeryds Skid o Mk
3:10:24.1142310
+34:42.208170
53.9p
28
Freddy Wegelius
Borås SK
3:11:04.1146330
+35:22.212190
53.7p
29
Mats Hammarström
IFK Österbymo
3:19:28.1196750
+43:47.262610
51.1p
30
Per-anders Lindén
Axa SC
3:21:00.1205950
+45:19.271810
50.6p
31
Martin Synneby
Lerums SOK
3:23:27.1220620
+47:45.286480
49.9p
32
Otto Zeidler
IFK Helsingborg
3:26:41.1240040
+51:00.305900
49.0p
33
Gunnar Jönsson
Härlövs IF
3:26:45.1240460
+51:04.306320
49.0p
34
Per Borgemo
Gamleby OK
3:27:32.1245180
+51:51.311040
48.8p
35
Henrik Karlsson
Nässjö SF
3:28:17.1249620
+52:35.315480
48.6p
36
Peter Malmberg
Billdal
3:29:41.1258070
+54:00.323930
48.2p
37
Anders Rosenberg
OK Landehof
3:30:12.1261180
+54:31.327040
48.1p
38
Stefan Andersson
Alvesta SOK
3:33:47.1282640
+58:06.348500
47.1p
39
Richard Olivecrona
IK Stern
3:34:04.1284360
+58:23.350220
47.1p
40
Kimmo Saikkonen
Nässjö SF
3:35:32.1293110
+59:50.358970
46.7p
41
Magnus Johansson
Axa SC
3:37:35.1305470
+1:01:54.371330
46.2p
42
Fredrik Höök
OK Skogshjortarna
3:38:42.1312190
+1:03:01.378050
45.9p
43
Måns Eriksson
Ronneby OK
3:42:45.1336400
+1:07:03.402260
45.0p
44
Dan Bengtsson
Axa SC
3:43:17.1339660
+1:07:36.405520
44.9p
45
Ben Heimdal
Vaggeryds SOK
3:43:29.1340830
+1:07:47.406690
44.8p
46
Clas Hallström
OK Landehof
3:44:11.1345010
+1:08:29.410870
44.7p
47
Folke Lindroos
Lenhovda IF
3:44:38.1347700
+1:08:56.413560
44.6p
48
Ingemar Andreasson
Magra IS
3:44:47.1348640
+1:09:06.414500
44.5p
49
Torben Schrader
København SK
3:49:52.1379140
+1:14:11.445000
43.4p
50
Jan Grahn
IK Uven
3:53:27.1400650
+1:17:46.466510
42.6p
51
Henrik Visborg Thune
Holte Ski
3:57:49.1426850
+1:22:08.492710
41.8p
52
Chritian Obel
Holte Ski
4:01:19.1447860
+1:25:38.513720
41.1p
53
Anders Lindén
Bottnaryd IF
4:01:34.1449320
+1:25:52.515180
41.0p
54
Mikael Andreasson
Borås SK
4:05:39.1473880
+1:29:58.539740
40.3p
55
Ulf Bengtsson
Axa SC
4:06:19.1477800
+1:30:37.543660
40.1p
56
Thomas Wedin
Mariestads FK
4:06:34.1479360
+1:30:53.545220
40.1p
57
Jens Eriksson
Jönköping
4:25:07.1590620
+1:49:25.656480
37.0p
58
Jan Petersen
Holte Ski
4:29:22.1616180
+1:53:41.682040
36.3p
-
Jan Adolfsson
FK Herkules
23:59:58.8639700
-
-
Jonny Dahlberg
Hermansby IF
23:59:58.8639700
-
-
Erik Persson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Jesper Gottlieb
København SK
23:59:58.8639700
-
-
Magnus Rizell
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Ole Jørgensen
Holte Ski
23:59:58.8639700
-
-
Janne Markinger
Tranemo IF
23:59:58.8639700
-
-
Roger Berggren
Boxholm-Ekeby SK
23:59:59.8639800
-
-
Roger Gustafsson
Magra IS
23:59:59.8639800
-
-
Attila Kathy
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
-
Martin Weimarck
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Anders Wikman
Gkn Aerospace FF
23:59:59.8639800
-