Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flyktingloppet
2008-03-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 60
22km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Tor Petter Abelsen
Vinne Skilag
57:29.344800
73.5p
2
Arne Finnehaug
Kolvereid IL
58:26.350500
+57.5600
71.8p
3
Sverre Matberg
Frol IL
58:32.351100
+1:03.6200
71.6p
4
Johannes A Okstad
IL Hållingen
58:54.353300
+1:25.8400
71.0p
5
Sigvart Hals
Nordli IL
59:11.355000
+1:42.10100
70.5p
6
Svein Solbakken
Snåsa IL
59:32.357100
+2:03.12200
69.9p
7
Egil Eriksen
Grong IL
1:01:17.367600
+3:48.22700
67.2p
8
Kåre Husby
Otterøy IL
1:01:19.367800
+3:50.22900
67.1p
9
Arve Lindstrøm
Malm IL
1:01:21.368000
+3:52.23100
67.1p
10
Olav M Svendgård
Skogn IL
1:01:32.369100
+4:03.24200
66.8p
11
Atle Heggland
Snåsa IL
1:02:34.375300
+5:05.30400
65.3p
12
Einar Kilen
Mosvik IL
1:02:43.376200
+5:14.31300
65.0p
13
Odd Halseth
Norway
1:02:53.377200
+5:24.32300
64.8p
14
Bernt Ryggvik
Frosta IL
1:03:53.383200
+6:24.38300
63.4p
15
Kåre Hallager
Grong IL
1:03:55.383400
+6:26.38500
63.4p
16
Kolstein Lund
Spillum IL
1:04:01.384000
+6:32.39100
63.2p
17
Paul Harry Moa
Nte
1:04:38.387700
+7:09.42800
62.4p
18
Aarstein Berg
Byåsen IL
1:04:39.387800
+7:10.42900
62.4p
19
Aage Stenseth
Grong IL
1:05:20.391900
+7:51.47000
61.5p
20
Leif Farbu
Hamar SK
1:05:21.392000
+7:52.47100
61.5p
21
Torbjørn Veie
Vinne Skilag
1:05:29.392800
+8:00.47900
61.3p
22
Asbjørn Turmo
Olderskog IL
1:05:34.393300
+8:05.48400
61.2p
23
Gunnar Elvseth
Lierne IL
1:05:41.394000
+8:12.49100
61.1p
24
Stig Eriksson
Hägglunds IOFK
1:05:45.394400
+8:16.49500
61.0p
25
Håkon Wanderås
Følling IL
1:05:50.394900
+8:21.50000
60.9p
26
Svein Sende
Leksdal IL
1:05:50.394900
+8:21.50000
60.9p
27
Trond Laugen
Foldereid IL
1:06:04.396300
+8:35.51400
60.6p
28
Kjell Hegstad
Leirådal Il, Nor
1:06:27.398600
+8:58.53700
60.1p
29
Steinar Gjeseth
Kolvereid IL
1:06:29.398800
+9:00.53900
60.1p
30
Kjell Terje Hopen
Elvalandet IL
1:07:05.402400
+9:36.57500
59.4p
31
Hans Nilsson
Östersunds SK
1:07:11.403000
+9:42.58100
59.2p
32
Arnfinn Ofstad
Strindheim IL
1:07:27.404600
+9:58.59700
58.9p
33
Øyvind Holte
Spillum IL
1:07:51.407000
+10:22.62100
58.5p
34
Alf Gunnes
Rennebu IL
1:08:00.407900
+10:31.63000
58.3p
35
Jan-Eric Ericson
IFK Strömsund
1:08:02.408100
+10:33.63200
58.2p
36
Hans Lundgren
Backe IF
1:08:03.408200
+10:34.63300
58.2p
37
Asbjørn Pedersen
Kjærstad IL
1:08:15.409400
+10:46.64500
58.0p
38
Kåre Johansen
Grong IL
1:08:57.413600
+11:28.68700
57.2p
39
Hans Öhman
Salsåker-Ullångers IF
1:09:41.418000
+12:12.73100
56.4p
40
Svein Arnt Eklo
Leirådal Il, Nor
1:10:12.421100
+12:43.76200
55.9p
41
Asbjørn S Bjørhusdal
Elva/Namsskogan IL
1:11:03.426200
+13:34.81300
55.0p
42
Magnar Andersen
Nte
1:11:36.429500
+14:07.84600
54.4p
43
Oddgeir Hildrum
No Club
1:15:59.455800
+18:30.110900
50.4p
44
Alf Nordlander
Norabygdens SK
1:17:16.463500
+19:47.118600
49.3p
45
Jørund Saursaunet
Egge IL
1:17:57.467600
+20:28.122700
48.7p
46
Sigurd Mikalsen
Spillum IL
1:18:29.470800
+21:00.125900
48.3p
47
Lennart Johansson
IF Friska Viljor
1:18:32.471100
+21:03.126200
48.3p
48
Kurt Jacobsson
Nordantjäl IK
1:18:41.472000
+21:12.127100
48.1p
49
Hallvard Saursaunet
Egge IL
1:18:43.472200
+21:14.127300
48.1p
50
Reidar Kjelvik
Nordli IL
1:25:46.514500
+28:17.169600
43.2p
51
Bjarne Espås
Børsa IL
1:36:36.579500
+39:07.234600
37.3p