Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Sprint
2016-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
H 15
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
2:37.15686
2
Emil Rapp
SK Leksand
2:38.15745
3
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
2:38.15780
4
George Ersson
IF Strategen
2:41.16090
5
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
2:42.16102
6
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
3:10.18924
B-Final
7
Linus Rydin
Tranemo IF
2:44.16392
8
Linus Westergren
Täfteå IK
2:45.16454
9
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
2:48.16755
10
Arvid Schön
Storvreta IK
2:49.16858
11
Per Jutterström
IFK Mora SK
2:49.16874
12
Simon Strömberg
Täfteå IK
2:50.16925
Kvartsfinal
13
Eelis Murto
OK Sarven
2:47.16638
14
Emil Danielsson
Högbo GOIF
2:48.16765
15
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
2:51.17027
16
Edvard Nilsson
Filipstads SF
2:44.16339
17
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
2:47.16647
18
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
2:47.16653
19
Truls Gisselman
Rehns BK
2:48.16779
20
Alfons Peterson
Borås GIF
2:51.17070
21
Benjamin Terent
Näsvikens IK
2:48.16713
22
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
2:49.16822
23
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
2:49.16880
24
Mårten Gedda
OK Landehof
2:50.16930
25
Jesper Lindberg
OK Sarven
2:51.17091
26
Viktor Wiig
IF Strategen
2:50.16920
27
Robin Ivansson
Offerdals SK
2:52.17115
28
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
2:53.17256
29
Erik Backlund
Äspereds IF
2:54.17364
30
Jens Eriksson
Strömnäs GIF
2:59.17838
Kval
31
David Sjöberg
Gimo IF SK
2:54.17358
32
Vincent Johnson
Matfors SK
2:54.17367
33
Filip Borgström
IF Strategen
2:54.17394
34
Carl Hedin
Eksjö SOK
2:55.17476
35
Alexi Pirttikoski
Kalix SK
2:55.17485
36
Hugo Johnson
SK Bore
2:56.17575
37
Alexander Melin
Sundbybergs IK
2:57.17660
38
Vilgot Stenman
SK Järven
2:58:00.1067900
39
Oskar Persson
OK Landehof
2:58.17709
40
Arvid Värmsjö
SK Bore
2:58.17711
41
Elias Röstin
Söders SOL Tyresö
2:58.17760
42
Jakob Tapani
Sågmyra SK
2:59.17801
43
Johannes Josefsson
Täby IS SK
2:59.17806
44
Karl Stark
Vaggeryds SOK
2:59.17838
45
Oskar Åslund
Östersunds SK
3:00.17918
46
Eric Carlsson
IFK Umeå
3:00.17932
47
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
3:00.17997
48
Viktor Lukka
Hägglunds Ski Team SK
3:01.18022
49
Gustav Graas
Domnarvets GOIF
3:01.18040
50
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
3:01.18065
51
Elliot Setterberg
Falköpings AIK SK
3:01.18091
52
Albin Berger
Domnarvets GOIF
3:03.18273
53
Milton Horcic
Oxbergs IF
3:04.18353
54
Gustav Björklund
IFK Mora SK
3:04.18366
55
Fabian Csiky
Lycksele IF
3:04.18384
56
Love Kreij
IF Strategen
3:04.18389
57
Gustav Greus Nilsson
Skellefteå SK
3:05.18436
58
Lukas Höiby
OK Landehof
3:06.18522
59
Axel Berglund
Ulricehamns IF
3:06.18560
60
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
3:08.18722
61
Linus Jonsson
Årjängs IF
3:10.18945
62
Erik Hennings
Östersunds SK
3:10.18987
63
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
3:11.19093
64
Albin Hallander
Linköpings SK
3:12.19174
65
Ask Abrahamsson
IK Stern
3:17.19626
66
Petter Bengtsson
Storvreta IK
3:18.19758
67
Arvid Andersson
Garphyttans IF
3:18.19790
68
Anton Wikström
Bodens SK
3:19.19810
69
Tage Norén
Sävedalens AIK
3:22.20140
70
Hampus Claesson
Öregrunds IK
23:59:59.8639800
70
Alex Vinsanius
Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
70
John Hermansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
70
Viktor Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
70
Isak Lieback
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
70
Arvid Johansson
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
70
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
70
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
70
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800